В очакване на ....Свети Валентин.... или .... Трифон Зарезан? Испания

  • 28 012
  • 290
# 120
Здравейте момичета, Hug
тук е слънчев и топъл ден, но няма да има разходка... Sad

Mimky, като не намерим магазина, ще те вземем за навигатор! thumbsup
Да се похвалиш другата седмица след прегледа, какво казва доки! Praynig

Мимиии, и ти да ни се похвалиш скоро с квартира, за разходките,не се притеснявай, ще си оправите проблема, и ще има време и за разходки. Hug
Ами и ние скучаем.Утре сам на гинеколог(най-накрая),и малко се притеснявам-нищо хубаво няма за обсъждане,само проблеми...дано поне се реШават бързо.  Sob

Вес,много ти се радвам,като се позастоиш при нас.  bouquet

Gery, ние пак си избрахме испанска телевизия...сателита така си стои на покрива,безполезен...на теб би ти помогнала доста испанската телевизия щом искаш да си упражняваш езика! Peace
А за свекитата, моята като беше тук,готвеше страшни манджи-като пилешка супа застроена със azucarado мляко, или свинска супа с макарони вместо фиде(ама яко макарони) #Silly
Какво да правим,траем си,и ядем newsm50
Бгангелеиес,Гери радвам се че сте харесали презентациите Peace
Виж целия пост
# 121
На президенстките избори?  Shocked С бг националност?
ми тъй, изложих се. който чете през пост се получават такива гафове.
съжалявам, ако съм подвела някой сънародник, който вече се беше  втурнал към урните да гласува за испански президент.
няма такова нещо. то е и извън всякаква логика да може.
ние получихме писмо пак за избори, но не за тези - съпруг ми ме пукна от бъзик...

Ада, това е един персонаж от шоуто на славчо (аз продължавам да си го гледам шоуто, харесва ми).
този пич, (Краси Радков е артиста) е в състояние да ме разсмее с глас и сълзи. още повече, че обожавам този диалект и ми навява носталгия
половин шоп съм, баба ми и дядо ми така си говорят - като гацо бацов Laughing


Виж целия пост
# 122
Гери, т.е. ползвате кабела на антената, която имате за испанската, за да гледате бг тв ли? Че нещо не можах да разбера newsm78

Да, кабела който се качва до антената е отрязан горе и е свързан с "окото" на чинията. И спорим с мъжа ми и той вика, като толкова искаш отивам и ти пускам испанска телевизия. Но това означава, че пък няма да гледам ваобще българска, а не искам да се налагам и да лишавам другите от бг телевизия.  Confused
Виж целия пост
# 123
Гери, може да съберете двата сигнала в общ кабел с едно устройство - казва се Мескладор. Закачате двата кабела от различните телевизии за него, от другата страна е кабела дето върви в стената. Така слизат сигналите до стаята. Там се слага една кутийка в стената, която ги разделя и имате и двете телевизии. Влез и питай в някой магазин за сателитна техника, те ще ти обяснят по подробно кое как и къде. Мъжо каза, че устройствата са много евтини и е лесно да се направи Simple Smile

Рози, да се оправяш бързо  Hug и впрягай мъжо да помага, строяваш го в две редици - както е казала Вес, врьчвай му малкия и да се разхождат, а ти си почини Simple Smile

Ани, гуша и целувам аз без да спирам, чак понякога имам чувството че прекалявам... ама като не мога да се спра  Blush

За престоя в Бг - хубаво беше - празници, роднини, приятели, много сняг, бедствено положение  Mr. Green , голяма скъпотия  ooooh! като цяло не се оплаквам, починахме си, нахойкахме се, бабите се радваха на малката и така. В началото ни изглеждаше много времето, накрая ни се стори малко... не ми се впуска в подробности, че пак ще се върнем на 'любимата тема'

Айде, че малката скърца  Simple Smile
Виж целия пост
# 124
здравейте сладурки
ха сега и аз да се включа до като моя мъник спи до мен
за спора за бг спирам до тук... наистина има значение от къде си...
вес за по малките градчета съм съгласна с Марица, аз плащам 500? наем за едностаен (за ипотека бих плащала около1200 според цените тук), а само на 70/80км от тук наема за 3 спални 250 ( да го купиш около 50/60 000) за храна и друго да, но кафето тук стига и до 1,80 /2,00, а на друго място си е 1?, обедно меню под 15? няма, така че има разлика (за гуарде и коле също)
от политика вече казах че не разбирам, но за едно съм съгласна, не са ни канили тук и след като са ни приели трябва да се интегрираме, съобразяваме и приемем техния начин на живот, най вече да им уважаваме привичките (ей това не мога да науча мъжо и все сме в разногласия, нещо не възприема испанците и все не му харесва какво казали, какво направили, та дори и гозбите им, на мен ми допадат)
днес бяхме поканени на паея, той яде кордеро и не толкова че не обича, яде ориз човека, ама нали е испанско
моя мъник пък не отдели очи от чинията ми и накрая си навря ръката вътре беше много доволен
та по тоя повод аз реших от тая седмица започваме да се захранваме, не му стига млякото на милия (днес в 17 ми изяде 180гр  и в 18,40 писна че е гладен и изяде още 120 и заспа, няма как не му стига)
саби кой ми пост ти е заприличал на асто, сорри за стерилизирането, спомням си че ми отговорихте, асто дори ми предложи стерилизатор,  гери и мимки си говореха да изчака и до там...  Embarassed просто не съм дочела добре, пак сорри, сега мерси за отговора и аз така си мислех, че ще продължим още някои друг месец
тонита късмет утре
гери, ние бг телевизия гледаме на компа (предимно бг филми, мъжо им е фен) но до там, вие можете да направите същото и да си пуснете испанската нормално (отвикнала съм с бг телевизията нещо)
гледате ли новия сериал по canal 5, sin tetas no hay paraiso, много ме кефи
уф клара и аз така все мачкам мачкам до като започне да протестира
рози я го строявай, нали все синове искат а после уморен съм аз работя, днес ми е почивен ден, а нашия почивен ден кога е   newsm78, за тях има за нас няма, то да не е лесно и дете и домакинство и като се прибере масата да е сложена, детето изкъпано и приспано и жената усмихната, не става, моя от сега знае събота и неделя той се занимава с малкия (няколко часа де, мама иска време за себе си)
Виж целия пост
# 125
Анет, щях да ти пиша за стерилизирането и забравих  Blush
Не че аз стерилизарам, нали сме на кърма, ама мойто мнение е, че има смисъл да се стерилизира до момента, в който мъника започне да лапа всичко около него. В смисъл, ако той лапа нестерилизирани работи, какъв е смисъла ти да стерилизираш другите.... аз в момента нейните играчки и дрънкалки ги мия с гореща вода и ги давам да ги лапа. Така или иначе, в момента в който ги изтърве на леглото и си ги вземе отново, те вече не са стирилни... ддано ма разбра какво искам да кажа, че малко на никъде пиша - едни ритници ми раздава тука и се закача да и обръщам внимание Simple Smile

За захранването видях, че си писала - аз реших да захранвам педагогически, така че идея нямам от схеми и тн. Педи ми даде някакви листи, ама даже не съм ги прочела още  Blush

За цените в малките и големи градове е много спорен въпроса  Wink Ние сме в малък град, ама е всичко (може би без храната  Confused ) е няколко пъти по- скъпо от Малага, примерно  Wink че сигурно и от Мадрид... така че не може да се обобщава.
Виж целия пост
# 126
клара има логика за стерилизирането, наистина, още обаче не лапаме всичко, освен неговите и моите ръце нищо друго
за педагогическото захранване четох много, но вие сте на кърма и явно ви стига, а на моя хубостник нали е лакомник все не му стига и това е, гладен човека, днес реши да си опита от паеята и точно месото хвана, не нещо друго и беше готов да го напъха в устата, другото което се опитва да налапа е ако кучето мине покрай него (става много рядко) иска да го хване и после естествено пътя е към устата  ooooh!) и тъй като сме лакоми мама трябва да решава какво може и какво не
а за малките градове и ти като мен къде се пишеш в тежка категория все пак за марбея говорим, не за някое малко градче забравено от бога  Joy, аз на това тука до нас даже името му не знам но имаме позната която живее там и си купи писо и все мрънка, няма работа скучно е има само един бар не знам си какво ами защо се навря там да те питам, евтино било ми като е евтино няма да мрънкаш
Виж целия пост
# 127
Привет на всички!

Тони, от сърце ти желая утре всичко да мине ОК и да чуеш очаквани от теб резултати! Да ти кажа за листовките - имаме ги тези,които ти ми предложи.От 180 въпроса имам само 5 грешки(тия регулировчиги много ги бъркам),но още не съм минала целият материал.

Мимки,нали ще разказваш после за консултацията?А така и не каза какво име сте избрали...

РОЗИ24,уморително е наистина понякога,но пък не мога да си представя живота без Иви.Иначе от тати му не мога да се оплача.Много ми помага(е,честичко го подсещам за повечето неща,но той все пак не е непрекъснато с Иви),но пък Иви при него никак не слуша.Стягай мъжо си.Както каза АНЕТ,ние да не би да имаме почивни дни.Не знам защо мъжете подценяват женската работа и домакинстването като цяло.Втълпили са си едва ли не,че то не е работа.

Бгейнджълейс,все забравям да те питам(ако не е много лично де),ти самата пишеш ли стихове?
Виж целия пост
# 128


Бгейнджълейс,все забравям да те питам(ако не е много лично де),ти самата пишеш ли стихове?

Мимии,писала съм...когато бях  на 17-18г.После ме завъртя живота с главозамайваща скорост (от 19г съм по чужбините) и само някое и друго стихче на майка ми съм писала когато ми е било мъчно за нея.Разказвах и как от разстоянието оценявам всичко което е направила за мен,колко съм и благодарна и т.н.Докато един ден тя ми довери че много я разплаквам та и с това спрях.
Но да чета поезия ми е призвание.Тук имам тетрадки от преди 17 години някои от тях във които съм събирала всичко което ми е харесало.Радвам се че не се отделих от тях защото дори Великия Интернет не може да предложи някои от творбите които имам аз.(Стефан Цанев например)
Виж целия пост
# 129
.....днес реши да си опита от паеята и точно месото хвана, ...
Ами тъй я, кво ще го баламосвате с млека разни Simple Smile
Ние пък грам интерес към храната на мама не проявяваме, но затова пък всичко друго ни харесва за ядене ...

А за Марбея - ми малък град си е - 30 мин от единия край до другия Simple Smile заради това казвам да не ги делим по този начин  Wink
Айде, че днеска прекалих  Wink
Виж целия пост
# 130
Добро утро,поспаланкиии!
Ама ставайте де!Ние тука от 7.30 сме на крак.Тя мойта щерка в 8.30 си ляга вечер та сутрин да е първа Rolling Eyes
кога ли ще се наспя? Praynig Praynig Praynig


И както подобава на седмицата която започва,закуската с Валентинова нотка.Да ви е сладко!

Мамчета,гледам че вчера се спомена темата за захранването.Плийз,които вече са минали по този път да ни разкажат на нас които ни предстои (нали Анетт?).Андреа например от една седмица вече яде за следобедна закуска плодови пюрета.Пробвах и купени и домашни,различни комбинации и вече горе долу имам представа какво и харесва и какво не.
Консултация имаме чак другата сряда,на 6-те месеца и се чудя сега дали да не звънна на сестрата да я питам дали да вкарвам нова храна или да изчакам...
А иначе си продължаваме все така в "тесни приятелски" отношения на гърдите ми Flutter
Виж целия пост
# 131
Добро утро моми4ета,
лелеее колко сте изписали тези дни. При нас времето беше хубаво и двата по4ивни дни не съм се спирала,а в4ера бяха и карнавалите при нас. На моята щерка много и харесаха и като приклиу4иха веднага ме попита кога са следващите, ами май ще по4ака до процесиите за Семана Санта.
Ани относно ескритурите при нас специално ни дадоха копие от банката, а оригинала остава при тях, нали докато не изплатим ипотеката къщата е на банката.
А относно телевизията, ние в къщи гледаме предимно Бг, имаме и испанска, пускаме я но по рядко, а и смятам 4е за малката е по добре да гледа Бг телевизия, 4е тя испанския си го говори, а Бг го у4и само от нас и телевизията. А говорите за Слави, ами аз не го гледах от известно време, но Ния му е станала пръв фен, особено около конкурса танцувай с мен. А за Гацо Бацов сме му фенове цялата къща и особено мъжо, невероятен актьор.
Мимии пожелавам ви скоро да си намерите квартира. Като 4ета за листовките ти си си готов шофьор, аз преди да ги взема винаги имах грешки поне по една така 4е си готова за изпита.
А за стандарта на живот, като цяло е така в големите градове е по скъпо, но има и изклиу4ения. Аз например живея в "село", но нали сме на морето, ми цените на жилищата например при нас са по високи от колкото В Cartagena, а е град също на морето. А за наемите при нас ми ве4е не може да се намери нищо под 500 евро, но мисля 4е голямо зна4ение изигра и помощта от аиунтамиентото.
Ами това е за сега от мен. Много целувки на вси4ки.

Виж целия пост
# 132
Добро утро момичета. Времето при нас е толкова хубаво, че е грехота да си стоиш вкъщи и за това използвахме момента с мъжо и  излизахме на разходки, не дълги понеже вече доста по често се уморявам от преди, а и краката ми се подуват по често, а и ми казаха да се пазя поне докато не влезна в 9 тия после мога ако искам и да тичам, още седмица и половина.
bgangeleyes страхотна закуска. newsm10
Тонита няма проблеми ще ви заведа, ако не можете да се оправите.
Рози оздравявай по бързо, и наистина нужна е и малко мъжка помощ когато си зле, поне докато си стъпиш на краката.
Mimiii ще разкажа после как е минала ехографията. А името е Никол за момиченце, но не съм съвсем сигурна, че ще е момиче, е поне докато не мине ехографията.  newsm12 А татито казва, че нямало да можем да го надвием двете, понеже бил за двама. Joy
О'Хара много ми хареса аватара ти, ние с мъжлето сме големи почитатели на Гацо Бацо, даже мъжа ми е събрал доста негови клипчета  направил си е нещо като колекция.
Виж целия пост
# 133
Добър ден и от мен.

bgangeleyes, страшна закусчица си заформила.Благодаря и аз.Относно захранването-аз процедирах така-каквото иска и когато иска.Все още сме на кърма, но яде всичко от около 3 месеца.На четири месеца яде кебапче, на пет-манджа и от тогава не се е спирала.Пюрета, каши и други такива не употребяваме.Имам едно кашонче купени детски храни и сокчета, ама ще ги давам на една приятелка за детенце, че няма смисъл да стоят в къщи.То това дребното само месо яде.

Рози, по скорошно оздравяване и от мен и стягай мъжо в кръста.При нас нещата още от самото начало са  така- Аз храня, обличам, преобличам, приспивам, разхождам ,  Той-къпе, играе, разхожда, и половината домашни задължение, а понякога и всичко, включае готвене...То има една приказка-както си го научиш.Относно това аз съм доволна и благодарна на свекървата, че го е научила.   bouquet

О'Хара, и ние сме от вашата кръвна група.Много са му готини актьорите на Слави.Когато имаме време винаги го гледаме.

Rally_Y , Ния като каква беше облечена?Много са ни готини карнавалите в тази част.Чухте ли за Валенсия-на тамошния карнавал е имало секс на живо!!!Абе нямам думи...
Нашата ескритура също е само копие.
Относно живото...И при нас е ужасно скъпо.Дори братовчедите като идват за ваканция от Мадрид си носят месо от там, защото е в пъти по евтино от при нас.За наемите няма да говоря-нали го гласят наш`то за втората Марбея, ама май само по цени ги стигаме...Е, има и хубавки нещица, понаправиха, ама все още има да гоним...

ANETT , според мен, ако те притеснява нещо, стерилизирай.Аз с първото изварявах всичко де що се допре до него да едната годинка, ама с второто, нищо не съм изварявала.Тя на 3 месеца вече си опипваше количката(все пак я водим навън) и лапаше каквото види, така, че реших , че няма смисъл...А за месото-Давайте му на човека-нали е мъж-силно ядене му трябва.
 Grinning

tonita12 , завиждам ти за разнообразието от манджи  Joy  , е нямаш право да се оплакваш, все пак жената е готвела екзотични неща.... Joy  Успех на прегледа.

Момичета ще бягам, че имам доста работа, лек и успешен ден на всички.   bouquet


Виж целия пост
# 134
Здравейте моми4ета!
Много сте писали в по4ивните дни.
Ние бяхме по Бенидорм,по_късно ще ка4а снимки.Много добре ни дойде.
Англи4аните пенсионери им се радвах максимално,така добре си оползотворяват по4ивката. Peace
Ходихме и в Руската църква.Беше малко в ремонт градината,но и така си беше прекрасна.Стенописите са прекрасни. Hug

Гери,за кабела при нас е така,4е ако някой отреже кабела на ТВ,то тези надолу под него нямат нищо и веднага се викат техниците.

Рали,ние също отна4ало полу4ихме копие от ескритурата,след около 1 година ни дадоха и оригинала.

Анетт и аз гледам "син тетас"...и щото е много готин,се 4удех как все още не сме запо4нали да го обсъждаме. Grinning

Хара,от къде го изкара Гацко.... Joy Велики са те двамата с Виктор,могат вси4ко.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия