Коликите още не минават, но Януарчетата почват да се заиграват!

  • 18 359
  • 285
# 165
Tuli, за захранването - препоръчва се, независимо дали детето е на кърма или АМ, да започне не по-рано от 4-я месец, най-добре след 6 навършени месеца.
А за взимането в леглото - всяко дете е различно, не можеш да знаеш дали ще се разлигави от сега. Примерно Симона е спала при нас всяка вечер докато стана на 5 месеца, но оттогава и сега си спи сама, а вече и в отделна стая.
Виж целия пост
# 166
И ние днес цял ден по разходки Grinning Сега отивам да си поиграем и погукаме Laughing
Коконка, така е в по социалните държави хората се разглезват и злоупотребяват , а моят блъска на две работи и после какви големи данъци плаща да има да цоцат другите Laughing като сметна и данъците от жилищата ни напрово ме заболява глава в края на годината.
Валичка, много хубаво семейство сте, и малкият е голямо сладурче Hug
Виж целия пост
# 167
Мерси, Мари, надявам се да се запознаем в близкото бъдеще. Сигурно в близките две години ще отскочим до Париж, защото дъщеря ми много иска да го види, а аз и се радвам затова, но няма как да и обясня на този етап, че там е зачената, много въпроси ще ми задава, на които не мога да отговоря.
Виж целия пост
# 168
Ето ме и мен, за тази вече да се отчета. Sad
Само дето аз съм със слушалки и съм си пуснала музиката до дупка, че да не чувам как Косето плаче. Да не си мислите, че съм го оставила само в леглото...НЕ..баща му го носи и пак реве. Cry ooooh!
Иначе аз днес излизах с баткото, малкия много реве и не смея, ако почне да ми се дере навън, както и биберон не иска...да го дигам посред улицата да го успокоявам не ми се иска. Sad
Купих днес капките Колиф и почвам с тях. От кога ли ще почнат да действат. Чудя се, това като е хранителна добавка дали не бих могла в тежките моменти да давам и Инфакола? Rolling Eyes newsm78
И ние спим много малко. Почти през цялото време пъшкаме, гърчим се, носим се, плачем. Поспим мъничко, и то в повечето случаи върху някой от нас.
Отивам да го успокоявам аз, че направо и през слушалките ми се набива ревът му. smile3511
Виж целия пост
# 169
dama аз давам и двата вида капки.До петък му ги давах едновременно и едните и другите,защото те са различни и действат по различен начин,но  в петък ходихме до педито и тя каза да ги давам разделно,макар,че неуспя да ни обясни защо.И ние през деня на храненето в 7,10,13 и 16 часа даваме Колийф,а в 19,22 и 1часа даваме ИНФАКОЛ. мЕЖДУ ДРУГОТО ОТ кОЛИЙФА СЪМ ПО ДОВОЛНА И БИ ТРЯБВАЛО ДА УСЕТИШ РЕЗУЛТАТА,НЯКЪДЕ КЪМ 4-5 ДАВАНЕ.Но то все пак всичко си е индивидуално.Ние имаме ужасно много газове и имам чувството че от Инфакола,но може и дасе заблуждавам.

Alexandra
благодаря ти за отговора!!! Hug
Виж целия пост
# 170
dama  Sad много кофти е това с коликите..
Дано подействат капките и облекчат бебчето  Praynig
По колко часа и по кое време са ви коликите?
Опитай да внимаваш какво ядеш (всъщност не се съмнявам, че го правиш .. )
Май Михаела веднъж или два пъти имаше болки в коремчето. Установих, ги получи, когато ядох салата от маруля  ooooh! (то нали нещо като вариант на зелето се пада)
Общо взето за сега леко минаваме - само пръхти и скимти, но не се дере така ужасно та чак сърцето ми да се свива  ooooh!

Абе косата на моята хубавица много взе да стърчи  Laughing И на никъде немога да я загладя  Crazy
Голямо пънкарче е  Heart Eyes Има една четчица за коса и все я разресвам, но все нагоре расте  Laughing

Моето мишле като се събуди и веднага иска папане. Общо взето само тогава плаче и то як рев  Crazy Не ми дава време да и сменя памперса, нито пък да отида до тоалетна .. да си измия ръце ..и т.н. Поне да се събужда 10 мин. по-рано, да дава някакъв знак  Whistling
То вярно че 5 мин. прави физионамиите за разбуждане  Laughing ама на мен ми е такъв кеф да я гледам тогава, че нищо не ми се прави друго  Simple Smile

Лека нощ мамчета и спокойни бебчета  Hug
Виж целия пост
# 171
Алекс, Маги не спи ли в количката като сте на разходка?
щото Емо вкъщи си поспива по около час между храненията, но навън е съвсем различно - вчера спа 4 часа и половина на следобедната разходка, днес 3 часа и половина. и изглеждаше, че ако не се бяхме прибрали можеше да спи още. даже за ядене не се събужда, днес пробвах да го нахраня в колата, щото се разбуди го леко, но не искаше. като го сложих обратно в количката заспа пак.
Виж целия пост
# 172
Алекс, Маги не спи ли в количката като сте на разходка?
Спи, но просто ние не стоим по толкова много навън. Общо взето сме навън за около два часа следобед, в момента в който вляза в къщи и се събужда. Иначе съм сигурна, че ако разполагам с повече време навън, ще спи повече.
Виж целия пост
# 173
Привет.Ние днес правихме погачата на Вики,ето малко снимки:
http://images23.snimka.bg/005228783.jpg
http://images23.snimka.bg/005228792.jpg
http://images23.snimka.bg/005228872.jpg
Виж целия пост
# 174
Благодаря за отговорите - и аз си мислех, че само в началото заради жълтеницата се слага захар и постепенно му я намалявах - че отведнъж може да не иска да пие.

Ние сме на 6 хранения през 3 часа откакто се роди малкия. Преди се будеше 2 пъти през ноща за водичка, а сега само веднъж и прави 2 паузи от по 4-5 часа.

За хомеопатичните капки Камомила аз ги взех, но бяха на спиртна основа и малкия не ги искаше. Затова не мога да кажа дали му подействаха. Знам че са за колики и за болки при зъбчета.

Бебче към края на 1-вия месец трябва да яде 90-110мл. През 2-рия месец - 120 мл, 3-тия месец - 130 и т.н. Т.е. слагаш номера на месеца между 1 и 0.
Виж целия пост
# 175
Привет
само се разписвам и отивам да лягам
Ние в петък бяхме на гости на мойта мама, аз щипнах на козметик и после на дъъълга разходка, увенчана с халба боза и толумбички  Mr. Green
А в събота бебка я пласирахме на мама и с милото щипнахме извън София. Разходихме се до Пловдивския панаир и после да хапнем във Велинград  Grinning Бях толкова щастлива.  Joy
А като си прибрахме Яни, тя въздъхна доволна, заспа в 22,30 и се събуди да хапне малко в 5 и после чак в 8. Дано и днес е така  Praynig

Новото при Яни е, че започна от няколко дни да раздава усмивки наляво и надясно. Постоянно си търси компания да й гука и се хили като си оголва много сладко венците  Mr. Green И друго. Разбрахме защо е всяка вечер този неистов рев. Ами тя не иска да излиза от ваничката й. Харесва й във водата и всяка вечер скандира. Днес мъжлето като я вдигна да я изплакна и тя нададе страшен вой и той пак я пусна във водата и тя се ухили и ритка с крачета. И така няколко пъти... Heart Eyes
И последно- колики нямаме от три дни. Май минаха  Thinking

лека вечер
утре ще чета повече и ще дам компетентен коментар  Naughty
малиииии, липсвахте ми бе!
Виж целия пост
# 176
 Добро утро!Деси,а какво се прави,ако бебо НЕ ИСКА 11-120мл?Как се кара бебе да изяжда повече от колкото иска? Тя яде около 70мл(м/у 50 -90мл на различните хранения) ooooh! Ето за това нямам отговор-нито кърма,нито АМ,нито от гърда,нито от шише;различни пози,залъгване с биберона,носене.....нищо не помага-тя просто не яде повече Shocked
  Имате ли опит с такова чудо?!?
Виж целия пост
# 177
juleto18 -просто според мен детето само си решава колко да яде...аз имам една комшийка тук..детето и до 3-тия месец ядеше по 90- нито повече нито по-малко.Ама ела я виж сега малката калпазанка..голяяяма ..играе си ..диване голямо е...Моята сега би трябвало да яде по 150 мл...дори повече.., но ние от два дни едвам започнахме да ядем по 120 и то не винаги ги изяжда. Simple Smile
На мен напоследък  ми е доста напрегнато и ..постоянно се караме с мъжо...хич не ми е нито до компютър нито до нищо ..Незнам как да си оправя настроението
Виж целия пост
# 178
Добро утро!
Днес се очертава да бъде страхотен пролетен ден, така че стягайте количките  Wink .
Антон от два дни нещо развали режима и пак минахме на 7 хранения, а яде средно по 110 мл на хранене. ЩЕ вземе да стане някоя дунда и ще го сложат на диета, май.
Иначе аз го дохранвах доскоро с Аптамил, но по тялото му се появиха пъпчици и по съвен на лекарката го сменихме с НАН ХА. Лошото е, че от НАН ХА се изхожда по-трудно, като се има превдид, че яде и кърма. Представям си, ако минем само на АМ - то ще бъде едно пънене  ooooh! . Толкова ми е жал да го гледам като се надува и се чувствам ужасно, че не мога да о храня изцяло с кърма  Cry .
Виж целия пост
# 179
Добро утро и от нас!
Ние вече всеки ден сме будни точно в 8.30, после се смеем и играме, ядем и мааааалко поспиваме.
После и на разходката дремем, ама вчера малко се поизложихме, като му дръпна един сън тука преди обяд, майка ми го гушна и той като се затопли и ние всички готови и понеже той не спи малко и всички се приготвили рано-рано и чааак в 3.30 успяхме да тръгнем, човека но направи криви, а на разходката едно кокорене, носихме се на ръчички малко и той като гледа, малеее очите му ще изскочат.
Ели, поговори сериозно с твоя, това е един не лек период за всички, но трябва с говорене да се оправят нещата, иначе става един затворен кръг и всички са все обидени.
Излизай по-често с бебето, отделяй време и за себе си, и ще си по-спокойно, иначе само нерви и нещата не са много приятни за никой.
не че аз не изпадах в истерии в началото, ама какво да с еправи, докато свикна, сега вече сме се понагодили, всеки си знае задълженията, а ък и с тези разходки ми е много по-лесно, времето бързо минава, бебчо кротува, аз съм между хората, иначе затвор...
приятен ден на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия