Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 614
  • 1 127
# 765
neda.dikova , не е лошо, да те прегледат. И аз си мислех, че течението е нещо нормално. Но сега знам, че е показател за нередности.
Виж целия пост
# 766
За раничката ми казаха преди 9 години,тогава беше малка.После,когато забременях ми казаха,че имам голяма раничка,но по време на бременноста не се лекува.Не съм имала проблеми със забременяването нито с раждането.След като родих изобщо забравих за проблема и така вече 5 години.Нямам никакви оплаквания,само бялото течение което си го имам от край време.Лошото е,че дъщеря ми се разболя от рак и вече почти година я лекуваме за щастие успешно.Може да се окаже,че и аз съм болна от същото,но незнам.Да не говорим,че ми се иска да си имам и друго дете.Заради лечението на дъщеря ми изобщо нямам време да ходя по доктори за мои си проблеми.Мислите ли,че съм фатално закъсняла
Не можеш да си правиш медицински изводи сама, но просто задължително трябва да посетиш доктор, за да си по-спокойна. Мога да ти пратя на на ЛС координати на моята лекарка, доцент в Онкологията, София. Иначе във форума има и други координати на доктори от там. Аз лично на друга школа не се доверявам, но е въпрос на избор.
hrus_hrus,
Течението не е нормално - симптом е на възпаление. Вече друг въпрос е ако говориш за цервикална слуз, но тя определено не е течение.
Виж целия пост
# 767
Изчетох почти всичко което сте писали и сега съм #Crazy.
Тотално се обърках. Да споделя и аз - бях на преглед преди една седмица. Лекарят видя малка раничка. Цитонамазката е I група - както се изрази лекарят ми ОК.Успокойх се ,но след като прочетох част от мненията така се притесних. И аз мисля вече за бебе, но какво да я правя тази раничка. Вие давате доста противоречиви мнения  - получени от вашите лекари.Моят каза ,че засега не се налагало лечение а наблюдение и редовни цитонамазки. Обаче аз доста се притесних от тази тема във форума Sick newsm78
Имала съм и преди малка раничка ,тогава ходих при друга лекарка и тя тогава я тушира тоест намаза с някакво лекарство но явно сега пак имам същият проблем. Уф. #Crazy
Виж целия пост
# 768
Забравих и още нещо да споделя.Уж имам раничка  много малка, гъбички който се появиха от изпит антибиотик , а пък цитонамазката е първа група. Как така????. Това малко нереално ми изглежда. Дали да ходя и при друг лекар.
И ако така си стоя без лечение - поне лекарят така каза засега не се налага лечение да не стане по лошо. Ох момичета обърках се #Crazy
Виж целия пост
# 769
Ходете на лекар момичета! Големи сте вече! Какви са тези въпроси от рода, какво да правя? Още повече, че искате пак, да можете, да даждате. Идете на второ мнение, ако е нужно. Но се лекувайте.
Виж целия пост
# 770
Забравих и още нещо да споделя.Уж имам раничка  много малка, гъбички който се появиха от изпит антибиотик , а пък цитонамазката е първа група. Как така????. Това малко нереално ми изглежда. Дали да ходя и при друг лекар.

Докато бях при гинеколога ми миналата седмица, по телефона му се обади пациентка, да чуе резултатите от цитонамазката си. Тя имаше също първа група, а започнаха да говорят за горене на раничка. Попитах го после, възможно ли е да си с първа група и с раничка и той ми каза да , разбира се и ми показа колко голяма раничка има момичето...
Виж целия пост
# 771
Здравейте, момичета! Вчера ходих на преглед при моя гинеколог Д-р Ташков-син, тъй като си беше време, а и с мъжа ми опитваме за второ бебе в момента. Каза ми, че имам раничка на шийката на матката, ще е нужно да се обгори, но тъй като планираме втора бременност е добре това да стане след това. Направи цитонамазка, резултатите ще са готови в петък. Моят въпрос към вас е дали това ще се отрази негативно на нашите опити за второ бебече, какво е вашето мнение? Имам голямо доверие на моя доктор, той не ми каза, че ще е проблем за опитите ни, но... аз си се притесвявам и затова...
Благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 772
Аз доколкото разбрах от моята лекарка ,при нормално раждане ставало по-бавно разкритието ако раничката е горена и отделно да мине периода на заздравяване.Друго не ми е казала ,мисля ,че няма проблем за забременяване ако всичко е наред след това.
Виж целия пост
# 773
Привет, момичета!

Моята цитонамазка показа PAP II, но лекарката каза, че нямало какво да ми лекува и ме прати да си ходя.  Thinking

В същото време, дословно от изследването: "Подчертани възпалителни промени в плоския многослоен епител. Не се наблюдават морфологични данни за наличие на HPV инфекция."

Как мислите, трябва ли да потърся второ мнение?  newsm78
Виж целия пост
# 774
Изчетох почти всичко което сте писали и сега съм #Crazy.
Тотално се обърках. Да споделя и аз - бях на преглед преди една седмица. Лекарят видя малка раничка. Цитонамазката е I група - както се изрази лекарят ми ОК.Успокойх се ,но след като прочетох част от мненията така се притесних. И аз мисля вече за бебе, но какво да я правя тази раничка. Вие давате доста противоречиви мнения  - получени от вашите лекари.Моят каза ,че засега не се налагало лечение а наблюдение и редовни цитонамазки. Обаче аз доста се притесних от тази тема във форума Sick newsm78
Имала съм и преди малка раничка ,тогава ходих при друга лекарка и тя тогава я тушира тоест намаза с някакво лекарство но явно сега пак имам същият проблем. Уф. #Crazy
И моя лекар ги плямпаше разни от сорта,че нямало проблем,да не се притеснявам..при ПАП 2-3А...Добре,че следях тези теми и момичетата ме ориентираха...Както нищо ми нямаше,миналата седмица ме конизираха с електрическа примка-имам ЧПВ тип 16 и множество заразени места,които изрязаха,и които предния гинеколог не беше видял.Тогава ми изгори само видимата с просто око раничка.Според мен нека те види и някой дорър гинеколог онколог за по-сигурно.
Виж целия пост
# 775
Здравейте,
Имам раничка за която моята гинеколожка твърди, че сама се затваряла и не било необходимо лечение! Цитонамазката мие от октомври 2006 и е II А. Всички казаха че е идеална. възможно ли е да не е така? Чудя се откакто прочетох доста от темата!
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 776
Здравейте,
Имам раничка за която моята гинеколожка твърди, че сама се затваряла и не било необходимо лечение! Цитонамазката мие от октомври 2006 и е II А. Всички казаха че е идеална. възможно ли е да не е така? Чудя се откакто прочетох доста от темата!
Благодаря ви!
Ох,не знам и аз вече...Гледаха ли те колпоскоп?С четчица ли ти взеха цитонамазката?Пусни си още една,контролна ,да видиш покачва ли се групата.При мен,наколко месеца след откриването и горенето на раничката,се появи кървене и повторната цитонамазка показа увеличение на групата.Тогава взех сериозни мерки и си смених гинеколога...
Виж целия пост
# 777
Ами какво е колпоскоп? Вероятно е четчица е взета! Не знам, не съм гледала! А и то какво ли да видя? Имам цитонамазки от 4 последователни години и всички се въртят в II A и II B. Тогава имах някакво възпаление и се лекувах с вагинални глобули - Полижентракс мисля че беше.
Виж целия пост
# 778
Ами какво е колпоскоп? Вероятно е четчица е взета! Не знам, не съм гледала! А и то какво ли да видя? Имам цитонамазки от 4 последователни години и всички се въртят в II A и II B. Тогава имах някакво възпаление и се лекувах с вагинални глобули - Полижентракс мисля че беше.
Уред-микроскоп,с който се оглежда в детайли влагалището,като те мажат с оцетно-йодка киселина.Ако има съмнителни и заразени с ЧПВ участъци,те остават бели,а останалите клетки се оцветяват от йода.На мен така ми откриха 4-те петна,заразени с ЧПВ,които първичт ми гинеколог не бе видял с просто око ,и които ми причиняваха кървене и вдигане на ПАП групата.На операцията миналата седмица ми ги отрязаха точно тях.
Виж целия пост
# 779
Уред-микроскоп,с който се оглежда в детайли влагалището,като те мажат с оцетно-йодка киселина.Ако има съмнителни и заразени с ЧПВ участъци,те остават бели,а останалите клетки се оцветяват от йода.На мен така ми откриха 4-те петна,заразени с ЧПВ,които първичт ми гинеколог не бе видял с просто око ,и които ми причиняваха кървене и вдигане на ПАП групата.На операцията миналата седмица ми ги отрязаха точно тях.
[/quote]

Мисля че не са ме мазали с нищо, което би трябвало да означава, че не са ме гледали с колкоскоп. В момента имам проблем с цикъла. Не ми идва без видима причина. Знам че никой не е лекар, но все пак дали е възможно да имам някакъв проблем от такова естество? Като не знам от какво е и започвам да си въртя всякакви варианти!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия