Градината - идеи и решения

  • 155 278
  • 285
# 195
Дивата лоза наистина е много добро решение. Лесно се хваща, прави сянка и на есен става много красива.
Виж целия пост
# 196
Благодаря за идеята за дивата лоза.
Макар че един съсед си беше засадил лозичка в бъдещата ми градинка, и тя тъкмо порасна до прозореца му и от злост минал някой и я отрязъл отдолу.  newsm78
Трябва да ви кажа, че дори нямам сили да се ядосвам на простотиите на хората, мога само да им се надсмивам.

А, да ви кажа, моя мъж днес прекопа градинката, и то доста надълбоко. Сега му оставих луковиците с бегли указания как и къде да ги сложи, пък след няколко месеца ще видим какво е направил. Ще ви пусна и снимки.
Докато копаеше минаваха разни съседи и репликите им бяха:

" Ама вие пак ли ще садите цветя?"

"Прекопали сте всичко, миналата година си бях боднала тук едно цвете!" /вярно е че всичко махнахме, но всичко беше станала в едни коренища, едва ги изкопа моя мъж/

"Много се радвам, че ще правите градинката" /туй последното означава, че ако не помага, поне няма да пречи/
Виж целия пост
# 197
 Hug Така е, няма смисъл да се ядосваш. Все пак е добре в такъв случай да прецениш колко сили, средства и време ще вложиш, за да не се ядосаш после. Такива са. И аз от доста време се каня да засадя истинка лоза, но преди  е имало и точно както описваш и е била съдбата.  Rolling Eyes
 аз затова избрах предимно само декоративни храсти и пак я някой ще си отчупи клонче, я повече...   
Виж целия пост
# 198
Градинката вече изглежда много добре, прекопана, заравнена, всичките луковички са сложени, не остана място за тревата, но може би е по-добре, защото няма да имаме време да се грижим за подстригването.
Дано само на някоя съседка не й хрумне да си сади здравеца върху луковичките ми. Naughty
Остана да си боядиясам ръждясалата оградка и да я декорирам някак си, но може и по-нататък.
Виж целия пост
# 199
Точно с Раундъп напръсках бурените с надеждата да се отърва от тях.
Но сутринта като излязох изглеждаха толкова свежи и пораснали, все едно съм ги пръскала с подхранващ препарат.  Grinning

Здравей, действието на Раундъпа видимо се проявява най-рано на 15-20 ден ( растенията увяхват и пожълтяват). Температурите в момента са ниски за третиране с раундъп... Раундъп и производните препарати на база глифозат изискват активна вегетация и млади прирасти 15-20см, които да се третират...
Виж целия пост
# 200
Момичета, дайте идеи за дървена ограда на градината, но ако може да е по-плътна за да е по-спокойно. Grinning
И още нещо. Искаме да си купим шатра за лятото. От кои шатри ще ми препоръчате? Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 201
Искам да следя темата Peace В момента си правим градина и ще ми е интересно да видя хубави идеи.

Нашата идея за градина е да са преобладаващи тревните площи без цветя или храстчета. Цветя ще има в специален цветарник, а "падащи" храстчета в/у един бетонен дувар, за да го скрият. Може и някое дръвче в някой ъгъл да сложим, искам да е иглолистно и не много високо.
Докараха ни хумус, но при това лошо време сигурно чак края на другата седмица ще се разстеле ooooh!
Виж целия пост
# 202
моля, дай повечко инфо (от къде, колко излиза) че и ние се чудим за такова нещо.

За шатрите - нашата е от Практикер (голяма, зелена, беше около 70-80 лв - не сме доволни, много е нестабилна и е голямо потене докато се сглоби Sick. Взехме я да я опъваме за почивните дни... но установихме че постоянен навес (стабилна беседка или асма) му е цаката
Виж целия пост
# 203
Slavi, хумуса е по 22 лв.за кубик- докараха ни 75куб.м. за около 400кв.м. двор. Машинно и ръчно разстилане, както и фрезоването се плащат отделно, пясък също е включен, защото трябва да се смеси с хумуса. Незнам точно откъде ни го докараха, но ще питам  Peace   
Виж целия пост
# 204
Съгласна съм с адашката, че шатрите за нищо не стават! Ние си построихме чудно барбекю, имам предвид помещение с огнище...

За хумуса да питам. Поръчали сте 75 кубика? Това прави нещо като 7-8 самосвала, поне приблизително? Сигурна ли си?
Виж целия пост
# 205
Момичета страхотна тема  bouquet!

Следя я с интерес, ето и нещо полезно от мен:
http://www.imario.de/forest/
от тук си намерих страхотни ерики,откога търся.........
честита пролет!
Виж целия пост
# 206
aaaa  те нямат снимки на ериките  Sad, ето това са ерики:http://www.blumenboersen.ch/archiv/monatspflanze-erika.htm
много ги харесвам  Grinning Grinning
Виж целия пост
# 207
Малко ми е чудно на кое казвате 'хумус'...Как така е отделен, от къде го вземат...Коя е фирмата?

"Хумусът е много важна органична част на почвата, която до голяма степен определя естественото почвено плодородие. Той се образува от разлагането на органичните остатъци в почвата — умрели растения, животни и микроорганизми.

Най-голямо количество органична материя в почвата постъпва от многогодишната тревиста растителност — 700–1500 kg/дка годишно, следвана от горската растителност — 300–700 kg/дка годишно. Останките от живелите в почвата животни са 20–50 kg/дка, а от микроорганизмите — около 7 kg/дка годишно.

Образуването на хумуса е сложен биохимичен процес и протича под влияние на микроорганизмите."

..от Уикипедия....
Виж целия пост
# 208

За хумуса да питам. Поръчали сте 75 кубика? Това прави нещо като 7-8 самосвала, поне приблизително? Сигурна ли си?

Да, сигурна съм. Незнам колко камиона ще ни докарат още,  досега са докарали само една част, защото двора ще го правим на етапи.

abigale, не съм запозната с начина на добиване Simple Smile, предполагам, че не е абсолютно чист т.е. смесен е с плодородна почва. Абсолютно чист май няма как да се извлече. Важното е да получим търсеният ефект, защото ако засадим в/у сегашната почва нищо няма да стане.
Виж целия пост
# 209
`хумус` използват за почва...просто звучи по-така  Laughing

чуст хумус е трудно да се достави...особено пък и количество...

това което карат с камионите е почва изкопана от някъде /дупка за строеж или място което просто има хубава почва. обикновенно тези с камионите работят в комбина с някой багерист, който знае къде какво се копае/...важното е да се огледа да няма много камъни...и ад не е глинеста
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия