Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 884
  • 2 805
# 1 035
Искам да ви попитам нещо, всички вас майките на деца с проблеми с третата сливица. Мислите ли, че уголемената сливица може да причини проблеми в произношението и наблюдавате ли го при вашите деца ?
да може,незнам дали директно влияе,но когато имаш проблем с 3-тата сливица почти неизменно имаш проблем и с ушите.Оттам те се пълнят с течност,има намаляване на слуха и съответно не чува добре думите и си говори каквото чува.Поне при нас е така.Въпреки,че вече чува добре някои думи,които са неправилно заучени си ги повтаря все още грешно
Peace
sunshine3 успех от нас.
паликарова махайте сливицата. Безмислено е да чакаш да го израстне - най - много да си докарате по -сериозни проблеми със ушетата и слуха.
Виж целия пост
# 1 036
Когато се разбра,че трябва да оперираме 3-тата сливица хората на които казах се разделиха на 2 групи,такива които ме съветваха да я остава ,защото щяла да я израсте и ,ако я махна ще е по-лошо  Crazy и такива,които казаха ,че трябва да се махне.Седнах да почета,поразпитах лекарите и се оказа,че това израстъче е много вредно и дори с риск да рецедивира трябва да се махне.Уголемяването на 3-тата сливица спира притока на кислород към мозъка и се получава недостиг и не добро уросяване.Вседствие, на което детето започва да изостава в развитието си спрямо връстниците си.Надявам се с този аргумент да убедя всички,които се чудят дали да чакат или да действат Peace
Виж целия пост
# 1 037
относно проблема с говора.
дъщеря ми миналата зима ,казваше Н вместо Р , а последната я говори правоилно от 2 годишна възраст.
Виж целия пост
# 1 038
Искам да ви попитам нещо, всички вас майките на деца с проблеми с третата сливица. Мислите ли, че уголемената сливица може да причини проблеми в произношението и наблюдавате ли го при вашите деца ?
Да, може  Peace

На всички, нак които е минала операцията, браво  Hug

На тези, на които им предстои, стискам палци  Praynig
Виж целия пост
# 1 039
Прибрахме се след операцията.Всичко беше на ред , надявам се и следоперативния период да мине леко  Praynig
Операцията я правиха с лазер, около 20 минути общо - от вземането на детето до връщането.
Предупредиха ме, че е възможно да има Т, да не давам твърди храни днес и д поема повече течности.
Виж целия пост
# 1 040
Кали , честито момченце. Да ти е живо и здраво и много да ви радва.   baloni
Виж целия пост
# 1 041
Искам да ви попитам нещо, всички вас майките на деца с проблеми с третата сливица. Мислите ли, че уголемената сливица може да причини проблеми в произношението и наблюдавате ли го при вашите деца ?

При дъщеря ми по-скоро не й се разбираха някои думи, защото от огромната трета сливица говореше много носово, боботеше и гъгнеше. Сега, когато вече нямаме този проблем не мога да й се нарадвам на говора - гласчето й се промени, а и всичко й се разбира  Crazy

Прибрахме се след операцията.Всичко беше на ред , надявам се и следоперативния период да мине леко  Praynig
Операцията я правиха с лазер, около 20 минути общо - от вземането на детето до връщането.
Предупредиха ме, че е възможно да има Т, да не давам твърди храни днес и д поема повече течности.

Радвам се, че всичко е минало леко  Grinning
Бързо възстановяване на детенце  Hug

kalli, Честит син!

Да расте здравичък и щастлив!

Виж целия пост
# 1 042
Здравейте момичета!
Отдавна ви чета и е време и аз да се разпиша тук.Дъщеря ми е на 4г.и 6мес. и другата седмица ни предстои операция да махаме третата сливица.Излишно е да казвам колко ми е притеснено,т.к. тези от вас които са минали през това ,знаят за какво иде реч.Нати,поздравления и бързо възстановяване на детенце.Като те чета,все едно чета нашата история покрай проблемите ни с третата сливица.
За всички дечица които са оперирани едно голямо браво и бързо възстановяване Hug
А на тези,които им предстои много късмет,а на родителите им сили и кураж   bouquet
Виж целия пост
# 1 043
На всички пожелавам успешно преодоляване на операциите, много сила и оптимизъм. Всичко ще се оправи, когато станат 1 клас - така твърдят лекарите. Радвайте се на предстоящите празници.
Моят син е вече добре след операцията, дори днес е на градина, след двумесечно боледуване.
А по повод тапите за уши - създават силно налягане, ако много силно се натиснат. Вече година сме с тях и съм доволна. А с памуците наистина единият държеше ушето, другият къпеше.
Виж целия пост
# 1 044
При моето дете става въпрос за това, което се нарича аденоиди - силно са увеличени, последен стадии на хипертрофия ... дата за операция е след 4 месеца  Sad Някои има ли повече информация, свързана с тази "трета сливица" ?
Виж целия пост
# 1 045
извинявам се, повтори се  Hug
Виж целия пост
# 1 046
Зравейте, ние сме си вече в къщи. Операцията мина добре, сливицата е била голяма и хронично-възпалена, д-р Френгов е сложил тефлонови макарички и в двете уши, секрета е бил умерен, но доста гъст като сопол Sick, както се изрази......сега се възстановяваме.
Мами, колко време след операцията се оправи гъгнещия говор/носов/. Сега като се прибрахме ми направи впечатление, че доста гъгне. Ясно, че е от отока на мястото на третата сливица, ама колко време ще продължи? А подобрение в слуха кога ще се види ясно?
Щастлива съм, че се отървахме от тая гадина #2gunfire
Виж целия пост
# 1 047
Привет от мен Hug
Имам съмнения за моя син, че има проблеми с трета сливица, прочетох малко от старите теми и след празниците ще го заведа в Транспортна за мнение и преглед.
Отивам да дочитам темите, толкова ценна информация намерих Peace
Дано няма нищо, но ще се успокоя семо след прегледа Confused
Дано всичко при нас е наред Praynig
Виж целия пост
# 1 048
Зравейте, ние сме си вече в къщи. Операцията мина добре, сливицата е била голяма и хронично-възпалена, д-р Френгов е сложил тефлонови макарички и в двете уши, секрета е бил умерен, но доста гъст като сопол Sick, както се изрази......сега се възстановяваме.
Мами, колко време след операцията се оправи гъгнещия говор/носов/. Сега като се прибрахме ми направи впечатление, че доста гъгне. Ясно, че е от отока на мястото на третата сливица, ама колко време ще продължи? А подобрение в слуха кога ще се види ясно?
Щастлива съм, че се отървахме от тая гадина #2gunfire
  PeaceРадвам се че сте добре. Не се тревожи, детенцето ще се възстанови бързо. Трябва да мине малко време разбира се, но до ден два ще сте като нови. А сама ще забележиш много скоро че слухът се е възстановил и че детето чува много по - добре.. При племеницата ми това са го установили още същата вечер. при вас направиха ли аудиограма? Ако сте правили, още на контролният преглед ще видиш разликата в графиката. А за гласа - при някои деца се наблюдава такава промяна в гласа. Но тя е временна и скоро ще си говори нормално. Ние махахме накуп и трите сливици на баткото. И при нас гасът му се промени за по - дълъг период от време, за около 10 дена. Аз дори се бях притенила накрая, но сега си е добре детето.
stellina  успех на прегледа, дано всичко да е наред с детето ти .
Barba успех и на вас.
Виж целия пост
# 1 049
Попаднах на рецепти за лечение на възпалени сливици от рецептите на Баба Ванга.
Ето, ако за някой представляват интерес и иска да пробва преди да подложи детенце на операция. Ако не помогнат, поне няма да навредят:

"СЛИВИЦИ (възпалени) – Взема се от билката разгонче, която расте във вода и е най-лечебна към средата на месец март. Счуква се добре, размесва се със свинска мас и след като се намаже сместа на парче памучен плат, се прави компрес на гърлото.
СЛИВИЦИ (възпалени) - Изсушени коренчета от кукуряк (хората от Петричкия край го наричат „спреж'') се стриват на прах. Омесва се малко тесто от вода и брашно и от него се прави лента - дълга и широка, колкото е необходимо, за да обвие врата на болния. Лентата се поръсва със счукана билка и с нея се обвиват вратът и гърлото така, че добре да обхване сливиците. Особено добре действа при подути сливици, защото ги свива и премахва възпалението. При децата времетраенето на компреса е не повече от половин час. Прави се 2-3 пъти до премахване на възпалението. Възрастните могат да преспят с компреса 1 нощ.
СЛИВИЦИ (Възпалени + трета сливица) - Прави се лента от меко тесто така, че да увие шията и врата на болно-то. Счуква се на ситно изсушен корен от билката спреж (кукуряк) и се наръсва обилно на тестената лента. Завива се добре гърлото на болното, като се внимава да се покрият и сливиците. Отгоре се прави превръзка от бинт или памучно платно. За малките деца лечението е от 30 минути до 1 час, един-два пъти, за по-големите деца превръзката да стои 2-3 часа, а за възрастните - цяла нощ."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия