въпрос към имащите съдомиялна

  • 123 594
  • 738
# 90
DaoБлагодаря!
Виж целия пост
# 91
Dao  -Благодаря   bouquet
Разликата между двете миялни е:
Първата е с някакво кондензаторно сушене/което на мен не ми говори нищо/
Втората е с турбо сушене/същата работа ooooh!/
Иначе другите характеристики са еднакви-май при мен ще е тото Laughing

успех с избора:) и като я вземете - дано да служи вярно за дълго:)
Виж целия пост
# 92

за нищо, дано да се оправи проблема Praynig, че разправията със сервизи и техници си е голямо зло
Виж целия пост
# 93
Никога не мия съдовете преди да ги сложа в миялката, мия само със Сомат и съм много доволна- ползвам горе -долу 2 програми - едната на 40градуса и другата за силно мръсни на 70.
Виж целия пост
# 94
Само да добавя , че подреждането на съдовете също е много важно !
Мисля, че в това е разковничето. В началото докато си изработя механизъм на подреждане имаше понякога недоизплакнати хубаво съдове.
Машината ми е Haier, ползвам Калготнит прах и обичайно мия на програмата за слабо замърсени съдове - излизат си перфектни. Естествено хубаво почиствам остатъците от храната в съдовете с домакинска хартия и тогава редя в миалната.
Друго, което се сещам и е важно според мен - трябва да се следи дали е пълно резервоарчето с течността за блясък, поне при мен като течността започне да свършва съдовете са чисти, но седят като матирани леко /особено дуралексовите/.
Виж целия пост
# 95
Помагайте м/у тези два модела на AEG, някой ползвали такава машина в момента и отзиви:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013787

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039296
Виж целия пост
# 96
А можете ли да ми кажете, защо след като приключи програмата, чиниите и останалите съдове остават влажни?  newsm78
Виж целия пост
# 97
Сигурно, защото отваряш миялната, непосредствено след като приключи работа.


Да попитам, след като приключи програмата веднага ли трябва да се отвори съдомиялнята или трябва да се изчака?

По съвет на видната съфорумка Шани, чакаме 30мин. след като съдомиялната приключи работа, преди да отворим  bowuu.

Виж целия пост
# 98
Момичета и аз имам проблем с миялната.
Прочетох цялата тема,но тук не се коментира точно това.
В стария апартамент имахме голяма Уърпул,която работеше перфектно.
Сега сме с малка Eurolux. ooooh!
Преди 1 седмица сложих сол,защото близо 3 месеца не съм допълвала.
И като се почна....свършва програмата...чиниите с бели петна и  ужасно солени.
Чудя се какво да правя? newsm78
Вече няколко миялни плакна на ръце, след като е свършила програмата.
Не съм сложила много сол,незнам защо се получи така...
Ползвам от хапчетата Медикс.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Виж целия пост
# 99
Ако са добре наредени /както трябва/не би трябвало.При мен остава вода само в чашите на дъното защото моделът е такъв.Намерих им цаката,накланям ги леко.И другото -винаги отварям машината час след като е свършила,иначе наистина са малко мокри.
Виж целия пост
# 100
Dolce&Da ,няма ли от къде да регулираш подаването на сол? Направи го на минимум.
Виж целия пост
# 101
Star,
Не виждам как да я намаля. ooooh!
На капачето на солта,пише само
SALTOPEN т.е. обозначено е,че това е мястото на солта и накъде се върти,за да се отвори.
На вашите уреди какво пише на това капаче?
Виж целия пост
# 102
Момичета и аз имам проблем с миялната.
Прочетох цялата тема,но тук не се коментира точно това.
В стария апартамент имахме голяма Уърпул,която работеше перфектно.
Сега сме с малка Eurolux. ooooh!
Преди 1 седмица сложих сол,защото близо 3 месеца не съм допълвала.
И като се почна....свършва програмата...чиниите с бели петна и  ужасно солени.
Чудя се какво да правя? newsm78
Вече няколко миялни плакна на ръце, след като е свършила програмата.
Не съм сложила много сол,незнам защо се получи така...
Ползвам от хапчетата Медикс.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Не ползвай Медикс - не измива добре точно този вид


Виж целия пост
# 103
Ох и аз искам съдомиялна.Ще си купя.Много ми помогнах те в избора
Виж целия пост
# 104
Dolce&Da, на моята специално, вътрекъдето се сипва солта, има един ринг, който може да се върти, там има степени. Моята е на последното деление - МАХ. Водата при нас е твъда, солта доста ни помага  Grinning.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия