Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 616
  • 1 127
# 1 065
И аз вчера ходих на профилактичен преглед и ми казаха, че имам раничка и то кървяща. Много се притесних честно да ви кажа, защото сега ми предстои обгаряне. Дори не попитах как ще ми я обгорят и ис какво. Д-р Мазнейкова ще извърши тая процедура, но съвсем незнам какво ще се случи, дали ще ми правят биопсия и от нея много ме е страх, какви ще са ми резултатите от цитонамазката, абе гадна работа ама като ми е дошло до главата ще трябва да се справя.
Ако някой може да ми помогне с повече инфо за Мазнейкова нека да ми помогне с мнения!
Виж целия пост
# 1 066
Моето мнение е да не избързваш с горенето! Това са последните тенденции, особено при нераждали жени. Потърси и друго мнение. На мен преди 4 години ми гориха раничка с ток, сега имало лазерно горене, но въпреки това последният гинеколог при който ходих ми каза, не че е фатално но не е било наложително горенето. Това е дано съм ти помогнала да намериш правилното решение за себе си!
Виж целия пост
# 1 067
Моето мнение е да не избързваш с горенето! Това са последните тенденции, особено при нераждали жени. Потърси и друго мнение. На мен преди 4 години ми гориха раничка с ток, сега имало лазерно горене, но въпреки това последният гинеколог при който ходих ми каза, не че е фатално но не е било наложително горенето. Това е дано съм ти помогнала да намериш правилното решение за себе си!
Така ми се иска да не я гора и да забравя какво са ми казали, но ме човърка адски много отвътре това, че знам, какви могат да бъдат последиците от една нелекувана раничка. Аз имам дете вече, което е на близо 2 годинки, но все си мисля, че може и да имам и друго по-нататък и съм много объркана. Все пак ти благодаря за съвета!
Виж целия пост
# 1 068
Моето мнение е да не избързваш с горенето! Това са последните тенденции, особено при нераждали жени. Потърси и друго мнение. На мен преди 4 години ми гориха раничка с ток, сега имало лазерно горене, но въпреки това последният гинеколог при който ходих ми каза, не че е фатално но не е било наложително горенето. Това е дано съм ти помогнала да намериш правилното решение за себе си!
Peace Поискай биопсия и колпоскоп.При теб май ще е по-добре лазер,отколкото горенето/електрокоагулация/.Аз не бих бързала толкова,преди поставена по-ясна диагноза.И мен така ме претупа един гинеколог,добре,че тази тема ми отвори очите и го смених.Нещата се оакзаха доста различни след прегледа при новия специалист-продължих с лечението,но вече се изясни защо имам раничка и как да процедираме нататък.Мнението ми за Мазнейкова,от чуто и четено за нея е,че малко е обърнала нещата на бизнес и претупва пациентите.
Виж целия пост
# 1 069
А също и това забравих да спомена, че от прегледа снощи до сега имам някакво зацапване, а не трябва да ми дойде и нищо не ми е правено освен преглед, възможно ли е да е от раничката и от това, че все пак ме поразровиха? newsm78
Виж целия пост
# 1 070
Напълно възможно е да е от прегледа, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 1 071
Чета също така, че сега вече може да се горат и с лазер, но незнам дали е сигурно и има сигурен ефект. И къде се горат с лазер?
Виж целия пост
# 1 072
С лазер е по-добре да се гори, особено на нераждали жени, а и доколкото знам е по безболезнено. Поне мен почти не ме боля. Ефекта от изгарянето е същия.
Виж целия пост
# 1 073
Schr, най-добрият начин за обгаряне е с лазер. Откакто и на мен ми казаха,че трябва да се гори моята, съм прочела хиляда неща и цялата тази тема (съветвам те и ти да го направиш), ще получиш отговор на всичките си въпроси. и ще добиеш представа за какво всъщност става въпрос. Може би темата ще ти е по-полезна дори от отговорите на гинеколог. Наскоро научих, че в Западна Европа никъде вече не се обгарят раничките с ток, а с лазер. С лазер се премахват бенки като не остава никакъв белег, просто си е един съвременен метод за лечение (аз така го разбирам). Доколкото съм проучила, лазер/и има само в София, само трябва да си избереш при кого да отидеш, виж мненията за проф.Карагьозов. Аз съм се спряла на него.
Моят съвет е да прочетеш наистина темата, да видиш какви изследвания се правят, дали твоята гинеколожка ти ги е направила и ако не си сигурна в нея да отидеш при друг специалист.
Имаш ли резултат от цитонамазка? Коя група си? Как е разбрала, че е за обгаряне?
Кураж мила и повече смелост.  Peace
Виж целия пост
# 1 074
Schr, най-добрият начин за обгаряне е с лазер. Откакто и на мен ми казаха,че трябва да се гори моята, съм прочела хиляда неща и цялата тази тема (съветвам те и ти да го направиш), ще получиш отговор на всичките си въпроси. и ще добиеш представа за какво всъщност става въпрос. Може би темата ще ти е по-полезна дори от отговорите на гинеколог. Наскоро научих, че в Западна Европа никъде вече не се обгарят раничките с ток, а с лазер. С лазер се премахват бенки като не остава никакъв белег, просто си е един съвременен метод за лечение (аз така го разбирам). Доколкото съм проучила, лазер/и има само в София, само трябва да си избереш при кого да отидеш, виж мненията за проф.Карагьозов. Аз съм се спряла на него.
Моят съвет е да прочетеш наистина темата, да видиш какви изследвания се правят, дали твоята гинеколожка ти ги е направила и ако не си сигурна в нея да отидеш при друг специалист.
Имаш ли резултат от цитонамазка? Коя група си? Как е разбрала, че е за обгаряне?
Кураж мила и повече смелост.  Peace

Ами след една седмица ще ми излезнат резулатите от цитонамазката и съм на тръни. Направи ми само преглед и ми каза, че имам раничка и не е малка и дори кървяща при докосване. До този преглед вчера не ми се е случвало да имам някакво зацапване или болка, единственото, което имам е по-силно бяло течение и то след като родих. преди да пристъпа до обгаряне ще отида и при друг специалист, но това ще стане след нова година. Благодаря на всички ви за подкрепата, наистина ми давате повече сили и смелост  bouquet всички ми казват, че няма нищо страшно, че почти всяка втора жена минава по тоя път, но въпреки това като чета ми става гадно!
Виж целия пост
# 1 075
Не се притеснявай, изчакай резултатите. При мен кървеше и при секс. Не съм раждала, но първо ще я оправя раничката и тогава бебеправенето.
Лошото е, че сме много с този проблем и като гледам колко млади момичета (тинейджърки) го имат, не знам какво да си мисля.
Стискам ти палци всичко с цитото да е в рамките на нормалното.  Peace
Виж целия пост
# 1 076
Моят съвет е .преди да са ти направили биопсия нее желателно да и правиш каквото и да е било на раничката.Желая ти късмет!   newsm10
Виж целия пост
# 1 077
Записвам се и аз.
Тая седмица на профилактичния ми откриха малка раничка.Взеха ми цитонамазка,сега чакам резултатите.Имам три годишна дъщеря,чудя се дали се е получила от раждането? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 078
Не се притеснявай, изчакай резултатите. При мен кървеше и при секс. Не съм раждала, но първо ще я оправя раничката и тогава бебеправенето.
Лошото е, че сме много с този проблем и като гледам колко млади момичета (тинейджърки) го имат, не знам какво да си мисля.
Стискам ти палци всичко с цитото да е в рамките на нормалното.  Peace

И моята кървеше след секс.Всъщност от това се усъмних,че нещо не е наред след горенето и обяснението на лекаря,че било нормално.Добре,че навреме се усетих,благодарение на тази и другата тема и намерих друг лекар.Оказа се,че имам умерена дисплазиа,папиломатоза и съм със ЧПВ тип 16.
Виж целия пост
# 1 079
Хич не съм наясно и може въпросите ми да ви се струват смешни, но все пак ще попитам. Задължително ли е да се направи биопсия преди самото изгаряне? Защото аз знам, че имайки вече раничка тя е предпоставка за рак в по-късен етап, а дори и от биопсията резултатите да са добри ако не се лекува възможността да се прикрепят ракови клетки е напълно вероятна newsm78. Лелеле ако ми се наложи и биопсия вече незнам, умирам от страх, боли ли? Ох, не ми ли е рано на 23г. да се занимавам с тия неща бе хора?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия