Гастрален пръстен за отслабване

  • 141 098
  • 547
# 210
оххх явно всички имат някакви проблеми!
Yogurina, аз мислех че твоя проблем с порта и незарастващата рана е решен преди много време! защо сега пак имаш проблеми? не ти ли махнаха порта още преди няколко месеца?? Sad защо пак имаш рана?
Моите рани зарастнаха и изглеждат доста добре. нищо не ме боли.. ама нищичко! чак сама не мога да повярвам..
една приятелка ми каза: "помисли си.. този пръстен поне за сега има само психологическо въздействие върху тебе.. представи си.. само хипотетично.. че този доктор е някакъв мошеник.. и.. не ти е сложил нищо!"  Cry
сега направо не мога да изхвърля тази мисъл от главата си.. та аз не съм видяла никакъв пръстен.. нито опаковката му (както веднъж беше споделила Yogurina).. ужасно се страхувам да не съм измамена.
на прегледа споделих с доктора че не чувствам никакво препятствие в стомаха си.. а той каза че на течна храна това е нормално, още повече, че пръстена ми не е затегнат изобщо в момента. аз поисках още в тогава да ми го затегне.. но той каза че това се правело в края на първия месец.. трябвало първо пръстена да се стабилизира и да се захване добре на мястото си.. защото имаче имало опасност при една по-голяма хапка да се размести наистина.. Sad
иначе диетата ми беше - първата седмица - само течности.. пиех основно сокове и прясно мляко.. втората седмица ядох крем супи, сокове и кисело мляко.. а от вчера.. имам право на по-меки храни от общ характер. снощи ядох за първи път сирене в гювече.. ядох малко.. (в сравнение с преди).. може би около 100 г. сирене и 1 яйце.. 2 резенчета домат.. и вода, за да стане по-меко.. изядох си го и.. ми се ядеше още! днес ядох ориз.. пак нищо не ми се препълни..
Чудя се дали е възможно да потърся консултация във ВМА... как мислите?? дали ще ме приемат?
уж се старая да избягвам негативни мисли но.. просто ме заливат..
Бадемче, да представям си последиците от бързото отслабване.. не искам да поставям рекорди.. обаче много се потискам когато хем съм гладна, хем кантарът не мръдва надолу.. обикновено това е било края на всичките ми усилия по дадена диета... и.. не знам какво ще ме спре сега.. Sad нали затова си го сложих този пръстен?? да ме предпазва от преяждане ВЪПРЕКИ МЕН. т.е. мисля че са ми го сложили...  Cry
е.. хайде да не бъда толкова черногледа.. дано е временно задържането, а докторът да е просто предпазлив с мен..
днес ходих на разходка в студа.. около 4км пеша.. ако утре кантарът показва пак същото - ще го счупя!!  Laughing
avgustiva операцията ми я прави д-р Ангел Енчев в Mediline Clinic - Пловдив. Ако не са съмненията ми - нямам никакви други оплаквания.. всичко изглеждаше нормално.. професионално.. до към края на първата седмица от операцията нямах никакви съмнения.. а сега... може би съм просто под напрежение и затова..
Yogurina, моля те кажи ми каква е историята около твоя порт? може и на ЛС ако предпочиташ.. е.. разбира се ако не ти се говори на тая тема.. няма да настоявам..
успех на всички! Simple Smile
Виж целия пост
# 211
хахаха Саlm, разсмя ме със съмненията ти дали са ти сложили пръстена или не. Явно всички страдаме от едни и същи паранои.  Laughing
Като те затегнат и се задръстиш за пръв път, ще видим какво ще говориш.  Twisted Evil

Иначе няма никакъв проблем да разкажа тук за проблема си.
Порта ми го махнаха юли месец- да.
Дори раните ми се затвориха на два пъти, но тъй като е останало чуждо тяло под кожата /маркучето, свързващо порта с пръстена/ явно то създава проблема.  Cry

При тази операция ще свържат двете рани в един разрез /за този разрез говорех, че най-много ме мъчи  #Cussing out/, ще разчистят възпаленото място, а маркучето ще пуснат в стомаха- след като са затегнали пръстена през него.

След година-две ще трябва да търся информация за пластики и лазерно лечение на белези.  Crossing Arms

@ avgustiva, ти с пръстен ли си или обмисляш да си слагаш?


P.S. Много се радвам, че темичката живна така.  Mr. Green
Виж целия пост
# 212
Аз не съм , но сестра ми си постави .
Виж целия пост
# 213
Аз не съм , но сестра ми си постави .


О, казвай й бързо да скача в кюпа при нас тогава.  Blush
Виж целия пост
# 214
Наложи се да и го махнат . Много повръща - 4 месеца.
Виж целия пост
# 215
ухххх дано! нямам търпение да ме заболи от преяждане от... хммм от една ябълка да кажем! ;)Yogurina, надявам се това с рязането на маркуча да ти е за последно! Никакви шевове повече!
 Hug newsm10
avgustiva, защо е повръщала сестра ти?? разкажи по-подробно историята... аз докато чаках да ме оперират чух една такава подобна история.. на жената и сложили пръстена, нещо не й понесло и тя пожелала да й го махнат.. а после пак поискала да и го сложат... (дали е възможно това?? махаме слагане?? един и същи пръстен ли???)
Виж целия пост
# 216
@ Calm- благодаря ти!  Hug

@ avgustiva- съжалявам за случилото се със сестра ти.
Аз пиша в един испански форум на бандингованите и там 2 от момичетата също повръщаха много и им махнаха пръстените. Оказа се, че са им ги сложили зле. Предполагам, че това е станало и при нея.
Иначе друго, което ми идва на акъла /и което се получи и при мен преди няколко седмици/ е подуване на лигавицата на стомаха. Не съм повръщала, но и не можех да ям въобще. Но 4 месеца не вярвам да държи, който и да било.

Иначе, Calm, не вярвам да слагат същият пръстен повторно, ако веднъж е изваждан. Колкото и да го стерилизират после, едва ли ще е годен да бъде имплантиран наново.  newsm78 Но знам ли...
Виж целия пост
# 217
Да сложиха й го зле , много стегнат още при поставянето и се възпали стомаха , нямаше никаква проходимост. Бяха предложили да го съхранят и когато реши да и го поставят пак ,но тя отказа. Лошото беше ,че не реагираха навреме и се наложиха венозни вливания .
Виж целия пост
# 218
колко струва в момента тази процедура?
Виж целия пост
# 219
Толкова съм доволна че темата живна отново и тук почти получих отговор на един свой въпрос, може ли да се постави същия пръстен /след като се извади разбира се/ на друг човек. Имам пред вид примерно след година две, ако ми го извадят, дали могат да го сложат на дъщеря ми, или да го продам или дам на някой друг? Ако някой знае, нека пише.
Към calm99, ама ти защо не си казала, че пръстена ти още не е затегнат, или аз не съм разбрала. Е как искаш да ти се яде по-малко, когато всъщност няма разлика от преди пръстена. Това е толково близо до ума. Чакай бе момиче, не се тръшкай, ще видиш след първото затягане, а да не говорим след второто, тогава ще се оплакваш че нищо не можеш да хапнеш. Всъщност яж ябълки сега, защото след това няма да можеш, освен печени.
Към Yogurina, толкова съжалявам, че отново имаш проблеми. Ти си ми примера в общия проблем с отслабването, макар че сигурно си на половината от моите години. Надявам се това да е за последно и най-накрая да си наред. Желая ти от сърце успешна последна операция!
Интересно, не знаех че е възможно, някой да не понесе добре пръстена и да му се наложи да го свалят, че повръща непрекъснато или се получава възпаление на лигавицата. Човек се учи докато е жив. Явно това също са рискове при тази интервенция. Дано не ни се случва.
Виж целия пост
# 220
Пропуснах, някъде прочетох, че цената вече е 9000 лв. Направо недостижима цена, поне за мен.
Виж целия пост
# 221
Видях, че отговорът ми прехвърли в 12 стр., само да кажа, че имам послание накрая на 11 стр., за който желае да го прочете.
Виж целия пост
# 222
за мен цената беше 3500 евро или 6845 лева.. така ми го изчислиха по кураса на еврото. Simple Smile наистина е много скъпо..
Бадемче, не зная как съм го казала или само съм си мислела да го кажа Simple Smile но.. не е затегнат.. все пак аз си мислех, че даже и да не е затегнат пропускливостта се намалява..
когато ходих на предварителни консултации, докторът ми показа един пръстен и ми го сложи на палеца.. пасваше точно!  Laughing после го напомпи с малко въздух и пръстенът ми пристегна палеца.. та така.. от там съм с впечатлението, че дори и непристегнат - пръстенът пропуска през отвор колкото един палец.. затова очаквах да усетя НЯКАКВО задържане.. обаче - хич.  Laughing
както и да е.. поне кантарът мръдна надолу! 400 гр. от вчера до днес! необяснимо, защото вчера ядох сравнително нормално и то калорична храна.. а преди това 3 дена бях почти само на фотосинтеза - и нищо!  Crazy
Виж целия пост
# 223
Clam99, показното на доктора с палеца е ясно - реклама, не бива да се подвеждаш, помисли сама и да имаш и да нямаш нешо на стомаха си, ако то не го притиска, както в случая с напомпания пръстен, как ще се намали проводимостта? Просто няма начин, ти поемаш толкова храна както и по-рано. Няма как да се заситиш, ако целия голям стомах не е пълен. Така, че търпение и най-важното, престани да се теглиш всеки ден, колкото и да ти се иска, прави го най-много веднъж седмично, даже и по-рядко, ако успееш да устискаш. Освен това, премери обиколките си: бюст, талия, корем, ханш, бедра, прасци, ръце, китки, врат и каквото се сетиш още, запиши си ги и след месец пак ги премери, дори и да не си свалила желаните кг., ще видеш че си намалила обиколките си. Аз за тези осем месеца свалих 6 /шест/ пиша го и с думи за да му се порадвам, номера на дрехите си! Недей да мислиш постоянно за пръстена, храната, стомаха, или че не сваляш достатъчно бързо кг., просто се радвай на живота и близките си, положителните емоции помагат и вярвай, че си направила правилния избор, и че резултатите неминуемо ще дойдат. Успех!
Виж целия пост
# 224
Бадемче , рисковете от такава операция са много за съжаление . Най-лошото е , че лекарите не говорят за тях . Човекът от който разбрахме за стомашен бандинг  е претърпял също много проблеми .Първият пръстен е дефектирал не се е затягал и всичко на ново . При сестра ми  първо казаха че е лекарска грешка ,а след това че е  дефектирал и не можело да се отпусне .  А на вас до колкото разбрах никой не ви е споменавал че може да се стигне до такива проблеми. Да не говорим , че стомаха е най-чувствителния орган . За пълната анестезия също никой не говори . Просто лекарите пропускат много неща което е най-големия проблем . Сестра ми отиде на 20-ти я ден след поставянето и каза че повръща непрекъснато те и отговориха че се глези . Как ви се струва това?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия