Ирландия

  • 52 030
  • 285
# 105
Пробвай бейкърито на Супер Куин. Много хубави торти правят. Но трябва да поръчаш предварително. Къде ще празнувате първият рожден ден?
За сега незнам къде ще пътешестваме,но ще е тук на острова.
Виж целия пост
# 106
Morki много е красиво надявам се скоро и ние да имаме възмойност да го посетим.Честита ти нова работа smile3501 и успех Money
5555дано всичко мине леко и да не стигате до доктори Hug колко е голямо момчето ти ?
Slim Ще чакаме снимки  photo и разкази за красиви и интересни места,а за изпитите ще стискаме палци fingerscrossed
Виж целия пост
# 107
Мравката благодаря ти и дай Воже да не стигам още веднъж до операция,синът ми е на 19 год
Виж целия пост
# 108
Ако знаете какъв дъжд се излива тук... Добре ,че не съм на работа и не се налага да излизам.Толкова е мрачно,че само като погледна през прозореца и ми се доспива.
Снощи бях на girls night out , а 6 сутринта отидохме на next,че имаше разпродажба. Ама нищо не си купих. Другите момичета купиха много детски дрехи.
Сега ще пусна пералнята и ще поспя малко. Толкова е хубаво да не ходиш на работа.

Morki поръча ли тортата?

mravkata ти почна ли работа?

5555 дано детето вече да е по добре.
Виж целия пост
# 109
Благодаря ти Slim,продължавам с лечението виждам че се затваря но не съм сигурна дали е изчистен от кистата и това ме плаши,все още по малко изтича, вазможно е хирурга да си е оставил и ръцете,благодаря ви за подкрепата момичета
Виж целия пост
# 110
Не ходихте ли на преглед след операцията? Не го ли наблюдава някой.
Виж целия пост
# 111
Slim,не не е бил на преглед не било необходимо,даже и рецепта си нямаме,само е казал да се промива и да ползва шпрей това е. И за това се лекуваме в нас.Не го пожелавам на никого,внимавайте при какъв доктор отивате при случай че имате нужда
Виж целия пост
# 112
Заведи го в спешното .Няма как да му откават да го прегледат.
Виж целия пост
# 113
 Cry не Slim още съм туристка трудно ми е да говоря езика притеснявам се ,че ще го кажа грешно и си мълча Blush при нас токущо спря да вали и мъжът ми е почивка днес та ще се разходим ,а ето какво беше след вчерашния потоп  Laughing


ето ги и другитеhttp://www.flickr.com/photos/21109968@N08/
Виж целия пост
# 114
Много хубави снимки mravkata. Вие с коя авиокомпания дойдохте?
Аз си търся билет за лятото обаче станах така   Shockedот цените. Проверях до София, до Букурещ, до Варна. Най ефтиното 425 евро с Малев. Гледах и на чехите, но там по скъпо. Кажете коя друга компания да проверя?
Виж целия пост
# 115
sunway и аз сега ще ги проверя даде ми го приятелка от бг летището в пловдив каза че са чартъри и моя син лятото трябва да дойде та започвам и аз да се разглеждам,а по късно ще ти пратя и др линкове има и за по малко пари от 400 евро ,но линковете са на лаптопа на едно момче с което ще се видим по-късно Wink
приятно мързелуване  newsm37 newsm24
и ние доидохме с чартър от пловдив но през лятото нямат полети
Виж целия пост
# 116
http://wizzair.com
http://easyjet.com/en/book/index.asp
http://lowcost.start.bg/
Виж целия пост
# 117
тези компании не летят до БГ
Виж целия пост
# 118
Здравейте момичета,

Обръщам се към Вас с молба за малко ориентиране, и се извинявам предварително за "нахълтването" Embarassed. Имам малко объркани въпроси за Ирландия: Blush

Съпруга ми има покана за интервю за програмист в една фирма в Дъблин. Benefits-ите на фирмата звучат добре.

Може ли съвет на интервюто, за каква реална стартова заплата трябва да се преговаря, за да може парите да стигат за наем на жилище, режийни и  изхранването на 2-ма и половина души (аз няма да работя, до като намерим детска градина за детето)?

Някаква груба сума за месец, по която съпруга ми да може да се ориентира на интервюто. Фирмата не поема преместването,  колко пари приблизително ще са ни нужни в началото за депозит и наем на жилище и т.н.  Thinking

И горе-долу колко струва детската градина на седмица или на месец?
Може ли да ни ориентирате  и в данъците? Какви данъчни облекчения има за семейни?  Здравеопазването, как е? Транспорт? Изобщо, всички подробности и разходи свързани с преместването на едно семейство с дете в друга държава.  Mr. Green

Благодаря Ви, Предварително   bouquet

P.S. mravkata, снимките са страхотни Peace
Виж целия пост
# 119
Здравейте, мога ли и аз да ви досадя с малко въпроси?
Съпругът ми работи в Майкрософт в САЩ, но знам, че има оферти за трансфер в Европа. Поразгледах Дания и Ирландия и май се спирам тук засега.  Grinning
Всичко е хипотетично, засега сме устроени в САЩ, но все пак ме интересуват следните неща:
Колко е средната работна заплата в ИТ бранша, къде се намира Майкрософт знаете ли, сякаш е в Дъблин, но едва ли е в даунтаун..?
Здравните застраховки на какъв принцип са?
Аз, като придружител, няма да имам право да работя...така ли? А да уча? А дипломи от български университети (Икономическия) признават ли се? А поне да се надграждат специализации и магистратури става ли..или трябва да се започне отначало висшето?
Транспорта какъв е, има ли уолкинг дистънс или и там като в САЩ е разделено на даунтаун и околии?
С какви средства се изкарва средно месец?

Мен дъжд и влага не ме плашат, Сиатъл е пословичен с това. Mr. Green Много благодаря за отделеното време!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия