ДЕКЕМВРИйче сладко гука...мамо ела тука!

  • 9 636
  • 286
# 195
Ние пък утре с Ани ако ни искате можем да дойдем до Св. Троица. Стига да има среща. Аз се обзаведох с едно кенгуро и мога да обикалям и на по-далеч от Надежда.
Ама разбира се, че искаме. Hug Времето е толкова прекрасно, че даже се чудя дали да не хвана пътя още от 11-12. Днес трамбовах от 1.30 до 5 и като поседнах след разходката открих колко съм уморена. Но не ми се случи да си почина, защото мъжо се опна пред ТВ-то да изгледа с мен новините в 6 и заспа блаженно. А аз се захванах с бебето, и после се заредиха едно след друго неща, които трябваше да свърша и едва сега сядам. И тъкмо се настаних пред компа и си опънах краката и благоверния се събуди и се размрънка. Ей, много са досадни тия мъже когато порастнат.
Муниека, верно са ни много 'убави гарджетата!
Виж целия пост
# 196
Добър вечер и от нас
Днес времето беше супер и както се и очакваше почти не сте писали.
Ей ама много хубави снимки сте си направили днес. Как ви завиждам за тези съвместни разходки.... Rolling Eyes 
Само малко да пораснем и се затопли още повече и ние ще идваме. Тук в това смотано село (Бистрица) има доста майки с деца, но за сега си се разхождаме сами, тъй като не ги познавам. А и по селата е малко по особено, повечето са си израснали заедно и не са особено общителни с непознати индивиди като нас. Предпочитам да си живея в Люлин при моите дружки , но няма как Tired .
Вещичке, ама какви са тия произведения на изкуството? Страшна си, много ме кефиш.
Да ви се похваля и аз с моето дете, от няколко дни така готино ми се смее, че даже и с глас се опитва. Говори ми на някакъв странен (бебешки) език.  Абе много е забавен. И коликите май ни попреминаха, дано Praynig.
Е това е от нас за сега.
Виж целия пост
# 197
Ама разбира се, че искаме. Hug

Стига утре да се събере компанията идваме с Ани. Ще чакаме сутринта да видим дали ще се организирате.
Виж целия пост
# 198
Привет!И ние днес спретнахме разходка.Пижо изпусна едно хранене,но пък през ноща яде като ламята Спаска през два часа #CrazyЛуда ме направи.А като се нахрани един отпуснат....локум.Та ние разходката я направихме с една мацка,дето раждахме заедно.Та милата днес се оплака,че неискат да поставят на малкия още хепатитната ваксина,защото мислят,че има жълтеница.А той такъв си се роди-бял,бял със сиво-бяла косичка.А те го мислят за жълтеничав.Те са си такива бледолики и тя и таткото,ама...
Вашата разходка е била много хубава с тия позиращи манекени WinkА тая Вещичка не спря да твори.Каква оправна жена си е взел мъжа й. PeaceИ ме съблазни с тия ботушки и се разрових и аз за кожа.Свекърва ми само такова май няма тук.Че и кройката ни е оставила. Hug
Хайде да ходя да си оправям децата за сън.И дано тази нощ поразредим храненията,че вече съм като робот нощем.Незнам и от коя гърда давам,която оцеля Whistling
Лека вечер  bouquet
Виж целия пост
# 199
maxi_, през повечето време и аз имам същото чувство  Mr. Green. Ама пък и не съм се засилила много де. 
имам питане: какво и кога се подава след третия болничен и декларацията към него за да се получава майчинство? Ивето ще ме убие, как не й писна от мене не знам  Embarassed

Не знам защо си живея аз така безметежно и безгрижно и дори не знам, че има и такава процедура.  Crazy Ще следя за отговора.
Вещичка, без малко да пропусна да те похваля  Grinning. После да снимаш малкия чукчо. Гледах ти кройките, но парчето горе в дясно не го схванах къде е. Да не е отзад и да е нещо като "език"?
Днес разходихме и слинга- шал. Много удобно- за който не е пробвал. Презрамките така хубаво обхващат раменете, че не се усеща бебето. А, ето какво щях да забравя да питам баш майсторката  Grinning. Мислиш ли, че може да се сложи вата на гръбчето на май- слинга? Защото аз си купих за презрамките и така се позачудих дали да не му го направя по- топличко на детенцето  newsm78
Виж целия пост
# 200
Привет и от мен!
Честито на празнуващите вчера, гледам доста са били.

Вещичка супер е ботушчето, направо като "купешко"  Grinning
Виж целия пост
# 201
Здравейте мамита,

аз имам един такъв впрос- слагате ли възглавница вече,аз все още нищо не й слагам ама ми казаха че вече е време щот била голяма и аз веднага да ви питам за мнение..

Надявам се всички да сте в слънчево и прекрасно настроени покрай това чудно време   bouquet

Аз не слагам възглавница. Доколкото знам, не се препоръчва до 1 год. Може да се повдигне матрака на 30 градуса, ако бебето повръща често. Но всеки сам си решава, разбира се.

Много са ни сладки дечицата, наистина. В тази връзка лека перифраза на една английска поговорка:
"There is only one beautiful baby in all the world and every mother has it."
Наш'те гарджета са най-'убави на света!

Точно свършва "Великолепната шесторка".  Дано има повече такива инициативи, наред с правилната политика на държавата за всички, които са в неравностойно положение. А на Тити Папазов - евала!!!

Вещичка, каквото сътвориш - все 'убаво!

имам питане: какво и кога се подава след третия болничен и декларацията към него за да се получава майчинство? Ивето ще ме убие, как не й писна от мене незнам  Embarassed

На мен ми казаха да нося само копие от акта за раждане. 
Виж целия пост
# 202
клер, бе права си за 100%но няма. но дали е по - сигурна от презерватив или хапчета. но то като пък си помисля 2 години поне хапчета на точен час, мнеее, аз инжекции забравям да си бия чат пат дето живота ми зависи от тях. гумите също не са кеф

аничка, смешно ми стана. извинявам се за тоя карфур. тук щото ми е толкова свикнато с него, че не се усещам. то в румъния метро е някакво низвергнато, почти никой не пазарува там. всички са на карфура или на кора (друга верига). била е като някакво квартално магазинче също

вещичке, браво на теб. аз едно време шиех и плетях на куклите си, но в по - съвременни времена хич не ме бива, а и не ме влече да творя таквиз неща. но пък се възхищавам на други, които 'го могат'

и ние днес почти 3 часа бяхме на разходка, по едно време поседнах 10 минути на една пейка. излезна ми мазол. но май от пътечката, дето ходя сутрин на нея боса с целия си акъл (щото ме мързи да слезна един етаж по - надолу да си взема маратонките). обаче сега ми се спука. слагам една лепенка и утре пак на разходка. ще дойде една от моите девойки и съм сигурна, че ще говорим за работа. но по - добре от иначе безцелното ми шляене

мами, имам аз един проблем с дитето. почти всеки път след баня реве, понякога направо се дере. по време на самата баня се кефи. но изнесе ли го баща му и цопне ли го в хавлииката, почва едно цупене и наддаване на вой. не намирам връзка м/у случаите, когато не реве, а и те са твърде малко, за да си направя статистика. не го къпем абсолютно всеки ден, случва се да пропуснем и мием само дупе. кажете по кое време си къпете бебоците и плачкат ли. ако плачкат как ги успокоявате. с мъжо се опитваме да открием причината и кво ли не правим. затопляме хавлията, мием набързо, мием набавно....

дали пък някой път да не скокна до русе с колата през седмицата. русенки, събирате ли се. ох, ще ми трябва пълномощно от мъжо
Виж целия пост
# 203
Нонич , аз утре също ще дойда, но към 15.30 сигурно ще сколасам след прегледа при ортопед.
Чигес, сложи вата на гръбчето, защо не. А ако искаш, го направи с ципче или копчета някъде, че да я извадиш тая вата за лятото Wink
А онова парче в кройката е задната половинка на горната част, заедно с другото правоъгълниче, което е изрязано и се зашива върху полукръгчето. Понеже нямах големи парчета за да скроя като едно цяло.
Аз сложих възглавница, но тя е плоска и голяма. Бебето е почти цялото върху нея, само крачетата не са.

И още веднъж благодаря за хубавите думи, мнооооого ги обичам  Rolling Eyes Laughing
Виж целия пост
# 204
Привет,  Hug

Венчо и при нас е така. В момента, в който го извадим от коритото и започва да се дере. И аз не разбирам с какво е свързан този рев.

Имам чуството, че май почнаха зъбките да ни мъчат  newsm78, защото дори като се нахрани и си пъха ръцете в устата. А пък аз се опитвам да ги извадя и да натикам бибата. Другата седмица на консултацията ще питам доки какво мисли по въпроса. Освен това е станал и един крив, а пък няма видима причина за това кривене /освен ако наистина не са зъбки/.

Честито на всички празнували вчера и днес!   bouquet

Е това е от нас, приятна вечер!
Виж целия пост
# 205
Здравейте! Днес бяхме на консултация и ваксини. Бебо не плака много. 2 мин. след боцкането се усмихваше на лекарката,но гледаше сестрата меко казано злобно. Вече е 4 830 грама и 58 см. Лекарката каза,че е мн доволна от мен като майка и че се радва,че съм една от малкото българки,които искат да си кърмят децата. Тук наистина мн ми се чудят,че имам такова желание да кърмя-повечето бг,предпочитат "удобството" на шишето.  Лекарката обаче откри и начален стадий на поява на гъби в устата на бебо. Каза,че някои бебета са чувствителни към стерилизиращата течност,която между другото е мн по-удобна от другите методи на стерилизация,и развиват така наречения thrush или candida. Е спирам да я ползвам и вече ще изварявам помпата за кърма,както и бибероните. Изписа ни и гел за устата на бебо,който и аз трябва да мажа на зърната,за да не си  предаваме гъбите един на друг. Бяхме на дълга разходка след посещението при педиатърката-този път обаче в шопинг центъра и напазарувахме доста-съчетахме полезното с приятното. Бебо спа през цялото време и след това в къщи си игра на шезлонга сам почти 2 часа.
veshti4ka , мн гъзарски ботушки си спретнала8),завиждам ти за сръчността   Wink
toni ilieva и при нас го има проблема с ръцете,днес питах докторката и каза,че е напълно нормално,не значи,че бебето е гладно и не е свързано със зъби.
 Това е от нас за днес. Лека нощ   Simple Smile
Виж целия пост
# 206
дали пък някой път да не скокна до русе с колата през седмицата. русенки, събирате ли се. ох, ще ми трябва пълномощно от мъжо
И аз това щях да питам, няма ли да си спретнем среща с количките? В понеделник, как е? На центъра или на вазата? Ще се радваме и ти да успееш да дойдеш. Hug
И не се притеснявай за къпането, това е период и ще отмине. При мен голямата така се дереше до около 3-я месец. С кеф се къпеше, а като я извадиш, рев до посиняване. Може да пробвате да му затопляте хавлийката малко преди да го извадите от ваничката.
Виж целия пост
# 207
Нещо сън не ме лови. Преди малко направих първата мартеничка. Установих, че съм забравила как се прави усукания конец. Мъчих се, мъчих се, направих нещо, ама не е толкова хубаво. В понеделник с дребния ще спретнем мартенички за който той реши, а останалите ще купим. Въпреки че е момче ми се струва, че ще му е интересно. Друго си е да се изфука в градината, че е помагал. Познайте за кой ще бъде синьото слонче - за Борис естествено (на мама малкото слонче).

Голям купон стана току що. Пиша си аз този постинг и телевизора угасна. И започнах да се чудя защо аз продължавам да пиша - след няколко секунди се усетих, че съм на батерия  newsm78 Както има един лаф - "Акъл море, глава шамандура". Та тъй - преживяхме един токов удар - сега остава и нета да се появи, че да изпълня мисията си докрай.

Утре ще ми е първото приготвяне на багаж за 3 дни с дребния. Ще идем на гости на едната баба. Дано не забравя нещо съществено.

Венчо, относно къпането. При нас неистовия рев започва след обличането на първия кат дрехи. След това спирам печката (тип духалка), отварям вратата на стаята и продължавам да обличам. Обикновено е с камизолка, бермуди и някакво костюмче - блузка и ританки. Предполагам, че просто му е жега на детето. Баткото беше по същия начин. Кефят се на банята, на масажа, но дойде ли ред на обличането се съдират от рев. За съжаление не помня докога продължи, но със сигурност беше доста време.
Хайде все пак - Лека нощ!
Виж целия пост
# 208
Венчо, и ние ревем като излезем от водата. Аз си мисля, че във водата й е топличко и колкото и да е топло в стаята после и става леко хладно и затова, все пак е мокра. Аз затоплям една тензухена пеленка и веднага й я метвам отгоре и после я уваваме в хавлията /върху пеленката/ и така я държа докато й почистя ушите, нослето и т.н. И дрешките й стоплям преди обличане, защото докато я масажирам и стъпалцата вече са й ледени. Та, в заключение от цялата тирада, аз го свързвам със студа  Laughing
Виж целия пост
# 209
ох. ми хавлииката я топлим, защото от нея почва да реве. аз мисля, че му е топло, мъжът ми мисли, че му е студено. но в банята е поне 27 градуса. изключвам печката като почнем да го къпем, защото не се издържа. днес не издържах и както беше по памперс го изнесох в спалнята, където е 23-24 градуса. спря да реве чак като пъхнах цица, но съм сигурна, че не беше гладен. и си похлипваше. дано да свърши скоро, че си е малко стрес. според мъжа ми най-добре да го къпем веднъж в месеца да не го стресираме Simple Smile

барфли, за понеделник не съм сигурна, че ще успея с пълномощните, че не мога да мина границата сама с детето. но ще опитам. в сряда не мога, защото ще бием втора ваксина (м/у другото ще са минали 40 дни от предишната, дали е достатъчно). и ще ми е по - удобно в ранния следобед, че от края на букурещ до русе центъра е час сигурно, но имам още час да излезна от буку в натоварените часове

аничка, списъкът ми с неща за цоцко цицков за пътуването за бг беше от поне 30 неща. и бях забравила едно нещо - ножичка. мога да ти го пусна на лични, ако искаш. но е за 9 дневно пътешествие
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия