ПРОТЕСТИ И СТРАСТИ - градините в София

  • 50 703
  • 1 301
# 330
Това че нямало свободни терени е прах в очите на хората. Какво значи "няма" - общината взима решение за отчуждаване на подходящ терен, плаща на собствениците и готово. Е няма да направи някой далавера със строителната форма и да вземе подкуп като позволи да се построи блок.
Колко поляни застроиха и в Люлин и в Младост, да не говорим за Борово и Манастирски ливади, колко градинки съсипаха, колко бензиностанции се появиха под балконите ни. Ако мислеха повече за хората и по-малко за собствената си далавера нещата нямаше да стигнат до тук. То не може на всеки петак земя да поникне 7, 8 етажен блок  #Cussing out ... всъщност защо да може, като точно това се случи и продължава да се случва.
Като пишем за далавери,един пример:Поляната зад бл.28А в "Младост-1"в момента е ПЛАТЕН ПАРКИНГ кьм бившата Окрьжна болница/сега "Света Анна".Познайте кой прибира парите от паркинга и кой го дьржи?Поляната зад болницата е застроена с нови кооперации,все още има останало място и за ДГ/ако не е разпродадено вече и то/.Имаме си дере с рекичка,и в него изникнаха нови льскави сгради/едната е централа на Глобул/+нови бензиностанции,но за ДГ на никой не му пука!
понеже съм израснала в Младост имам много спомени от този район, който описваш  Twisted Evil
Като бях малка ходих в детската градина зад пазарчето, сега там е настанена данъчната служба. Бяха свили градината в 2 помещения, в които навремето бяха най-големите.
Там, където минава тролея преди години нямаше нищо, дори поликлиниката изникна по-късно. Имаше само поща. Между пощата и детската градина беше едно дере, пълно с тръни. Разхождали са ни там като деца.
Последния път като минах направо онемях колко сгради има построени...
Виж целия пост
# 331
в младост има помещения, които ще се освободят
но в нашия квартал няма заети помещения, а недостигът според сайта е 500 места- или 20 групи!дори и една нова градина няма да го покрие , а терен за такава няма, освен ако не я пльоснат в парка
Виж целия пост
# 332
И аз имам спомени от времето, когато нямаше Младост 4, блоковете свършваха там където днес е границата на двата квартала (3 и 4) и натам беше ливада. Брат ми ходеше на градината в тази голямата, дето сега е затворена и опакована. Само че, като построиха Младост 4 им направиха училище, а след това построиха до 81 у-ще още едно, защото квартала растеше. А сега само блокове и молове се строят. Аз мисля, че трябва законодателно да се приема, на всеки 5 блока, по една ДГ да е задължен строителят да построи.
Виж целия пост
# 333
Момичета, терени има, ЖЕЛАНИЕ НЯМА.

Я, елате при нас - терени за поне 5 градини ще се намерят. Има и един "паметник" от тодорживково време. Може да се допострои, обнови и да приема поне 500 деца! Но на кой му пука.
Виж целия пост
# 334
Като гледам анкетката - май простеста ще е в събота!  Wink
Виж целия пост
# 335
Може в някои квартали проблема да са терените, но това са единици. В Младост имаше доста поли по мой спомени, не бях минавала 1 година и скоро щях да катастрофирам там, за да се озъртам точно къде съм попаднала. В Надежда, където съм израснала места има бол, защото все още строителството тук не е във вихъра си /но скоро и това ще стане/. Да не говорим за къщи с двор и прекрасни условия, ако се ремонтират малко /бивши ясли/, който са общински жилища.
Виж целия пост
# 336
Клеода не можем да осъдим общината за недостига на места,но можем за ДИСКРИМИНАЦИЯ
ДИСКРИМИНИРАНИ БЯХА ХОРАТА БЕЗ ДОСТЪП ДО ИНТЕРНЕТ,НИКОЙ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА ТЪРСИ ТАКЪВ ДОСТЪП.А ИМА ХОРА ДЕТО НЯМА КАК ДА СИ ОСИГУРЯТ ТАКЪВ.ИМА ГИ ПОВЯРВАЙ МИ.ТРЯБВА ДА ИМАТ РАВНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ВСИЧКИ-КАЖИ МИ КАКВО ДА НАПРАВЯТ МАЙКИТЕ,КОИТО СА ОТИШЛИ ДО ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ И ДИРЕКТОРКИТЕ СА ВЪВЕЖДАЛИ - ТЕ СА НА 250-480 МЯСТО???а ДАЛИ ТЕ СА РАВНОПОСТАВЕНИ С ОСТАНАЛИТЕ,КОГАТО НЯКОЙ ,КОЙТО ИМ Е ПРИЕЛ МОЛБАТА СМОГНЕ ДА Я ВЪВЕДЕ В 13 И 30-14 ЧАСА.ПОНЕ ДА НЕ БЯХА ГО ОБЯВИЛИ ЗА ВАРИАНТ.
КАКТО И ДА Е,ТОВА КАТО МОТИВ НЯМА ДА МОГАТ ДА ОБОРЯТ В СЪДА И ЩЕ ПЛАТЯТ НА НЯКОГО СОЛИДНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ.
ДЪРЖА ДА КАЖА АЗ ВЕРОЯТНО СЪМ ВЪТРЕ,НО МЕ Е ЯД НА МНОГО НЕЩА И ХОРА ЗА 04.02..ПАК НЕЩАТА ОСТАНАХА НЕДОГЛЕДАНИ.
Виж целия пост
# 337
 Хм,то детски площадки не останаха между блоковете,ние искаме терени за градини...
Виж целия пост
# 338
bravy, когато има достатъчно места в градините няма да има проблем, че А си е подал молбата през интернет, а Б на място при директорката!
Виж целия пост
# 339
ползва ли се с предимство майка,която работи в болница като операционна сестра,т.е. здравен работник е,при записване на детето и в ясла?  Rolling Eyes питам за една приятелка,която няма вьзможност да следи темата
Виж целия пост
# 340
цитирала съм наредба 6 за яслите, значи трябва да ползва
ако искаш дай мейл да ти пратя наредбата
Виж целия пост
# 341
цитирала съм наредба 6 за яслите, значи трябва да ползва
ако искаш дай мейл да ти пратя наредбата
да видях,4е си я цитирала малко по напред  Embarassed но исках да бьда сигурна,4е е така, за да не подведа майката и за това попитах  Rolling Eyes
благодаря ти   bouquet
Виж целия пост
# 342
Клеода не можем да осъдим общината за недостига на места,но можем за ДИСКРИМИНАЦИЯ
ДИСКРИМИНИРАНИ БЯХА ХОРАТА БЕЗ ДОСТЪП ДО ИНТЕРНЕТ,НИКОЙ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА ТЪРСИ ТАКЪВ ДОСТЪП.А ИМА ХОРА ДЕТО НЯМА КАК ДА СИ ОСИГУРЯТ ТАКЪВ.ИМА ГИ ПОВЯРВАЙ МИ.ТРЯБВА ДА ИМАТ РАВНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ВСИЧКИ-КАЖИ МИ КАКВО ДА НАПРАВЯТ МАЙКИТЕ,КОИТО СА ОТИШЛИ ДО ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ И ДИРЕКТОРКИТЕ СА ВЪВЕЖДАЛИ - ТЕ СА НА 250-480 МЯСТО???а ДАЛИ ТЕ СА РАВНОПОСТАВЕНИ С ОСТАНАЛИТЕ,КОГАТО НЯКОЙ ,КОЙТО ИМ Е ПРИЕЛ МОЛБАТА СМОГНЕ ДА Я ВЪВЕДЕ В 13 И 30-14 ЧАСА.ПОНЕ ДА НЕ БЯХА ГО ОБЯВИЛИ ЗА ВАРИАНТ.
КАКТО И ДА Е,ТОВА КАТО МОТИВ НЯМА ДА МОГАТ ДА ОБОРЯТ В СЪДА И ЩЕ ПЛАТЯТ НА НЯКОГО СОЛИДНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ.
ДЪРЖА ДА КАЖА АЗ ВЕРОЯТНО СЪМ ВЪТРЕ,НО МЕ Е ЯД НА МНОГО НЕЩА И ХОРА ЗА 04.02..ПАК НЕЩАТА ОСТАНАХА НЕДОГЛЕДАНИ.
И тези,като мен с компютри ни прецакаха!Всички сме в кюпа!А,и ДА НИ Е ЧЕСТИТ НОВИЯТ МЛАДОСТ СИТИ ЦЕНТЬР-още едно заето място за НОВА ДГ!
Виж целия пост
# 343
цитирала съм наредба 6 за яслите, значи трябва да ползва
ако искаш дай мейл да ти пратя наредбата
да видях,4е си я цитирала малко по напред  Embarassed но исках да бьда сигурна,4е е така, за да не подведа майката и за това попитах  Rolling Eyes
благодаря ти   bouquet
п.с. а как се отбелязва в сайта,4е си спредимство  newsm78 пише само за братя и сестри... а за другите предимства?
Виж целия пост
# 344
п.с. а как се отбелязва в сайта,4е си спредимство  newsm78 пише само за братя и сестри... а за другите предимства?
В чистите ясли, където явно важи това предимство, не се кандидатства чрез системата, а с молба на място. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия