Ирландия

  • 52 030
  • 285
# 120
Днес дъщеря ни става на 1 годинка  Hug Ето хубава почерпка от нас за здравето на прекрасната ни принцеса  Hug





Виж целия пост
# 121
Честит Рожден Ден на Anne Marie!!!!
нека расте умна и красива за радоста на мама и татко.


Виж целия пост
# 122
RamEli и Еванесънт не мога да намеря сайт в които да са посочени заплатите за сферата , която питате.
Microsoft   
Atrium Building Block B,,  Carmenhall Road,,  Sandyford Industrial Estate, Dublin 18 

Това е адреса на Microsoft. Dublin 18  е южен Дъблин, информация за D18

Здравната осигуровка- зависи какъв пакет му предложат от фирмата.

http://www.entemp.ie/publications/labour/2008/Employment%20Permi … age%20Version.pdf - правата който имаш като БГ гражданин. Взето от http://www.entemp.ie/labour/workpermits/elements/bulgaria%20and%20romania.htm

Ако имате още въпроси - питайте Grinning
Виж целия пост
# 123
ч.р.д. на Ан-Мари , да прави повечко бели
да стане тя красавица голяма за радост на татко и мама

дано да няма грешка в името Embarassed ако съм го объркала

и специално за мама  Morki нещо от днескашната разходка да ти е здрава и разумна малката принцеса
Виж целия пост
# 124
Slim преи два дни говорих с едно момиче за билетите и тя се похвали ,че си е купила билет за края на юни връщане юли за 240-250евро от тур агенция ,но забравих да питам с отстъпка за студенти ли е защото тя учи тук ,но днес или утре ще ходя в тази агенция и ще пиша с подробности Wink
Ти откри ли нещо интересно?
Къде изчезнахте всички  newsm78 Morki как е новата работа ,а тати как се справя с малката  гледа ли вечер така #Crazy  Mr. Green
5555 и ти изчезна как е детето оправя ли се  Hug дано да е наред всичко
и corkis я няма май е още на ваканция   bg
Виж целия пост
# 125
Мravkata тук съм.гледам че лека полека се затваря операцията дай Боже скоро и да спре да си тече.Че ако не спре лошо ще има рязане отново.за сега се въздържам от ходене до спешен кабинет.А колкото до мен аз съм постоянно тук понеже съм безработна при това с слаб английски и за това съм си в нас.Но не ми завиждайте-гадно е да се седи.и все пак ви благодаря за синът ми
Виж целия пост
# 126
И аз съм тук.Отпуска съм тази седмица и съм се отдала на мързел.
Morki как прекарахте първият рожден ден?
mravkata кажи ми само с коя компания ще лети  bouquet

5555 ако работиш като мен , ще искаш да си безработна. Mr. Green

corkis отиде до БГ и забрави за нас.
Виж целия пост
# 127
Slim не си го и ромисляй.да си жива и здрава и да работиш.Гадно е без работа.нищо че е труно
Виж целия пост
# 128
5555 и аз като теб съм безработна още  Hug хубаво ,че мъжо бачка
мисля да се запиша на курсове по английски ,че и аз не съм добре с говоренето пък ще имам и повече контакти с англ. говорящи
аз освен с продавачките по магазините с друг на английски не говоря е как да го науча  newsm78  иначе в къщи всеки ден отделям 2-3 часа на The Rosetta Stone (много полезна програма за начинаещи) ама друго си е някои с акцента да ти говори ако я нямаш и искаш мога да ти я пратя по Skype
Slim днес имам среща с това момиче и ще разуча  smile3530
Виж целия пост
# 129
 bg   Ехо  тук съм си вече...Здравейте всички!
 Не съм ви забравила,но не ми остана време за нет...толкова работа свърших,че чак на мен не ми се вярва  #Crazy
В България ни хвана дъждец и студ,а в Ирландия с пристигането в Дъблин слънце,слънце Shocked
Ина4е патуванията добре минаха,с леки инциденти на отиване към Бг....но нищо страшно.Чехите имат добър сервис и в Прага ми хареса.
В Бг нищо ново.Някой нов магазин....цените са високи и хич не е евтино.Особенно бебешките пюрета и разни други други неща са на същите цени като тук.
Имах чувството че ще си шчупя количката,тротоарите са като след бомбадировка....направо ужас....а може и да съм се разглезила Simple Smile
Виж целия пост
# 130
corkis Добре Дошла.

Да си се оплача, нямаме вода от снощи.За пръв път откакто съм тук спират водата. Ужас направо.Кухнята е пълна с чиниите от вечеря, сега и тези от закуската ще се прибават. Мисля да отида до Теско и да купя картонени.
Виж целия пост
# 131
 Hug здравей corkis айде разкажи повече къде бяхте почина ли си  Grinning
Slim имам по добра идея кажи на мъжо да те води на ресторант bowuu и аз да се оплача от моя нет два дни не мога да влеза в форума  Crossing Arms ама нали е безплатен ще потърпя още два месеца Mr. Green
А сега за авиокомпанията за която ти казах  Czech Airlines билета и струва 232 евро двупосочен за края на юни връщане юли не използва отстъпка за студенти тук каза няма като в БГ ,но има 12 часа престои в  newsm78 май в Прага каза Blush забравих
престига в 8 сутринта и  излита  в 20 часа
corkis  ти с тях ли пътува?
Виж целия пост
# 132
Ние вече имаме вода.И на двата етажа. Проблема бил air lock на помпата  от това,че бяха спрели водата.Абе както и да е оправиха я вече. Днес цял ден трябваше да стоя в къщи и да чакам майстора.И от скука си направих албум Ирландия Mr. Green
http://galinah.multiply.com/photos/album/10/Ireland_1

mravkata   bouquet за информацията.
Виж целия пост
# 133
оооо никаква почивка нямаше за мен.....направо се скапах,но свърших много работа и съм доволна Simple Smile
Аз си бях у нас  в Плевен,не съм ходила на друго място....нямах време.Децата се поразходиха,видяха баба и дядо и приятелчета.
Само 4 пъти ходих на кръчми ,но ми стигат.....наслушах се на чалгии за 3 месеца напред.Иначе добре си хапнахме разни Бг-манджи и мезета.....ох и разни сладки вкусотиики(ама да не казвам че може да има и бременни).
Да се похваля- 2 пъти попаднах на много вежливи служителки в общината и социалните служби и направо неповярвах.
Но видях и как таксиметров шофьор се качва с колата на тротоара за да си вземе кафе от автомата,без да слиза от колата #Crazy   Няма надежда.... И други подобни случки имаше.
На вас случватли ви се такива работи или само аз се впечатлявам повече...
И ние патувахме с Czech Airlines и сме доволни.От сега трябва да почна да гледам за билети  за лятото.
Виж целия пост
# 134
Здравейте и от мен!   Hug През лятото ми предстои заминаване за Ирландия и съм много радостна,че най-после открих тема в която мога да пиша. Laughing Имам въпроси относно средното образование,училищата и по-точно какви документи са необходими за записване.Синът ми в момента е в 6 клас и се чудя дали ще продължи следващата година в 7 или ще се наложи да повтаря.Ще съм благодарна на всякаква информация.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия