Каква шевна машина и откъде

  • 611 436
  • 4 400
# 3 915
Мисля, че те разбрах, с машината пафф ще ударя от тотото.
Виж целия пост
# 3 916
Здравейте, отново!
Аз все питам май за една и съща машина, но пак да попитам: става въпрос за Сингер 90s Special Edition. Та, първия път като питах, Електричар ми каза, че е много добра, само че тогава нямах достатъчно пари за нея. След това си купих Силвър Крест от Лидълските ( по-старата серия, бяло-златиста, той ще се сети, понеже тогава ми я препоръча и каза, че има същата). Наистина съм доволна от нея, обаче все си мисля за Сингера..сега горе-долу имам някакви пари спестени и се чудя, нова и искат 500 лв. Предния път Електричар ме посъветва да си купя оверлог, вместо втора машина. Не съм обучена шивачка, засега само подгъвам основно, но имам желание да се науча ( въпреки, че не правя в момента кой знае какво по въпроса). Та, струва ли си тази машина парите според вас (въпросът е най-вече към Електричар)?
Виж целия пост
# 3 917
Знам много добре какво е да те ухапе мухата. Докато не почешеш ухапаното място, не кандисваш. Добре, начесваш крастата с купуването на тази машина. Какво повече ще ти даде тя? Има някакви украсителни шевове? Има различни от твоята машина, но не и някакви фрапиращо добри украсителни. Тъкмо защото правиш подгъви и стесняване, ти трябва оверлог. Дънките са дълги. Режеш ги с два сантиметра по-дълги, минаваш крачолите с оверлога в кръг и ги подгъваш с прав шев. Но тогава не ти се налага да мъчиш беднейшото създание с двоен подгъв, а с единичен. Може да се запази фабричният подгъв, но пак трябва оверлог. Широка е тениската, суичъра, крачолите на анцуга (немско слово), дължината и т. н. Без да режеш каквото и да е, очертаваш с кредичка и караш ножа на оверлога по очертаното. Когато купуваш нещо ново, трябва да дърпаш напред. Ако купиш този Сингер, ще стоиш на същото място, защото той няма да ти даде нищо повече. Ако пък толкова не издържаш на сърбежа, купи Сингера, поший на него, виж дали ти харесва и продай другата! Стига с това, че си начинаеща шивачка! Купувайки все една и съща техника, ще продължаваш да си начинаеща. Гледай нагоре! Другото което много ме притеснява е убийствено дългата американска реклама. На нея едни и същи неща се повтарят няколко пъти, доколкото си спомням. Едната лаже, другата маже. Просто няма потребители които да шият и да казват мнение за нея, което не ми харесва никак. Да, хваща окото, направена е с пари, но каква работа върши на практика? Да не е като някоя наконтена мома, която служи само за украшение на успял мъж? А тя е млада и хубава, защото този мъж е изритал жената която е родила и отгледала децата и затова не изглежда толкова добре като на младини. Просто няма как да дам друг съвет, защото знам кое е по-доброто, макар за теб въобще да не е така.
Виж целия пост
# 3 918
Благодаря, Електричар! Наистина външният ѝ вид ме впечатли най-вече.
Няма да я купувам.
Виж целия пост
# 3 919
Здравейте, какво Ви е мнението за 2 ра ръка  шевни машини JUKI-8700?
Благодаря!
Виж целия пост
# 3 920
Изключително качествена машина, но зависи  какво е техническото състояние в момента. Добре е такава машина да се купува от ателие, а не от шивашко предприятие. На ден, в шивашки цех машината ушива толкова, колкото в ателие  не може да ушие за няколко месеца. Понякога се предлага машина, която е работила само в домашни условия и собственикът иска да я смени с машина с всички екстри. Това е идеалната машина втора ръка. Да купиш чисто нова машина по интернет става, но втора ръка е добре да се отиде на място, да се пробва и то от техник. Сладките медени сказки са едно, но горчивата реалност - съвсем друго. Самата ти можеш да я пробваш на парче дълъг плат. Натиска се педалът на пълна газ и не трябва да  къса конец. Но техникът ще разбере има ли луфтове.
Виж целия пост
# 3 921
Изключително качествена машина, но зависи  какво е техническото състояние в момента. Добре е такава машина да се купува от ателие, а не от шивашко предприятие. На ден, в шивашки цех машината ушива толкова, колкото в ателие  не може да ушие за няколко месеца. Понякога се предлага машина, която е работила само в домашни условия и собственикът иска да я смени с машина с всички екстри. Това е идеалната машина втора ръка. Да купиш чисто нова машина по интернет става, но втора ръка е добре да се отиде на място, да се пробва и то от техник. Сладките медени сказки са едно, но горчивата реалност - съвсем друго. Самата ти можеш да я пробваш на парче дълъг плат. Натиска се педалът на пълна газ и не трябва да  къса конец. Но техникът ще разбере има ли луфтове.
Благодаря за бързия и точен отговор!
Гледам,че се предлагат марки като KINTEX i KINGTEX, имате ли инфо какво производство са и как са като качество?
Виж целия пост
# 3 922
Ако питаш мен, събери над 1000 лева и си купи една чисто нова машина. Има всички екстри и е НОВА. У нас вече има няколко марки индустриални машини. Трябва да знаеш, че някои евтини машини имат гаранция година и половина, но само ако са снабдени с устройство за следене на напрежението. То ще предпази електрониката. Малко по-скъпите си имат такова вградено. Дори машината ти да няма чак такъв ресурс като Juki, ти никога няма да можеш да я смелиш от работа, но ще е тиха и с всички екстри. За Кингтекс знам, че са добри, защото частите са съвместими с тези на Juki. Но ако все пак си решила да е втора ръка, добре е да намериш техник, който работи в шивашко предприятие. Той ще ти каже пък да си купуваш само Juki. В днешно време, фирмите които произвеждат машини са десетки. На първо място като качество са Dürkopp Adler (Дюркоп Адлер). Те са много качествени, но и много скъпи. Другите качествени са Juki, Пфафф, Брадър, Сингер, Типикъл, Сируба. Всеки ден качеството на индустриалните расте, а на домашните пада. Важно е да знаеш, че най-калпавата индустриална, е по-добра от най-добрата домашна.
Виж целия пост
# 3 923
Явно зависи от количеството експлоатация и качеството на поддръжката.Явно частите и ремонтът на качествените машини са скъпи.
Виж целия пост
# 3 924
И така плавно и полека, човек отива към покупката на мезонет, в който да си държи шевната техника Sunglasses
Виж целия пост
# 3 925
Здравейте, моля за помощ! Трябва ми шевна машина за да си подгъна пардетата. Нямам опит, за начало ще правя лесни неща. Ще ми се да е към 300-400лв. Чудя се между Singer Smart 2, Traditional и Prelude не знам коя е най-подходяща и не правя голяма разлика между моделите.
Виж целия пост
# 3 926
Карина, нито една от трите. Сингер Смарт 2 става за този, който вече има оверлог. Единственият плюс е, че шие с 1500 оборота. Това е машина на която да шиеш по-скоро прав шев на бърза скорост, но е обран бостан. Нито удобство, нито шевове, нито нужните регулатори. Другите две са не по-добри. В този ценови диапазон, ти предлагам тези машини: https://www.emag.bg/shevna-mashina-minerva-34-programi-800-impul … earch-Action=view
https://www.emag.bg/shevna-mashina-minerva-elektromehanichna-32- … 770/pd/D0CN28BBM/
И една малко по-скъпа, с по-малко шевове, но с 5 години гаранция: https://shevnimashini.com/index.php?route=product/product&produc … %D0%BD%D0%B0+Elna
И трите са с всички възможни регулатори, разположени на точното място. Както вече съм казвал, не очаквай от машина за 300 - 400 лева да шие всичко.
Виж целия пост
# 3 927
Електричар е нашият безспорен капацитет и експерт по машините. Няма и да ми дойде на акъла да споря. Той има професионален опит и раздава ценни съвети безплатно, освен ако не измоли някоя торта Simple Smile

Ако го нямаше неговото мнение, аз щях да се обадя по въпроса за Сингерите с мнение за "Singer Tradition" просто защото имам такава и съм ушила, подгънала, ремонтирала вече много неща с нея. Справя се с лигав трикотаж и дебели подгъви на дънки, да не говорим колко чудесно си върви на спално бельо и покривки. При най-дебелите участъци я въртя малко на ръка, което си е нормално. От обороти не разбирам, но е достатъчно бърза за домашен майстор. Даже като я настъпя докрай, на по-едър бод движи плата плащещо бързо Simple Smile

Електричар, във връзка с това, искам да те питам, ако трябва да си купувам някой ден нова машина, кое точно е критерий за "удобство", за което казваш че липсва на Сингерите?
Виж целия пост
# 3 928
Dorchester, Карина пита каква машина да си купи и се чуди между няколко Сингера. Ти не уточни какъв точно модел е твоят Традишън, защото са доста модели, с различни номера. Защо не препоръчвам някои от предложените Сингери? Защото както много пъти съм писал, ако искаш само една многооперационна машина и нямаш никакво намерение да купуваш оверлог и покривна машина, тази единствената е добре да има всички регулатори. Един за дължината на бода, един за ширината на бода и програматор. Ако ще е само една, добре е да има възможно повече шевове. Ето този
Singer M3505 https://www.emag.bg/shevna-mashina-singer-32-programi-avtomatich … 505/pd/DYZRY7MBM/ има всички регулатори и 32 шева. Този Сингер също има всички регулатори: https://www.emag.bg/shevna-mashina-singer-23-programi-1500-imp-m … 323/pd/EPK2DBBBM/
Виж сега този Традишън колко регулатора има: https://www.emag.bg/shevna-mashina-singer-19-programi-1500-imp-m … /#product-gallery
Няма отделен регулатор за зиг заг, а е на програматора. Защо ти трябват всички тези регулатори? Защото е много голямо улеснение когато поставиш програма за прав шев и завъртиш регулатора за зиг заг, иглата да може да се движи плавно отляво, до дясно положение. Искаш да подгънеш панталон или дънки. Поставяш крачето за сляп бод: https://onparts.bg/krache-za-skrit-podgav-slyap-bod/
Завърташ ограничителя така, че да ограничава ръба, а иглата да е на един милиметър надясно. Така подгъвът ще ти е зашит като във фабрика, а не на вълни. https://www.ageberry.com/how-to-sew-straight/?epik=dj0yJnU9di1ue … 0PUFBQUFBR1cyRTFJ
https://www.youtube.com/watch?v=XHFeQ_osOTc&t=326s
Елната която препоръчвам има преместване на иглата, но само център, дясно положение. Щом Сингерът има 1500 оборота, това означава, че е добре направена и балансирана машина. Иначе ще подскача като конче на масата. Да, здрава е, да бърза е, но по-добре е да имаш всички удобства, при положение, че с която и машина да шиеш, ще караш най-много на 800 оборота. Индустриалните шият с 5000 - 5500 - 6000 оборота. Като натиснеш педалът на пълна газ, без никакво чудене зашива дълъг участък за нула време. Като пуснеш педалът, машината спира рязко, защото по инерция ще ушие още 20 см. Доволна си, защото не знаеш какво е да имаш всякакви удобства. Да, върши ти работа, но ако имаш машина с всички екстри, вече не ти се иска да шиеш без тях. Нали знаеш, че бързо се свиква с удобствата? Защо да ги няма, като може да ги има и то пак на сносна цена?
Виж целия пост
# 3 929
elektrichar, много ти благодаря за разясненията! Спрях се нa Minerva M832B.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия