Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява ваксината Pentaxim и кога трябва да се приложи?
Какво е мнението на педиатрите за ваксината Pentaxim?
Какви са дискусиите относно ваксината Pentaxim?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява ваксината Pentaxim и кога трябва да се приложи?
Pentaxim е пентавалентна ваксина, съдържаща 5 ваксини в една, включително дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и Haemophilus influenzae тип b. Той трябва да се приложи след 2-месечна възраст, след като бебето е получило противохепатитната ваксина. Ваксината Pentaxim е поливалентна ваксина, предназначена за предпазване от дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и Haemophilus influenzae тип b (HiB) менингит. Той се прилага в три дози - на втория месец, третия месец и четвъртия месец. Предимствата му включват по-малко странични ефекти и удобство, тъй като всичко става с едно убождане в крака.
-
Какво е мнението на педиатрите за ваксината Pentaxim?
Мненията на педиатрите относно ваксината Pentaxim могат да варират. Някои може да я препоръчат поради по-малките странични ефекти, докато други предпочитат по-утвърдени методи. Препоръчително е да се консултирате с вашия педиатър за съвет и информация относно избора на подходяща ваксина за вашето дете.
-
Какви са дискусиите относно ваксината Pentaxim?
Форумът обсъжда ваксината Pentaxim, споделяйки опита от лекция на експерт по имунизации, която я оценява като по-добра опция за момента в България. Отзивите са положителни, като се посочва, че има почти нулеви нежелани реакции при децата. Споделя се и информация за закупуването й, като се подчертава важността да се съхранява в хладилник до момента на прилагане.
-
Какви са препоръките за посещенията на близки и роднини след раждането?
-
Какви са препоръките за къпането на бебета?

. Ха, дано!
Не, че има нещо, но нямаме време да тичаме повторно за поправка на такива работи. Лелеее, че динамика при нас. 


?
Пак казвам,нищо ама нищо не отбирам от счетоводни и тем подобни деля

Изморих се, то се съдра да плачка и си го нахраних накрая. Понякога е на 7, понякога на 8 хранения и не знам какво да го правя. Но при всички положения не прави тази 6 часова почивка, която е задължителна за бебчета на АМ. 



