ДЕКЕМВРИ е под пара вече, за мама и за малкото човече!

  • 13 727
  • 288
# 180
Да е честита малката принцеска на мама Цвети, да расте здрава, умна, чаровна и бъде много щастлива! Hug
Бабче, добре си ни дошла  bouquet
Виж целия пост
# 181
Честита беба на мама Цвети! Да ти е жива и здрава!!! newsm51 babydust7 baby
Виж целия пост
# 182
Честити бебета на Чигес, Аничка и Мира!!!
Виж целия пост
# 183
За ожадняването четох, че в период на кърменето организма на жената "нарочно" прави така, че да пресъхва устата и жената да ожаднява, че да пие много течности з апо-добро образуване на кърмата. Абе природа, да му се не знае, всички сме нейните чада Laughing
Мен обаче това изпотяване през нощта ме тормози много. направо не смогвам на пижамите. Събуждам се за кърмене абсолютно мокра, ама направо пижамата ми е подгизнала. Ужас някакъв. Кога ли ще спре? С Александра нещо не си спомням да съм имала, ама аз много неща не си спомням де newsm78
Виж целия пост
# 184
Честита беба на Цвети! Да е много здрава, послушна и красива малката кукла!   bouquet

Вещичка, вчера беше писала за броколи и карфиол в микровълновата. Ще ме светнеш ли, понеже не само че досега не съм приготвяла по този начин, ами не съм и купувала даже, как точно да ги направя. Да ги пусна ли първо на размразяване във фурната и после да им сложа масло и т.н., или направо на топло с добавените екстри? И понеже вчера много се запалих, днес в 9 и 30 съм ходила до магазина, а друг път спя до 11  Laughing
Казвай бързо, че обяда чука на вратата  Mr. Green
Виж целия пост
# 185
macata ,слагаш всякакви замразени зеленчуци (карфиол, броколи, бейби-моркови) в йенската тенджера и направо така на високат-ра за 20 мин в микровълновата, не на размразяване. След това добавяш повечко масло, вегета или др. подобна подправка или пък масло с подправки (има такова на Мегле), ако обичаш синьо сирене или кашкавал, може и беконче на кубчета, абе каквото ти падне и още за 10-на минутки в микр.фурна. Става супер и не изисква никакъв труд от теб, освен да изядеш  Mr. Green
Същото може и накотлона да се сготви, ако нямате микровълновата. В обикновена тенджерка и без вода на тих огън. Зеленчуците ще пуснат водата, а после яко масло и други екстри Wink
Виж целия пост
# 186
ЧЕСТИТА БЕБКА НА ЦВЕТИ!!!  newsm51
Виж целия пост
# 187
Честита радост на Цвети. Бързо възстановяване и прибиране в къщи, а малкото съкровище нека расте много щастливо и обичано дете[/size]

Чревоугоднички такива  #2gunfire Аз винаги съм била адски злояда и в редките моменти, когато ми се прияде нещичко търча на секундата да си го купя, че иначе глад мори добитъка  Joy Сега като ми се приядоха и на мен такива неща, а магазина е далеч и няма на кого да оставя малката... не пиша ли два дена свършила съм се и вината за това ще е ваша  #Cussing out
Виж целия пост
# 188
malenush , да ти пусна линк на онлайн-магазина за хранителни и други стоки? Laughing
И, моля те, пиши, че нИ щА чужд живот да тежи на съвестта ми Mr. Green
Виж целия пост
# 189
Мерси много, Вещичка!
Маленуш, и аз уж не съм хич пощелива /ох, така ли се пише/ ама сутринта се събудих с тая мисъл.
Иначе мъжа ми е много доволен. Шефът му, разправял как неговата жена като била бременна ходил посред нощ да й търси боза. А моят се похвалил, че аз въобще не се държа по по-различен начин от преди да забременея в това отношение. Ама ето на, никога не е късно  Laughing
Виж целия пост
# 190
Честити рожби на Мира и на Цвети!Да са живи и здрави малките буболечки!
 Тази вечер се наспахме като бели хора Simple Smile,Бубката яде в 1 и в 5 часа,но веднага след това кротичко си заспиваше!За къпането-къпем я всяка вечер,с шампоан за коса и тяло на ХИПП,във ваничката не плаче,явно и харесва,чак като я извадим,надава бойни викове Simple SmileПосле мажа с мляко пак на ХИПП,явно не е алергична към тази козметика!
 Аз плодове си хапвам само ябълки и банани.Много ми се ядат портокали,ама четох,че можело да предизвикат алергии(кой знае колко е вярно)И боб ,леща и други варива не ям,заради коликите.Но тях никога не съм ги обичакла кой знае колко,обаче шоколада ужасно ми липсва.Вкъщи сега е пълно с шоколадови бонбони,нали идват чат пат роднини на гости,та сме се заредили.А ма за мен-няма!Знаете ли дали поне бял шоколад може да ям?
 И като казах роднини и гости-вие как се справяте?Имам предвид идват ли ви много гости да видят бебето и как отклонявате мераците на роднините да дойдат всички накуп?Все още мисля,че Беба е много малка,та да идват толкова много хора,ама в същото време не мога да им откажа,като се обадят  и кажат,че са се наканили да дойдат,купили са подарък и т.,н.
Виж целия пост
# 191
Честито на Цветито! Да ви е жива и здрава Юлиана и много, много да ви радва!!!

Бабче, добре дошла!
Виж целия пост
# 192
Дани, относно гостите, аз бях писала преди за кръстницата ми, не е редно да идват поне до към 40-ия ден...не случайно след 40-ия ден се прави пита, канят се гости и т.н., т.е. представя се бебо пред близки и роднини...и особено големи хора трябва да знаят, че при бебе и при майка с операция не се ходи току тъй, няма значение колко са близки...аз просто казвам, че трябва да мине някой и друг ден, т.е. да стане поне на месец и тогава, а и сезона ми идва на помощ - студено, вируси и т.н. което си е самата истина...не дай боже да ви лепне някой вирус, никой няма да дойде и да те отмени, а иначе сръднята много бързо им идва Crossing Arms
Виж целия пост
# 193
Честито на Цветито! Бързо възтановяване и да ви е жива и здрава Юлиана и много, много да ви радва!!!

Мамчета, имаме проблем май с бебка. Както си спи - така изведнъж рязко се събужда и започва да плаче силно. Сънува ли -  направо не знам вече. Другото двайсет е -огладнява на 2 часа. Ние сме на АМ и си изпапваме всичко ( 100 мл ) - не би трябвало да е гладна. Да са колики - тя е с чай на Хип и Еспумизан ( по 25 капки). Вече направо не знам . А си беше най-спокойното бебе на света  newsm78

За цитросите - аз си ги похапвам на корем, защото не кърмя. А със задушениет зеленчуци - аз ги правя в тиган с капак ( и със соев сос ). Нооооооо, сега наобяд ще ги спретна и аз   chef

За гостите - идват самоакоаз ги поканя . Близката ни баба ни гледа, когато искам да прескоча до някъде. Другата - нали ми е мама - когато аз ги поканя.
Виж целия пост
# 194
Вещерче, остане ли ми детето сираче мисли му  Joy
Щях да се произнасям и аз по въпроса с къпането.
Та понеже много книги съм разлиствала пък някои даже съм и чела и аз се натъкнах на това, че не било хубаво бебета да се къпят всеки ден. Причините ги е изброила Вещичката
... Обаче, нашата не я ли изкъпем вечер се скъсва да ми прави номера и не спим по цели нощи. Така че за нас най-удачен се оказа варианта предложен от педиатърката. Минава се с насапунисани ръце тялото и водичка. След това преварен зехтин и спи като за световно, че дори и не мога да я вдигна за ядене в 12 часа посреднощ и го пропускаме. За разлика от това в 4... от него не мога да я отуча ако ще от 12 до 2 вечерта да съм я кърмила  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия