Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 883
  • 2 805
# 1 575
Криси ,операцията не те спасява от сополите.ние нямахме сополи почти 2 месеца,от 1 седмица пак е със сополи.Доколкото чета при Нати и при други момичета положението е същото Peace
Виж целия пост
# 1 576
уф Чоча дано не си права Confused
Виж целия пост
# 1 577
уф Чоча дано не си права Confused


Абе и ние сме така...даже с макаричките и извадена сливица пак направи два гнойни отита  Rolling Eyes Благодарение на тях ни падна макаричката.

Но с макаричките спасяваме слуха, защото детето почти не чуваше и ние не бяхме разбрали дори. Усетихме разликата чак след поставянето им.

И пак похърква дечко, но явно сега е от двете сливици...абее....не знам. Трябва да го израстне всичкото това чудо. Ние само може да помагаме да няма усложнения.
По мое време не се е предлагало такова нещо и сега почти не чувам с едното ухо. Затова го правя на дребното.
Виж целия пост
# 1 578
Криси ,операцията не те спасява от сополите.ние нямахме сополи почти 2 месеца,от 1 седмица пак е със сополи.Доколкото чета при Нати и при други момичета положението е същото Peace

Да, така е. Докато не ходеше на градина нямаше грам сопол. И това продължи повече от месец. Като тръгна, цъфна. Борим ги - оправя се временно картинката и после пак така.
Другата седмица сме на контролен при Френгов и ще поговоря с него какво да я правя, защото не мога постоянно да я тъпча с антибиотични капки. А ако не й лекувам сопола пък започва да кашля.

Чут Чут, ако Френгов прецени, че се налагат макарички, слагайте ги  Peace Аз сега съм доволна, че Калина е с макарички и на двете уши, защото с тези секрети не знам дали нямаше да направи пак някой и друг отит.
Виж целия пост
# 1 579
Чут Чут  и аз съм като теб. След буквалоно години боледуване и постоянен прием на АБ, никакъв ефект от ле4ението, и след посещение при множество специалисти аз  заведох Мария при Френгов на своя глава. И наистина много му вярвам, той най - то4но  я лекува и винаги ми е обяснявал много подробно и ясно в какво състояние е детето. И сега детето ми е здраво А това дължа основно на него. Не съжалявам нито за стотинка която съм дала и пак той ще е лекаря който ще избера ако недайси боже имам нужда.
За макари4ките - ще прецените малко преди операцията. Френгов ще направи и контролна тимпанометрия в деня преди да ви оперират и ще видите тогава в какво състояние са ушите.
А за сополите - е това 4удо и ние не можеме напълно да пребориме. През 20-30 дена Мария си цъфва със зелените гъсти сополи, но поне са по малко като коли4ество. И много по - бързо из4езват.
Виж целия пост
# 1 580
Момичета, включвам се и аз в темата(за съжаление) Confused
Бях писала преди месец, когато след преглед при УНГ се установи,че Влади има 3 сливица! Тогава беше с отит и с Аугментин се оправи.
Обаче от мин. седмица вече за втори път е болен- първо вирусен бронхит, а сега- вирусен ларингит.
За 10 дни вече втори път пие АБ( с един ден прекъсване) и поддържа висока Т.
Много съм се притеснила, че въобще и не се храни.Той по принцип се храни нередовно и избирателно Cry
Смятам идващата седмица да го водя при Френгов в ТБ, но моля, напишете ми тел. на кабинет му, за да запиша час за преглед!
В темата по -напред имаше напоисан един тел., на който никой не отговаря!
Благодаря!
Виж целия пост
# 1 581
Смятам идващата седмица да го водя при Френгов в ТБ, но моля, напишете ми тел. на кабинет му, за да запиша час за преглед!

Не записват часове. Отиваш и чакаш - сряда и петък от 14.30 до 17.00 ч. е свободният му прием.
Виж целия пост
# 1 582
m.a.y.
кажи как стана като е паднала макаричката Френгов извади ли я или като ви слага другата ще я махне??

Бях писала по рано че не ни извадиха сливицата, защото отвора под ларинкса бил малък - питам се това не се ли вижда на преглед, а той ми каза че поради такава причина не вадят на деца под 3 год. - виждам че има и такива дечица.И все още си задавам въпроси и се  съмнявам за решението на доктора за слагането на макаричките.Накрая в епикризата пише че слуха не е бил намален , а само че е имало течност и то не гнойна.Е каквото било било.. сега и с макарички и без детска градина от вчера пак имаме сополи не през целия ден но понякога и жълти,а още не сме минали контролния преглед. baby_neutral

НАТИ Вие всеки месец ли ще ходите на преглед?

 А относно това за ЗК те всички работят със ЗК,/защото ако си служител на БДЖ напр. как ще  приеме направлението, ако не работи със ЗК/ но ако искаш Френгов той няма да е свободен и ще се падне някой друг, от друга страна обаждайки се по тел. ми казват че той не работи със ЗК.Всичко е шамата и делба.Ако тръгне човек да се разправя може да стигне до решение, но заради детето ми за да бъде всичко наред се отказах да ровя.
Виж целия пост
# 1 583
Смятам идващата седмица да го водя при Френгов в ТБ, но моля, напишете ми тел. на кабинет му, за да запиша час за преглед!

Не записват часове. Отиваш и чакаш - сряда и петък от 14.30 до 17.00 ч. е свободният му прием.
Благодаря за отговора!
А кога е по-добре да го заведа, докато е болен или след като е напълно здрав,за да установи състоянието на сливицата?
И моля да ми обясните по-точно къде е Транспортна болница (знам,че  е около ЦГара), но предполагам,че има отделно крило УНГ, или цялата болница е УНГ.Има ли кой да ме ориентира на място?
Виж целия пост
# 1 584
Болницата се намира от страната на гарата. Отделението се пада срещу 7 поликлиника. Има голяма табела на която пише УНГ отделение. Според мен сега ако е болен можеш да гозаведеш да го погледне, и след като оздравее да направите контролният преглед за да се види разликата когато е болен и когато е здрав.
Виж целия пост
# 1 585
НАТИ Вие всеки месец ли ще ходите на преглед

Ами предполагам. Миналият път бяхме към края на април. Сега каза да отидем между 5-10 юни.
Днес забелязах, че има доста секрет от едното ухо и то от това, което се води, че е много по-добре и което беше под въпрос за макаричка до края, но все пак сложи и в него  Thinking

А кога е по-добре да го заведа, докато е болен или след като е напълно здрав,за да установи състоянието на сливицата?
И моля да ми обясните по-точно къде е Транспортна болница (знам,че  е около ЦГара), но предполагам,че има отделно крило УНГ, или цялата болница е УНГ.Има ли кой да ме ориентира на място?

Не съм сигурна, но мисля, че е по-добре да е здрав, когато го водиш.
Транспортна болница се намира непосредствено след гарата. Има един светофар и след него влизаш в дясно в нещо като локално. Първо има едни бараки, след това е болницата. Входчето за УНГ-то е малко, но пише на него. Като влезеш във входа, кабинетът е веднага в дясно. Но там има и информация точно срещу входа, тъй че ще те упътят.
Виж целия пост
# 1 586
Здравейте,момичета.И аз като вас преминах през кошмара трета сливица.Искам да успокоя тези на,които им предстои,че не е толкова страшно.Операцията  правих тук в Бургас в частна болница,като не съм платила нищо,всичко се поема от здравната каса.
Искам да попитам в какъв диапазон се движеше температурата на децата ви.Снощи след операцията вдигна 38.2, днес 37,4.
Виж целия пост
# 1 587
[Накрая в епикризата пише че слуха не е бил намален , а само че е имало течност и то не гнойна.
Да ти кажа, мен това ми изглежда много странно. ние бяхме в такава ситуация /не съм сигурна всъщност, че все още не сме/ - тимпанометрията представляваше права линия, а аудиограмата показа, че слухът е съвсем запазен, а и никой от близките нямаше усещането, че детето не чува. Когато четох в англоезични сайтове за тимпанометрията и трите вида диаграми, за правата линия пишеше, че означава наличието на "звукопроводна загуба на слуха", дължаща се на течност в ухото. По тази логика излиза, че щом имаш течност в ухото, трябва да не чуваш добре и че щом чуваш добре, означава, че нямаш течност, защото различната от въздух субстанция в ухото пречи на провеждането на звука до мястото на възприятието му...Нещо подобно ми каза и един друг ушен лекар - "резултатите от тимпанометрията на детето противоречат на резултатие от аудиографията, щом детето чува добре, не може да има серозен отит." newsm78 Нещата, които четох и чух, ме накараха да се замисля и накрая извадихме само третата, без макарички. Дано не съм сбъркала, но засега детето продължава да чува добре.
 Ако бях на теб, бих консултирала детето и епикризата му с още някого, ако вече не си го сторила.
Виж целия пост
# 1 588
Здравейте,момичета.И аз като вас преминах през кошмара трета сливица.Искам да успокоя тези на,които им предстои,че не е толкова страшно.Операцията  правих тук в Бургас в частна болница,като не съм платила нищо,всичко се поема от здравната каса.
Искам да попитам в какъв диапазон се движеше температурата на децата ви.Снощи след операцията вдигна 38.2, днес 37,4.
Радвам се, че всичко е минало добре и ви желая да сте здрави. Дъщеря ми имаше не много висока температура - до 37,5 - 6, но за сметка на това цели три-четири дни.
Виж целия пост
# 1 589
Др. Френгов вече приема и понеделник, пак от 14,30-17.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия