Арабско слънце днес блести-при нас пиши и ти!-53

  • 18 472
  • 307
# 210
КАТЕ БРАВО -а сега много се радвам 4е се върна и имам няколко предложения
1-лятото покани свеки в БГ ,аз ще ти кажа на коя дата и с коя фирма ще пътувам,за да пътуваме заедно и така ще я обработя 4е веднага ще ти предложи Laughing
2-това мом4е от египет-защо не го свържеш с ИСКА newsm78,той още никого не познава,а и тя иска арабин
ЛИЛИ запо4нах тази която пуснах-пък да видим резултата
ДУА добре 4е се оправил мъжа ти,и с тези по4ерпки-смилете се над хората на диета Laughing
амал къде из4езна newsm78
НАДЯ в петък ти писах на ли4ни,полу4или го newsm78
тук такова слънце е пекнало 4удя се дали да се смъкна да прибера големите,по този повод в4ера изкарах Даяна с "ку4ешката" кайшка/на 4ико-за прохождане/ защото не дава да я държим за ръка и а излиза на улицата-така ни огледаха #Crazy,но както казват тук-то гледането е без пари
Виж целия пост
# 211
Кате-Финикията го държат приятели на братът на мъжът ми-то интересна история има-как тръгна цялата тази работа...преди годиниПо-големия брат на мъжът ми отвори ресторант на Пиротска-"Комодор"-всички го знаеха и много години вървеше-та и с мъжо там се запознахме...друг брат на мъжа ми работел заедно със сегашния собственик на Финикия на литището в Бейрут-та му казал,че неговите братя са в Бг-работят и им върви-онзи дошъл с жена си и отвориха кафетерия в една от преките на Витошка...Чай,кафе,наргилета...едно малко такова-ходехме там като бяхме гаджета...добре ама жена му готви хубаво-и като си прави ядене за тях си,покани този,покани онзи-на хората им харесало,че вкусно готви-и им предложили да почне да готви за клиенти-бизнесът потръгнал и скоро рестоарантчето се оказа тясно...девер ми и мъжът ми продадоха техния ресторант ,че с друго се хванаха и така клиентите им се увеличиха...купиха много изгодно сегашното място дето е Финикия-в Зона б-5...и много им вървеше-не сме ходили много отдавна-има май4-5 години...не само защото е прекалено скъпо,а защото можем хда си готвим същите манджи и ги готвим ,само дето ни излиза десеторно по-евтино...но пък за хора,дето не могат е хубаво,само дето ведната си личи някоя манджа Фатме(собственичката)ли я е готвила(вкусна),или някой от готвачите...сега и в Мол София има малък клон на Финикия...

Мама Мия-и ние в Ливан ходим на един ресторант до плажа в Сур-наистина е вкусно и на съвсем достъпни цени-и на мен така ми става мъчно за топлите вечери там,хапнем си вкусно-шауарма нещо,после плодов коктейл,а на излизане се разхождаме по крайбрежните алеи и си хапваме арабски сладолед-с вкус на шам фъстък,манго и други вкусове-такива тук няма-но то животът не е само храна-мен ми липсва самата обстановка-когато примерно се разхождаме по залез край морето,във въздуха се носят аромати на наргиле,леко понамирисва от крайплажните ресторанти на шауарма,или на току що приготвено кафе и тава се слива с мириса на морската вода покрай крайбрежието-хората се разхождат,хапват,пият кафе,пушат наргиле или просто седят по порапетите или по камъните и гледат залеза и хората дето се къпят във водата...така ме топлят тия спомени,че и без това сутринта докато чакахме микробуса за у-ще умрях от студ Sick
тея снимки ти ли си ги правила newsm78-щото едната е на количка с Каак със заатар(питка с чубрица)-продава се по улицити-и това голямо нещо струва в бг пори-50ст.,а другото ми прилича на зеленчуков сервиз-като прибавка кам току що опечен Лахме бе ажен(месо върху тесто)(в черния плик)върху маса в обичайна ливанска къща на двора  bouquet-гледам си я тази втората снимка и имам чувството,че пак съм в ливан-слънцето е силно,но подухва ветрец и на сянка е толкова приятно-разчувства ме с тая фотография...  bouquet

Деси-съжелявам,че те подтикнах към изкушения-ма така ще си гледаш картинката и ще си въобразиш,че си си хапнала-аз не съм на диета ,но така правя-и без това не мога да си направя всичко...малко като тия,дето се опитват да спрат цигарите и все карат някой да пали цигара,че да го гледат и вдишат миризмата Joy
Виж целия пост
# 212
Деси, за първото предложение, отхвърля се на първо четене още Mr. Green Няма как да я обработваме, щом не иска, не иска. Обаче ми е мъчно, като се сетя, преди години бяхме на сватба на приятели, на момичето майката и бащата разведени, но в този ден се събраха и бяха до дъщеря си, а за момчето никой не дойде Sad Аз си помислих, че и за нас ще е така, само че имах предвид, че мойте родители няма да дойдат, пък то сега излиза обратното....
Нейсе, да правят каквото искат, ама да помислят, че като кълнат мен и на сина им също не му върви Sad

А за египтянина, ИСКА, нама да го иска, нали е 1/2 французин, пък момичето си иска 100% оригинален Simple Smile Иначе свестно ми се вижда момчето засега:) Като ме видя, че задремвам, веднага си тръгна, а не като другите, до 4часа да играят карти и крещят Sad 

Нафасима,това с тоя днк тест голяма глупост. Ми да вземат на някои 80 годишни баба и дядо да видят дали спят заедно...ама голям майтап , ако се окаже, че са полови атлети и на тая възраст  Mr. Green
И аз така знам, че е имало много фиктивни бракове особено с араби.

Дуа, абе на вашия ресторант на Пиротска, имаше ли ливанското знаме, нарисувано от вънка?  Mr. Green Да ходили сме много пъти там,ама от година-две нещо друго има там май newsm78.   А за Финикията и ние от 3 години поне не сме ходили. Миналата пролет ли беше или по миналата, празнуваха там Неуроз (персийската нова година), но аз не ходя по празненства  Embarassed И се сърдих после на Ахмед, че нищо не ми е донесъл да си го ям вкъщи Sad
Виж целия пост
# 213
  Здравейте и от мен,пиша набързо ,защото чакам майка ми и тръгвам по задачи,писна ми ,а и един студ навън...Дуа,радвам се,че мъжа ти е по добре и мерси за почерпката,с тая диета поне с очите да хапна нещо.Мама Миа,като дойдете в София задължително ще заформим една българо -ливанска среща.Ливанския ресторант не е това което беше,поразвалиха качеството а за цените да не говорим,ама все още е най-добрия ар. ресторант тука.евадам и исе,аз пък все си мисля ,че в Пловдив арабите са доста.Преди мъжа ми имаше офис там и като ходех с него в търговията или в кафетата на главната все познати среща и като се съберат цяла тумба.Ние лично имаме доста приятели там,повечето се занимават с търговия,а едните държеха ар.  ресторант ама сега нещо са го затворили.Честита победа на египетските мами.На всички останали спокойна и успешна седмица.
Виж целия пост
# 214
НАДЯ в петък ти писах на ли4ни,полу4или го newsm78

Писах ти снощти на личния емайл, ако не си го получила пиши ми пак да ти го препратя. Честит празник днес на всички мюсюлмани!
Виж целия пост
# 215
Кате сетих се-като не можеш да посетиш Финикията по не знам какви причини(няма значение)...що не вземеш да ме посетиш мен някой път-аз всякакви неща готвя ,все ливански,ще се чуем и ще спретна нещичко-фатуш,хуммос,ако е лято мутаббъл-при това ще ти излезе безплатно Joyпък и ще си побъбрим-съвсем сериозно-някой ден-даже ще сготвим заедно-аз ще готвя ти ще пробваш-пък и ще се научиш кое как е -да изненадаш твоя,пък и родата -ако направиш някоя манджа по-вкусна от техните-да се смаят- hahaha-но най-вече за твоето си коремче Joy
секси Момичеbouquetподписвай се по-често,че аз нещо съм пропуснала подробности за теб newsm78-твоят човек ливанец ли беше newsm78

Евадам в софия ли живеете newsm78

Иска
,намери ли си арабския принц-или още само мечтаеш lovekiss-ама и аз все се чудя що така си се пристрастила към таз идея-

Марси ,сетих се,че търсеше нещо за изучаване на арабски-аз от форум абв си свалих един курс за четене-започва от начинаещи-докато ще можеш виж гоhttp://madinaharabic.com/Arabic_Reading_Course/Arabic_%20Reading_Course.htmдано ти свърши работа  bouquet
исках да те питам дали знаеш в София има ли по арабските магазини кус-кус newsm78-да пробвам и аз твоята рецепта Heart Eyes
Виж целия пост
# 216
Магда-какво стана ,ходи ли да говориш за тоя прословут Мистър Трей-той ти казвам,че е леко-тра-ла-ла...и моя нещо го ударил онзи ден,но пък и децата му отвръщат с удряне #Crazy-много шашава работа-затова в петък вместо на спорт го записах на религия-мис Мажда е супер преподавател-и ще им е полезна-а моя ми казва-Мами,докато бях на религия в Петък,чувах как мистър Трей вика по децата на двора и се зарадвах,че не съм в неговия час Joy
аз ти казах,че съм говорила с него и той е с някакви новаторски възпитателни методи от американските колежи- #2gunfire-не знам-казах на моя да не се върти покрай него-ама той все си приказва с него борят се -абе ще се оправи-но на мен ми се струва хахо Joy
Виж целия пост
# 217
Дуааааа, хитра си тииии, знаеш, люботва на мъжа откъде минава Simple Smile Като се запролети ще спретнем угощение иншалла Hug Ама хич не ме бива Sad Дойде ми от време на време муза за готвене, но някак си нямам душа, не става, както го искам. Определени неща знам да готвя и те не всеки път са сполучливи Cry Трябва да призная , че на момчето братовчеда готви много хубавоооо, има фантазия, от нищо продукти и хубави манджи готви.
Мен по сладките ме бива, ама напоследък нямам желание, едните праскови дето Деси ме подлъга да направя и крем-карамел 1 път в месеца Joy

На това къббе съм му мераклийка да се пробвам, но мамите тук попариха мечтите ми, само за майстори било Sad
Виж целия пост
# 218
Кате-ресторант"Комодор" го продадохме 98г.-после пак беше ресторант,но се казваше Сахари-а от няколко години е магазин за авточасти-защото вече не е удобно за ресторант от тоя тип-трамвая върти на ъгъла,няма места за паркиране и хората взеха да ходят във Финикия-а ние го продадохме,заради мн. неща,първо защото се превръщаш в затворник на кухнята-готвиш от сутрин до вечер.да не ти казвам какво е да палиш и поддържаш жарта с дървените въглища непрекъснато в готовнаст-ад,по цял ден на крак,миришеш до кости на манджи,пък и да продаваш алкохол е грях(нали ние спазваме тази повеля)...и така -но виж предложението ми -иначе от друга страна помисли как да накараш с мъжът ти да си имате детенце-пък свекърва ти ако ще да те харесва-те мъжете обичат да се борят за дамата на сърцето си така ,че нека той убеждава майка си-ти не го вземай мн. навътре-щото то си е до човек...
Лек ден
Виж целия пост
# 219
Дуа,значи съм в голяма грешка за този ресторант. Този където си мислех, изобщо не минават трамваи Mr. Green   То и да не е ресторант , каквато и да е търговия, човек ввинаги става роб на работата. То и да не е търговия, пак робува де, все има нещо спешно и неотложно, все по-важни неша изникват...забравяме себе си...и един ден се събуждаме пред пенсия Mr. Green
Дуа, рано е още за деца , чакай първо никах да направим Mr. Green
Виж целия пост
# 220
привет, какъв празник е днес? за мюзлим?
тука е  доста студено, особено след17до обяд е направо бррррррррррррр!  Whistlingоколо 2-3 градуса! но щом пе4ката се налага на макс да е не е добре! като ви 4ета, май работите на арабите в бг не вървят никак добре, щом се затварят ресторанти и кафенета! остава търговията и кой за каквото у4ил и пробил!  Thinking
в4ера слушам саркози и се 4удя как някой още не го е гръмнал, много грандомански и направо расистки поска4а! ще му додея на някой от  толкова рестрикции и закони срещу емигрантите!
лили, гледа ли лост? Laughing
ние си снехме предните епизоди! леле голяма обърквация, станахме разногледи да прогнозираме и умуваме кой и защо! голям мозък е сценариста или сие! #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 221
МАРСИ и аз не знам да има празник днес newsm78
НАДЯ полу4их го просто,след като писах си отворих пощата,по късно ще ти отговоря,4е сега им слагам да обядват
голямата се прибра и донесе оценките-мнн.добър- #2gunfire #2gunfire отнесе си скандала от мен,защото има потенциал за много пове4е и досега освен с отли4ен не се е връщала
КАТЕ И ДУА браво за кулинарния курс  chef,после ще взима урици от ливанската кухня
Виж целия пост
# 222
Деска, я не се карай на детето :bad-words:2 рия срок ще е отличен. Пък и при вас е толкова сложна системата...  Още  помня когато имах лоша оценка по математика и татко ме хвана, без да крещи седна до мен и за следобяд до посреднощ решихме всички задачи от учебника, 6 клас бях...Много обичах математиката и ми беше приятна и татко как се радваше, защото и той е бил голям математик, но нали после бях английска гимназия, та наблягахме на езика за сметка на другото Sad
А какъв кулинарен курс newsm78 само във фантазията ми Mr. Green
Виж целия пост
# 223
Добър дин момичета  bouquet DUA  радвам се че мъжа ти е по-добре Hug мерси за кафенцето и почерпката  bouquet потекаха ми лигите от тези вкусотии дето сте ги наслагали,и аз съм хадила в Финикията,но беше преди 5 г,на една приятелка им правиха банкет от работата там и ме взе с нея.Като видях ваште вкусотии сега и казах на мъжа ми да търси ливански ресторант,обади ми се преди малко и ми каза за ONAR намирал се на Витошка,ул.Гладстон 40 ,някой има ли впечатления newsm78 искаме довечера да си поръчаме нещо Simple Smile Магда преди 1час ходих да си плащам парното до вашия блок,ако знаех точно къде си щях да ти звъна Party като се позатопли ще се чуем да се видим  bouquet на вашата площадка съм била само 2 пъти,през повечето време сме били на розовия блок Simple Smile  Деси  bouquet искам и при нас да има такива дюнерчета като вашите,изпрати малко слънчице,че тук е много студ Whistling,успех с диетата Wink
Виж целия пост
# 224
DUA снимките не са наши,но толкова ми напомнят за нашата градина в ливан,4е реших да ги споделя с вас.а колкото до закуските "на колела"---хммм Crazy липсват ми...липсва ми ливан но само в някои аспекти,като игнорирам всекидневни манифестации от гости на кафе,на безкафе...като махна и това 4е мъжо е от този край на ливан,където жената не е нищо пове4е от 4иста4ка,гледа4ка и готва4ка  #2gunfire #Cussing outабее я по добре в дубай пак,там си ни беше най-добре-ливански ресторанти-бооол,плаж,моллове... Blush Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия