Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви теми се обсъждат в публикациите?
Какви съвети се споделят за бременността, кърменето и здравето по време на бременност?
Какви съвети се споделят относно кърменето и грижите за бебето както в родилния дом, така и след раждането?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви теми се обсъждат в публикациите?
-
Какви съвети се споделят за бременността, кърменето и здравето по време на бременност?
Форумът споделя съвети за бременност, включително информация за лека бременност и безпроблемно раждане, съвети за изцеждане и кърмене. Той също така обхваща здравето по време на бременност, като предлага съвети как да се справите с болки в гърлото и споделя лични преживявания с лекари и болници. Освен това форумът обсъжда различни преживявания при бременност и раждане, като ниската плацента, давайки съвети за лекарства за приемане по време на бременност и подчертавайки значението на доверието в медицинския персонал при избора на метод на раждане.
-
Какви съвети се споделят относно кърменето и грижите за бебето както в родилния дом, така и след раждането?
Формулярът споделя множество съвети относно кърменето и грижите за бебето в родилния дом. Препоръчва се избягването на стегнати сутиени, тъй като пристягането може да намали млякото и да запъне каналите. Препоръчва се изискване от медицински персонал да покаже как да се кърми и да се грижи за гърдите. Съветва се насрочване, ако е необходимо, за получаване на информация. Освен това научаването на техника за цедене на ръка, дори при наличието на помпа, също се препоръчва. Също така споделя опит с различни подход в различни болници, като подчертава важността на търсенето на информация и насрочването за необходимата подкрепа. Формулярът също така предлага съвети за грижи за бебето след раждането, включително препоръки относно кърменето като избягване на тесни сутиени и търсене на информация от медицински специалисти. Научаването на ръчно изцеждане също се препоръчва, дори с налична помпа. Освен това се споменават различни подходи в различни болници и важността на търсенето на подкрепа и информация.
-
Какво представляват контракциите по време на бременност и вредни ли са за бебето?
-
Какви са хапчетата Ginipral и за какво се използват?
.
), как ще го родя това бебе. 
и от мен!тай като сме тръгнали да се оплакваме.......всяка сутрин се събуждам с тежест ниско долу и имам чуваство че много ми се пишка,обаче като отида в WC-то и не е чак толкова много и е малко болезнено като пишкам
( ще опитам да изляза от профила си да си сменя щъркелчето и бройката моми). Чак не ми се вярва, ужасно съм развълнувана и бебето не спира да рита от как ми погалиха слуха с тази новина
Над килограм е, отговаря си на седмиците, с голяма плацента съм и много околоплодни води, док специално за това оглежда всички органи за да види какво допринася за тези води, но няма проблем слава на Бога! Слушахме сърцето, Ива пита "това влакче ли е мамо?", смях се много, защото като слушахме нейното сърчице навремето все го сравнявах и аз с влакче та ни е останало като лаф "я да чуем влакчето". Имам си анемия обаче, днес се боцках, НВ ми е 94, изписа ми Феро- Фолгамма 2х1 и магнезий непременно пак 2х1, каза да наблягам на тях. Не съм качила нищо този месец, той казва ( качвай се на кантара и трябва да ми кажеш 78", аз обаче го яхам и нахилена викам ми на старите кила съм си. Обясни ми, че е добре това, че колкото повече качва майката толкова по малко качвало бебето, нещо си възпирало друго, не запомних и не разбрах
, мислих си само за красивите рокли на Ива, как няма да ги давам на никой а пак ще ги глася на някоя нежна красавица
Кръвното ми се е вдигнало и съм по негови думи като 15г девойче
ама ами се ще малко по бавно да минава това време, бременее ми се, ей ще се принудя да родя още няколко така


Честита втора принцеса!!!
Пожелавам ти леки оставащи месеци и намен са толкова ,само че са две !


