Леви,десни,към НОЕМВРИ смело крачим,в очакване на нашето юначе!

  • 10 354
  • 288
# 195
ЧЕСТИТА БЕБА НАЯ НА ПРОСТОАЗ!ДА РАСТЕ ЗДРАВИЧКО И СИЛНО ДЕТЕНЦЕ!
 
Цеци, мерси за кафенцето  Wink
Успех на Дес и Билба днес! Hug

Тази нощ като събудих за поредното посещение на кенефа пръстите на ръцете ми ме боляха МНОГО! Shocked И гледам, че леко са се подули... Thinking И хълбоците много ме болят, бе мацкииии...мале, едва спя... Confused

За 40те дни...ооо,хич не мисля да спазвам такива работи. Naughty Ако е слънчево и подходящо, грабвам си бебата и количката и на вън. Дано само не се отцепи някоя дъълга грипна епидемия като миналата година... че тогава щем-нещем ще си кукуваме по къщите.... Crazy

Пуснала съм и аз поредната пералня на беборана.Хайде целувки от мен! Heart Eyes
Виж целия пост
# 196
Добро утро, момичета!  Да ви е хубав и спорен денят!  newsm51

За извеждането навън:  Не се притеснявайте от студа. Единственото, от което трябва да се пазим с бебчовците, са мъгла и бури. Ниските температури и дъждът - ако не е много силен - не са проблем, стига бебчо да е екипиран съответно.

Когато бях бременна с дъщеря ми (в далечните '86/87 г)   голяма част от бременността си изкарах в Москва. Там хойках с корема из целия град и Подмосковието, на гости при разни приятели и познати.  Бях няколко пъти на гости и при едно бебче, родителите и бабата бяха безкрайно любезни да ми показват как да се грижа за новородено.
Знаете ли как се потресох, когато видях да изнасят 11-дневно бебе на московския студ навън на терасата - на -10 градуса!  Беше сух студ, ясно време - според лекарите там това е много здравословно време. Бебето - добре опаковано като за разходка и най-отгоре завито с оренбургски шал - това са едни много пухкави шалове от специално обработена вълна, ужасно топлят. И го държаха така около десетина минути на терасата на студа. Правели така всеки ден откак се родило - от 3-я ден.  Много полезна закаляваща процедура било.  Вярвам им, защото бебето е пораснало вече голям човек и си е здрав като камък  Simple Smile

Опасни за здравето са комбинациите на мъгла със студ. Сухият студ наистина е здравословен - аз самата съм обикаляла с шембето на -25 градуса по един обикновен кожух - нищо ми нямаше. Далеч по-зле се почувствах слизайки от самолета от Москва в  София на +1  със лек дъждец и мъгла - започнах да зинзикам със същия този кожух  Sad

Само един съвет - не покривайте нослето и устата на бебока с шалове - овлажнява се от дишането му и по-зле става. Ако му е добре почистено нослето да си диша - всичко е ок на студа.

И е много по-добре да се ходи на разходка в студа с добре екипирано бебе, отколкото да се виси в някакви кафета, магазини и т.н.  Особено климатиците са много опасни - въртят въздуха заедно с бактериите и вирусите на многото хора в магазина и така много по-лесно децата ни могат да пипнат болест, отколкото да са навън на студа. Дъщеря ми от миналата зима работи 10 месеца в един от Мол-овете в София, знам за какво говоря Sad((   

Иначе и аз съм в клуба на цепнатите дупета - смятам да си раждам нормално като първия път. Тогава нямах никакви разкъсвания, дано сега да се отърва леко. Имам база за сравнение - няколко години след раждането имах операция за поликистозни яйчници и съответен шев точно като от секцио - на същото място, само дето матката ми не е рязана. Като си спомня възстановяването след тази операция...  предпочитам естествено раждане.  Може би затова и не ми се ходи отново в Шейново, кофти спомени имам оттогава.

Вчера ми правиха запис на тонове в Майчин дом, но акушерката само ми ги даде и каза моята гинеколожка да си ги разчита - така ли трябва да е?  Е, каза, че според нея всичко било ок, но все пак... смутих се  newsm78

Пък като си спомних, че за щерката никакви такива изследвания не си правих и пак се роди здраво хубаво бебе...  що ли ми трябва да се втелявам, само нерви да хабя.  baby_neutral

Усмивки и успех на всички ви!
Виж целия пост
# 197
Здравейте май4ета,станахте ли? newsm47
Аз бързам да се похваля,4е тази нощ бе спокойна с нашето беб4енце.Хранихме се към 23,30ч. после гушкахме се в мама и сме заспали,аз през деня се цедих и насъбрах материалн за нощно папу,което пък 2-та смяна(моята мама) да му даде,защото да мога поне да поспя.Милинкото спинкало до 4ч,изпапкало доеното мляко newsm62 и заспало ,та до 8ч...../ сега отново надънихме здраво шкембака и се трътнахме да спим.Усещам,4е имаме сополки/някоя мама,знае ли какво може да му помогне на беби за да си диша спокойни4ко.4акам идеи и съвети.
приятен ден.
Виж целия пост
# 198
Добро утро и от мен!
Честита принцеска на Просто Аз! Да сте много здрави, малката да е много послушна, късмет и бързо възстановяване на мама newsm51 newsm51  bouquet
tsetseto май и аз ще трябва да дам пупито си на мама, ама ще си го взема когато тя замине, тъкмо около 2 месеца и при нас. И аз не мисля да са в една стая, все пак бебето е най-важно естествено.
Тази нощ се събудих със силни болки, чак си помислих, че се почва, а ни е рано още и доста се уплаших. Чантата ми още не е готова, та да взема да я наглася вече
bilkata и аз съм на това мнение, даже си мисля, че така ще са по-калени бебетата, а ако има и чистичък сняг.....супер. И при мен като ми записват тоновете ми казват, че са добре, но лекарят ми трябва да си каже тежката дума, така че не се притеснявай.
Виж целия пост
# 199
bilkata видях 4е пишеш много за студа и изкарването на бебко навън по това време, за нослето също спомена нещо, как да му по4истя носленцето.Имаме сополки и дишаме затруднено.
Виж целия пост
# 200
Галакси 25,виж това:

Не,че знам как се работи с него.Ампулките са с физиологичен разтвор,но не знам колко се капва.После аспиратора се натиска,вкарва се в нослето и се отпуска,за да издърпа секрета.Нещо такова беше.
Виж целия пост
# 201
Галакси, и аз имам един аспиратор, но идея си нямам дали върши някаква работа newsm78

Пък сега се сетих, че вече сме в НАШИЯ месец, момичета!! Hug

И честит празник на будителите!  bouquet

Виж целия пост
# 202
Здравейте! Честита радост на ПростоАз и успех и на двете ни майчета днес /пък и повече да са-няма да ги върнем бебоците, я/.
 Гледам, че снощи сте писали за последствията от секциото. Клизмата и изкарването на газовете след операцията са задължителни при всякакъв род коремни интервенции. Лично аз имам голяма операция на черния дроб, белегът на който започва отпъпа и свършва някъде между гърдите. Постъпиха по същия начин-клизма преди операцията, а след това на всеки пет минути ме питаха дали съм ходила до тоалетната /а аз съм като Сладурка и си помогнах със слабителни/. С пишкането-усещането ми беше, все едно че много ми се ходи, ще се пръсна, но....първите два пъти стана много трудно.Може би и за това след секцио слагат катетър. Сега като се сетих за тези неща, май пак съм на кантар, как точно искам да раждам...
Виж целия пост
# 203
Добро утро и от мен  Hug

Аз след великото вчерашно пране, преди час се излюпих - 12 часа сън направих.
Също съм привърженик на закаляването на бебето, и не смятам да спазвам някакви традиции за дни. По-скоро мисля да не допускам външни хора до бебето до към 15-20 дни - именно заради вирусите.

Галакси може да пробваш и с клечките за уши да му почистиш носленцето.

А аз като съм нямала никаква интервенция до сега - знаете ли какво ми е с това секцио  Tired - добре че имам някаква работа и все още мислите ми не са изцяло насочени натам. Confused

Честит празник и на Вас - деня на народните будители
Виж целия пост
# 204
Galaxy_25, ако имаш аспиратор - с него, той действа на принципа на вакуума - е, не че прави силен вакуум в нослето, но просто издърпва сополките.  Това съм виждала, аз лично не съм ползвала по обективни причини  Simple Smile

За всички, на които не им се хвър;ят пари за още един уред у дома - преди ерата на многото техника чистехме сополки по елементарен начин. Малко памуче се навива на фитилче и с него лекичко се бърка в ноздричката на бебо, да обере сополчето. Аз съм го правила дори с клечка за уши, но тогава бебо трябва да е напълно спокоен и да не мърда главичка. Добре е памукът да е сух, да залепне добре сополчето по него. После вече с второ памуче с физиологичен разтвор се "изплаква" ноздричката да се почисти добре.

Капки за нос не се препоръчват за много малки бебета. Не знам дали знаете - повечето капки за нос съдържат вещества, които са доста силни за малките организъмчета. А и се получава едно привикване към ефекта на капките и някой следващ път (и много по-тежък случай) няма да подействат. Това важи и за нас, възрастните. Ако прочетете упътване на капки за нос - там има винаги срокове колко време могат да се слагат, докато не се получи привикване. Това с резистентността го знам от добър лекар.
Виж целия пост
# 205
Наистина към капките за нос може да се развие много опасна зависимост!Баща ми, като студент, е имал такава!Капел си е по едно шише на ден!Като наркоман Mr. Green Shocked
Виж целия пост
# 206
 Привет и от мен мами   bouquet
да ви подпитам ... някой може ли да ми поразясни как точно изглежда тапата когато изпада , защото се упасявам , че част от нея видях преди малко по бельото си. Незнам съмнявам ли се или по-скоро не ми се вярва  Grinning
И друго - колко време преди да започне раждането се "смъква" коремчето , че моето като ,че ли си е на същото място .
Виж целия пост
# 207
Маметаааааа, имам щъркелова вест!!!  Hug

Тази сутрин Дес е родила дъщеричка Христина - 3.150 кг!
Да й е жива и здрава, бързо да се възстановяват и двете, много да се слушкат и обичат с кака Вяра!!!


Секциото е било под пълна упойка и мама още се възстановява, но казва, че девойката е красавица! По-късно ще има и повече подробности!

Леле, колко се развълнувах!.....Сега чакаме вести и от bilba!
Виж целия пост
# 208
Галакси, аз само да ти дам малко повече инфо за аспиратора за нос на Chicco.  Не е никак скъп, струва 6.00лв и аз си го закупих. Преди малко го отворих и разбрах, как става издърпването на сополките. Първо се капват по по няколко капки от физиологичният разтвор/има две флакончета в опакавката/ във всяка ноздра на бебето. Изчаква се малко и след това с аспиратора, преди да го вкараш в нослето, го настискаш, за да му изкараш въздуха/като гумена играчка е/. И когато е в нослето отпускаш аспиратора и всички сополки ги изсмуква.
Можеш преди това да направиш една суха тренировка с малко вода  в капачката и ще видиш колко лесно става.
Дано съм ти била полезна и да се справиш!

Браво, докато пишех и нова госпожичка!

Дес, да е жива и здрава Христина, много да те радват двете кукли и много радост, щастие и късмет на цялото семейство!
На теб бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 209
Браво !
Честита радост на ДЕС , бързо да се възстановява и да се връща при нас , а на малката принцеса много здраве , апетит и усмивки!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия