Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 621
  • 1 127
# 660
isobel биопсията е част  от процедурата по изследване на раничката, радвай се че лекарката ти я е направила. това показва че жената си работи съвестно работата...А за болката не се страхувай не е силна и минава бързо, така че се преживява , най-важното е да си Ок ... Лазара е по-добре и е по нов метод от тока, но йо двете вършат работа ... Успех   bouquet Hug




Виж целия пост
# 661
Мерси за отговора, lanna Simple Smile. Поуспокоих се.
Май ще се насоча към операция с лазер, най-малкото звучи по-цивилизовано и сигурно ще е по-безболезнено.
Виж целия пост
# 662
Деси на мен не ми е правена биопся преди горенето, до колкото съм чела  и на тебе също...  в това е проблема .. явно трябва първо това да се направи преди да се гори.. И при мен кръвта беше ярка смятам да отида на лекар преди М нали уж се взима цито след 2рото и идва на цикъла , но аз съм много притеснена и няма да чакам до тогава.... Не знма за ЧПВ дали имам , лекарката каза че раничката ми била травиялна и цитото добро, бях чиста .... Обаче идва един въпрос, до колко вече може да се вярва.... Аз също ще ходя на друга лекарка сега да видим тя какво ще каже... А за твоя резулат ти пожелавам успех  Hug...и дано времето да се изниже по-бързо, знам че когато човек чака напрегнато е много трудно да е спокоен, разбирам те напълно , дано всичко е Ок..  Praynig Peace


Да,така е.Цитото преди горенето беше ПАП 2,но после започна кървенето .Пуснахме нова цито,/2м след горенето,а ми бе казал да дойда след 4м/мъжа ми се сети,че е бил болен от кондиломи,но лекаря ми не го прие като тревожно.Групата ми вече беше ПАП2-3А,поисках биопсия.Той пак нищо CrazyТогава се разрових във нета и смених лекаря.Дано е навреме. Praynig
Виж целия пост
# 663
...Лазара е по-добре и е по нов метод от тока, но йо двете вършат работа

lanna, нито е по-добър, нито е по-нов, просто е различен. Simple Smile
Така нареченото конизиране с помощта на електрическа примка е много по-елегантно и много по-щадящо. Използва се при по-малки като площ и по-повърхностни ранички, т.е. ако измененият епител не е проникнал дълбоко (примерно биопсия с резултат ЦИН 1 или 2).
Виж целия пост
# 664
Здравейте!
И аз както виждам съм една от многото със сходен проблем: днес бях на профилактичен преглед при д-р Шишенкова /Майчин дом/, която констатира, че имам раничка на шийката на матката, и то немалка. Честно казано, доста съм притеснена от това и по-скоро от предложения ми метод за лечение - по-скоро обгаряне на раничката с лазер /все пак на 26 год. съм и не съм раждала/, а изказваните мнения във форума относно методите за лечение ми се струват малко противоречиви. Много моля всички, които имат опит с това, а и тези които знаят повече за въпросната лекарка да ми пишат, тъй като само за ден главата ми успя да пламне от много мисли. Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 665
Здравей,Мег.Аз посещавах преди доста време д-р Ценка Шишенкова,макар че съм от Пловдив.Ходех при нея на профилактични прегледи веднъж в годината и бях доволна от нея.Помогна ми да се отърва от една киста и за първи път разбрах за поликистозните си яйчници.Но относно раничката ти не мога да ти дам никакъв съвет-зависи каква е,от какво е причинена.Какво показва цитонатамазка?
Виж целия пост
# 666
Здравейте!
И аз както виждам съм една от многото със сходен проблем: днес бях на профилактичен преглед при д-р Шишенкова /Майчин дом/, която констатира, че имам раничка на шийката на матката, и то немалка. Честно казано, доста съм притеснена от това и по-скоро от предложения ми метод за лечение - по-скоро обгаряне на раничката с лазер /все пак на 26 год. съм и не съм раждала/, а изказваните мнения във форума относно методите за лечение ми се струват малко противоречиви. Много моля всички, които имат опит с това, а и тези които знаят повече за въпросната лекарка да ми пишат, тъй като само за ден главата ми успя да пламне от много мисли. Благодаря ви предварително!

Противоречивите мнения са главно от незнание и философстване без реален опит. Аз съм на 22, горена ми е раничка с лазер в майчин дом, няма противопоказания за нераждали. Става бързо, безболезнено, след 2 месеца се вижда дали е имал резултат. Още повече че ако нещата не са в някакъв по-напреднал стадий, той е много по-точен и надежден от ток и т.н. Успех и без притеснения. Не се бави и горе главата. Казаха ли ти от какво е раничката?
Виж целия пост
# 667
Ето ме пак и мене. Резултатите от биопсията се оказаха 1-2 степен дисплазия.Това 1-2 ме озадачава-нито първа, нито втора, не знам какво да си мисля...
Доста се постреснах, ще си горя раничката следващия месец. Ако имате координати на специалист в тази област да ми дадете,защото се чудя при кой да отида.
Виж целия пост
# 668
Ето ме пак и мене. Резултатите от биопсията се оказаха 1-2 степен дисплазия.Това 1-2 ме озадачава-нито първа, нито втора, не знам какво да си мисля...
Доста се постреснах, ще си горя раничката следващия месец. Ако имате координати на специалист в тази област да ми дадете,защото се чудя при кой да отида.
не искам да те плаша, но при в1-2 степен дисплазия се минава директно към лазер, доколкото знам, не е страшно! Аз бях с 2-3 степен дисплазия и директно ми назначиха конизация! съветвам те да отидеше при проф. Карагьозов в Майчен дом, той е най-добрия при работа с лазер , доколкото знам!Пък и той ще прецени най-добре какво е наложително да се направи в твоя случай!Само спокойно и не се шашкай, няма нищо страшно! Hug
Виж целия пост
# 669
Това, че степента е 1-2 не е ненормално, не се притеснявай, при първата ми биопсия и аз бях така. Лазерът е добро предложение и подкрепям Марсиана! Успех на теб!
Виж целия пост
# 670
Здравейте, пиша ви защото съм прежиивяла конизация преди 3 месеца, но получих усложнениа защото ми бяха забравили тампон вътре!! Такава инфекция, че щях да полудея. Спасението е само в Онкологията, невероятни специалисти!! И доц.Кърлов и д-р Иванов.Те сапсиха и майка ми преди 1 месец
Виж целия пост
# 671
Искам да благодаря на всички за отговорите резултатите ми излязоха и се оказа просто ерозио намазаха ми го с лекарство защото било по добре за нераждали жени и след 14 дни съм на преглед дано всияко да е О.К. благодаря ви още веднъж Kissing Heart
Виж целия пост
# 672
Излезе ми биопсията -имам умерена дисплазия,само това ми казах по телефона,Във врорник съм на лекар,да видим как ще процедираме оттук -нататък.Отдъхнах си.... ooooh!
Виж целия пост
# 673
Излезе ми биопсията -имам умерена дисплазия,само това ми казах по телефона,Във врорник съм на лекар,да видим как ще процедираме оттук -нататък.Отдъхнах си.... ooooh!
Браво Деси  Hug... много се радвам Hug Hug Hug, ето ти най-хубавия подарък за празника и вече да не съм чула страшни приказки, какво ли не ти мина през главата.. Сега ти желая бързо да се оправиш и да си много спокойна и щатлива  newsm44 newsm51

Виж целия пост
# 674
Излезе ми биопсията -имам умерена дисплазия,само това ми казах по телефона,Във врорник съм на лекар,да видим как ще процедираме оттук -нататък.Отдъхнах си.... ooooh!
Браво Деси  Hug... много се радвам Hug Hug Hug, ето ти най-хубавия подарък за празника и вече да не съм чула страшни приказки, какво ли не ти мина през главата.. Сега ти желая бързо да се оправиш и да си много спокойна и щатлива....
...

Ами радвам се,все пак резултата можеше и да е по-зле. Whistling Надявам се след лечението всичко да се нормализира.Благодаря за подкрепата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия