ПРОТЕСТИ И СТРАСТИ - градините в София

  • 16 497
  • 494
# 300
аз съм против модулните ДГ, май така ги нарекоха, хубавите сгради са отдадени под наем /включително в една от тях се помещава общината/ , а децата ни  да бъдат в сглобяеми паянтови, та нали при най -лекия трус не дай си Боже точно първо те ще се сринат.
По-добре да си искаме да си ни върнат  построените градини.
и аз мисля същото  Peace

Според мен това, че са паянтови /по принцип, не знам как ще ги построят/ не е много вярно. Преди две години доста се интересувах и рових за дървените къщи и от прочетеното и от мнения на познати установих че имат доста добри характеристики, особено при земетресения/не дай си боже/. Естествено, че е най-добре мнение да изкажат специалисти.
Виж целия пост
# 301
 ББ показа макет по Нова тв и обясни,как в готовата форма се излива бетон. Хич не изглежда да е паянтово. И най-интересното- разходите за топло в такива къщи били 70% по-ниски Rolling Eyes от на съществуващите у нас ДГ.
Виж целия пост
# 302
ББ показа макет по Нова тв и обясни,как в готовата форма се излива бетон. Хич не изглежда да е паянтово. И най-интересното- разходите за топло в такива къщи били 70% по-ниски Rolling Eyes от на съществуващите у нас ДГ.
Вижте,всичко зависи основно от самото изпълнение...Иначе този метод е много добър,и наистина ако всички правила са спазени,са по-топли,или лятото по хладни,заради изолациите,които по принцип липсват в сегашните...И за земетресения са по-добри,тъй като са по гъвкави конструкциите...Но пак повтарям,всичко зависи от качеството на изпълнение...
Виж целия пост
# 303
Ще пусна един и същи постинг в двете теми:

Утре е петък. Мисля, че измина твърде много време, без да излезе нищо официално от наша страна.
Предлагам да използваме изчерпателните списъци с искания които няколко майки пуснаха, и да вземем да оформим нещо като петиция.
Дали да я гласуваме - не знам.
Ще се радвам да прочета конструктивни предложения как да действаме оттук нататък.
Ако смятате, че има резон, в това което пиша, утре можем да направим една нова РАБОТНА тема, в която да няма коментари и разсъждения.

Виждам, че вече има ентусиасти, можем да се обединим по квартали и да направим списъци на свободни терени и изоставени сгради.
PeaceКьм списькьт на Гита Ог добавям:Занемарена сграда в "Младост-1"м/у бл.28 и 28А с/у входа на болница"Света Анна"/бившата Окрьжна болница.Беше датска фурна,защо де не е ДГ или ясла?

То не е ли супер малко и ламаринено? Някак не си го представям за градина  newsm78
Утре ще го огледаме с майки пак и ще пиша!Мьжо вече се сьрди да си лягаме. Sad
Виж целия пост
# 304

 

Или искате просто предложенията ви да бъдат изложени пред общината и общинския съвет, защото това така или иначе и ние (от СНБМ) ще го направим.
За мен-това е начинът.
 Изпуснахме момента за протест ( Такъв можем да направим,когато минат решенията в края на месеца,свързани със строежа или възстановяване на нови/ стари градини. Нали ББ е дал срок до 28 февруари.И въобще,нека чуем,как смятат да решат проблема и тогава да скачаме,ако се налага). Искам анулиране,но то просто няма да се случи.

  А в един момент паралелно течаха двете теми с еднакви искания,пък от различни хора и се притесних Simple Smile.

 ЗА Петиция съм. Как ще събираме подписите?

 И,последно,защо смятате,че Общината не си знае свободните сгради и терени,та ние ще ги издирваме?

Така или иначе и ние (СНБМ) и Асоциация Родители контактуваме с общината и предаваме вашите мнения и предложения. Мисля, че е най-разумно да се изчакат резултатите от проверката, както и да видим какво ще предложат във връзка с нови градини.

За списъка с градини, вече писах, че съм помолила мой познат общински съветник да ми го намери.  Peace
Виж целия пост
# 305
може ли на 1ва стр да бъде изнесено малко по-подробно инфо за темата на срещата и кой от моловете Praynig


подкрепям в ясла да се пазят местата до пролет примерно  Peace алтернативата - гледане вкъщи по нелегален начин + спряно майчинство поради легално даване на ясла - е ужасна 
Close
Виж целия пост
# 306
          Цитирам, от имейл изпратен до мен от  no-reply@kg.sofia.bg : "В понеделник Столична община ще даде разяснение относно тези въпроси. Най - вероятно кандидастванията ще се обединят като се вземат тези с по-ранен час. При каквото и да е съмнение ще се изисква лично представяне на документите на детето."

           
         Не съм съгласна с това кандидатстванията да се обединяват  и да се взимат тези с най-ранен час .И без друго нямаше "равен старт", та сега тези , които са впрегнали 5-10 човека да кандидатстват от тяхно име , да им се имат в предвид само най-ранните кандидатствания.И дума не може да става за сравнение , между тях и деца , за които е кандидатствано само от едно място .Да си изберат там която регистрация и списък с желания ги устройва най-много , а другите да се анулират .
         Знам, че е петък, а в понеделник ще обявят решението и моето лично мнение няма никакво значение.
Виж целия пост
# 307
момичета, занимавам ви пак с моя въпрос
значи дете, родено януари/февруари 2006 не може да кандидатства за детска градина в одз/цдг, само за ясла
но септември това дете е над 2 г 7 м, и съответно с оглед на намаленото на 2 г 6 м майчинство е редно да посещава детска градина 1 група, а дете под или на 1 г да започне да посещава ясла, нали така?! при недостиг на места в яслите, карат деца по на 2 г 7 м да се записват на ясла, а тези над 3 г да стоят още в ясла, вместо на градина- реално все пак градинските места са повече от яслените
каква е логиката?ако е заради училище- детето може да изкара допълнителна подготвителна група в училище, за д ане заема място два пъти в подготителна група на градината
струва ми се че този проблем може да се реши лесно, а се създават излишни главоболия
Виж целия пост
# 308
Днес плащах таксата на сина ми в градината и случайно видях списъка с децата на няколко групи, ами всичките, които видях бяха с по 29 деца. Много са за една група, но как до момента са се справяли, а сега при тази криза ще взимат по 25.
Виж целия пост
# 309
Днес плащах таксата на сина ми в градината и случайно видях списъка с децата на няколко групи, ами всичките, които видях бяха с по 29 деца. Много са за една група, но как до момента са се справяли, а сега при тази криза ще взимат по 25.
Има нормативна уредба и тя задължава групите да са от по 25 деца. Не може Общината сама да нарушава законите и правилниците. Първо те трябва да бъдат променени.
От друга страна много от родителите и учителите протестират, че групите са толкова големи и то с право! Сега покрай грипа в групите на децата ми са по 15-тина деца, ами и на двамата това им е направило впечатление и са по-доволни. Казват, че учителките им обръщат повече внимание и се занимават с по-интересни неща. Играта е по-спокойна. И съм сигурна, че това е така.
Разбирам проблемите ви и нуждата децата да бъдат записани на градина и ясла, но не може до безкрай да се раздуват групите. В крайна сметка нашите деца са в тези групи.
Виж целия пост
# 310
в тази връзка на мен ми отговориха на питането неща, които нарушават техните правила, ама нейсе  ooooh!
Виж целия пост
# 311
Днес плащах таксата на сина ми в градината и случайно видях списъка с децата на няколко групи, ами всичките, които видях бяха с по 29 деца. Много са за една група, но как до момента са се справяли, а сега при тази криза ще взимат по 25.
Има нормативна уредба и тя задължава групите да са от по 25 деца. Не може Общината сама да нарушава законите и правилниците. Първо те трябва да бъдат променени.
От друга страна много от родителите и учителите протестират, че групите са толкова големи и то с право! Сега покрай грипа в групите на децата ми са по 15-тина деца, ами и на двамата това им е направило впечатление и са по-доволни. Казват, че учителките им обръщат повече внимание и се занимават с по-интересни неща. Играта е по-спокойна. И съм сигурна, че това е така.
Разбирам проблемите ви и нуждата децата да бъдат записани на градина и ясла, но не може до безкрай да се раздуват групите. В крайна сметка нашите деца са в тези групи.

Аз напълно подкрепям това да са по-малко деца в група и по никакъв начин не упреквам нито директорите, нито учителите, но това е доказателство, че проблема е от доста време, но и това в момента няма значение. Скоро бях писала, че специално в групата на сина ми от една седмица за първи път са били 27 деца, иначе са по-малко. Има много майки, който в един момент решават, че детето им не е готово за градина или пък много боледува и не пускат децата на градина. Взимат си бележки, плащат без да е ходило, но не се отказват от градината, защото знаят, че откажат ли се след това няма да имат втори шанс да го запишат. Въобще се получава един омагьосан кръг.
Виж целия пост
# 312
Вярно е, че е по-добре децата да не са толкова много в група, но аз все си мисля, че директорките с тези "скрити" места пак ще уредят спонсори и познати. Не ми се вярва да си останат със законово разрешената бройка.
Виж целия пост
# 313
в нашата градина още от начало се обявиха реалните бройки-25
токова са си и децата по групите по принцип
обаче знаете ли колко деца им се спускат от общината всяка година?! на хора по- високо от директорките?!
Виж целия пост
# 314
Интересно ми е, защо при положение, че в анкетата повечето от родителите бяха За анулирането се реши обратното  newsm78? И какво пречи след няколко месеца да се направи ново класиране ( при вече работеща и координирана система да не вярваш , в което ще се включат и новопостроените ДЗ, които до Септември така или иначе трябва да са налице?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия