Леви,десни,към НОЕМВРИ смело крачим,в очакване на нашето юначе!

  • 10 354
  • 288
# 180
  
Честита малка дъщеричка на Просто Аз , да бъде умна и чаровна като майка си!
[/size]
  Еми това е то дойде новината най- накрая!


  
Виж целия пост
# 181
Перисталтика е по-скоро свързано с проходимостта на червата. Трябва да излезнат газовете, за да е сигурно, че са проходими, чак тогава може да се яде. Затова се дават само течности, за предпочитане - вода и ябълков сок. Не излезнат ли газове до някакво определено време - лошо.
Виж целия пост
# 182
ПростоАз, да ти е честита Ная и много да ви радва! Бързо възстановяване на теб!  bouquet
Виж целия пост
# 183
Перисталтика е по-скоро свързано с проходимостта на червата. Трябва да излезнат газовете, за да е сигурно, че са проходими, чак тогава може да се яде. Затова се дават само течности, за предпочитане - вода и ябълков сок. Не излезнат ли газове до някакво определено време - лошо.
да,това и аз го знам,но каква ли е причината да не излезнат, в смисъл много ли ги разместват #Crazy
Виж целия пост
# 184
Момичета,лека нощ.
Ние с бебонче отиваме да наним,че стана утре. smile3524
Виж целия пост
# 185
sladurka и мойто свеки изтръпва при мисълта да го изведа навън и лекичко ми намеква как трябвало да се пази и т.н. а аз и викам че щом времето е ОК няма в къщи да стоим я. Даже се беше шокирала как на някаква нейна позната снаха и завела бебето /нямало 40 дни/ на село около септември месец, а аз и викам да я шашна още повече : е как баба и дядо нали и те ще изгарят от нетърпение да го видят, няма да чакаме до пролетта я и те са хора все пак, а и немогат да се грабнат да дойдат те, хора на възраст Simple Smile) И тя уж поне за сега не се слага да се налага, ама ще видим като се появи бебока как ще, ако мноого знае ще се наложи тежката артилерия да извадя Simple Smile
Виж целия пост
# 186
честито нова бебе на ноемврийската група и успех на всички раждащи утре  Praynig
и аз много харесвам датата 01.11 ама на нас ни е много ранна  Rolling Eyes

това с червата и перисталтиката много ме притесни - все си мислех, че последствията и опасностите от секцио не се отнасят и до червата  Shocked

явно няма лесен начин за раждане - или си с кърпено дупе или с окърпен корем (и учудени черва)  #Crazy

Виж целия пост
# 187
а това за до 40-тия ден според мен е пълна глупост, но определено в този зимен сезон трябва да сме добре облечени и болни хора да не влизат вкъщи  Peace

иначе ако е хубаво времето е по-добре навън - свеж въздух и по-спокойни майка и дете  Crazy
Виж целия пост
# 188
Перисталтика е по-скоро свързано с проходимостта на червата. Трябва да излезнат газовете, за да е сигурно, че са проходими, чак тогава може да се яде. Затова се дават само течности, за предпочитане - вода и ябълков сок. Не излезнат ли газове до някакво определено време - лошо.
да,това и аз го знам,но каква ли е причината да не излезнат, в смисъл много ли ги разместват #Crazy

Ами не е заради разместването - просто при всяка коремна операция (примерно - отстраняване на апендисит) се постъпва така. Мисля, че е по-скоро заради упойката и обезболяващите - червата стават мързеливи. А и при бременните по принцип червата не работят както трябва заради хормоните. Затова първият крайъгълен камък са газовете, вторият - пишкането, третият - ходенето по голяма нужда. Това се отнася и за естественото раждане, защото там пък поради напъните мускулатурата става безчувствена и примерно не можеш да усетиш кога ти се пишка първите часове след раждането.
С Иво ми бяха казали - като ми махнаха катетъра на сутринта - ако не ми се припикае до вечерта, да се обадя пак да ми слагат катетър. Е не се наложи, ама се наливах с вода и ябълков сок като невидяла.
Виж целия пост
# 189
Върнахме се ееее кеф бе!!! все едно съм нов човек...
бебо е слушкал-влязохме и след 5 се събуди за папо.
Катериноооо как така няма да се занимаваш с музика-еми ние майките с фалшиво пеене кво да прайм-може да ползваме твоите услуги. Правим сбирка и ти ще им пееш на децата. На мен таткото ми забрани да пея, че детето щяло да да се изкриви.
айде бай до утре-охх надявам се един фризьор да направя утре.....как ми се щееее. Имах час за 10.10 ама кво стана че родих и сега си ходя катоооооо
Виж целия пост
# 190
мими ми то първо кръчма,после фризьор,едно по едно Grinning
а сега пък черва като проблем...егати...аз както съм "трудна" по принцип ooooh!
Виж целия пост
# 191
Сладурче, за червата хич няма да се притесняваш. В болниците дават по един коктейл рициново масло, който действа безотказно. Моят доктор се смили и реши първо да пробваме със шоколадче Комфорт, което ми свърши работа, но на родилките около мен им даваха рициново масло и всички си станаха "проходими" бързо-бързо. Laughing Ти пробвала ли си го досега?

Дес, понеже те изпуснах тая вечер, ако сутринта влезеш тука набързо, да знаеш, че стискаме палци всички. Кураж и леко раждане!!! fingerscrossed
Виж целия пост
# 192
Ей няма заспиване тая вечер,че и сама съм си във форума..някои си хранят бебоците по това време,други спят,а аз в нито една от групите Sad
Виж целия пост
# 193
Хайде бе, мамета, къде сте? Аз отдавна нахраних малката, ошътах из къщи и чакам да ви чуя как сте с коремчетата? Ето и едно голяаааааамо и ободряващо сутрешно кафенце от мен  Hug
/ама то верно много голямо се оказа  Laughing/


Виж целия пост
# 194
цеце,това кафе ще го смучем до абитуриентския бал на децата ни хихихи.
Добро утро и от мен! smile3507
Нещо тая сутрин много рано станах и хем не можах да заспя пак,хем ми се спи.Смотана работа.Следобяд явно ще се въргалям по леглата пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия