Мами от Norge 12

  • 13 076
  • 302
# 150
Ркб,голямо съвпадение това за българина в магазина,но както се изрази един българин навремето"ние сме на всеки километър",а ти голяма кулинарка си и ти,еи само аз се излагам на4и Embarassed

За подаръците и парите супер,ако има да помагаме с не6то кажи!!!

Момо,kvinne и Лилияна,благодаря ,4е помагате и вие Hug  bouquet

Момо,ти да не си студентка тук?И работа си си намерила,браво Peace

Виж целия пост
# 151
rkb, а от мен не си ли получила още? newsm78
Ана, моя работи като компютърен специалист.
Марйо, абе аз казвах преди време ама не си спомняш  Simple Smile А с кашата почнах да му давам по малко и силно разредена с кърма в началото. Те докато свикнат в вкуса не искат много много, така че всеки ден по 2-3 лъжички и така, сгъстяваш постепенно и като почне да си я изяжда увеличаваш количеството. Тук има няколко различни каши, но тези на Хипп, Мартин определено ги предпочита, те са с 37% заместител на майчината кърма и са по-финни според мен. Бяха казали да не давам по много нови работи на веднъж, с няколко дни интервал между новите храни за да може да се ориентираш ако реагира на нещо, ама ти сигурно знаеш. Той не беше много фен на новите неща и от пюретата си беше харесал един вид и само него си яде докато не му втръсна след няколко месеца и изобщо спря пюрета да яде. Ама беше почнал да си яде готвено така че мен ме уреждаше. Ама да ти кажа в хелсесташона ми казваха кога е време на пробвам с нови работи. Банани, картофи, моркови, пастет са някои от първите храни.
Виж целия пост
# 152
Абе, аз знам как се захранва, но Марти съм го захранила по схемата : Зеленчуково пюре,после плодово, каша, местно пюре, попара и след това минахме на преходна храна! Мислех и тоя път по същата схема (само да я почна от 6-тия месец). Обаче - зеленчукови пюрета за деца под 8 месеца - кът, сирене за попара - кът (много вино има да се пие  Wink ) Нормално кисело мляко и то кът. Предполагам положението с обикновените бисквити е също.
Иначе аз кърмя - да! Сигурно съм ви се хвалила; какви геройства извърших, но продължих да кърмя! От стреса на 2 пъти ми спира кърмата, та се налагаше на 1/2 час да кърмя. Даже до хомеопатия прибегнах! Всеки път като ми идваше да се откажа и си спомнях за цената на АМ!  Simple Smile

rkb, да ме водиш и мен в тоя турски магазин! Ние имаме един до нас, ма не знам как да си поискам кори,а все още не съм видяла по рафтовете ( нали съм малко кьорава) Sad
Виж целия пост
# 153
марио - не ядете ли от обикновеното си кисело мляко , а обикновени бисквити аз купувам пак от турските магазини..иначе аз захраних по същата схема ,която цитираш и то след 6-тия месец..кашата я препоръчват по късно , а първо зеленчуковото пюре ,защото бебчо свиква със сладкия вкус и после по трудно се приучава към зеленчуците. Иначе ние приключихме с кърменето преди около месец и то той си се отказа ....престана да се буди нощно време  Twisted Evil
Виж целия пост
# 154
palachinka, да получих. просто за тези 2 сега ми дойде майл, след като ликос реши да проработи #Cussing out
Marjo , няма проблем. Тези са гръцки, в едни продълговати оранжеви кутии, пише за щрудел. При нас са в хладилника със сладоледа Joy Иначе има и турски, 2 или 3 вида, ама те са малко по дебели. Киселото мляко е супер, ама не знам дали това с 10% масленост е подходящо за бебета. Има и нещо подобно на царска туршия, ама без чушките Laughing Обикновени бисквити , пак там, както ти е писала deata .
Виж целия пост
# 155
Марйо, ясно, аз не те разбрах явно...
ркб, ОК да съм спокойна  Simple Smile
Виж целия пост
# 156
Марио,и аз като Палачинка захранвах,дори един ден омаха 2 банана и после повръща,давала сам малко неща,понеже беше много капризен ,картоф и морков по една лъжица и се мръщеше и  пак грабваше шишето с АМ.
А 96 като пътувах за Бг бях награбила 14 кутии AM Shocked по 1 кг,сигурно си помислиха ,че правя контрабанда,тогава нямаше голям избор на такива работи там.
Но за второто Wink  Rolling Eyes ще гледам да го храня естествено,ама нали сам една "спокойна" не знам как ще стане Joy
Виж целия пост
# 157
марйо, защо не даваш млечна каша. и аз не мога да изцедя и една капка, та не съм се и опитвала. относно сухарите, има едни обикновени сухари на coop мисля, но са доста твърдички и имат малко химия (пликчето им е прозрачно със тъмно сини надписи и приличат на малки разрязани питки). има едни много готини оризови и царевични сухарчета на хелиос в здравословните магазини, които са без консерванти и аз ги давам на малкия (но не за попара, а да си ги хрупка). попарата леко я игнорираме.

да, ркб, от нас са. пратих ти 300 крони от неговата сметка, защото в моята нямам нищо. след 15-ти ще ти изпратя още 200, надявам се да не е много късно.  Embarassed

 
Виж целия пост
# 158
Аз имам вариация на тема:ако се приготвяте бавно и мъжът ви ве4но мърмори,един път като ви пита "тръгваме,готова ли си?",кажете "да,готово тръгваме"(негримирана,неоправена,с разпуснати дрехи),и веднага 6те 4уете:"Всъ6тност имаме о6те малко време" Joy Joy
Да...верно е!  Joy Моя се попика от смях като му го дадох да го чете. Joy Казах му...видя ли какво би станало от мен ако си мрънкалник и не ми даваш да ходя на фризьор, на шопинг и да си пия винце... Joy Joy Joy Ама Слава Богу не е ...добрушко ми е той!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 159
Ейййй..ркб,разяде ме с тези баници. Laughing  Аз ще си купя утре кори   и ще направя спаначната /любимата ни  и на двамата ...и става много лесно и е много вкусна / и евентуално  една със сирене....която само аз ще си я ям... Joy Ама по-добре..ще имам за повече време. А аз правих днес макарони на фурна по рецептата на мама. Много хубави ги прави... Heart Eyes

Поне това винаги имам в къщи,яйца,захар ,макарони и мляко... Mr. Green  А и аз обожавам макарони на фурна. Моя малко се назландисваше  и се чудеше как може да се яде десерт за вечеря... Joy Ама яде като луд. То не може всеки ден   мръвка да се яде.... Twisted Evil
Виж целия пост
# 160
Oх, хора, размина ни се агнето си кисело зеле днес. Висяхме в болницата от 12, до 8 вечерта за нищо. Бясна съм. Взеха и кръв и то така, че чак крачето и посиня и толкова плака милото, тая така я стискаше. Дадох им памперс с жилки кръв вътре да го изследват, а сестрата ми вика: "М, ми то нямаше кръв в пробите.  newsm78" Е, викам, как да е нямало, като я видях с очите си и затова дадох памперса. Тя вика: Ами аз не я видях. Казвам ви, идеше ми да я трясна. Снимаха малкото на рентген, но без да и сложат каша в червото, което и аз дето не съм завършила медицина, знам че няма да доведе до нищо, шото няма контраст и няма как да и се видят чревцата. Ама мен кой ли ме слуша. Резултата е, че чакахме 8 часа, лекар да погледне резултатите от пробите кръв и рентгена, като тази мити лекарка, накрая ми каза, да си отиден у нас и утре пак да сме отишли. Трябвало да и сложат въпросната кашица и пак да направят рентген, пак да я прегледат и да решат от каво е. Иди разбери, защо днес не го направиха.
Но да имат да вземат. утре няма да им позволя да и вземат пак кръв, нека ползват днешните проби,нито ще им позволя да и бъркат в анусчето- ама че гаден метод. И като ги насмета най- накрая  Twisted Evil. Бива ли, бе с малко бебенце да ме разиграват така. Какви хора са това.

Иначе, нямаме намерение за братче поне в близките 5 години, ама имахме един фал и ни6то не се знае.
Виж целия пост
# 161
Bob4enka, Hug
какви изроди са това ,бе,тез хора луди ли са??? #Crazy
Егати отношението,цял ден да ви държат за нищо..нямам думи ,то бива,бива.. Mr. Green ooooh!
Виж целия пост
# 162
Утре ще ходите ли?
Ти вземи им се развикаи на тез лудите,не се оставяй да те разиграват така!!!
Виж целия пост
# 163
Бобченка..Леле,ама че кошмарен ден за теб и за бебка... Sad
 Следващия път като ходите хич не им мълчи... Rolling Eyes  Бъди настоятелна към тях и не се предавай... Naughty

Ама че работа...  ooooh!
Виж целия пост
# 164
Роза, ела да у нас да видиш не може ли всеки ден мръвка да се яде  Laughing Ние и 2мата сме бесни мръвкари и си ядем всеки ден, еле пък той... обаче се научи поне в БГ на морето да яде салатки.
ох, бобченка, кофти работа, дано днеска да имате повече късмет и да приключат по скоростно. И ние сме имали драматично преживяване с комуникацията между болниците в Хаугесънд, Ставангер и Берген и направо не ми се сеща какво ми беше. Слава богу всичко приключи задоволително, ама още ми държи... а тогава бях бясна. Обаче в Ставангер попаднахме на една докторка от Чехия и с подобен темперамент, видя че много бях изнервена и тя като им се обади в Хаугесънд, бой бой бой... не им даде да отворят уста. Обаче после се оказа, че между 2ете болници има разлика в процедурите и от там идва цялото недоразумение та не беше вината и в тях, но поне тя ги нарита профилактично  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия