Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 924
  • 2 805
# 555
А Френгов е симпатяга и има подход към децата така че не се тревожи за прегледа.
martikom, радвам се че с операцията всичко е наред. Успех и с бъбречните проблеми.
Peace
Виж целия пост
# 556
Н а т и  Peace стискам палци  Praynig
martikom  дано всичко с бъбреците се оправи много стиснати палци и за вас Hug Peace Praynig
Виж целия пост
# 557
Благодаря Ви, момичета за пореден път. Страхотно е да имам вашата подкрепа. Вече знам, че не сме сами Hug! Моля се горещо проблемите на мъничките ни съкровища да отшумят по- скоро и да растат здрави и щастливи. Успех на всички и кураж Peace!
Виж целия пост
# 558
martikom  ако искаш попрочети и тази тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.0
Тя е за проблеми с пикочните пътища и бъбреците.Може да ти е от полза. От сърце желая на теб и дечко успех.
Виж целия пост
# 559
Мартиком, успех с макаричките  Hug Ние сега се учим как да не влиза вода в ушите, ужас някакъв е  Crazy И понеже спрях да му мия косата всяка вечер, сега има ранички под косата  ooooh! Та не е една беля. Да не пповториш моята грешка   Mr. Green

Много странно ми стана, как са правили тимпанометрия на ушите и в процеса на операция, се оказало, че дясното е по-зле  Rolling Eyes
Всъщност тимпанометрията е основен показател за течността и вискозитета й в ушите.
Но каквото и да е, по-добре и в двете уши, отколкото след две седмици да се окаже, че трябва да се слага и в дясното  Peace Хубаво е станало.

За бъбрека нищо не мога да посъветвам, дано не е серизно!

Успех  Hug
Виж целия пост
# 560
Diana T, тимпанометрията не стана както трябва, защото малкия не стоя изобщо мирно и нищо не се получи. Та в общи линии тя не ни помогна и затова малко на сляпо бе решено, че ще има макаричка само в лявото ухо, което при обикновения преглед изглеждаше много зле. Дясното било привидно добре. Тази вечер ще му мием косата за първи път след операцията и ще се уча как се слагат памуци със зехтин. Страшно ми е като си помисля, но трябва да се справя. Дочух че имало восъчни тампони, продавали се в аптеките, мисля да потърся и да ползвам тях. Сигурна съм че ще се научим, пък и нямаме особено голям избор Mr. Green. На вас също пожелавам успех и да сте здрави занапред!
Виж целия пост
# 561
Момичета, благодаря ви за подкрепата  Hug

Бяхме при Френгов. Той потвърди категорично, че сливицата е за махане и даже насрочихме дата за 8.4. Направи тимпанометрия и се оказа, че на дясното уше, с което сега имаме проблем /има течност зад тъпанчето и намален слух/ ще се наложи да сложи макаричка. На лявото засега не се налага, добре е. Засега няма да даваме антибиотик за ухото. Калина се чувства по-добре и не я боли и се надявам да се разминем  Praynig Каза още, че междинната преграда на нослето й е крива и това също дава отражение на затрудненото дишане и на факта, че само едното ухо е с течност.
Това е в общи линии. Доволна съм от прегледа. Френгов е точно такъв, какъвто го описвате и вдъхва голямо доверие. Сега съм много по-спокойна  Grinning

П.С. Даже с Деси успяхме да се засечем  Wink
Виж целия пост
# 562
 днес май повечето сме били там  Simple Smile

Нати, звучиш добре, радвам се  Simple Smile

Ние май се превръщаме в секта  "Венгелиновата вяра"  Joy
Виж целия пост
# 563
Момичета, благодаря ви за подкрепата  Hug
П.С. Даже с Деси успяхме да се засечем  Wink
Нати,радвам се,че нещата имат ясни параметри и има подходящо лечение.При нас няма реална картинка ,защото случая е по-сложен.Френгов потрети диганозата си за третата сливица: Възпалена 2-ра степен,не е за вадене.Сега ще пускаме стерилен сливичен секрет в рамките на 20 дни,макар предния път нищо да не излезе.Лошото при нас е,че Дани има алергия към ПУХ,ПРАХ,ПЛЕСЕН И МУХЪЛ.Алергиите нямат лечение,а в този случай е невъзможно да се елиминират и дразнителите.Ако сливиците и този път са чисти,ще мислим някакво лечение,може би  повторни тестове при алерголог.Сливиците не бива да се махат при алергични деца.Днес,сутринта,трябваше отиден за 1-вия секрет,но Дани започна да кашля снощи и цяла нощ не е спрял.Не можах да стана в 6:30 сутинта и ще отидем утре.Кажете ми добъл алерголог,при който да пусна алтернативни изследвания.Първия път бяхме при Мустаков,но чета и чувам противоречиви неща за него и ми се искаше са отидем при колега,за второ мнение.
Виж целия пост
# 564
Ние май се превръщаме в секта  "Венгелиновата вяра"  Joy

 hahaha Joy
Абсолютно  thumbsup
Вие към колко бяхте там, защото след нас /и преди Деси/ имаше още една майка с дете. Да не сте били вие?

ДесиХ2, много е неприятно наистина това неизяснено положение. Дано намерите решение  Hug
Освен Мустаков, при когото сме ходили, друг алерголог не бих могла да препоръчам. Ние ходихме при него преди предишната операция на Калина, за да направим тестове за алергии, въпреки че Калина беше тогава на 1, 6 г. Не мога да кажа дали съм доволна. Малко темерутест ми се видя, но пък и ние не сме имали някакви проблеми, че да говорим надълго и нашироко. Направихме теста, видя го и това беше.
Виж целия пост
# 565
Хайде и ние да се отчетем след днешният преглед. И двамата са добре.  newsm44При Мария ухото е много по - добре след лечението, няма вече вода. Отърваваме засега протезата, че незнам иначе как щяхме да съчетаеме плуване с макаричка.... newsm78
Ние май се превръщаме в секта  "Венгелиновата вяра"  Joy

 hahaha Joy
Абсолютно  thumbsup
Вие към колко бяхте там, защото след нас /и преди Деси/ имаше още една майка с дете. Да не сте били вие?

ДесиХ2, много е неприятно наистина това неизяснено положение. Дано намерите решение  Hug
Освен Мустаков, при когото сме ходили, друг алерголог не бих могла да препоръчам. Ние ходихме при него преди предишната операция на Калина, за да направим тестове за алергии, въпреки че Калина беше тогава на 1, 6 г. Не мога да кажа дали съм доволна. Малко темерутест ми се видя, но пък и ние не сме имали някакви проблеми, че да говорим надълго и нашироко. Направихме теста, видя го и това беше.
PeaceЗа Мустаков и аз съм на това мнение - доста е темерутест... Mr. Green
Моите са много алергични. Аз ги водя при алерголожката в трета градска болница и съм доволна.
Виж целия пост
# 566
PeaceЗа Мустаков и аз съм на това мнение - доста е темерутест... Mr. Green
Моите са много алергични. Аз ги водя при алерголожката в трета градска болница и съм доволна.
Ами не съм доволна,нищо не ми обясни,малко на конвейр го караше.Ето ви лекарства,пийте,след 3 месеца пак тук.И аз нещо не останах убедена в диагнозата.На моя приятелка на детето всяка година открива нови алергии,какво е това нещо,не знам.Първо беше суров морков и ябълки,сега прясно мляко и не знам-си-кво-си...Затова искам второ мнение и дали въобще тъпенето с антихистамини ще подобри здравето на детето ми.
marychery,какви алергии имате и как ги лекувахте?Подобриха ли се децата?Ако искаш и на лични.Благодаря.  bouquet
Виж целия пост
# 567
Деси, писах  ти на лични. Като цяло - ами незнам точно. Мария вече си яде всичи, не я ограничавам. Периодично пламва в някой и друг обрив но вече не ми прави такова впечтление. Горе долу и астмата овлядяхме  smile3521Определено е по - добре.Аз обаче мисля че до голяма степен ни помогна и плуването. Вече втора година плува и ми се стува това доста ни помогна.
Виж целия пост
# 568
Деси, писах  ти на лични. Като цяло - ами незнам точно. Мария вече си яде всичи, не я ограничавам. Периодично пламва в някой и друг обрив но вече не ми прави такова впечтление. Горе долу и астмата овлядяхме  smile3521Определено е по - добре.Аз обаче мисля че до голяма степен ни помогна и плуването. Вече втора година плува и ми се стува това доста ни помогна.
Дани също се обрина от последния приет антибиотик-Аугментин/беше го взимал многократно преди това/ и тогава си казах,че край с антибиотиците.Колкото до плуването -записах го преди 6м.,но като е постоянно болен,ходи през 2-3 седмици.Ужасно просто. Sad
Виж целия пост
# 569
Хайде и ние да се отчетем след днешният преглед. И двамата са добре.  newsm44При Мария ухото е много по - добре след лечението, няма вече вода. Отърваваме засега протезата, че незнам иначе как щяхме да съчетаеме плуване с макаричка....

marychery, много се радвам за вас  Hug

Дани също се обрина от последния приет антибиотик-Аугментин/беше го взимал многократно преди това/ и тогава си казах,че край с антибиотиците.

Калина също се обрина от два антибиотика. Единият Сумамед, другият Панцеф, хем го беше пила 2-3 пъти преди това  Rolling Eyes От Сумамеда направи доста тежка алергия - освен, че се обрина, лицето й се поду ужасно. Даже до детската токсикология в Пирогов стигнахме тогава  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия