Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 875
  • 2 805
# 735
Ние утре пътуваме за София,за преглед при проф.Едрев.Стискайте палци!Исках и да ви питам още нещо:на нас ни откриха от гърлен секрет бактерия-AUREUS инашия УНГ ,каза че тя не се лекува с АБ ,а с всекидневно намазване на сливицата с разтвор от йод,но така и не успяхме да пробваме,защото Денис от тогава е все болен.Кажете нещо за тази бактерия?Другия УНГ при когото ходим каза ,че бактериятя е в нормални количества и няма нужда от лечение!?!Всички сме я били имали в такива количества!?!Вече незнамкакво да мисля!
Виж целия пост
# 736
чудя се обаче дали няма да е добре преди  това няколко дни да си постои вкъщи че да не се разболява newsm78

Задължително!
Нашата операция е на 8 април и от този понеделник ще си остане в къщи десетина дни. Съжалявам, че още от тази седмица нямах възможност да я оставя вкъщи, но вече направо нямам очи да искам болнични и отпуски  Rolling Eyes

Аз искам да ви кажа,че някъде във форума четох,че една мама прави промивки с физиологичен разтвор.Купих от аптеката една банка и една 10 кубекова спринцовка ,както тя беше написала,и още същата вечер направих процедурата.

Знам я тази процедура, но на Калина по никакъв начин не мога да я направя. Ще бъдат батални сцени...Аз едвам капки й слагам, като се наложи  Rolling Eyes
Предишната ни УНГ като ми обясняваше тази манипулация как се прави, направо ме наведе над мивката в кабинета, грабна една спринцовка и ми напълни носа с физиологичен разтвор. Нямах време да гъкна дори и Калина тогава така се ужаси, че май плака даже  ooooh!
Аз й почиствам носа поне по 2-3 пъти на ден със Стеримар и пак има ефект.
Виж целия пост
# 737
Нашата операция мина на 19.03. И малката беше сополива и покашляше, но не я отложиха. Всичко мина добре, дори имам чувство, че не е оперирана. Не се оплака нещо да я боли след операцията, вече не кашля и почти няма сополи.
Виж целия пост
# 738
Нашата операция мина на 19.03. И малката беше сополива и покашляше, но не я отложиха. Всичко мина добре, дори имам чувство, че не е оперирана. Не се оплака нещо да я боли след операцията, вече не кашля и почти няма сополи.

Къде правихте операцията?

П.С. Чоча, щом не се включи досега, предполагам, че не са ги отложили  Simple Smile
Виж целия пост
# 739
Правихме я в Сливен, в болницата на Пенков.
Виж целия пост
# 740
Ето ме момичета!Не ни отложиха.Камък ми падва вече от сърцето.Даже добрата новина е ,че минахме без макарички.Махнали са 3-тата сливица и са отворили ушите,промили са ги.Имало е гной в едното,в другото серозна течност.Преспахме в болницата и сега сме си в къщи.Сега сме на антибиотик и в понеделник контролен преглед.Малката вчера е дремнала една 30мин.,цял ден лудува и скача по леглата.Освен абоката не се оплака от друга болка.Гладна като вълче-хапна няколко бисквити и кисело млеко .Пожелавам на всички такова лесно приемане на пълната упойка!
Ако някой има въпроси насреща съм Hug
Виж целия пост
# 741
Чоча, радвам се, че звучиш толкова ведро  Hug Радвам се, че всичко е минало добре  Simple Smile

И моето юначе, като си гледа снимките от болницата и казва "оо..болии", питам аз кое боли, а той ми казва "крачетооо", т.е. там, където беше абоката  Wink  Това му е болката и спомена от всичко Simple Smile
Виж целия пост
# 742
Ето ме момичета!Не ни отложиха.Камък ми падва вече от сърцето.Даже добрата новина е ,че минахме без макарички.Махнали са 3-тата сливица и са отворили ушите,промили са ги.Имало е гной в едното,в другото серозна течност.Преспахме в болницата и сега сме си в къщи.Сега сме на антибиотик и в понеделник контролен преглед.Малката вчера е дремнала една 30мин.,цял ден лудува и скача по леглата.Освен абоката не се оплака от друга болка.Гладна като вълче-хапна няколко бисквити и кисело млеко .Пожелавам на всички такова лесно приемане на пълната упойка!
Ако някой има въпроси насреща съм Hug

Чоча, радвам се, че всичко е минало добре  Simple Smile Дано само такива отзиви да има в тази тема и занапред!
А защо преспахте в болницата и по принцип ли децата са на антибиотик след операцията или вие само по някаква причина?
Пожелавам бързо възстановяване на малката   bouquet
Виж целия пост
# 743
Нати в МВР болница задължително се приспива там след операция за 3-та сливица,независимо колко е лека и безобидна,за да си под лекарски надзор.Не е задължително антибиотик да се пие след това.даже нашта лекарка каза,че по принцип избягва да изписва антибиотик,но тъй като сме били цитирам с огромна,гнойна и възпалена сливица,предпочита да ни изпише антибиотик.Каза,че като е натиснала сливицата чак  е пръснало гной и е замирисало Sick даже се учуди,че са ни допуснали до операция

Виж целия пост
# 744
Нати в МВР болница задължително се приспива там след операция за 3-та сливица,независимо колко е лека и безобидна,за да си под лекарски надзор.Не е задължително антибиотик да се пие след това.даже нашта лекарка каза,че по принцип избягва да изписва антибиотик,но тъй като сме били цитирам с огромна,гнойна и възпалена сливица,предпочита да ни изпише антибиотик.Каза,че като е натиснала сливицата чак  е пръснало гной и е замирисало Sick даже се учуди,че са ни допуснали до операция

Ааа, вие не сте били в Транспортна - аз явно съм останала с погрешно впечатление.

Щом е такова положението със сливицата, по-добре че се отървахте от нея.
Виж целия пост
# 745
Ходих в Транспротна за второ мнение.Първо ходих в МВР ,защото си имах направление,а не мислех,че  нещо сериозно и исках просто да я видят.Те ми казаха,че е за операция и отидох за второ мнение при Френгов.Той потвърди диагнозата.Тъй като вниманието,което ни се обърна в МВР ми хареса се върнах там,а и имах вече насрочена дата за операция.Също така не съм платила 1ст. за нищо.Нито за операция,нито за престой,нито за прегледи.Всичко беше по клинична пътека.Чак ми стана чудно,че все още има и такива места в Бг
Виж целия пост
# 746
Чоча браво за операцията Hug
Виж целия пост
# 747
Честито и от нас. Много се радвам че всичко е минало леко и безпроблемно.
Мария ми беше след операцията но на двете сливици на АБ заради стрептокока който ние така и н е изчистихме.
За МВР болница и аз съм чувала само хубави неща.
Виж целия пост
# 748

Мария ми беше след операцията но на двете сливици на АБ заради стрептокока който ние така и н е изчистихме.

А как стана ясно, че е със стрептокок точно тогава? Гърлен секрет ли й взимаха като я оперираха?
Виж целия пост
# 749
Нати, на Мария и е взиман многократно секрет от сливиците. И винаги е бил положителен. Така че ние бяхме наясно, и ходихме  консултации с редица специалисти . По тяхна препоръка Мария пи АБ преди и след операцията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия