Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на цервикална ерозия и ранни ранички на шийката на матката?
Как се лекува цервикална ерозия?
Какви могат да бъдат потенциалните последствия от цервикална ерозия или нелекувана ранничка на шийката на матката по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на цервикална ерозия и ранни ранички на шийката на матката?
Симптомите на цервикална ерозия и ранни ранички на шийката на матката могат да включват обилно бяло течение, появяване на бяло течение, гъбички, леко кървене след полов акт, различни видове течения, кървене по време или след секс, болка по време или след секс , болка при докосване и кървене по време на вземане на проби за изследване. В някои случаи обаче цервикалната ерозия и ранните ранички могат да бъдат безсимптомни и да се открият само по време на гинекологичен преглед.
-
Как се лекува цервикална ерозия?
Лечението на цервикална ерозия може да включва обгаряне с течен азот или лазер, както и лечение с лекарства като антибиотици. Изборът на метод зависи от размера и характеристиките на ерозията, както и от индивидуалните обстоятелства на пациента. Лечението може също да включва лазерна коагулация или други методи. След лечението обикновено не се препоръчва промивки и сексуална активност за определен период, както е определено от лекаря. След лечението се препоръчва редовен проследяващ преглед, включително цитонамазки.
-
Какви могат да бъдат потенциалните последствия от цервикална ерозия или нелекувана ранничка на шийката на матката по време на бременност?
Цервикалната ерозия може да доведе до усложнения по време на бременност и раждане, като повишен риск от инфекции и преждевременно раждане. В някои случаи това може да доведе до разкъсвания на шийката на матката по време на раждането. Потенциалните последствия от цервикална ерозия варират в зависимост от тежестта на дисплазията, като при по-напреднали степени рискът от развитие на рак на шийката на матката се увеличава. Ето защо редовните прегледи и наблюдението са от съществено значение. Раничката на шийка може да увеличи риска от инфекции по време на бременност, което трябва да се избягва. Лечението може да бъде забавено до след раждането, за да се предотвратят потенциални неблагоприятни ефекти върху бременността. Нелекуваната ранна ерозия на шийката на матката може да доведе до повишен риск от развитие на рак в по-късен етап. Важно е да се консултирате с гинеколог и да следвате препоръките за лечение, за да предотвратите потенциални сериозни последствия.
-
Какви са методите за лечение на цервикална ерозия?
-
Какво представлява цервикалната ерозия?
и след 10 минути ми пусна по здравна
. Без коментар!
. Вече съм се излекувала от инфекцията
и сега ми предстои горене на раничката и полипа. Но все още не мога да разбера каква е разликата между двете
-пълни глупости.Февруари започнах да кървя след секс,пак на лекар ,пак цитонамазка-ПАП 2-3а.Ама този "компетентен лекар"нито колпоскоп искаше да ми направи,нито биопсия.ДАже ми каза,че мога да забременея.Смених го.Успях да се доредя април до др.Ганчева.Новата цитонамазка показа ПАП 3а-д.Направи ми биопсия и вирусологично изследване,защото имах наличие на ЧПВ в цитонамазката.Изследването показаха,че имам умерена дисплазия,папиломатоза и няколко полипа на долната устна на шийката.Решихме,че най-добре да ги махнем с LETZ-електрическа примка.Юли месец ми я направиха,не болеше,чувствах се ок след операцията.На първата контрола съм ПАП 2 ,февруари съм на втора и после мога да забременеа,ако искам.
Защо си мислиш, че не може да е от раждането? Все пак това е някакъв вирус,инфекция, може да се появи и от инструментите при раждане.
,никой ли не е чувал ,не стига ,че едвам намерих колпоскоп и специалист в Б-с и сега пак