Тайната на дългата и здрава коса-25

  • 42 808
  • 391
# 195
Аталанта от стимуланта е...
А може нещо и на хормонално ниво да е...

П.П. Ако във темата има именници, нека се чувстват поздравени!   bouquet
Виж целия пост
# 196
Съставаът й е следният- хума, оцет, жълтък, ракия, мед и стимуланта на Икаров. Да, обаче много бързо взе да ми се омазнява косата от тази смес Sick. Имате ли идея от коя съставка би могло да бъде?

Хума, жълтък, ракия, оцет, мед са все изсушаващи съставки.Изсушават скалпа и го предизвикват да отделя повече мастна секреция, за да навакса. Това е моето мнение. Опитай само със Стимулант, след 30 минути изплакни много добре, измий с шампоан и после ми кажи дали съм права. Flutter
Виж целия пост
# 197
Да внеса малко странично инфо за омазняването:
Маска за растеж на косата

Рициново масло, витамин А,1с..л.алкохол (без значение),1 жълтък, бадемово масло. Намазват се корените и се стои поне 2 часа. След подобни маски, съдържащи масла, косата се омазнява по-бързо, затова не се правят много често - препоръчва се веднъж или два пъти месечно.
Виж целия пост
# 198
kafe ,  мерси  bouquet тази маска ще я пробвам още утре преди да си измия косата  Wink  Grinning
Виж целия пост
# 199
 Wink


Аз снощи забърках: тривитаминол, рициново масло, ябълков оцет, газ, мас, няколко капки масло от жожоба и няколко капки масло от грозде, алкохол...
Чак да имам някакъв невероятен блясък от газта - нямам... Само скалпа ми лъщеше в началото  hahaha Joy
Снимах си косата, но снимки - довечера.
Виж целия пост
# 200
След подобни маски, съдържащи масла, косата се омазнява по-бързо, затова не се правят много често - препоръчва се веднъж или два пъти месечно.

Ако е копи -пейст от друг сайт (розали, тялото и т.н) - не се брои. Не ги разбират особено.
Мис Арк си е права - да не бъркаме изсушаващи с регулиращи омазняването съставки.  Wink Ако кожата се мие със агресивен сапун - ще се изсуши, ще започне да се лющи, а след време ще компенисра с допълнително омазняване. С косата е същото. Дайте да си говорим от опит - моята коса беше ужасно мазна и вяла - миех я през ден. Сега е жива, къдрава - нормална към суха. Не съм използвала изсушаващи съставки в маската. С времето всичко си дойде на мястото.
И не забравяйте влагата/мъглата. Тя задържа всичката мръсотия на въздуха в себе си, достига навсякъде и косата се омазнява за часове.
Виж целия пост
# 201
jorjeta ,Елеонора_76 ,мис арк,  kafe , Фрау Зазин   много Ви благодаря за отговорите! Само като си помисля, че  правя въпросната маска от месец и половина, два пъти седмично EmbarassedТрябваше да се сетя, че с тези изсушаващи съставки съм постигнала обратния ефект ooooh!Сега ще мажа само със стимуланта.
Виж целия пост
# 202
момичета днес си купих бадемово масло,освен за маска да го ползвам,мислите ли че ще има подобен ефект както кристали за коса,гледам мазно е и не слепва,дали ще помага за разресването... newsm78
За бадемовото масло не съм сигурна  newsm78 ,но може да си слагаш по няколко капки масло от пшеничен зародиш(в листовката му е оказано като  едно от многобройните му действия).В продуктите на Икаров има такава листовка,която ми се стори много интересна,освен информация за различните масла има и примерни маски.
Виж целия пост
# 203
Зизи,
копи/пейст, но не от форум, а от сайт  Peace

Вие сменяте ли си пътя на косата??  newsm78
Аз едно време ходех само с път пез средата и преди 3-4 години го обърнах леко на една страна... Оттогава не съм го сменяла, а знам, че е хубаво!  Thinking
Виж целия пост
# 204

Вие сменяте ли си пътя на косата??  newsm78
Аз едно време ходех само с път пез средата и преди 3-4 години го обърнах леко на една страна... Оттогава не съм го сменяла, а знам, че е хубаво!  Thinking
Защо е хубаво да се сменя  newsm78 ,не съм чувала нищо по въпроса?!
Виж целия пост
# 205
Винаги съм ходила с път посредата...Факт е, че по него косата ми е по-рядка. Отдавам го на това, че се замърсява най-много. Но не се харесвам по никакъв друг начин. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 206
Пътя ми е от лявата страна, не го сменям. Така се харесвам най-много. Не съм забелязала косата ми там да е по- рядка или в по- лошо състояние.
Оттогава не съм го сменяла, а знам, че е хубаво!  Thinking
Разясни защо? Аз не мога да си обясня каква е връзката...
Виж целия пост
# 207
Не съм чувала за това, че пътят е от значение досега  newsm78

Вчера, като бях при моята позната в козметичия магазин, споменах й че след баня си втривам в корените хининова вода. Тя заяви, че не било полезно само едно и също, че трябвало да се сменят нещата. 1 месец с хининова било достатъчно?! Вие какво мислите? И с какво да редувам тогава хининовата вода...
(тя ми препоръча за целта някакъв спрей за заздравяване, който се впръсква на леко влажна коса и не се отмива, срещу 10 лв.  Thinking)


А и никой ли не знае нищо за шампоаните на Home Institut?
Виж целия пост
# 208
Анелия, не забравяй, че от хининовата вода изтънява косъма. Peace
 Аз лично се отказах от нея. Не искам бърз растеж за сметка на изтъняване на косъма. Crossing Arms А и не е нужно постоянно да се впръсква нещо в корените. Дай им малко почивка. Това е мое мнение.
Виж целия пост
# 209
Зизи,
копи/пейст, но не от форум, а от сайт  Peace
И аз туй казвам:
Ако е копи -пейст от друг сайт (розали, тялото и т.н) - не се брои.
Анастейнджълче е чела внимателно за хиновата вода Grinning Hug И аз използвам рядко - по една опаковка (не слагам на всяко миене), после почивам 3-4 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия