Засмяна НОРВЕЖКАТА дружина посрещна Новата година! - Norge 18

  • 16 943
  • 298
# 105
Да, ще можеш ако имаш право на пребиваване. Ще получиш временен 11 цифрен персонален номер с който ще можеш да присъстваш в официалните регистри. При положение, че не сте женени не знам как е точно, щастлива наскоро мина по този път, ще ти отговори като се появи сигурно.
Виж целия пост
# 106
Много благодаря, ще питем нея. Хайде аз да продължавам да Уча по norsk.
Виж целия пост
# 107
Здравей те на всички ! Hug


Pala4inka
, точно Тойота Авенсис имам в предвид  Grinning , но погледни и Аурис , страхотна е ! Party влюбена съм в тази кола !
Норче ,сериозно ти говоря бе мацко  Grinning ,кво шъ кажеш цял ден по бански  на Хаваите ,ехаааааа  Joy ,оказа се ,че някакъв бг доктор имал частна клиника там
или пък Австралия ,поне не искат друг език освен английски  Joy, имаме възможност да се махнем от БГ,но Енрике  все още се дърпа и обмисля  Grinning,пък и честно да ти каже предпочитам
да си родя още едно детенце и тогава  Grinning,защото после като те завърти работата и  като порасне много детето нали знаеш ,хич няма да ми е отнова да памперси  Joy
Виж целия пост
# 108
Благодаря за поздравленията и хубавите пожелания.
Гледам обсъждате детските. Аз пък още не съм си получила документите за майчинството от работодателя. Главният ни офис е в Осло, аз ги изпратих, след няколко дена родих и хартийките още ги няма. Те ще ги мотат там от бюро на бюро, после НАВ ще ги подхвърля и подмята, човек трябва да има спестени пари за половин година без доход, за да се справи.
А пък за колите - аз съм си поставила за цел, другия път като сменям кола да я сменя с Лексус. Ама сега имаме само 1 гараж и моята колца стои на паркинга. Въобще голямо планиране става. Първо да сменим къща (към края на годината някъде), после моя Лексус идва главен план  Praynig Ще си купя аз някой ден, ама да видим кога е. То аз съм го решила, връщане няма.
Виж целия пост
# 109
А, аз съм имала супер шефове. Точно ми казаха изобщо да не го мисля, фирмата ще ми плаща всеки месец, а те щели да си търсят парите от Trygdekontoret после .. хехе Joy
Аз си мислех, че ще ги получавам от държавата директно.
Виж целия пост
# 110
Милва, я ме светни какъв е този Лексус, нищо не ми говори?
Аз изобщо не съм чакала за майчинство, започнаха да го изплащат както си е по план, ама и аз си родих по график де  Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Милва, добре си се ориентирала! Wink

Ето, палачинке, тук можеш да видиш различните модели LEXUS
Виж целия пост
# 112
Ееее, и аз ходя да проверявам на финн.но. Те много скъпи тез бре. Не давам аз толкоз пари за кола, ни сега ни по натам  Wink
Виж целия пост
# 113
Милва, я а те питам тук, че може и някой друг да удари едно рамо.

Днес като си говорихме в кю-то и ти споменах, че търсим квартира в област Akershus, общината Skedsmo, ти каза, че това бил скъп район.

Работата на мъжа ми ще е на около 30-тина км северно от Осло.

Би ли помогнала със съвет, може и другите от Осло да се включат, в кой район в северна посока от Осло да се ориентираме в търсенето?

Най-добре ще е ако ми дадете линк, който да показва нагледно областите и общините в Норге.


Както се досещате, тепърва предстоят още много въпроси от мен.
Искрено се надявам да не ви отегча! Wink
Пък, живот и здраве, като дойда из вашите земи ще се отблагодарявам по български. Wink))
Виж целия пост
# 114
Алооо,"капиталистките" ,вие следите ли новините:
То само коли и пари в главите ви,не можИ така Naughty
Ето ви малко политическа насока от вчера Mr. Green

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1148133

Вчера са убили един норвежки журналист в Кабул. Sad

Аничка,аз бих избрала Австралия...Хаити някои ходят с бански,други без,много свободно го дават,къде остана моралът? Crossing Arms Sunglasses Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 115
Много тъжно, норче Sad
Мир на праха му.
То и външния министър е там  Shocked

Иначе аз с удоволствие бих сменяла полукълбата в зависимсот от сезона.
"Нека да е лято, само да е лято ...", както се пее в една песен Simple Smile
Виж целия пост
# 116
Много сте активни когато съм на работа........Днес обаче ходих на фризьор, купих си нова боя и утре ще експериментирам Laughing
Yuliadm, palachinka ти е обяснила. За да дойдеш официално при него, трябва да сте женени и той вече да е получил работна виза.
norah, това снощи даже го дадоха в новините Joy Свалили външния министър в мазето на хотела, за по сигурно Laughing
mishelle, тук http://www.gulesider.no/kart/map.c?q=skedsmo&imgt=MAP&id=a_10000457412 можеш да видиш кое къде е. С + и - горе вляво си променяш разстоянията, така че да се ориентираш
Виж целия пост
# 117
Ркб,аз го гледах снощи,ама викам за аудиторията ,която не знае норвежки, да дам линк на бг,нали идват насам,да ги подготвим малко . Wink
А ти днес ден за разкрасяване ли ще имаш,аз вчера се боядисвах ,вече не си помня цвета на косата. newsm78 Joy
Виж целия пост
# 118
Днес само се постригах, утре ще се боядисам. Но за първи път си купувам боя и за кичури, та не знам утре на какво ще приличам Laughing
Виж целия пост
# 119
Пожелавам ти късмет! Joy Joy
Ама нали знаеш на хубавия човек всичко му отива. JoyАз съм "спец" по експериментите в банята,изкривих се да се плескам ,като забогатея само на фризьор ще ходя за всяка манипулация. Flutter Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия