Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 618
  • 1 127
# 690
АМи на микробиологията ми пише коки и левкоцити  newsm78. Лекувани са и сега ще си правя нова
Дано си ги победила.
Виж целия пост
# 691
И аз си имах течение преди да ми изгорят  раничката, сега пак го имам, но е по-малко. Неприятно е,ама няма как.На контролния преглед ще усведомя докторката, пък ще видим какво ще каже.Незнам само колко още да се пазя. newsm78
Виж целия пост
# 692
Момичета, а какво означава възпалително ерозио?
Това ми е резултата от цитонамазката, ПАП II гр.
В понеделник ми откриха раничката, притеснява ме, че само при докосването с четчицата много прокърви  Sad.
А ще мога да я лекувам чак след раждането.
Виж целия пост
# 693
Момичета, а какво означава възпалително ерозио?

Ерозио значи раничка. Вероятно значи възпалена или възпаляваща се раничка.
А нормално ли ще раждаш с тази раничка?
Виж целия пост
# 694
Имам раничка на шийката на матката от няколко години , от която даже ми се появи  и възпаление. Началото на миналата година лекувах възпалението , и щяхме да мажем след това раничката с някакъв мехлем , защото лекарката ми каза че не било хубаво да се огаря ако жената не е родила , но забременях не сам имала проблеми през бременността и не е проблем да се роди нормално , стига да е доброкачествено образование както беше при мен , а това цитонамазката може да покаже
Виж целия пост
# 695
Момичета, а какво означава възпалително ерозио?

Ерозио значи раничка. Вероятно значи възпалена или възпаляваща се раничка.
А нормално ли ще раждаш с тази раничка?
Благодаря за отговора!
Незнам как ще раждам все още.
Другата седмица ще нося резултата на гинеколога ми, а и за раждане ми още рано.
Сега притесненията ми са тази възпалена раничка да не вреди на хода на бременността, на бебето, а и също така през следващите месеци да не се влоши и да не премине в по-рискова група.  Praynig
Виж целия пост
# 696
Kalin4e, според мен за по-спокойно може да попискаш биопсия на раничката, а за кондиломите има методи на лечение.
Кървяща раничка наистина изисква по-внимателно диагностициране. Понякога резултатите от ПАП теста са лъжливи (при мен беше така), затова поискай биопсия.
Успех и пиши какво става!
Alpha_beta, благодаря ти за съвета. Ако не се лъжа, преди биопсия май трябва първо да поискам колпоскопия. Днес бях при лекарката ми, говорихме за раничката,  но тя иска първо да лекува ЧПВ, като ме маже с някакво лекарство /много скъпо и невнасяно в България/. Мисля следващата седмица да отида при друг лекар и да си направя нови изследвания, за да видя какъв ще е резултата. На сегашната ми гинеколожка нещо не й вярвам, струва ми се че иска да си плащам за изследвания, от които изобщо няма нужда.
Виж целия пост
# 697
Ако не се лъжа, преди биопсия май трябва първо да поискам колпоскопия.
 На сегашната ми гинеколожка нещо не й вярвам, струва ми се че иска да си плащам за изследвания, от които изобщо няма нужда.

Относно колпоскопията - след обяснения на моя лекар и аз смятам също, че това е ненужно изследване с много несигурен резултат.
С око под микроскоп се наблюдава шийката, намазана с нещо си - съвсем субективно може да не се види даден участък.
Спокойно пропускаш колпоскопия и правиш направо биопсия за да си сигурен в резултата.
Има и такива лекари, които те товарят с изследвания.
Виж целия пост
# 698
Ако не се лъжа, преди биопсия май трябва първо да поискам колпоскопия.
 На сегашната ми гинеколожка нещо не й вярвам, струва ми се че иска да си плащам за изследвания, от които изобщо няма нужда.

Относно колпоскопията - след обяснения на моя лекар и аз смятам също, че това е ненужно изследване с много несигурен резултат.
С око под микроскоп се наблюдава шийката, намазана с нещо си - съвсем субективно може да не се види даден участък.
Спокойно пропускаш колпоскопия и правиш направо биопсия за да си сигурен в резултата.
Има и такива лекари, които те товарят с изследвания.
При мен с просто око не се виждаше промяна,освен горената раничка.Колпоскопското изследване показа белите петна/и аз ги видях/,заразени със ЧПВ.Oт тези 3 места ми взеха цитонамазки+канала на шийката,а после ,понеже канала беше чист,ми взеха биопсията от тези места.С просто око дали щяха да се видят? Thinking
Виж целия пост
# 699
Аз пък винаги съм се питала следното:
Биопсия - съгласна съм че е най-точен резултата, но от колко места се взема тъкан, дали се нацелва точно проблемния участък, как се преценява от къде да се "щипне" и колко пъти? Ами се ако пропусне изменен участък? Ако проблемните места са няколко?
Виж целия пост
# 700
Аз пък винаги съм се питала следното:
Биопсия - съгласна съм че е най-точен резултата, но от колко места се взема тъкан, дали се нацелва точно проблемния участък, как се преценява от къде да се "щипне" и колко пъти? Ами се ако пропусне изменен участък? Ако проблемните места са няколко?
Toчно затова на мен ми направиха колпоскопията-на нея се видяха 3 проблемни места,които с просто око не се виждаха.От тях ми взеха и биопсия.
Виж целия пост
# 701
Ох..момичета тъкмо се успокоих,че нещата отиват към добре и сега като прочетох  ,особено на Деси случая и пак започнах да се притеснявам .Днес ми мина горенето на раничката и се разбрахме след 3 месеца пак да отида .

По описание раничката беше дълбока ,голяма колкото 50 ст.

Първата цитонамазка 3А група - пише Възпалителни промени в плоските епителни клетки с лека диспериоза /вероятно реактивна/,перекератоцити без атипизъм,абилно левкоцити.

Втората ,след лечение с Азатрил,Кандизол /имах Кандида албиканс/ и Полижинакс  - 2 ра група - Дистрофични проблеми в епителните клетки от екзоце..../не мога да го разчета/,обилно левкоцити.

Не е  споменавала биопсия и колпоскопия  Rolling Eyes Ами ако има нещо пропуснато ? Да искам ли такива изследвания следващия път , цитонамазката май не е толкова сигурна ?
Виж целия пост
# 702
здравейте!
и на мен днес ми откриха раничка на шийката на матката, но лекарят ме успокояваше,че е малка, а и първо да изчакаме микробиологията. аз обаче съм си мнг притеснена, особено като чета тази тема  Sad

Виж целия пост
# 703
Ох..момичета тъкмо се успокоих,че нещата отиват към добре и сега като прочетох  ,особено на Деси случая и пак започнах да се притеснявам .Днес ми мина горенето на раничката и се разбрахме след 3 месеца пак да отида .

Не се притеснявай сега.Така и така ти е горена раничката,трябва да изчакаш да мине мястото.Отиди след 2 месеца на контрола,при мен групата се бе увеличила и тогава прозрях,че има нещо нередно.Поискай всички изследвания,които смяташ за нужни и настоявай.Само ще спечелиш от тях-спокойствие,ако дай Боже,нещата не са сериозни.Успех и чакаме добри резултати.
Виж целия пост
# 704
ДесиХ2 аз да питам как така след горенето се е увеличила групата ти  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия