Мами от Norge 12

  • 13 076
  • 302
# 165
Добро утро. Хайде и аз да се включа малко преди работа Simple Smile Днес ликос работи ( поне засега) та изпратих отговор на Вега, вкл. и друг майл адрес.
palachinka , по късно ще ти изпратя имената на всички, които са дали пари и българи, и норвежци.
bob4enka , рентген ли й правиха вчера или МР? И въпреки че palachinka не е много съгласна Laughing аз бих те посъветвала, ако днес тръгнат по същия път, директно да ги попиташ на какво се дължи това разкарване и забавяне ( без да споменаваш дискриминация, но с много ясен намек). Иначе подкрепям това, което palachinka ти е казала за различните процедури. Съвсем вярно е и създава огромни проблеми, но както винаги си остават само с приказките.
Виж целия пост
# 166
ркб, не приемайте моите изказвания по принцип, за 100% валидни и за мен във всяка ситуация...  Laughing против съм реакциите на тема дискриминация без повод, само за правене на джангър или по-слабо съпротивление, ама ако наистина има подобна настройка, естествено че човек реагира както смята за добре  Hug
А по тази тема... забелязала съм че когато човек подхожда с нагласата че го дискриминират, наистина  може да предизвика подобна реакция, за това избягвам да си мисля подобни неща.
Виж целия пост
# 167
ркб, против съм реакциите на тема дискриминация без повод, само за правене на джангър или по-слабо съпротивление, ама ако наистина има подобна настройка, естествено че човек реагира както смята за добре  Hug
А по тази тема... забелязала съм че когато човек подхожда с нагласата че го дискриминират, наистина  може да предизвика подобна реакция, за това избягвам да си мисля подобни неща.

Това е абсолютно вярно, НО......зависи и от хората отсреща. А и е важно да се знае, че те в повечето случай просто така си работят.......и тогава е много важно ти самия да си активен.
Виж целия пост
# 168
Е, естествено... както казах, това е мнение по принцип  Simple Smile
Виж целия пост
# 169
Dobro utro i ot men. Izvinqvam se ama nqma Kredor. Rkb, pratih parite samo 4akam da svirne6 kogato gi polu4i6. Ne znam dali mojqt maj e mnogo opraven(to tova si e fakt de) ama az dertove s tuka6nata zdravna sistema sam nqmala, naprotiv daje sam mnogo dovolana. Na6iqt ni4en doktor e norvejec i ot dosta godini e li4en doktor na mavat mi. Nikakvi problemi ne sme imali ako iskame napravlenie za specialist ili za nqkakvo izsledvane. Toj si kazva 4oveka, ako iska6 barzo na 4astno vednaga ni pra6ta, ako ne ti e spe6no moje6 da 4aka6 za da ne pla6ta6. Posledniqt pat majat mi prosto iska6e da si proveri zrenieto 4e ne6to mu se struvalo 4e ne6to ne mu e kakto trqbva i go prati na 2 specialisti s napravlenie. E to se znae6e 4e ni6to mu nqma za6toto majat mi e ot tiq deto obi4a da hodi na lekar i na vsqkakvi profilakti4ni pregledi za razlika ot men. Az sy6to sam na mnenie 4e trqbva da sme aktivni, a ne da si mal4im, pitaite be hora, pitajte dokato ne pripadnat i nakraq 6te vi svar6at  rabota Mr. Green
Виж целия пост
# 170
Пак аз Laughing Ей, то си било много хубаво да нямаш проблеми с нета Laughing
Получих си отговора от Вега :)palachinka  адреса им e gr.Varna-9000,ul.Pirin 43,Detski Market Vega,Za Cvetelina Dimitrova.
Изпратила ми е и еврова сметка, колко евро в повече да преведа, така че те да си получат точната сума? 5? 10?

Преведох им 191 евро, като писах, ако им останат пари, да сложат нещо, за което парите стигат при подаръците Laughing Доволни, недоволни Simple Smile аз свърШих с тази част от задачата Laughing С чиста съвест отивам да се трудя Joy
Виж целия пост
# 171
Привет .... Hug  Много сте тихи бре  newsm78 ....нищо не сте писали днес... Sunglasses

А пък аз днес имах един прекрасен следобед... Heart Eyes  защото бях в компанията на две прекрасни български  девойки! Дааа....  Hands Clap

И така днес се запознах с norah.... Heart Eyes Голяма сладурка е  Grinning  И щастливка беше там и тя се запозна за първи път с Норчето....та и трите си изкарахме  супер!  Peace  Имаше много смях и си говорехме за спомени от детството ни, малко разнищвахме и разликата в културите..норвежката и българската...!  Mr. Green    Толкова бързо литна времето че не разбрахме как са минали два часа... Rolling Eyes
Много си допаднахме  и трите... bowuu Ох  а и аз се подмладявам като общувам с такива млади и красиви момичета....  Blush  От тук нататък ще се срещаме по-честичко...така я усещам работата аз Wink

А сега отивам да готвя....тъй като купих кори за баница и гръцко сирене....а забравих спанак... newsm78 Но ще пратя моя да изтичка до супермаркета.Той никога не отказва да пазарува... Mr. Green За сега ви оставам момичета....и ще се включа по-късно... Hug

Така че отивам да"точа"баница...с готови кори... Joy

Виж целия пост
# 172
Момичета,не знаете какво губите,понеже не живеете в Трондхеим!!! bowuu GrinningТези наши моми Розето и Шастлива,абе как ми дойдоха в Трондхеим по поръчка.Откога чакам и се моля за такива готини,невероятни хора,не мога да повярвам,че се запознах с тях и че са в моя град.УРАААААААААААААААААААААА!!!!!!!

 newsm44 newsm68Само ,който е чакал колкото мен може да го оцени!
Бях на седмото небе и като насън ми беше всичко.
Много супер готино се изкарахме,времето мина много бързо.Но пак ще се видим!!!

И в Трондхеим имало готини хора,ама българки,ей.

Днес беше един от най- хубавите ми дни в Норвегия,а аз съм тук от бая време,можете да си представите,както бях умряла от студ и  се стоплих,ей и на моята улица изгря слънце  bouquet

Виж целия пост
# 173
И ако искате да знаете вече знам къде е турския magazin newsm26 newsm22 и тази вечер направихме оборот и там,и у нас сефте има кори и сирене като българското,ей този ден беше забележителен,и локум имало,аз откога си точа зъбите,майка щеше да ми праща ,а то у наше село имало всичко,аз без да знам(както винаги) Crossing Arms
Виж целия пост
# 174
Ей ме на пак след днешното висене в болницата- никъв резултат. Те, моля ви се ни били записали там. Обаче детето иначе си е много добре, няма нужда да оставаме. С една дума, днес не стана рентгена, защото деня и бил запълнен и за нас няма място, нищо че е поръчан от вчера. Опитаха се да ни оставят да лежим и през ноща, само за да се изака малкото и да и вземат проби. Едва ги убедих, че аз тези проби мога и в къщи да ги взема и утре да им ги занеса. Лекаркат анай- безцеремонно ми обясни, как ще си седим така записани, докато не разберат какво и е. Незнам ако рентгена покаже, че всичко е наред, какво друго могат да и изследват вече.
Утре в 8 сутринта, първи птички, ще чакаме, ама когато ни повикат. Това може и чак вечерта да стане, ще чакаме това е. Иначе малкото днес ака чисто, без кръв, но тя винаги ака така в болницата. Законите на Мърфи, нали знаете.
Аз продължавам дамисля, че това нейното е алергия, щото има и екзема около слепоочията, която неще да мине. И продължавам с безмлечната диета, за мен две седмци са малко, да мине алергията. Между временно ще видим какво ще покаже рентгена.
Ркб, рентген и правиха вчера, снимаха и стомахчето, ама без въпросната каша за контраст. Утре да се надяваме пак ще снимат вече с кашата, защото вчерашния нищо не е показал.
Ух, писна ми вече и много се стресирам, щото съм параноичка на тема здраве и много зле ми влияят някои гледки на по- сериозни случаи в болницата. Много ме натоварват, вече две нощи немога да спя. Дано само не ми спре кърмата....
Виж целия пост
# 175
Боб4енка,
ние имахме прекрасен ден тук,но гледам ,4е за теб е било то4но обратното Sad:Много съжалявам,4е имате такива проблеми с малката .И как ви размотават,но стискаи зъби, докато минат изследванията,много е неприятно,но тук са така,могат да ти скъсат нервите,дано да е за добро.От друга страна поне не ви претупват, 6том са ви казали да останете ве4ерта..ох не знам какво да ти кажа,не се ядосваи и не се стресираи ,доколкото ти е възможно,не е хубаво нито за теб,нито за детето..утре ве4е вярвам да станат не6тата. Hug
Алергиите са много разпрозстранени при децата,не се 6а6каи,и ние имаме,но това не ни пре4и,расте си нормално и няма проблеми Peace
Виж целия пост
# 176
Ех ,че бързо мина тази среща днес,сега ми е едно празно... Sad
Розе,направи ли баницата?  chef
Ако може да ми дадете една рецепта за щрудел(ябълки,канела,орехи...трябва да има май?!)
Но да става лесно..
А да те питам аз Розе,къде ги слагаш всички тези кулинарни изкушения като си толкова слаба и фина мадама?!

Днес от вълнения се уморих бързо,големи емоции! Grinning
Утре ще ставам рано ..лека и спокойна нощ на всички!!!
 Hug
Виж целия пост
# 177
Бобченка.....много се натъжих като те четох. Sad  И се моля всичко да е наред!!! Praynig
НЕ трябва да се стресираш бе мила...как да ти го кажа,..не е добре за тебе...защото така човек много лесно изпада в депресии. Вярвай в хубавия край! Аз ти предложих нещо едно време... Wink Абсолютно съм сигурна че ще има резултат..та ако искаш  дай знак. ..и на лични Hug Нищо не губиш... Wink

Норче...до сега говорих с моята Сиска/ едната  от духовните ми сестричка..те са две /на скайпа и чак сега се разделихме. Hug   А ние като се заговорим...то е с ча-со-ве!  Joy

А за баницата....даааа,  стана супер!!! Корите са точно като тези които липсваха днес. Иначе за щрудел с ябълки и готови кори не знам... newsm78 Аз правя със сирене и със спанак... Rolling Eyes Това мога да дам като рецепта...ама гледам че търсиш сладичка баничка...Е тук съм зле.. Blush

Всички тези кулинарни изкушения ги изкарам после с едни упражнения и лунната диета.... Joy  Макар че  нещо ме домързява напоследък да ги правя... Embarassed

Иначе ако искаш вкусни неща с точени кори..може да влезеш в сайта на Звездев"Бон апетит"...  chef Аз от там крада  някои и идеи...и после импровизирам и си добавям мои неща.  Sunglasses

И на мен ми беше много приятно да се запознаем днес! ... Hug

Другия път сте у нас на баница  и айран..Дано не се изложа,че по  закона  на Мърфи, като чакаш гости....ястията стават трагични.... Joy

Лека и  спокойна и от мен... Hug
Виж целия пост
# 178
Добро утро!Днес без малко да се успим,голям зор да бърза дадох на детето,той както стои по половин час в банята днес му дадох само 5 минути там и крив ,крив го пратих да бяга на школото.
Два будилинка  ме будят и пак не мога да ставам,вие така ли сте сутрин зимно време? Rolling Eyes
Тези лампи с изкуствената светлина са по 1500,ще видим дали дядо Коледа ще ми донесе Mr. Green
Бобченка,успех с малката и много не се ядосвай,няма да ги промениш,мудни  са ,така е..и аз имам няколко "специални"случки да разказвам с тяхното здравеопазване,но предпочитам да ги забравя,че само се ядосвам като се сетя.
Слава богу, поне не са ни уморили още...
Б Бг има друго,там за някои прегледи и манипулации искат майка си и баща си,тук може да чакаш повече,но после е безплатно..
Я да ви питам,как изкараха децата ви тройната ваксина ,която слагат тук:В бг слагали поединично ваксините,докато тук 3 в 1!!!

Виж целия пост
# 179
Другия път сте у нас на баница  и айран..Дано не се изложа,че по  закона  на Мърфи, като чакаш гости....ястията стават трагични....

Е,то пак като има баница,аз да му мисля за излагането,както не съм правила досега Embarassed
Трябва да погледна този саит,но все мисля,4е има малко таини,които не знам и които не ги дават в рецептата ,затова не се полу4ава при мен Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия