Норвежки супер мами 17- вече в Коледно настроение!!!

  • 18 899
  • 296
# 180
Момичета, Честита Нова Година и от мен Simple Smile
Да бъдете много Здрави, Щастливи и Красиви Simple Smile
Ние тук малко се оляхме покрай тия празници, само партита, хапване и пийване (аз не пиех, де).
Програмата ни беше плътно запълнена - всеки ден или посрещахме или ние отивахме на гости.
Като сте се заговорили за лигави деца, много деца видях напоследък и нито едно не беше лигаво.
Всичките бяха много добре възпитани и кротки.
Но тоя грип, който пипнах още на първото парти, не ме пусна чак до Нова Година.
Иначе на новогодишната нощ си бяхме само аз и милото, излезнахме на ресторант, после на дискотека.
Имаше и някои малки и непредвидени инциденти, но те направиха вечерта незабравима  Joy
Пообиколихме Ушлу, качихме се и на Холменколен ...

Ще мина да ви видя утре пак Simple Smile
Виж целия пост
# 181
Да разбира ли, че Славчето е била у наше село? И не се е обадила?! Ще си дърпаме ушите!  Grinning
Иначе Честита Нова Година, Славс! Желая ти много здраве и хубави емоции! Нека всичко лошо за теб остане в 2007! Сигурна съм, че татко ти би се гордял с теб!   bouquet
Виж целия пост
# 182
./..
Като сте се заговорили за лигави деца, много деца видях напоследък и нито едно не беше лигаво.
Всичките бяха много добре възпитани и кротки.


Ами като почнеш работа ще видиш.  Joy  Ти си само тука от 1 месец. Чакай малко де, не може да видиш всичко наведнъж  Mr. Green
Рано ти е още... Joy

Иначе мерси за поздравите... Hug  На теб ти желаем успех през новата 2008 и да ти се сбъдне съкровенната мечта..каквато и да е тя !  Wink
Виж целия пост
# 183
Иска ли питане  Mr. Green.

Момичета, днес тръгвам на курс. В очакване съм да бъде интересно, да но дда се оправдаят. Да видя как само татито ще се справи с малката  newsm78
Виж целия пост
# 184
Къв курс? Що дан са справи татито, даней с две леви?
Виж целия пост
# 185
ПО норвежки.
А татито е чевръст, ама малко е и блейка, та ова второто ме притеснява. Освен това и двамата спят в момента, малката първа ще се събуди, ама тати и спи като пън , немож го събуди, та незнам каква ще е картинката. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 186
Нашата одисея с болното ни малко дете завърши с (не)очакван край!  Grinning
След като 3 дена не свали температурата под 38,5 решихме да се обадим на лекар. Верно, че детето само спеше и аз имах време за себе си, но рекох "Може да е сериозно".
1.Звъним на личния лекар.Той на почивка, оставил телефон на заместващ го
2.Звъним на заместника-телефонен секретар отново
3.Звъним на Хелсисташон-а, те не се занимавали с такива работи, да ходим в легевакта
4. Отивам там. В чакалнята само пакистанчета, индийчета и ние. Странна работа, тия норвежчета не боледуват ли?! Чинно си чакаме! И вие ще ми разправяте, че в България се чака?! Заповядайте в Ословски легевакт!
Когато идва нашият ред сме надлежно прегледани, но О,Чудо! Ние сме били здрави,бе! Ма детето кашляло, ма температура имало, ма носа му течал, ма гърдите му гъгнели... ма глупости, моля ви! Здрави сме си! С леко зачервено гърло. Даже и Парацетамол да не съм давала рекоха! Температура под 38 не била температура,а 39,5 си е ... нормална!
У българско поне един антибиотик ти гръмнат за успокоение  Grinning

Та сега си прибрах детИто и си свиркам. А то-здравото, лежи и гледа в тавана. Ма какво пък, имам си време да пиша по форумите!
Виж целия пост
# 187
Ти парацетамол и течности пак си му давай, че да не се мъчи детето. И му следи температурата. Повече от 38.5 °C е вече сериозно тук на север и задължително трябва при лекар.   Simple Smile
Виж целия пост
# 188
Аз тъкмо влизам за малко,викам я да ги видя кво правят норвежанките...
Марйо,ма те са изумени,то това го знаем,имах дежаву като ти четох разказа. Rolling Eyes
Мое мнение на патила майка,гледай да свалите температурата. Peace Peace
Може да се е обикновен вирус,но не поддържайте температура.
Това кое детенце е,малкото или"голямото".?
Виж целия пост
# 189
Ами тъй де, Марйо, друго си е да го натъпчат с антибиотици да им е мирна главата, кво като ще му окапят зъбите после, то не е медицински проблем, зъболекарите да му мислят. Нищо, че няколко години така и ще почне да лепва всяка случайно преминала болест, голяма работа. Седнали да ми преглеждат и да тестват, ще ти обясняват те има ли нужда или няма, аааама ха.
Виж целия пост
# 190
Marjo, чета отгоре-отгоре, че детенцето ти не е добре.
За температура на нас изписаха Хексалгин. понеже Вики също е болен.
Братовчедчето му във Варна беше болно като отидахме и Вики в навечерието на НГ вдигна температура.
От днес има и някакъв обрив по тялото. ;-(

Много неприятно е да са ни болни дечицата...

Междувременно стрягаме таткото да тръгва за Норге. Дано и времето да е добро, че ще пътува с кола...

Не можах да изровя нито коледни снимки от минали години, нито снимки от новогодишната украса във Варна. Здраве да е...
Виж целия пост
# 191
Марйо..аза то казах че тукашните деца са като бели циганчета....ти не ми верваш Joy Не боледуват бе душа. Mr. Green Или ако боледуват,изкарват всичко на крака....ами то с такава здравна система те имат ли избор... Rolling Eyes
 Дано малкия да оздравява бързо!  Praynig Като другите казаха...опитайте се да  му свалите  температурката и давайте мед и сокчета.
Виж целия пост
# 192
Палачинке...влизам в темата за Икеа..понеже спомена че ще ходите,и видях една потребителка точно с твоя аватар... Rolling Eyes....помислих че си ти... Crazy

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=13287

Ето икеа темата....http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239828.0;topicseen    Joy


Мишел..таткото защо с кола ще  пътува до Норге?  Shocked

Пожелавам на всички болни да оздарвяват.... Hug


Виж целия пост
# 193
Ма и аз това казвам Палачинчице - да умрем природосъобразно!  Grinning Къде къде по добре е отколкото да се мъчим 80 години без зъби!  Grinning


Иначе давам ударно вода и кърма  и се носим на ръце!
Виж целия пост
# 194
Я! Ма и Икейска тема ли имало?!! Въх, мале, брей!  Grinning Аз тука пръв почитател на ИКЕА-та и да не знам! Колко е хубаво да знаеш, че не си единственият луд на света  Grinning Сериозно обмислям да се прекръстя на "desperate housewife"  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия