Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява ваксината Pentaxim и кога трябва да се приложи?
Какво е мнението на педиатрите за ваксината Pentaxim?
Какви са дискусиите относно ваксината Pentaxim?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява ваксината Pentaxim и кога трябва да се приложи?
Pentaxim е пентавалентна ваксина, съдържаща 5 ваксини в една, включително дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и Haemophilus influenzae тип b. Той трябва да се приложи след 2-месечна възраст, след като бебето е получило противохепатитната ваксина. Ваксината Pentaxim е поливалентна ваксина, предназначена за предпазване от дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и Haemophilus influenzae тип b (HiB) менингит. Той се прилага в три дози - на втория месец, третия месец и четвъртия месец. Предимствата му включват по-малко странични ефекти и удобство, тъй като всичко става с едно убождане в крака.
-
Какво е мнението на педиатрите за ваксината Pentaxim?
Мненията на педиатрите относно ваксината Pentaxim могат да варират. Някои може да я препоръчат поради по-малките странични ефекти, докато други предпочитат по-утвърдени методи. Препоръчително е да се консултирате с вашия педиатър за съвет и информация относно избора на подходяща ваксина за вашето дете.
-
Какви са дискусиите относно ваксината Pentaxim?
Форумът обсъжда ваксината Pentaxim, споделяйки опита от лекция на експерт по имунизации, която я оценява като по-добра опция за момента в България. Отзивите са положителни, като се посочва, че има почти нулеви нежелани реакции при децата. Споделя се и информация за закупуването й, като се подчертава важността да се съхранява в хладилник до момента на прилагане.
-
Какви са препоръките за посещенията на близки и роднини след раждането?
-
Какви са препоръките за къпането на бебета?







мойто коте пищя от 16ч. до 18ч.на мама и се раздираше сърцето,ама гушки много и целувки и заспа поне до банята в 20ч.,верно на 1-вия прием само се мръщи на Инфакола,дано помага,забелязах,че като и дам и почва да пръцка-дано изкарва тоя въздух.

,като знам,че и на мен ми предстои чак не ми се излиза
Това,което прави е да изпере бебешки дрешки(ако има) и да се мотае наоколо.Днеска бях сама и успях да си сготвя,че и десерт да напшравя,малко да поизчистя и лекаря посрещах-не я искам вкъщи,какво да правя!!!
ама тя нашата е "печена филия" ще се разберем.

а каката на тръгване ми вика - айде сядай на дивана да си почиваш 


Клизми, глупости,наистина за какво сме се тревожили...
Родих я с пълна упойка, видели са я първо мъжа ми и нашите и естествено единственото, което исках да знам е дали всичко е наред с нея...Слава Богу, всичко е добре.Престоя в болницата беше ок.Имаше и много грижовни акушерки и доктори,но и големи кобри...
За гадост ми се падна кобра точно когато ми я донесоха и трябваше да кърмя за първи път..та резлутата е разранено дясно зърно
..тека като из ведро, аман от спане с кърпи и мокри дрехи...