Градината - идеи и решения

  • 155 277
  • 285
# 180
Моите цветни лехи са оградени със стари капаци на керемиди, застъпващи се - много е елементарно, но ефектно, според мен. А и няма, да те е яд, ако ти ги потрошат съседите. Wink
Виж целия пост
# 181


И още нещо: преди няколко дена окъсах бурените, но снощи видях че пак са поникнали. Напръсках ги отгоре със отрова срещу бурени, но сутринта си бяха все така свежи и въобще нямаха намерение да умират.  newsm78
Явно ще трябва здраво копаене. Вече съм купила мотичка на любимия Laughing


Ако си пръскала с някакъв препарат /Раундъп, например/ ще трябва да изчакаш поне две седмици, но пък е гарантирано че повече няма да се появят. Просто му дай време да проникне през листата.
Виж целия пост
# 182
...здравейте...
Аз по принцип само ви чета, но сега имам въпрос и се надявам да ми отговорите Wink

казаха ми за някаква тревица, която е като райграса, но стояла по плътна....някой да знае как се казва newsm78

Ето и от мен цветенца и зюмбюлчета

 Hug
Виж целия пост
# 183
Диде нашата трева е такава .Купихме я от Метро и се води трева за стадион.
http://www.totex.net/bg/smeski.php

Виж целия пост
# 184
Диде нашата трева е такава .Купихме я от Метро и се води трева за стадион.
http://www.totex.net/bg/smeski.php

Мерси  Hug
Я тя сади ли се или се купува готова newsm78
Виж целия пост
# 185
здравейте, приемате ли едно уточнение за тревата?

за направа на тревни площи се използват т.н. смески
според това за каква цел ще се ползват е направен и съставът им...едни са с по-здрава коренова система, други зелената част нараства по-бързо и т.н.
райграсът е вид трева, който не се ползва самостоятелно...просто защото не може да се постигне добър ефект с него...но влиза в доста от смеските

най-важното за получаването на гъст и хубав чим/тревна площ е поливането и косенето..ако не смятате да инвестирате в поливна система /за по-големите площи/ или пък да си купите косачка ви съветвам изобщо да не се захващате  Laughing
...естествено не трябва да се забравя и подхранването, но то се прави 2 пъти годишно...
Виж целия пост
# 186
Я тя сади ли се или се купува готова newsm78[/tt][/size]
Продават я в кутии и се сее.Ето как изглежда,но на тези снимки не е окосена.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227358
Виж целия пост
# 187
Жени К   bouquet

Мястото е съвсем малко и ми трябва за децата...да си играят там.
миналата година засяхме райграс...мЪка, къде порасна, къде не. ooooh! и се сетих, че съм чувала за друг вид "райграс" Peace

Вале...много добре изглежда  Peace...особено с човечето на нея Heart Eyes
Виж целия пост
# 188
Този вид който е за стадионите колкото повече се тъпче толкова по-гъста става тревата.
Вече 7 година отглеждаме тревният ни килим и Жени К е права колкото повече се коси и полива толкова по свеж и зелен изглежда.Диде щом мястото е малко ,ако няма възможност да се коси с косачка от тези които се бутат има едни които се държат.
Виж целия пост
# 189
точно така..избягвайте `райграса` купувайте смески...нормата е 1кг за 30кв.м.
обикновенно на кутиите има указания за посяването...но  се купува и още малко за подсяване...когато поникне и се види къде има празни/пропуснати места

това на картинката долу е тример...и е подходящо за по-малко площи  Peace

успех на всички мераклии за хубав тревен килим Laughing Hug

Виж целия пост
# 190
Благодаря и на двечките Ви  bouquet

В събота сме на пазар за смески Mr. Green
Виж целия пост
# 191

Ако си пръскала с някакъв препарат /Раундъп, например/ ще трябва да изчакаш поне две седмици, но пък е гарантирано че повече няма да се появят. Просто му дай време да проникне през листата.

по-добре с мотичката, отколкото с химии.  Wink
особено на Монсанто...
Виж целия пост
# 192
Има системни препарати срещу бурени- те проникват в почвата и от корените. Трябва време.
Раундъп е контактен хербицид и прониква чрез контакт с листата. Не съм ползвала, но съм чувала доста разочарования за него. Има и друго- семената на бурените няма да ги порази. А и трябва да е по сухо време, да не се измие от листата.
Тревните смески наистина са много по-подходящи. Има различни видове. Но...има и там понякога неудачи. На мен лично ми е ставало на "гнезда". Някои туфи узчезват с времето и се налага подсяване.
За малка площ си мисля, че може да пробвате с чимове. И там има тънкости, но поне ще вземете готова отгледана трева. Потърсете инфо по въпроса- не е толкова трудно. После си набелязвате хубава полянка извън града и си нарязвате чимове. Пък и ще е издрвъжлива трева, нашенска... Laughing
Виж целия пост
# 193
Точно с Раундъп напръсках бурените с надеждата да се отърва от тях.
Но сутринта като излязох изглеждаха толкова свежи и пораснали, все едно съм ги пръскала с подхранващ препарат.  Grinning

А мотичката вече три дни се вози в багажника на колата и чака някой да я извади. Дано утре времето е хубаво.

Освен това и аз съм взела от Бриколаж трева, но от тази, която е за гледане, а не за спорт.

За розите се отказах, твърде много бодли и грижи, определено не са за около пейката.
Виж целия пост
# 194
luda, аз съм голям почитател на беседковата лоза. Ще потърся снимка да я покажа. Става идеално за  твоята цел, а и не вярвам някой да я "пожелае". Wink Аз всяка година изнасям на прозореца една по-голяма саксия с такава лоза. На единия прозорец имам декоративн решетка и я пускам да се катери по нея нагоре. Много е красива, няма бодли, а наесен листата стават червени. Grinning

Ето я- моят вид е на средната снимка.

http://www.dvoribalkon.com/plants/climbers/parthenocissus/parthenocissus.htm

Много  лесно се хваща от резник. натопяваш го в съд с вода или направо в земята и поливаш. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия