клиника Щерев

  • 798 535
  • 6 728
# 330
Здравейте отново момичета! Simple Smile
За който се интересува - пълните изследвания преди секцио излизат 85 лева, не се поинтересувах вършат ли ми работа тези от Тина Киркова - аз там съм на абонамент и ми правеха всичко, но така или иначе вече спрях да ходя Crazy   15 лева е записа на тонове, а за здравно осигурените цената за самото раждане е 1800 лева независимо нормално или секцио. Сега ми предстои консултация с акушерка, кардиолог и анестезиолог - мисля че последните две ще са безплатни...ще пиша пак Wink
Виж целия пост
# 331
vuri,
много си права, че за изследванията и другите процедури здравната каса трябва да плати. Но клиника "Щерев" все пак е частна. В сайта им пише, че работят със здравната каса, но на мен ми обясниха, че имат проблеми с нея и затова не предлагат тези услуги безплатно.

Цитат
В крайна сметка, ако се плаща всеки път, какъв е смисъла от това да се дава направление?!? Все пак за дейностите по тази програма от ЗК се взимат пари веднъж, и още един път се искат от пациента. Къде е разликата между осигурени пациенти и неосигурени?!? Не ми се връзва!

Направлението го приемат само за първите два прегледа. За следващите - не. Това важи само за частните клиники, които работят със здравната каса, каквато се явява "Щерев".  Ако се водиш на отчет към държавна клиника - не плащаш. Ако отидеш в частна - плащаш.

Надявам се да не съм объркала нещо с разсъжденията си. Ако е така, моля, поправете ме.

Ами честно казано за мен е доста объркващо вече и колкото повече задълбавам, толкова повече се ядосвам. Обадих се да попитам и в здравната каса, обясних им случая и ми казаха, че след като съм занесла това направление се водя диспансеризирана там (то не е за 1-2 прегледа) и би трабвало да ползвам безплатно всички описани дейности по тази програма, "инъче какъв е смисъла от нея и от това да им се носи направление"... както ми каза служителката. И не ми е толкова за парите, в крайна сметка се дават веднъж месечно и къде с тях, там и без тях. Но поне да кажат още в началото - това и това можем да ви осигурим безплатно, а не да ми обявяват че работят с касата и да пишат в сайта си, че проследяването на бременността по тази програма е безплатно. Очевидно е, че се опитват ако мине номера да ти приберат парите (и предполагам че не само там е така).
Виж целия пост
# 332
Здравейте
Еми понеже така и не разбрах за какви пари говорим - мисля да им драсна един мейл да видим какво ще ми отговорят. Ясно е, че е частна клиниката, но едва ли за някой с каквито и финанси да разполага е без значение дали ще плати 500 или 5000 лв за каквато и да е услуга. Все пак нещата трябва да са ясни от самото начало, а после всеки сам да си преценява устройва ли го или не.
Виж целия пост
# 333
Да обясня за женската консултация - направлението от личния лекар важи за два прегледа - първичен и контролен. За следващ преглед трябва следващо направление.
В клиниката работят с пакет проследяване на бременност, която е сбор от сумите по ЖК и 390 лв., които се плащат допълнително. На сайта пише, какво се полага по тази програма.
** (Пакет проследяване на бременност) Включва: Ултразвукова диагностика (10 пъти); Доплер - ултразвуково изследване (3 пъти); запис на сърдечни тонове (11 пъти); Лабораторни изследвания:кръвна група, HIV, Wass, HBsAg, HCV,трикратно изследване за антитела при Rh(-) майка и Rh(+) баща при необходимост, пълна кръвна картина (5 пъти), обикновена урина (5 пъти), стерилна урина (1 път) при необходимост, глюкоза (3 пъти), влагалищен секрет (2 пъти); училище за бъдещи майки (безплатно).Забележка:Всякакви други изследвания,манипулации и прегледи неупоменати в пакета се заплащат допълнително.
Доколкото си спомням, ЗК поема по женска консултация 2-3 прегледа с ехограф и по един преглед месечно, май по два последните месеци. Ако се разровите в програмата на ЗК ще видите, точно какво се полага.
Това, което аз намерих е http://www.nhif.bg/downloads/maichino.pdf. Имаше и по-прегледни таблични материали, но нямам време да ги търся.
От тук идва разминаването и неразбирането, т.е. допълнителните суми се заплащат за допълнителните прегледи, непредвидени по ЗК.
Дано ме разбрахте
Виж целия пост
# 334
пак съм аз,
писах - отговориха в рамките на час - коректни са хората  bouquet
Виж целия пост
# 335
пак съм аз,
писах - отговориха в рамките на час - коректни са хората  bouquet

Elf Princess, моля те, сподели какво ти писаха (може и на лични) и ще се видим в декемврийската темичка Simple Smile
Виж целия пост
# 336
Моми4ета,ще ви бъда много благодарна ако ми дадете на д-р Юнакова,някакъв телефон.Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 337
Elf Princess, моля те, разкажи подробности, и на мен не ми стана ясно! Взех си направление, но още ми е рано да ехографски преглед - с шестдневно закъснение съм едва...На място ще разпитам с подробности за водене на ЖК по ЗК в клиниката и ще пиша тук, ако някой друг се интересува. Просто събирам повече инфо, защото като отида на място все за нещо ще забравя да попитам... ooooh!Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 338
Февруари родих в тази клиника - много съм доволна. Преносих 2 дена, въпросната сутрин се събудих от силни контракции, д-р Савова каза веднага да отивам. В 10.30 бях на рецепцията, преглед долу в кабинета на Савова, качване за клизма, попълване на документи, включване на система... Мъжът ми беше до мен за компания, докато направя разкритие, д-р Александров ми спука мехура, когато ме заболя по-силно поисках упойка, но беше късно. В 12.12 родих моята принцеса с 3 напъна и 3 шева. Показаха ми я, после на мъжа ми (той остана в предродилна зала) и така лесно и бързо стана всичко. След това 3 дни престой - всички бяха мили, дават бебетата  когато поискаш, показват как да кърмиш, дават помпи. Ако имаш кърма не дават АМ (аз нямах).
Цената е 1800 лв за здравноосигурени. Съветвам ви да си платите пакета, ако си следите бременността там - аз доста пъти прокървих, после преносих и често ходех на прегледи. На цената на пакета са ме гледали сигурно 2-3 пъти повече на ехограф и са ми мерили мн. повече пъти тоновете.
Здравната каса поема само 2 прегледа с ехограф, аз бях мн. наплашена, заради предишни проблеми и исках нон стоп да ме гледат:)
И още нещо - аз забременях без лекарска помощ, но благодарение на д-р Савова и д-р Андреева износих бременността си.
Виж целия пост
# 339
Оказа се че са вдигнали цената за раждането,сега аз като се следя там дали ще съм по новите или по старите цени newsm78
Виж целия пост
# 340
Оказа се че са вдигнали цената за раждането,сега аз като се следя там дали ще съм по новите или по старите цени newsm78
Каква е цената сега?
За осигурени
Виж целия пост
# 341
edno momiche  къде гледаш ти? 1800лв за осигурени,тъкмо сега в сайта гледах, пише че са цени с последна актуализация 01,03,2009 newsm78
Виж целия пост
# 342
Раждане (включени леглодни и храна)     
2350 лв.
Раждане с цезарово сечение (включени леглодни и храна)    
2350 лв.

Аз съм здравно осигурена и си следя бременноста там:

http://www.ivf-bg.com/index.php?n=price
Виж целия пост
# 343
Преди месец-два специално се обадих, за да питам колкострува раждането, по-специално със секцио.
1 800- за здравноосигурни- влиза всичко.
2 350 е за неосигурени.
Виж целия пост
# 344
Много се извинявам,явно не съм разбрала правилно.Днес ходих и питах-1800 лв. си е.
Днес за първи път ми мериха тоновете на бебоците.На едното не успяха много-все  с криеше.

Казаха че от юни може да се променят цените.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия