Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 618
  • 1 127
# 675
Всичко ще е наред  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 676
След поредната консултация с лекар ми казаха, че най-доброто което мога да направя за раничката при наличие на дисплазия (1-2 степен) е конизацията, тя била най-сигурна.Сега чета, че конизация се препоръчва само при трета степен дисплазия.Предишната ми лекарка ми препоръчваше горене с ток.Вече не знам кое е най-доброто...
При мене нещата май се развиват доста бързо,цитонамазката ми отпреди четири месеца е 2,а сега изведнъж биопсии, дисплазии и конизация.При последния ми преглед пък гинеколожката не ми видя раничката, което значело, че е минала по-надълбоко.Само на 26 съм,не знам защо нещата са толкова зле.
Вече тотално се обърках и най-вероятно ще си направя конизация,колкото и страховито да звучи.Поне се надявам с това да реша въпроса.
Моля ви, ако някой е минавал през конизация, да ми каже дали боли и какви последствия има.
Виж целия пост
# 677
Здравейте и от мен  Hug
Аз да питам един тъп въпрос  Blush има ли вероятност след горене с електро на раничка ПАП 2-ра степен да се развият нещата на зле след това? На Контрола съм чак другия месец, но това течение дето си го имах преди сега пак си е там  Crazy
Виж целия пост
# 678
Здравейте и от мен  Hug
Аз да питам един тъп въпрос  Blush има ли вероятност след горене с електро на раничка ПАП 2-ра степен да се развият нещата на зле след това? На Контрола съм чак другия месец, но това течение дето си го имах преди сега пак си е там  Crazy

Не мисля, но при всеки си е индивидуално, колкото до течението аз и преди и след конизацията съм си с течение( междо другото на мен по повод това течение ми откриха дисплазията, обикалях си от доктор на доктор заради това течение и всички си казваха ок си си,раничка нямаш и така попаднах на моя доктор, който ми го откри навреме, докато не беше станало късно), така че това мисля не влияе, вярно, че ми е по-малко от преди, но в никакъв случай не мога да кажа, че ми изчезна!Но пък резултатите от цитонамазките една година след операцията са си ми добри! Simple Smile
Виж целия пост
# 679
След поредната консултация с лекар ми казаха, че най-доброто което мога да направя за раничката при наличие на дисплазия (1-2 степен) е конизацията, тя била най-сигурна.Сега чета, че конизация се препоръчва само при трета степен дисплазия.Предишната ми лекарка ми препоръчваше горене с ток.Вече не знам кое е най-доброто...
При мене нещата май се развиват доста бързо,цитонамазката ми отпреди четири месеца е 2,а сега изведнъж биопсии, дисплазии и конизация.При последния ми преглед пък гинеколожката не ми видя раничката, което значело, че е минала по-надълбоко.Само на 26 съм,не знам защо нещата са толкова зле.
Вече тотално се обърках и най-вероятно ще си направя конизация,колкото и страховито да звучи.Поне се надявам с това да реша въпроса.
Моля ви, ако някой е минавал през конизация, да ми каже дали боли и какви последствия има.
На мен ми предстои вид конизация,чрез т.нар. електрическа примка.Не се притеснявай,а разпитай надълго и широко своята лекарка.Нека ти обясни подробно.При мен се оказа,че няма дисплазия,както ми бяха казали в началото,а има само зараза със папиломния вирус тип 16.Ще изрежат заразените места със електрически скалпел,но процедурата е като при конизация-болничен престой,упойка,тампонада.Предполагам,че след манипулацията ще има лека болка и дискомфорт.Стискам палци нещата при теб да се оправят.
Виж целия пост
# 680
Здравейте и от мен  Hug
Аз да питам един тъп въпрос  Blush има ли вероятност след горене с електро на раничка ПАП 2-ра степен да се развият нещата на зле след това? На Контрола съм чак другия месец, но това течение дето си го имах преди сега пак си е там  Crazy
Ето това ме вълнува и мен и винаги забравям да питам лекарката ми.Когато декември ми изгориха раничката,доктора взе само цитонамазка,без други изследвания.Мен ме притеснява дали под изгорения слой може да продължава  развитие на процеса,ако не е махнато всичко при електрокоагулацията. Thinking
Виж целия пост
# 681
Здравейте и от мен  Hug
Аз да питам един тъп въпрос  Blush има ли вероятност след горене с електро на раничка ПАП 2-ра степен да се развият нещата на зле след това? На Контрола съм чак другия месец, но това течение дето си го имах преди сега пак си е там  Crazy
Ето това ме вълнува и мен и винаги забравям да питам лекарката ми.Когато декември ми изгориха раничката,доктора взе само цитонамазка,без други изследвания.Мен ме притеснява дали под изгорения слой може да продължава  развитие на процеса,ако не е махнато всичко при електрокоагулацията. Thinking

Пак ще се включа и въпреки че по-горе бях отговорила, че не мисля, че може се сетих , на един колега приятелката му, коята също беше минала през лазер преди 7 год ,отива на рутинен преглед  преди по-малко от година и откриват и на нея дисплазия 3- 4 степен и директно конизация и при нея! А тя не беше ходила на гинеколог от процедурата с лазера, и когато на мен ми го откриха, и в офиса естествено всички знаеха, и всички колежки отидоха на преглед, че и колегите пратиха жените си и на този ми колега жената  го откриха и то много навреме! На така или иначе в случая тя самата си е виновна, защото толкова време не беше ходила на гинеколог след процедурата с лазера! Но за момента и при нея няма никакви проблеми, направиха сватба миналата седмица и работят вече за бебче! Simple Smile Така, че пак казвам при всеки е индивидуално! Simple SmileБожа работа при кой би се появило отново и при кой не!
Виж целия пост
# 682
Здравейте, момичета! Не знам дали въпросът ми е за тук, много съм притеснена и даже не знам как точно да го формулирам. Прочетох почти всичко написано от вас по тази тема, но май никъде не срещнах проблем като моя.
И аз имам раничка на шийката на матката. Оказа се че имам и остри кондиломи. Правиха ми цитонамазка, резултата е 1 - 2 А група. Това, което ме притеснява е, че раничката ми кърви при всеки гинекологичен преглед. На вас случвало ли ви се е такова нещо? Гинеколожката ми каза, че това никак не й харесва, но аз се чудя дали кървенето не се получава от нейното невнимание. Направих си и изследване HPV - високорискови типове - генотипиране, отчете ми положителен резултат при HPV 39 и HPV 58. Страхувам се да не би да имам рак, въпреки че цитонамазката е горе-долу добра.
Вие какво ще кажете? Осъзнавам, че съм доста невежа Embarassed в тази област и, колкото повече информация чета, толкова повече се обърквам...
Не очаквам да ми кажете дали имам рак или не, просто не съм наясно с резултатите от тези изследвания.
Виж целия пост
# 683
Kalin4e, според мен за по-спокойно може да попискаш биопсия на раничката, а за кондиломите има методи на лечение.
Кървяща раничка наистина изисква по-внимателно диагностициране. Понякога резултатите от ПАП теста са лъжливи (при мен беше така), затова поискай биопсия.
Успех и пиши какво става!
Виж целия пост
# 684
Kylie, моят случай е като твоя. Гориха ми раничката началото на май, и имах същия резултат от цитонамазката. Течение пак си имам и съм малко притеснена.На праглед съм на 10,07. Колко време ти казаха да нямаш контакти с партньора си.Просто забравих да питам, понеже бях доста притетснена. Момичета споделете как е при вас. Thinking
Виж целия пост
# 685
vesela13  на ме ми казаха да се въздържам от кекс 10 дни но аз се пазих 2 месеца. Сега обаче пак си имам течение. Вярно, че е по слабо но пак си е там. На контрола смед 3 месеца. Аз ще сам на 9.07 тогава ще имам повече инфо Wink
Виж целия пост
# 686
vesela13  на ме ми казаха да се въздържам от кекс 10 дни но аз се пазих 2 месеца. Сега обаче пак си имам течение. Вярно, че е по слабо но пак си е там. На контрола смед 3 месеца. Аз ще сам на 9.07 тогава ще имам повече инфо Wink
A имали ли сте течение преди да ви открият раничката.Аз-да,винаги.При мен е физиологично,хормонално,Раничката няма общо,микробиологията е група 1,което е рядко за раждала жена,но пак си имам течение.Примирила съм се. Sad
Виж целия пост
# 687
Аз това течение си го имах преди горенето, сега е много по малко но пак си е там  Crazy
Виж целия пост
# 688
Аз това течение си го имах преди горенето, сега е много по малко но пак си е там  Crazy
Ako микробиологията ти е ок и нямаш никакви други индикации за проблем,не виждам причина за притеснения от въпросното течение.Досадно е,ама...
Виж целия пост
# 689
АМи на микробиологията ми пише коки и левкоцити  newsm78. Лекувани са и сега ще си правя нова
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия