Машина за хляб - 8 част

  • 50 513
  • 668
# 465
Стана невероятен козунак !!! Памученце, душичка !!!
Да се отчета :  Както вече споменах , замесих по-голямо количество тесто. Наполовината от рецептата на Unknown lady. Даже мисля че машинката ми ще се справи и с повече брашно, примерно 1 кг. Та сложих го след месенето да втасва през нощта в хладилника. Мисля че точно това втасване му се отрази толкова добре .
Сутринта се беше надуло доста . Оплетох го, събра се в две тави.Бях решила да пека и двата и после да замразя единия, но после се отказах. Бутнах единия да втаса още час във фурната на 50 градуса, а другия както си беше в тавата - във фризера.  Опече се на 140 гр за 1 час. Ама каква красота ! Супер е тая рецепта !
Мъжа ми каза : ееее това вече е друго нещо.А пък той е невероятно мрънкало и все търси махна.
Ето го и резултата :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=219983&photo=6
Благодарности на всички спец-майки кулинарки за съветите !!! Hug
Виж целия пост
# 466
joop! - леле....фантастичен е!Браво!
Наслада за очите пък иначе си представям колко е вкусен!
При мен последния път беше пълен провал.....не знам от маята ли беше , от брашното ли.....Стана като тухла сбит и твърд,а спазих всичко по рецептата и указанията. Но тези дни пак мисля да се пробвам.
Виж целия пост
# 467
записвам се да ви следя темичката! имам си машина от няколко месеца, но тепърва започвам да я разучавам и употребявам!
сега отивам да ви изчета поне първите темички!
Виж целия пост
# 468
Днес сме на ръжено хлебче:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114801&view=1&photo=401
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114801&photo=402
Виж целия пост
# 469
Здравейте! От този форум се запалих много  и си купих машина за хляб.Белият става страхотен. Сега обаче имам брашно Грахам тип 1850. Някой може ли да ми каже някаква рецепта за хляб с такова брашно?
Виж целия пост
# 470
Здравейте! От този форум се запалих много  и си купих машина за хляб.Белият става страхотен. Сега обаче имам брашно Грахам тип 1850. Някой може ли да ми каже някаква рецепта за хляб с такова брашно?
Пробвай рецептата на ivat , малко по-горе е, по д-р Емилова, става хубав хляб.
joop! - леле....фантастичен е!Браво!
Наслада за очите пък иначе си представям колко е вкусен!
При мен последния път беше пълен провал.....не знам от маята ли беше , от брашното ли.....Стана като тухла сбит и твърд,а спазих всичко по рецептата и указанията. Но тези дни пак мисля да се пробвам.
Моите козунаци търпят градация.В началото бяха твърди, и аз като тебе си скубех косите,ама явно зависи от брашното. Не им придирях много - много , но примерно това синьото Ола е пълен боклук.Сега ползвам само на Софимел 500 и нямам провали.  Спазвам точно рецептите на Lebeduna и на Unknown lady и си стават супер. И ти ще успееш няма как Peace
Виж целия пост
# 471
Стана невероятен козунак !!! Памученце, душичка !!!
Да се отчета :  Както вече споменах , замесих по-голямо количество тесто. Наполовината от рецептата на Unknown lady. Даже мисля че машинката ми ще се справи и с повече брашно, примерно 1 кг. Та сложих го след месенето да втасва през нощта в хладилника. Мисля че точно това втасване му се отрази толкова добре .
Сутринта се беше надуло доста . Оплетох го, събра се в две тави.Бях решила да пека и двата и после да замразя единия, но после се отказах. Бутнах единия да втаса още час във фурната на 50 градуса, а другия както си беше в тавата - във фризера.  Опече се на 140 гр за 1 час. Ама каква красота ! Супер е тая рецепта !
Мъжа ми каза : ееее това вече е друго нещо.А пък той е невероятно мрънкало и все търси махна.
Ето го и резултата :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=219983&photo=6
Благодарности на всички спец-майки кулинарки за съветите !!! Hug

наистина е много хубав и изглежда вкусен. Аз правих 2-3 пъти, като единият от тях бе неуспешен. Моят козунак не ми става на конци, има вид на кекс. Незнам каква е причината ...?!  newsm78Т Thinkingи какво брашно използваш?
Виж целия пост
# 472
Наистина е страшно вкусен, вече почти свърши. Ще станем 100 кила, а идва лято... Използвам брашно Софимел 500, суперско е.
Виж целия пост
# 473
Аз също правих козунаци. Когато го плета ми става на конци.
Виж целия пост
# 474
Наистина е страшно вкусен, вече почти свърши. Ще станем 100 кила, а идва лято... Използвам брашно Софимел 500, суперско е.

ще си купя и аз от това брашно и ще си направя тези дни. Иска ми се да е утре, ама ще ходим за 2 дни на една хижа на Витоша и затова ще отложа за другата седмица.  Cry
И аз си викам, че ще си останем дебели за през лятото, а пък пустият му хляб е вкусен.... как да не го ядеш?!  ThinkingТо само като гледаш на снимките и ти идва да си хапнеш ....
Виж целия пост
# 475
joop!, поздравление за козунака   bouquet
Момичета имам един въпрос - днес си купих пшеничен зародиш и се чудя  колко мога да слагам, когато правя хляб  newsm78
Виж целия пост
# 476
Язък, да се наканя и аз да се хваля и се оказва , че системата за качване на снимки тук ми е напълно непозната   Confused Може ли някой да помогне , че да видите какво съм сътворила по изпитаните рецепти на майсторките , моля. Не че могат да се конкурират постиженията ми с показаните тук, но на вкус са повече от страхотни.Решила съм до Великден да мога да се наредя достойно до вас и всеки почивен ден "майсторя" по един козунак и една нова рецепта за хляб  Laughing
Виж целия пост
# 477
Момичета, някоя правила ли е този датски хляб с бира? Харесах си го, но трябва меласа, знаете ли откъде се взема това чудо? Снимката е линк към рецептата, ако се интересува някой.

Виж целия пост
# 478
Язък, да се наканя и аз да се хваля и се оказва , че системата за качване на снимки тук ми е напълно непозната   Confused Може ли някой да помогне , че да видите какво съм сътворила по изпитаните рецепти на майсторките , моля. Не че могат да се конкурират постиженията ми с показаните тук, но на вкус са повече от страхотни.Решила съм до Великден да мога да се наредя достойно до вас и всеки почивен ден "майсторя" по един козунак и една нова рецепта за хляб  Laughing

И аз онзи ден не можах да си кача снимките, но ми помогнаха. Единият начин е да си направиш албум в snimka.bg, а за другият /да ти излизат директно под текста/ - незнам. Аз питах, но май никой не ми отговори.
Виж целия пост
# 479
Аз си имам албум в снимка , но тук не мога да се ориентерам как да кача активен линк към тях Cry Може ли да ми обясниш на лични
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия