майчинство и детски за близнаци

  • 73 295
  • 887
# 765
Момичта, след като съм си подала документите
за детски и са си в срок, трябва ли да подавам нещо допълнително
за новата сума детски за близнаци или те автоматично ще ми преведат новата сума вече?
Дали ме разбрахте!? newsm78
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 766
Момичта, след като съм си подала документите
за детски и са си в срок, трябва ли да подавам нещо допълнително
за новата сума детски за близнаци или те автоматично ще ми преведат новата сума вече?
Дали ме разбрахте!? newsm78
Благодаря ви!
Няма нужда нищо допълнително да правиш,ще се преведе направо по-високата сума този  месец Peace
Виж целия пост
# 767
ВАЖНО.  НОВИТЕ ПОМОЩИ ЗА БЛИЗНАЦИ

Момичета, много от вас вече знаят че от Агенция за социално подпомагане не изплащат помощите, които бяха приети в края на миналата година за отглеждане на близнаци до 2годишна възраст.
Сега да ви обясня причината. С дълбоко съжаление трябва да кажа, че Масларова за пореден път се наложи. Не можа да преглътне факта, че помощите бяха приети въпреки всичките й усилия. В крайна сметка е казала че няма да прилага закона и това е. Нямало осигурени пари, бил недомислен, недоправен и не знам какво още. В крайна сметка в момента в Народното събрание е внесен НОВ ЗАКОНОПРОЕКТ, който изменя тези помощи по следния начин:

Майките на близнаци, независимо дали са осигурени или не, ще получават помощ за отглеждане на близнаци не от 1г до 2г. на детето, а от раждането до навършването на 1 година, като ще получават помощта ЕДНОКРАТНО.
Тоест вместо всеки месец да взимат по 100 лв на близнак, ще взимат едноратно при раждането 1200лв на близнак.
Това е различна помощ от еднократната помощ при раждане и си е само за близнаци.

Лошото е че закона ще влезе в сила със задна дата от 1.01.2009г и съответно всички които децата им са между 1 година и 2 година и са разчитали тази година да вземат помощи просто няма да ги получат  Tired

От една страна за майките които ще я получават ще е по-добре че я взимат еднкратно, защото парите все пак са повече отколкото като ги яде инфлацията всеки месец, но от друга страна, ако не си направи човек сметка и похарчи всичко, 2-та година, когато е най-трудно с тези 240 лв ще е без пари.

Не знам какво повече да кажа - всичко което Масларова и Лазаров (заместника й) изговориха по въпроса, всичките им аргументи, с които преди се противопоставяха на нашето предложение сега плюха на тях и правят точно обратното.
Логиката на нашето предложение беше тези пари да са допълнение за 2-рата година, когато жената вече не получава обезщетение на база на заплатата си, а взима само 1 абсолютна сума - 240-те лв.
Въобще не знам, наистина нямам думи, това е пълно безобразие, а Масларова се налага на целия парламент и целия Министерски съвет с нейната нагла некомпетентност #2gunfire. Юристите в министерството й сигурно са си плюли на дипломите докато са го писали този текст  Sick

Ако имате въпроси съм насреща.
Виж целия пост
# 768
как може да се изменят приетите уж закони?????
Виж целия пост
# 769
Чета и не вярвам на очите си. Това е едно от поредните безобразия с които се сблъсквам.
Но най се тормозя от безсилието да променим нещата.
Съжалявам, че родих децата си в България...
Виж целия пост
# 770
Но най се тормозя от безсилието да променим нещата.Дори няма да помогнат и протестите в  тази държава!!!!!
Колко излъгани са хората.Всички се радвахме ,уж на новото ,а то виж.
Откъде авторката черпи своето инфо,че не разбрах?
Някой има ли линк ,към измененията в този коварен закон.
Виж целия пост
# 771
Нещастници!
Виж целия пост
# 772
това е истинска гавра  #Cussing out
Виж целия пост
# 773
Нямам думи за безочието и наглостта на Масларова #Cussing out За пореден път доказа, че най-важното за нея като министър е да наложи нейното мнение и по-скоро ината си да стане на нейната отколкото да оцени реално ситуацията на хората, които би трябвало да защитава и подпомага. Господ вижда всичко само това искам да добавя!

З години ни обясняват и от МТСП и от НОИ, че няма как майката да получава нищо допълнително през първата година освен това, което е получавала докато е ходила на работа и ние изградихме цялата си концепция за допълнителното обезщетение на това основание, а сега изведнъж се получи ,че можело все пак, но само и само защото Масларова така е казала. #Cussing out За да направи напук и нищо повече. Нито парите, които майката ще получава ще бъдат различни от това ,което преди беше прието през декември, нито срока, единственото което се променя е ,че ще бъде през пъравта година, а не през втората, за да не платят на тези майки ,които вече са по майчинство. Голямо спестяване, няма що!!!

Честно да ви кажа аз съм за протест! Не може Масларова да си разиграва коня както си иска, цял парламент реши нещо през декември, сега заради нея специално ще се променя #Cussing out Че и със задна дата щяло да бъде. Ами то януари вече изтече ,значи дължи суми по закона от декември месец, преди да влезе в сила новия закон/ако изобщо се гласува/, нали така?

Сеатката, все още няма изменения, Клеопатра пише, че това е законопроект, който е внесен за изменения, значи първо се внася в Социалната комисия, там се гласува, после отива на първо четене в Парламента, после се връща в Комисията да се дооформи добре и после отива на второ четене в Парламента с или без одобрението на Комисията. Тогава се гласува окончателно в Парламента. Това нещо става за не по-малко време от 3-4 седмици. Ако е внесен сега, значи ще бъде гласуан окончателно след около месец. Мисля си, че междувременно могат да се завеждат дела за въпросните неизплатени помощи newsm78 Клео, какво ще кажеш? След като за миналия месец не са преведени помощите, а явно и за февруари няма да бъдат преведени? Не е ли време да се задействат нещата в тази насока? Така поне майките на близначета по-големи от 1 година ще получат някакво обезщетение, дори и под формата на съдебно решение newsm78 Това си мисля ,но тъй като не съм юрист по-добре юристите да се изкажат.
Виж целия пост
# 774
Знаех си аз, че е прекалено хубаво, за да е истина.
Виж целия пост
# 775
Не може ли да раздуеме случая.  #2gunfire
Виж целия пост
# 776
Не може ли да раздуеме случая.  #2gunfire

Каси, ти си журналист, имаш връзки в тези среди, ако можеш действай. Стига вече сме си мълчали #Cussing out
Виж целия пост
# 777
Положението е отвратително! Не знам как може едно да обещават и приемат като закон, а после да си го изменят, само и само да се наложат. Sick Това, което искат да приемат е против всякаква логика, каквато те самите търсеха като оправдание в началото. Наистина, май само журналистите, могат да помогнат! Определено не трябва да се мълчи в случая!
Виж целия пост
# 778
Е как не ги е срам? Аз съм за журналистите. Също така си мисля , че ще ни помогнат.
Виж целия пост
# 779
Да се свържем със Слави?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия