Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 618
  • 1 127
# 705
ДесиХ2 аз да питам как така след горенето се е увеличила групата ти  newsm78
Понеже лекаря,освен цитонамазка не ми прави други изследвания,преди горенето,не знаехме,че раничката е причинена от ЧПВ/после се разбра/.Изгорихме я,но освен нея е имало и други заразени места с вируса,които не са се виждали с просто око,защото той не ми направи колпоскоп.Та ,2 месеца след горенето,групата ми вече беше ПАП 2-3а...Започнах да получавам кръвоизливи след секс,а доктора пак ми вика-няма проблем ,всичко е под контрол... ooooh!..Вече на цитонамазката излизаха индикации за ЧПВ.Мъж ми си направи тест за вируса-излезе,че има 16/18,а доктора ми вика-спокойно,няма нужда от повече манипулации засега.Смених го.Втората лекарка откри,при преглед с колпоскоп,че вируса е атакувал още 3 участъка от   шийката,които не се виждат при обикновен преглед.Затова и групата ми се е вдигала.Преди биопсията бях ПАП 3А-Д.Слава Богу имама само папиломатоза и другия месец съм на електрическа конизация.Горе-долу това е историята.
Виж целия пост
# 706
А да ви питам има ли връзка между наличието на ЧПВ и поява на брадавици по тялото/ нямам предвид конкретно място/ ?
Виж целия пост
# 707
А да ви питам има ли връзка между наличието на ЧПВ и поява на брадавици по тялото/ нямам предвид конкретно място/ ?
Да ,ЧПВ е причината.
Виж целия пост
# 708
А да ви питам има ли връзка между наличието на ЧПВ и поява на брадавици по тялото/ нямам предвид конкретно място/ ?
Да ,ЧПВ е причината.

Мерси за бързия отговор , а нещо повече знаеш ли - например как се характеризират - може ли примерно да се е появила 1 брадавица и да е индикация или примерно трябва да са повече нови newsm78,или ако са отпреди ?

Също нормално ли е течението след горенето да е воднисто обилно ,при мен в момента е така , а аз останах с впечатление,че трябва да  е кафеникаво?
Виж целия пост
# 709

Също нормално ли е течението след горенето да е воднисто обилно ,при мен в момента е така , а аз останах с впечатление,че трябва да  е кафеникаво?
Teчението е нормално.И при мен беше така.За вируса прочети това:


Вирусите папилома

Човешки папиломен вирус (Human papilloma virus - HPV) е името на група вируси, включваща повече от 80 различни типове. Някои от тях причиняват брадавици по ръцете или по краката, а други предизвикват брадавици в областта на гениталиите. Понякога инфекцията не се изявява с брадавици и много хора не подозират за съществуването й.
Бременността е предразполагащ фактор за появата и развитието на генитална HPV инфекция поради физиологично намаления имунитет, причинен от хормоналните промени, настъпващи в женския организъм през този период. Ето защо гениталните брадавици много често се появяват за първи път по време на бременността. Те могат да бъдат големи и многобройни и да доведат до усложнения при раждане по вагинален път: обилно кървене при разкъсване на брадавиците, а ако са разположени във влагалището може да създадат механична пречка за нормалното раждане. Макар и много рядко, възможно е заразяване на плода с HPV по време на раждането, което води до развитие на брадавици в дихателните пътища (ларинкс, трахеи, бронхи) на новороденото бебе.
Поради изброените възможни усложнения ранното диагностициране на гениталните брадавици и тяхното лечение преди термина на бременността е от особена важност.
В част от случаите, когато брадавиците са малки и не са установени през бременността, след раждането могат да преминат в обратно развитие, т. е. да се самоизлекуват.

Какво представляват гениталните брадавици?
Гениталните брадавици са израстъци или образувания с неравна повърхност, които могат да се появят в областта на външните полови органи, ануса, влагалището или маточната шийка. Могат да бъдат изпъкнали или плоски, единични или множествени, малки или по-големи.

Какво представлява "невидимата" HPV инфекция?
Понякога HPV вирусите причиняват едва доловими промени по кожата, които не могат да бъдат забелязани с просто око. Тези "микроскопични брадавици" могат да се диагностицират със специална апаратура (колпоскоп). В други случаи HPV могат да живеят в кожата, без да причиняват брадавици или други промени - състоянието се определя като "субклинична" HPV инфекция.

Как става заразяването с HPV, респ. с генитални брадавици?
HPV инфекцията се разпространява чрез директен, кожа в кожа контакт, по време на вагинален, анален или орален контакт с човек, заразен с тази инфекция. Брадавиците по останалите части на тялото (ръце, крака) се причиняват от други типове HPV и контактът с тези брадавици не причинява такива в областта на половите органи.
Брадавиците могат да се появят в рамките на няколко седмици след сексуален контакт със заразен партньор; възможно е да минат няколко месеца до появата им; може да не се появят никога. Това затруднява установяването кога и от кого е станало заразяването с вируса.

Как да разпознаем наличието на HPV инфекция, респ. на генитални брадавици?
В някои случаи това е доста трудно. Понякога брадавиците остават незабелязани, защото се намират във влагалището, по повърхността на маточната шийка или в ануса; много често те са с телесен цвят и са безболезнени.
Рядко могат да причинят оплаквания от сърбеж, болка или кървене.
Понякога брадавиците могат да бъдат открити при гинекологичен преглед по друг повод. В други случаи първият сигнал за присъствието на HPV може да бъде установяването на промени в цитологичното изследване на маточната шийка.
Би трябвало да се консултирате с вашия акушер-гинеколог, в случай че:

забележите необичайни израстъци или кожни промени в областта на външните полови органи, влагалището или ануса;

имате необичаен сърбеж, парене, болка или кървене;

вашият сексуален партньор ви съобщи, че има генитална HPV инфекция, респ. генитални брадавици.

Как се диагностицира гениталната HPV инфекция?
В случай че подозирате, че имате генитални брадавици, консултирайте се с вашия акушер-гинеколог с цел тяхното откриване или отхвърляне на подозренията.
За диагностициране на брадавиците или на други изменения се използва увеличителна апаратура (колпоскоп), която дава възможност да се открият дори и най-малките кожни изменения. Може да се използва и разтвор на оцетна киселина, която причинява побеляване на кожните промени и те по-лесно се визуализират.
Цитонамазките, които се правят с цел откриване на предракови изменения на маточната шийка, също дават информация за наличието на HPV инфекция.
Съществуват и други тестове за диагноза на HPV инфекциите, но те се използват при локализация на измененията в областта на маточната шийка.

Може ли HPV, респ. гениталните брадавици да бъдат излекувани?
В повечето случаи за отстраняването на кожните изменения е необходимо многократно третиране.
Все още няма средство, което да лекува напълно HPV. След проведената терапия вирусът може да остане в съседните здрави кожни участъци. Поради това в някои случаи брадавиците могат да се появят наново месеци или дори години след терапията. В други случаи те не се появяват никога.
Най-важното, което трябва да знаете е, че гениталната инфекция може да се контролира, т.е. да се диагностицира и лекува.

Има ли връзка между HPV, гениталните брадавици и рака на маточната шийка?
Някои типове HPV са свързани с развитието на рак на маточната шийка, но обикновено това не са типовете, причиняващи гениталните брадавици. Но тъй като инфекцията с няколко типа HPV едновременно е често явление, всяка жена с генитални брадавици, както и всяка сексуално активна жена би трябвало да си прави цитонамазка веднъж годишно с профилактична цел.
Редовните цитонамазки и навременното лечение на предраковите изменения са профилактично средство за предотвратяване на рака на маточната шийка.

Д-р Даниел Георгиев, акушер-гинеколог
Виж целия пост
# 710
ДесиХ2 моята история е следната преди 1 г. (около) ми откриха раничката правина ми цито 2 ПАП и колпоскопия нищо не се вижда. Мазане с Солкожин - нищо не стана след 6 месеца резултата си беше - раничка около 20 ст. Второ цито 2 ПАП и директно електрокоагулация. Слега на 09.07 съм на контрола и ме е страх от резултатите  ooooh!
Виж целия пост
# 711
ДесиХ2 моята история е следната преди 1 г. (около) ми откриха раничката правина ми цито 2 ПАП и колпоскопия нищо не се вижда. Мазане с Солкожин - нищо не стана след 6 месеца резултата си беше - раничка около 20 ст. Второ цито 2 ПАП и директно електрокоагулация. Слега на 09.07 съм на контрола и ме е страх от резултатите  ooooh!
Изчакай резултатите,може горенето да премахне раничката.Пише ли нещо за койлоцитоза в цитонамазката ти?
Виж целия пост
# 712
Деси ,благодаря много   bouquet
Виж целия пост
# 713
Деси ,благодаря много   bouquet
Няма защо,надявам се всичко да е наред след известно време.  Praynig.
Виж целия пост
# 714
ДесиХ2 моята история е следната преди 1 г. (около) ми откриха раничката правина ми цито 2 ПАП и колпоскопия нищо не се вижда. Мазане с Солкожин - нищо не стана след 6 месеца резултата си беше - раничка около 20 ст. Второ цито 2 ПАП и директно електрокоагулация. Слега на 09.07 съм на контрола и ме е страх от резултатите  ooooh!
Изчакай резултатите,може горенето да премахне раничката.Пише ли нещо за койлоцитоза в цитонамазката ти?

Не пише има само някаква "дискретна дискариоза"  newsm78
Виж целия пост
# 715
Аз искам да се похваля и да ви дам малко кураж.Преди 6 месеца ми откриха HPV и  PAP 3A след електрокоагулацията резултата от цитото е Pap 1-2, и без наличие на ХПВ. Така, че споко мили дами,ще се оправите.Сега чакам резултат от Вирусологията.Иначе ако може да се вярва на цитото ще бъда най-щастливата .............. Laughing
Виж целия пост
# 716
ДесиХ2 моята история е следната преди 1 г. (около) ми откриха раничката правина ми цито 2 ПАП и колпоскопия нищо не се вижда. Мазане с Солкожин - нищо не стана след 6 месеца резултата си беше - раничка около 20 ст. Второ цито 2 ПАП и директно електрокоагулация. Слега на 09.07 съм на контрола и ме е страх от резултатите  ooooh!
Изчакай резултатите,може горенето да премахне раничката.Пише ли нещо за койлоцитоза в цитонамазката ти?

Не пише има само някаква "дискретна дискариоза"  newsm78
Това май е възпалителен процес.Пусни търсачката с думата Дискариоза и виж какво ще ти излезе от темите  във форума.
Виж целия пост
# 717
ДесиХ2 моята история е следната преди 1 г. (около) ми откриха раничката правина ми цито 2 ПАП и колпоскопия нищо не се вижда. Мазане с Солкожин - нищо не стана след 6 месеца резултата си беше - раничка около 20 ст. Второ цито 2 ПАП и директно електрокоагулация. Слега на 09.07 съм на контрола и ме е страх от резултатите  ooooh!
Изчакай резултатите,може горенето да премахне раничката.Пише ли нещо за койлоцитоза в цитонамазката ти?

Не пише има само някаква "дискретна дискариоза"  newsm78
Това май е възпалителен процес.Пусни търсачката с думата Дискариоза и виж какво ще ти излезе от темите  във форума.

Такова си е възпаление имаше и масово левкоцити. Оххх дани се е махнало след горенето  Praynig
Виж целия пост
# 718
Такова си е възпаление имаше и масово левкоцити. Оххх дани се е махнало след горенето  Praynig
Раничка на база възпалителен процес е добра диагноза и смятам,че с горенето ще се оправиш. Peace
Виж целия пост
# 719
Момичета, искам и аз да се включа тук, защото ме тресе голямо шубе.
Имам раничка на шийката от години, но преди лекарите казваха, че няма нужда да се гори. След като родих моят гинекол каза, че е време да я махаме, но аз се помайвах, исках да мине лятото, защото знаех, че може да има продължително кървене или поне течение. Не ми се ходеше цял месец с превръзки. Миналата седмица бях контролно на преглед и като му се обадих за резултат той ми каза, че не искал да ме плаши, но съм имала HPV и че ще трябва да се правят генетични изследвания и т.н. Това беше в петък. Днес ще ходя да ми обясни подробно какво ми е състоянието, но много се наплаших от нещата, които чета из нета. Тук във форума бяха най-обнадеждаващи коментарите. Иначе като чета - все едно имаш вирус - развиваш рак, нямаш вирус трепериш да не хванеш.
И сега още няколко часа ще треперя, но просто исках да споделя с някого.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия