Примерна схема за захранване 4

  • 47 612
  • 583
# 270
лиличка,гледаш ли месното пюренце да няма сол и т.н. ако няма е супер  Peace аз съм останала с впечтление,че единственото месно без сол е пуйка с тиква на ХИП  Rolling Eyes
според мен също може д ане е по 2 лъжички, а по 5-10 началото на новите храни вече (педи ме беше отстреляла за първа рана - картоф - да дам направо 5-10 лъжички  Laughing), а  и периодът да е 3 дни е ок вече Peace

не се нервете, мдааа
  Peace
Виж целия пост
# 271
Мерси за отговорите  Hug

ninochka, бях чела, че местните пюрета на Сънвал нямат сол. Аз имам пащърнак с ориз и пуешко и моркови с картофи и пилешко месо, които нямат сол.  Peace
Виж целия пост
# 272
Мерси за отговорите  Hug

ninochka, бях чела, че местните пюрета на Сънвал нямат сол. Аз имам пащърнак с ориз и пуешко и моркови с картофи и пилешко месо, които нямат сол.  Peace
Нямат.Направих справка.И аз затова давам от тях Peace
Виж целия пост
# 273
Ванйорита, ако до сега не си давала жълтък е много рисково да дадеш като за първи път четвърт. Започва се с трошички... сложи  ги в зеленчуковото пюренце и постепенно увеличавай докато стигнеш до четвърт. Яйцето трябва да е твърдо сварено, за го варя 15 минути, като се засича от момента на завиране на водата....

Дели темповете, с които ти препоръчва да захранваш педи са безумни... Ако държиш да кърмиш дълго....., просто ще трябва да я заобиколиш.... Въвеждай бавно и спокойно, за никъде не е нужно да се бърза, детето цял живот ще яде твърда храна, но майчина кърма никога повече. Бисквитите ги остави за 10-ия месец, а киселото мляко малко след това.....Ако имаш нужда от някакво подробно обяснение пиши....

Лиличка месните пюрета се дават принципно през ден, като се редуват със зеленчукови. За месото съм чела, че не е необходимо захранване, както с другите продукти 3 дни, а така също, че след като се въведе един вид месо, останалите не е необходимо да ги въвеждаш отново. Просто за по тежките меса /свинко, овче, телешко/ се изчаква до необходимата възраст. Аз обаче първите дни като въвеждах месо, давах всеки ден три дни поред, за да го въведа и да достигна някакво количество, а след това започнах да ги редувам.
Двукомпонентни пюрета може да даваш, мисля без проблем, защото си въвела доста неща. Само, когато въвеждаш нов продукт, разбира се количеството му да е съобразено....Примерно 10-15 /или повече/ лъжички от въведен продукт и 3-4 от новия.....

Ето и малко повече инфо за алергиите и по точно отговарям на питанката за "помненето"


КАКВО представлява алергията?

Имунитет спрямо алергия

Алергиите представляват една прекомерна (свръх) реакция на организма спрямо вещества, които се приемат от него като вредни, дори те да не са такива.

Очевидно, щом има “свръхреакция”, то тогава съществува и “нормална реакция.” Нормалната реакция на нашия организъм спрямо въздействието или навлизането на чужди субстанции в него е с цел той да се защити от тях. Такава е ролята на нашата имунна система.

Различните пътища, по които имунната система защитава организма са сложни. Един от тях е образуването на антитела. Тяхната роля е да неутрализират “неканените гости” или така наречените антигени.

В повече от случаите тези имунологични реакции са полезни. Понякога, обаче имунната система сякаш преминава правомощията си. Налице е една свръхреакция и масивна защита спрямо чуждите субстанции (дразнители), които в действителност не са никаква заплаха за организма. Тази вредна свръхреакция се нарича свръхчувствителност или алергия. Антигена, провокиращ появата на подобна свръхреакция се нарича алерген.

Нашата имунна система има добра памет

При всяка първа среща на нашия организъм с непознато вещество (антиген) имунната система знае как да го разпознае и го запомня. След това, тя подготвя своя отговор, произвеждайки специални антитела, изработени да се борят точно с този антиген.

Благодарение на тaзи своя памет, всеки път, когато същия антиген попадне в организма, имунната система го разпознава и бързо отговаря. Ето защо, страдащите от сенна хрема например, реагират по един и същи начин всеки път, когато попаднат в среда със специфичен тип полен, който е запомнен от тяхната имунна система.

Въпреки, че начина, по който имунната система реагира на алергените е един и същ, възникващите при това алергии може да са доста различни. Симптомите се проявяват по различни начини (например кихане, кашлица, сърбеж, обрив), засягат различни части от тялото (например очите, носа, кожата, белите дробове) и се характеризират с различна тежест.

Чувствителност

Да бъдеш чувствителен, означава, че имунната ти система вече е била в контакт с този алерген, запомнила го е и е готова за бърза реакция (защита) при следващата му поява. Времето за появата на чувствителност към даден алерген варира в големи граници при отделните индивиди (от няколко дни до няколко години).

Атопия

За повечето от страдащите от алергия се казва, че са атопични. Атопичната алергия е тази при която наследствеността играе важна роля. Атопичните индивиди са генетично програмирани да произвеждат голямо количество IgE (имуноглобулин Е) антитела. Тези IgEs реагират активно спрямо алергените във външната среда (полени, плесени, домашен прах и др.). Възможно е да станеш алергичен без да си атопичен, но атопията помага!

Съществуват три основни вида атопична алергия: атопичен дерматит (екзема), ринит (сенна хрема) и алергична астма.

Наследственост при алергията

При деца с един от родителите, страдащ от алергия има 30% риск за развитие на алергия. В случай, че и двамата родители страдат от алергия, риска за децата вече се удвоява на 60%.

Въпреки това, алергиите може и “да прескочат” поколението.

Псевдо-алергии

Освен атопичните алергии, съществуват и така наречените псевдоалергии. Тези заболявания приличат на атопичните алергии и се проявяват със същите симптоми (кожен обрив, сърбеж, кихане, кашлица, хрипове, сълзене на очите, течащ нос и др.) Независимо от това, те обикновено се появяват при неатопични индивиди и изглежда не са свързани с действието на имунната система.
Виж целия пост
# 274
Момичета, давате ли от кашата на НЕСТЛЕ - силно стомахче-с ориз и моркови? Че аз се чудя много за нея-пише, че е с пробиотици, но повече ме притеснява, че в съдържанието е написано, че може да съдържа мляко и да не се дава на алергични деца-ние досега не сме показали такива реакции, ама знам ли?
Виж целия пост
# 275
благодаря Никки    bouquet
Виж целия пост
# 276
Момичета, давате ли от кашата на НЕСТЛЕ - силно стомахче-с ориз и моркови? Че аз се чудя много за нея-пише, че е с пробиотици, но повече ме притеснява, че в съдържанието е написано, че може да съдържа мляко и да не се дава на алергични деца-ние досега не сме показали такива реакции, ама знам ли?
[/quote
щом нямате алергия ,няма проблем
Виж целия пост
# 277
Момичета, давате ли от кашата на НЕСТЛЕ - силно стомахче-с ориз и моркови? Че аз се чудя много за нея-пише, че е с пробиотици, но повече ме притеснява, че в съдържанието е написано, че може да съдържа мляко и да не се дава на алергични деца-ние досега не сме показали такива реакции, ама знам ли?
Така пише на почти всяка кутия, производителят се презастрахова. Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 278
Извинявам се за "тона", не исках да прозвучи така, но все си мисля, че щом така яростно подкрепяте късното захранване, поне сте проучили наистина за какво става на въпрос и сте наясно защо е необходимо. Същността му е точно в предотвратяване на алергии в по-късна възраст, т.нар. помнене на организма. Малко от пишещите тук и позволяващи си да дават съвети наистина знаят за какво говорят /Косе Босе, Никки   bouquet / . Другите повтарят едно и също - "рано ви е за захранване", "прочети бибилиотеката" и т.н. Ама то като се чете трябва и да се мисли. Изумява ме как се присмивате на педиатри, които са учили по 10 г. и сте готови да ги опровергаете, само защото някой незнаен в интернет ви е дал някакви съвети за собственото ви дете. Тук не визирам хората, които са се постарали да преведат множество материали и да осведомят майките, а разни знайни и незнайни, които си позволяват да дават необмислени съвети, а по-жалкото е, че има кой да им вярва.
Виж целия пост
# 279
Имам въпрос,може ли да направя каша от елда,като я сваря да я пасирам и да добава АМ. и сирене
Виж целия пост
# 280
Днес пак я гледах тази каша, ама видях, че има захароза, както и почти всички каши са бъкани със захар!  #Cussing out Изключение май са само тези на Милупа. Срещали ли сте други каши без захар?
Току що погледнах кашата,корто имам в наличност-Хумана -манго и маракуч-пише захароза,естествено съдържание.По надолу пише Без кристална захар. Peace

Химията не ми е любимия предмет, но и справката ми в гугъл показва, че захароза и захар е едно и също:

Захарозата е опростено химично наименование на дизахарида 1-α-глюкозидо-2-β-фруктофураноза. Позната в ежедневието просто като „захар“, тя е най-широко използваният подсладител.

От всички захари най - важно значение засега има захарозата, означавана в технологията като захар.
Виж целия пост
# 281
Четох,четох и се сбърках - студа превръщал нитратите в нитрити - т.е в още по-гадно нещо.Ами тогава неразбирам защо повечето от нас замразяваме, я зеленчуци, я пюре на кубчета??? newsm78
Виж целия пост
# 282
момичета благодаря на всички за отговорите  Hug! поизчетох и старите темички и сега съм малко по подготвена но и доста по объркана което е нормално доста инфо има Simple Smile))продължавам доста по уверено и със сигурност ще досаждам с още въпросчета Embarassed ! благодаря че ви има че инъче  #Crazy
Виж целия пост
# 283
не помня тук дали написах но попаднах на бебивита еднокомпонентно тиква и без да догледам добре, в него видях вече вкъщи че има захар, написали са хората.... а в друго тяхно- круши уилямс, пак еднокомпонентно, има нишесте. в случай че ви е полезна тази инфромация Peace

гъсе, аз лично още не съм замразявала макар да ми звучи разумно,но предполагам че идеята е да замръзяваш тогава, когато продукта е сезонен, т.е. вероятността да е набъкан с нитрати е по-малка, отколкото ако не му е сезона и е парников - например спанак, маруля и т.н. (си мисля аз, но е възможно да бъркам). т.е. като ги замръзяваш тогава, не е би трябвало да се получи това за което пишеш newsm78
Виж целия пост
# 284
Здравейте,
по-горе четох за царевичното нишесте,но аз искам да питам за царевичното масло-давала съм пюрета на Хип с царевично масло,да се счита ли за въведена царевицата?И въобще да давам ли без притеснения пюрета с царевино масло и рапична мазнина.А за това ,че в пюретата на Хип има сол(уж за попълване на дневните количества йод,и дават солта бедна на натрий) да внимавам ли с тях?И още нещо-давах три дена по малко АМ,да видя за реакция,и се прие добре,слагам по една лъжица в кашите,та мога ли да давам каши с адаптирано мляко,взела съм на Милупа млечна(АМ) с ябълки и моркови?Благодаря  bouquet

Някой дали ще ми отговори?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия