Welcome on board 10 - Италия _ Милано

  • 33 130
  • 257
# 195
Обожавам брезола  Crazy Въпрос - брезаола конско месо ли е?

Полентата  на различни места е с различна..... консистенция  Sick
Тук се прави повече като качамака в бг, с рагу болонезе и форма.
Свекър ми е от Феррара - там полентата се реже, като хляб и го ядат като хляб.
Аз досега не съм успявала да направя полента, много бъркане.

Пицокери не знам какво е, но ще поразгледам, звучи интересно.

Виж целия пост
# 196
Има И конска брезола. Но не винаги е от конско месо.
Пицокерите са много вкусни Grinning
А за полента, личи си, че сте аматьори. Mr. Green Ние имаме специална машинка _ една перка с моторче, която се закача на ръба на медна тенджера с формата на полусфера.

Я кажете какво се яде по вашите краища по време на Карнавалите? Тук е полента или ризотто алла миланезе + луганега (наденичка, явно с произход от Лугано).
И изобщо как протичат карнавалите при вас?
Тук всяка обЩина си има своя седмица през фефвруари, която е карнавална седмица. Тогава на някоя поляна в/до селото се опъва една голяяяяяяяма палатка, която да побира към 1000 човека и там се нарежда всичко за карнавала. През деня има маси с пейки и кльопачка. Организират се някакви игри _ томболи, състезания, раздават се на децата чували с конфети и се започва с боя Laughing. Има и по_екстремни игри като пилон, висок 5 метра, намазан обилно с течен сапун, на върха му са закачени награди. Мъжете се разделят на отбори по 5_6 човека и се катерят един върху друг и най_горният се опитва да докопа някоя от наградите. Mr. Green Никак не е лесно и обикновено някой отбор успява след 2_3 опита.
Вечер пък има много пиене, музика и шантави костЮми. Crazy
При нас най_хубавият карнавал е Рабадан в Белинцона (това е в Швейцария, ама нищо). За карнавала затварят историческата част на града, под замъците. Опъват се много от тези огромни палатки и вътре в тях става нещо като дискотека. По улиците се разхождат много хора и костЮмите са от луди по_луди. Shocked Crazy Grinning Party На малките площадчета и пресечки има групи от музиканти, които свирят веселяшки мелодии на духови инструменти и на огромни тъпани...
Абееее, с две думи, прииска ми се да е февруари и да ходим на карнавал. Simple Smile
Виж целия пост
# 197
Привет момичета!!! Hug
Може ли малко да си поговорим и за италианското кино?Много се радвам,че приказката върви с пълна пара,но ми е любопитно и за филмовата индустрия в Италия.Имате ли си вие любими италиански актьори и какви  техни филми бихте ни препоръчали да изгледаме.
Виж целия пост
# 198
Пиколина, аз за мой срам досега карнавал не съм виждала. Само сладките им ям ( в началото показах 2та основни вида, разпространени тук).

Италианското кино..стара слава. Последните мохикани - Бертолучи, Торнаторе. За Роберто Бенини имам особено мнение. Много изнасилен ми се струва, но все пак носи някаква искрица от отминал триумф.
Бертолучи  "Последно танго в Париж"; "Последният император", "Открадната красота", " Чай в пустинята", "Малкият Буда".
Торнаторе с "Ново кино парадизо", "Малена", разбира се.
Бенини. Бенини ми е противен, зее от всеки ъгъл. Все пак се насилих и изгледах " Животът е прекрасен".  Напоследък е много популярна тази поредица за Коледа.. комедии са, всяка коледа вадят нова.  " Коледа в Маями" ,  тази година излиза " Натале крочера", сега излиза пак нещо за Бахамите.. ама не помня как се казва. Гледала съм само Натале а Маями.  Особено внимание на Фелини. Всичко там , ако имаш нерви ( аз трябжва да съм в особено настроение за негови филми ). Цялата му филмография заслужава внимание, но " Сладък живот", "Осем и половина", "Амаркорд" ( който не съм гледала) са сред най-известните.
Друго не се сещам за италианското кино. Тото' е известена наполетанска икона, гледала съм няколко филма, но с голям зор да се засмея. Чудя се кой купува вечните сборници двд и тн с негови филми, но явно има кой.  Другият известен комик е Алберто Сорди.  Горе долу до тук се изчерпват познанията ми за италианско кино.  Rolling Eyes
Моника Белучи .... по-хубава е като не говори. Направи един хубав филм "Малена" и това е. Да краси става, все пак и те трябва да имат звезда.  Другите момичета сигурно могат да препоръчат и по-нови хитове, аз определено не ги знам, особено тези нови филми за мафията, някакви социално ангажирани, които дават по телевизията...


Виж целия пост
# 199
мили мами,моля ви кажете ми как да си организирам трансфер от летище малпенса до ливинио.благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 200
ДОБРУТРО

набързо за киното (аз имам малък проблем: не помня имена на актьори и заглавия на филми, но Ще се напъна малко ...)

Лени е споменала Бенини. за мен той е гений, а Животът е прекрасен е неЩо уникално....

Моника Белу4и, въпреки 4е е красива е и талантлива ...

от по_новите филми има много добри неЩа: le fate ignoranti, la stanza del figlio, l'ultimo bacio, ricordati di me, io non ho paura
и оЩе много много .... като се сетя заглавия Ще допълвам
следваЩият, който съм си набелязала е saturno contro
Виж целия пост
# 201
Пиколина, аз за мой срам досега карнавал не съм виждала. Само сладките им ям ( в началото показах 2та основни вида, разпространени тук).
А? Ама вече сте говорили за карнавалите, така ли? Аз в началото много не следях темата и не съм видяла. Извинявам се за повторението. Embarassed

За Роберто Бенини имам особено мнение. Много изнасилен ми се струва, но все пак носи някаква искрица от отминал триумф.
........
Бенини. Бенини ми е противен, зее от всеки ъгъл. Все пак се насилих и изгледах " Животът е прекрасен".  Напоследък е много популярна тази поредица за Коледа.. комедии са, всяка коледа вадят нова.  " Коледа в Маями" ,  тази година излиза " Натале крочера", сега излиза пак нещо за Бахамите.. ама не помня как се казва. Гледала съм само Натале а Маями.
Хм, Лени, много ме учудваш с тези работи, които казваш?
1) Как може да кажеш, че тези тъпашки коледни комедии са нещо популярно? Laughing Недей така, отнасяй се по_отговорно все пак. Ще вземе сега да им тръгне световна слава и хората ще цъкат с език какви простотии се тачат в Италия. Wink
2) За Бенини съм съгласна с Джоя. "Животът е прекрасен" е един от най_силните филми, които съм гледала някога.
Ти намекваш, че е незаслужено лансиран и прехвален ли?
Сега не се сещам да цитирам други филми на Бенини, защото съм ги гледала много отдавна, но съвсем скоро гледах "Джони Стекино", една негова комедия, в която си прави гаргара със Сицилианската мафия и фамилиите на босовете.
Ами какво да ти кажа, Бенини си е Бенини, има си негов характер и стил, всичките му филми са с неговия почерк. Според мен той е един от онези артисти, на които просто никога не липсва вдъхновение и всичко правят с ужасна лекота. Много малко са такива, много малко са с толкова ясни идеи.

На мен пък ми е противничък Бертолучи. На първия негов филм човек може и да остане очарован, но на втория и третия вече става ясно, че този режисьор си е просто един ... чекиджия. Извинете, ама нямам друга дума. Точно за това и за нищо друго става дума във всеки един от филмите му. Thinking
Виж целия пост
# 202

А за полента, личи си, че сте аматьори. Mr. Green Ние имаме специална машинка _ една перка с моторче, която се закача на ръба на медна тенджера с формата на полусфера.


ако ме познаваШе, ЩеШе да ти е ясно, 4е е абсурд да седя да бъркам с лъжица, творението и ние си го имаме  Twisted Evil

за Карнавала : ненавиждам го, много са ми смеШни, приемам го само като празник за децата

за киното : не оби4ам италианско кино, колкото и да е прехвалено. не мога да им гледам невроти4ните съвременни филми, просто не се "намирам" в тези реалности.
на Торнаторе Нуово 4инема парадизо го обожавам, Медитеранео на Салваторес (но не и останалите, култови за поколението на 40/45годиШните _ МаракеШ експрес, турне и цялата тая поредица, съЩо не се вписвам в атмосферата  Confused, за което съжалявам понякога, но к'во да се прави).
Io non ho paura не съм го гледала, но книгата много ме депресира, та не мисля дори и да се пробвам.
Le fate ignoranti ми хареса, за сметка на това, l'ultimo bacio го смятам за голям боклук  Confused
i ladri di biciclette е един стар филм на Де Сика, много ме беШе впе4атлил на времето.
Фелини, колкото и да се пробвам, ми лази по нервите, не ми е нито забавен, нито ирони4ен, нито ниЩо, но предполагам, 4е повредата е в моя телевизор, вероятно съм прекалено повърхностна и лиШена от фантазия  Sad

като ми хрумне друго, Ще допълвам
Виж целия пост
# 203
не, не сме говорили все оЩе за каранавалите, само лени спомена какво се яде при тях

миланският каранавал е 1 седмица след другите....
мен не ме вдъхновяват особено, освен като атракция за децата
тук обикновено тийновете се пръскат с пяна за бръснене и затова си ходят дитектно обле4ени с 4ерни найлонови 4ували за да не се цапат, не е неЩо необи4айно и да се посбият накрая ....
има интеренсни карнавал4ета в околнистите на Милано....
веднъж бях и на карнавала в Крема, хубав е, но плаЩаШ за да влезеШ
тук традиционно се ядат киакере и фрителле ...
Виж целия пост
# 204
не, не сме говорили все оЩе за каранавалите, само лени спомена какво се яде при тях

миланският каранавал е 1 седмица след другите....
мен не ме вдъхновяват особено, освен като атракция за децата
тук обикновено тийновете се пръскат с пяна за бръснене и затова си ходят дитектно обле4ени с 4ерни найлонови 4ували за да не се цапат, не е неЩо необи4айно и да се посбият накрая ....
има интеренсни карнавал4ета в околнистите на Милано....
веднъж бях и на карнавала в Крема, хубав е, но плаЩаШ за да влезеШ
тук традиционно се ядат киакере и фрителле ...


да не говорим, в какъв вид можеШ да си намериШ колата на другия ден, ако имаШ неЩастната идея да я остваиШ на улицата  #2gunfire
Виж целия пост
# 205
Виждала съм веднъж карнавала в Милано и го видях това настървено пръскане с пяна, да. Confused
От Миланския карнавал пазя само един много хубав спомен...
От площада на Дуомо, като се тръгне нагоре по булеварда, който води към Castello Sforzesco, има едно място с едни големи шахти, от които излиза топъл въздух. Ето на това място топлият въздух вдигаше всичките шарени конфети и се получаваше нещо като много красив дъжд от конфети, които трепереха във въздуха. Simple Smile
Елате тогава на селските карнавали да видите как се забавляваме ние. Grinning Не знам, може би е от това, че почти всички се познаваме (в нашето село сме само 2000 човека) и атмосферата е много приятелска и купонджийска. И ги няма тези агресии с пяната за бръснене. Laughing
А "Рабадан" в Белинцона е доста голям карнавал, но организацията е перфектна и се получава много добре. Там също се плаща, за да влезеш. Дават ти една значка и с нея може да се върнеш и през следващите вечери. Вход се плаща само веднъж. През нощта на Рабадан няма много деца, понеже е прекалено голяма лудница.
Виж целия пост
# 206
Виждала съм веднъж карнавала в Милано и го видях това настървено пръскане с пяна, да. Confused
От Миланския карнавал пазя само един много хубав спомен...
От площада на Дуомо, като се тръгне нагоре по булеварда, който води към Castello Sforzesco, има едно място с едни големи шахти, от които излиза топъл въздух. Ето на това място топлият въздух вдигаше всичките шарени конфети и се получаваше нещо като много красив дъжд от конфети, които трепереха във въздуха. Simple Smile
Елате тогава на селските карнавали да видите как се забавляваме ние. Grinning Не знам, може би е от това, че почти всички се познаваме (в нашето село сме само 2000 човека) и атмосферата е много приятелска и купонджийска. И ги няма тези агресии с пяната за бръснене. Laughing
А "Рабадан" в Белинцона е доста голям карнавал, но организацията е перфектна и се получава много добре. Там също се плаща, за да влезеш. Дават ти една значка и с нея може да се върнеш и през следващите вечери. Вход се плаща само веднъж. През нощта на Рабадан няма много деца, понеже е прекалено голяма лудница.

4акай сега да се разберем, ако става въпрос за купон, добре доШъл, по карнавала, или по всяко друго време  Laughing. това, което не понасям, е 4е и карнавала е бизнес : облекла, дискотеки, кой по_ по_, еми мерси, поредния на4ин на у4астие в някакви показни отноШения, които не ми принадлежат.
освен това, с 4иста съвест си признавам, 4е не оби4ам да се маскирам и когато го правят големи хора ми е  Sick
изклЮ4вам карнавала на Венеция, там за друго иде ре4
Виж целия пост
# 207
feiam, като каза медитеранео се сетих за този Il mandolino del capitano Corelli с Пенелопе Круз
много ми хареса .... пак с нея non ti muovere ...
на мен ми харесват "невроти4ните" им филми  Mr. Green
сега по скай въртят la stella che non c'è  _ добър е
Виж целия пост
# 208
feiam, като каза медитеранео се сетих за този Il mandolino del capitano Corelli с Пенелопе Круз
много ми хареса .... пак с нея non ti muovere ...
на мен ми харесват "невроти4ните" им филми  Mr. Green
сега по скай въртят la stella che non c'è  _ добър е

Margherita Buy  Laughing?
нея я харесвам, но филмите не. на мен ми се стяга сърцето, ансия ми идва  Rolling Eyes  Twisted Evil (ти сигурно харесваШ Уди Алън, Щото аз и него   Confused Embarassed)
много ме кефи дъЩерята на Витторио Медзоджьорно, не и помня първото име  newsm78, Il viaggio della sposa ми се струва, 4е се казваШе филът, със sergio rubini, ако не греШа  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 209
да, харесвам я определено .... а тази ансия ми действа като терапия (малко както на децата им разказват страШни приказки)
Джованна Медзоджьорно я намирам за много красива и ми харесва съЩо като актриса
друга е Изабелла Феррари
има и оЩе една невроти4ка ама не сеЩам името (сега прави реклама на али4е и тим)  ... Elena Sofia Ricci
на Уди Алън не вси4ко, но определено ми харесва
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия