ПРОТЕСТИ И СТРАСТИ - градините в София

  • 16 497
  • 494
# 330
ами досега се преценяваше от директорката според детето, но вече- не Naughty
а пък за дупката между ясла и градина какво да кажа
а другото- вече майчинството е 2 г 6 м, дете на 2 г 7 м може да посещава 1 група вариант- на много места има такава група, вместо да започне ясла, да свиква с яслата 4-5 месеца и после да го местят в градина и да свиква наново

Сори, че не е по темата, ама от кога майчинството е 2г. 6 м. ? не беше ли до навърщване на 2 г на детето?
Виж целия пост
# 331
2 г платен и 6 м неплатен, преди беше 2 г платен и 1 г неплатен
Виж целия пост
# 332
Вижте това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265402.0
Не знам какъв ще е ефекта, обаче newsm78
Виж целия пост
# 333
2 г платен и 6 м неплатен, преди беше 2 г платен и 1 г неплатен
Пак е 1 година неплатеният, само че разделен на 2-по 6 мес. за майката и бащата
Виж целия пост
# 334
И аз да вметна една идея за срещата и разясняването на въпросите, свързани с приема на нови деца пред заработването на системата за кандидатсване.
Спроред мен, наред с проверката на общината за обявените бройки в системата към 4,02,2008 да се  направят и следните проверки:
1.Кога е бил крайният срок за обявяването на свободните места и защо има промени в посл. момент и респестивно след крайния срок? Как ще бъдат санкционирани директорките за невярната инфо? Това, според общината-да отговори еднозначно-да или не, не опорочава ли кандидатстането-решил си например да избереш градина 1, защото там има повече свободни места и имате по-голам шанс.Но в последния момент, бройките са намалени и ти не можеш да видиш това-случва се в неработен ден и понеделник сутринта системата на работи. Общината също така да даде ясен отговор-не е ли опорочено кандидастстването след като нямахме достъп до системата преди 9 часа-някои хора според мен не са имали равен шанс.
2. Как точно, на какво основание и в чий списък и пореден номер са били децата приети декември и януари месец. Сметката трябва да излиза-ако напимер в конкретна група са предвидени да бъдат 25 деца.И едно се откаже например месец декември-точно 1 дете ли е прието на негово място и дали е било точно поредното по-списъка. Или има деца, които са приети в плюс-например групата е станала 26.
Или друг пример-прието е в неподходяща за възрастта му група и впослествие ще бъде прехвърлено/за да избегне хазартността на 4,02,2008.Всичко да се доказва с ЕГн и т.н.
Виж целия пост
# 335
И аз да вметна една идея за срещата и разясняването на въпросите, свързани с приема на нови деца пред заработването на системата за кандидатсване.
Спроред мен, наред с проверката на общината за обявените бройки в системата към 4,02,2008 да се  направят и следните проверки:
1.Кога е бил крайният срок за обявяването на свободните места и защо има промени в посл. момент и респестивно след крайния срок? Как ще бъдат санкционирани директорките за невярната инфо? Това, според общината-да отговори еднозначно-да или не, не опорочава ли кандидатстането-решил си например да избереш градина 1, защото там има повече свободни места и имате по-голам шанс.Но в последния момент, бройките са намалени и ти не можеш да видиш това-случва се в неработен ден и понеделник сутринта системата на работи. Общината също така да даде ясен отговор-не е ли опорочено кандидастстването след като нямахме достъп до системата преди 9 часа-някои хора според мен не са имали равен шанс.
2. Как точно, на какво основание и в чий списък и пореден номер са били децата приети декември и януари месец. Сметката трябва да излиза-ако напимер в конкретна група са предвидени да бъдат 25 деца.И едно се откаже например месец декември-точно 1 дете ли е прието на негово място и дали е било точно поредното по-списъка. Или има деца, които са приети в плюс-например групата е станала 26.
Или друг пример-прието е в неподходяща за възрастта му група и впослествие ще бъде прехвърлено/за да избегне хазартността на 4,02,2008.Всичко да се доказва с ЕГн и т.н.
Подкрепям.. PeaceТрябва наистина да се изиска всяка една направена промяна и защо е така..
Да се разбере че все пак всичко искаме да излезе на яве.
Виж целия пост
# 336
ми те такива проверки са длъжни да си им правят по принцип , камо ли преди подобно нещо, нооо както знаете има си неща, които си се толерират, така че не очаквайте чудеса от подобни проверки
иначе обещание за такива сигурно ще има де
проблема с местата не идва от директорките, ако имаше места нямаше да е проблем че са вкарани 5-6 деца на директорката  и толкова спуснати от горе  Wink
Виж целия пост
# 337
на сайта са качени нови неща- секция новини!!!http://kg.sofia.bg/?page=news
озадачи ме ето това http://kg.sofia.bg/?page=news&id=17
Виж целия пост
# 338
на сайта са качени нови неща- секция новини!!!http://kg.sofia.bg/?page=news
озадачи ме ето това http://kg.sofia.bg/?page=news&id=17

 Shocked
Това малко "понамирисва на гнило"
Виж целия пост
# 339
мдаа, вратчика някаква ли си оставят?!
Виж целия пост
# 340
направо цяла порта зейна да си вкарат който искат....
Виж целия пост
# 341
Е какво значи "САМО 307" как само бе хора!!! 307  човека на едно място представяте ли си колко са, 307 регистрации са ужасно много!!! Като се има предвид, че по малките (и средни) градини са към 150 деца това са 2 детски градини!!!
Виж целия пост
# 342
 
направо цяла порта зейна да си вкарат който искат....
не бе, то си пише- само 307  Wink
и другите новини са интересни, както и новите въпроси и отговори
Виж целия пост
# 343
е да верно - кво са 307 регисрации....нищо работа......Wink пък утре може и 607 да станат...а и ние как ще разберем, че са толкова а не всъщност 1007....
Виж целия пост
# 344
ами ти колко мислиш са децата " от горе"!?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия