Хидроцефалия

  • 151 235
  • 802
# 375
Шери, с какъв ехограф те гледаха?
Ако е с 4Д, данните са горе - долу точни. Но пак се налага проследяване през определен период + задължителна консултация с още един лекар /пак с добър ехограф обаче, обикновенните дават доста отклонения/.
Колкото до лечението на хидроцефалията - да, възможно е заболяването да се овладее до голяма степен, но никога не може да се каже дали и какви поражения все пак ще има. Още повече е трудно да се правят прогнози в толкова ранен период на бременността, дори хидроцефалията да е доказана.
Виж целия пост
# 376
бим бам, благодаря ти за инфото. да, ехографът беше 4Д, а докторът е Любомир Бойчев от Тутракан, отличен специалист, или поне не съм попадала на друго мнение за него, имам му доверие.
Ще потърся второ мнение, разбира се, и то веднага, но не бях сигурна дали в 17-та седмица може да се види наистина такова нещо. В момента съм в шок, не знам какво да правя и какво да мисля, знам само, че боли невероятно много  Cry

Виж целия пост
# 377
Шери, мила, ако диагнозата на бебчето ти се потвърди, ви предстои трудно решение...  Cry
Слушай сърцето си, то няма да те подведе в избора!
Ако само с нещо можем да помогнем - кажи  Hug
Виж целия пост
# 378
Шери,бим бам ти е обяснила добре.Ако хидроцефалията се докаже от няколко лекари с 4Д...решението остава ваше.Дъщеря ми е с хидроцефалия,но тя е резултата от родова травма.Желая ти от сърце да е фалшива тревога. Hug
Може да се види в 17седмица. Confused
Виж целия пост
# 379
 Шери, сигурно се вижда в 17 г.с.,щом пола може да се види, значи и това може.
 Твърде рано е възникнал проблемът и може да нанесе големи поражения на бебето.
 При мен всички ФМ бяха идеални -последната в 34с.,родих 35с. и хидроцефалията се получи след недостиг на кислород и толкова бързо взе да нараства, че спешно сложихме клапата. Надявам се да нямаме големи поражения нататък, но не всичко е наред -има двигателни проблеми, с очите и дано това да остане.
 Съветът ми е да си направиш още една ехография поне при специалист по ФМ. и тогава да решиш, но аз бих прекъснала, ако толкова рано се е образувала.
Виж целия пост
# 380
Момичета, много ви благодаря за мненията. Изключително ми е тежко, не съм спирала да плача от часове. Междувременно успях да говоря с още един лекар, макар и само по телефона, той също е на мнение, че ако диагнозата се потвърди, трябва да се прекъсне бременността. Не знам как ще живея с това решение, не знам как ще продължа....
Пожелавам на дечицата ви да растат силни и здрави, и да се преборят с това заболяване.
Виж целия пост
# 381
Момичета, много ви благодаря за мненията. Изключително ми е тежко, не съм спирала да плача от часове. Междувременно успях да говоря с още един лекар, макар и само по телефона, той също е на мнение, че ако диагнозата се потвърди, трябва да се прекъсне бременността. Не знам как ще живея с това решение, не знам как ще продължа....
Пожелавам на дечицата ви да растат силни и здрави, и да се преборят с това заболяване.
Hug,дано тревогата е фалшива и всичко с бебчо е наред.
Ако ли не-да,боли,няма да забравиш,но каквото и да решиш както е казала бим бам-ще е най-доброто и  за теб и за детенце. Hug  bouquet
Виж целия пост
# 382
Шери нищо повече не мога да кажа от момичетата. Дано не се потвърди  Praynig
Виж целия пост
# 383
Шери, този гинеколог от Тутракан е известен като най-добрия за северо-източна България /аз съм родом от Русе и чувам само положителни отзиви/.
Успокой се, мила, колкото и да е трудно, но трябва наистина да вземеш сериозно решение. Не зная какво да те посъветвам, но ако си младо момиче, първа бременност и при положение, че толкова рано е открита хидроцефалията... Ох, не мога да го кажа, но аз толкова мразя тази болест и толкова ми е тежко като научавам,че още дечица се раждат с нея... Мисля, че само майките на деца с хидроцефалия знаят какво исках да кажа...
Виж целия пост
# 384
P.S.  Моля се от цялата си душа да не се потвърди диагнозата! Късмет!
Виж целия пост
# 385
Дано е фалшива тревога,дай боже всичко да наред Hug.И аз бях в такова положение.Желая ти късмет.
Виж целия пост
# 386
Здравей, Шери. Много ми е трудно да опиша с думи какво чувствам като чета твоите постове!
Каквото и да решиш, нека Бог да е с теб! Моля се всичко да е ок! Praynig
Виж целия пост
# 387
Шери, стискаме палци!  Praynig
И да пишеш какво са ви казали на следващия преглед!  Hug
Виж целия пост
# 388
Момичета, не мога да ви опиша колко много означава подкрепата ви за мен. Пускам си дискчето, на което е записана бебка и сърцето ми се къса от мъка, не съм предполагала, че може да боли толкова много  Cry  Знам, че и на вас не ви е лесно и затова споделям тук.
Благодаря на всички, които са се помолили за нас   bouquet  Ще ви пиша когато има някакво развитие на нашата ситуация.
Виж целия пост
# 389
 Може би е добре да се сравни с новата ехография, може пък да намалява, и да има шанс. Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия