Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция

  • 36 596
  • 292
# 90
Здравейте момичета Heart Eyes да се разпиша и аз за деня Simple Smile Peace
Тъй като ще ми е първо дете, нямам oсобени предпочитания за пола, каквото дойде, само да е здравичко baby_neutral мъжът и свекито искат момиче( даже свекито  викаше на бебето по име-Назлъ, но като й казах че според мен ще е момче, спря Joy) свекъра и племенниците искат момче Simple Smile ако пола се разбира чак в 20-та та седмица ще трябва да изчакам още един месец, но дано да имаме късмет ooooh!
Не мисля да раждам в Бургас, особено след като разбрах какви са условията и отношението на персонала там. Майка беше предложила да родя там, за да може да ми помага известно време, но докторката ми е тука и болницата е наблизо. Между другото болницата е много хубава и кипра, но и парите са хубави  Money  Laughing за тези които са от Истанбул-Туркие хастанеси. Само всичко да мине добре, другото е маловажно Simple Smile
Снеж не се отчайвай, пожелавам ти и ти скоро да чакаш щъркела baby_neutral  Heart Eyes
Дризе сега гледам, че от Медждекьой също имало автобуси, от там ми много по-удобно, само този автобус хващам директно за Бейликдюзю, без да сменям нищо Simple Smile а ти все ме пращаш в Таксим Laughing Naughty
Ние добре се каним, само да е хубаво времето. Мисля да нося соленки  chef
за протокола-снежана01-Шишли, Истанбул/Бургас-06.01.19
Слънчев следобед на всички, целувки до скоро  bouquet
Виж целия пост
# 91
Ето ме и мен.

Мая - 03.04.1980 Пловдив - но почти всеки месец прекарвам по 4-5 дни в Истанбул.
Виж целия пост
# 92
Бенмари, не знам що тъй не се отваря снимката, рецептата + снимки ги има в готварския, както и в авторската ми тема в раздел 'Любимите рецепти'.

Цвете, днес правя лаврак в морска сол  Thinking Не съм правила такова до сега, дано да стане, че пак дадох много пари за продукти.Десерт имаме от вчера  Wink Айде, обърнах и тука на готварски.. Embarassed

дезърт принсес, Диляра, изтеглила съм много музика за танци, дупе да ви е яко.. Laughing Mr. Green  както и на мен Blush
Виж целия пост
# 93
Здрасти момичета  Hug

ето ги моите данни - Джорди (Гери) - принципно от Варна, но сега в Кадикьой, Истанбул - 14.07.1977

значи за 8ми ще имаме късър мммм Crazy, руска салата мммм Crazy, соленки, тортичка... ами аз да взема нещо за пиене тогава, а?  newsm78  понеже съм голяма готвачка  Rolling Eyes
та, какво предпочитате?

ох, много ми е притеснено заради сестра ми и фактът, че до последно няма да знам дали ще мога да присъствам на 8ми!

времето е толкова прекрасно тия дни, че със зор се прибирам у дома... постоянно ми се обикаля навън   Blush

към мамите, които са раждали тук в Истанбул:
колко тежка беше процедурата после в Консулството, че ми е голям страх още от сега ?! това е една от основните причини да си мисля за раждане във Варна, естествено като му дойде времето, де  Blush

а има ли такива, сред вас, които са със съпрузи само турски граждани и са раждали в БГ? дали е по-сложно да изкарваме турско отколкото българско гражданство за децата един ден??

и последен въпрос, вие кандидатствали ли сте за турско гражданство по тази линия (омъжена за тр.жител)? аз кандидатствах веднага след като се разписахме и си спомням, че търчахме да подготвим една камара документи и тъкмо изкарахме всички възможни и тръгнахме да ги подаваме като ни информираха за промяна в закона - трябва да имаме 5 години съвместен живот (след брака) или 3 години + деца за да имаме основание за кандидатстване!!! щях да ги  #2gunfire - две седмици по-рано като ходихме за формулярите, нищо не споменаха по въпроса  #Cussing out

та това лято си мисля да кандидатствам отново....

(бенмари, получи ли ми ЛПто?)
Виж целия пост
# 94
Джорди, съпруга ми е само турски гражданин, дъщеря ми и турски и български. Аз също раждах в Турция. Няма никакъв проблем за гражданствата, малко бюрокрация само.
И аз съм подала документи за гражданство, но казаха че ще отнеме време. Минаха 3-4 месеца, ако не и повече. Документите са доста и трудно се събират. Искат и медицинско свидетелство, но признават само от държавна болница. Познайте какво висене падна.  Whistling  #Cussing out

Стига с тези манджи, момичета. Само от четене качих 2 килограма вече!

kaigi  Ankara/ Карлово 20.02.1976
Виж целия пост
# 95
Джорди защо те притеснява гражданството? Става така, детето се ражда в Турция, много по-добрия вариант, бебето е при теб, слагат ти го на гърдата веднага, няма на 3 часа, ама то не суче, защото преди това са му дали АМ, абе обслужване, качество, всичко е най- най- тук от България! Това първо! После с листа от болницата се отива в кметството ви по община, на български казано. От там го записват в досието на мъжът ти и му дават кимлик! Става турски гражданин! После му вадите турски паспорт и българска виза (като му дойде времето на лични ще ти пиша повече) и отиваш в България! За да получи българско гражданство детето е необходимо единия родител да е български гражданин! Превеждаш и легализираш турския му акт за раждане (тук се казва образец А), носиш го в ГРАО и чакаш за български акт за раждане. После подаваш молба декларация за еднократана помощ и хем българско гражданство ще вземе бебе,  хем ти ще вземеш пари, че си го регистрирала!  Joy
Момичета, спирката е Бизимкент, ходих днес да я проверявам!  Peace
Пина аз правя тук чупра в морска сол, става стархотна! Сега чакам и лакердата да стане, той май мъжът ми я чака повече за мезе на Ракъ  hahaha от мен!
6 и 8 март рожденици имаме! Браво, ще направим общо обръщение на 8 март!  Party Много рибки и все от Варна!
snejana01
за протокола-снежана01-Шишли, Истанбул/Бургас-06.01.19
я пак виж годината!   Joy
Хубава, топла, любовна и уютна вечер от нас!   bouquet
Виж целия пост
# 96
Много странно моите постове в тази тема ги няма и не получавам известие за нов постинг  Thinking
вие виждате ли ги ?
а ако вие сте ги изтрили и не ме искате в темата поне да знам Wink

Всичките ти постинги са налични.
Тези, за които се чудиш и смяташ, че са изтрити, са в старата тема - Турция-6. Там си ги публикувала. Не получаваш известия, защото темата е заключена и не се пише в нея вече.
Виж целия пост
# 97
Не, не, мързеливи сте си и това е Grinning
Ами нали щяхте да пишете кой как се е запознал с мъжо си, а има още неразказали Naughty

За празниците през пролетта: ХЪДЪРЕЛЛЕЗ, на 6 май, като Гергьовден- баба едно време ни караше да прескачаме огън за здраве  Party
Турците дошли от Средна Азия са докарали  празника на пролетта, НЕВРУЗ, но с приемането на İсляма той се смесва с Хъдъреллез, който също е сезонен празник, т.е.  също отбелязва идването на пролетта

МиСТиК, İстанбулФъндъкзаде/Добрч/29.01.196....   Стига толкова Rolling Eyes
Виж целия пост
# 98
Нали не очаквате да разказвам как съм се запознала с мъжа, с когото сме семейство вече от 15 години  Laughing Ще оставя романтиката на останалата част от групата  Grinning
Виж целия пост
# 99
  Joy Видях, че годината не е излязла. Написах я, но явно без да искам съм я изтрила, а после не ми се пишеше пак само заради една година, да не си помислите, че съм суетна Laughing 1980, като твойта Дризе Laughing
Мерси на Дризе за иинфото какво се прави в такива случаи, аз нарочно не я питам за сега щото искам първо да стигна до там, всичко да е нормално и тогава. Защото нали знаете, докато мислим за едно, то съвсем друго става, така че аз я карам подред. А при мен се пада да кандидатствам за гражданство 2 месеца след раждането, тогава ми изтича тезкерето и същевремено да правя документите за детето, всичко ми се събира на едно #Cussing out оффф направо не ми се мисли Sad
И аз много обичам чупра, това е любимата ми риба Simple Smile ама наистина и тука взехме да говорим за ядене Joy
Виж целия пост
# 100
Хапчице, разказвай, разказвай, Grinning
кво сега, хвърляш камък по мойта градина  ли Crazy, аз не съм по_добре от тебч ама разказах Naughty

Момичета, тъй като не знам грам английски, тия картинки ги ползувам по вид, а не по значение, така чеееееее Embarassed  bouquet
Виж целия пост
# 101
Джорди защо те притеснява гражданството? Става така, детето се ражда в Турция, много по-добрия вариант, бебето е при теб, слагат ти го на гърдата веднага, няма на 3 часа, ама то не суче, защото преди това са му дали АМ, абе обслужване, качество, всичко е най- най- тук от България! Това първо! После с листа от болницата се отива в кметството ви по община, на български казано. От там го записват в досието на мъжът ти и му дават кимлик! Става турски гражданин! После му вадите турски паспорт и българска виза (като му дойде времето на лични ще ти пиша повече) и отиваш в България! За да получи българско гражданство детето е необходимо единия родител да е български гражданин! Превеждаш и легализираш турския му акт за раждане (тук се казва образец А), носиш го в ГРАО и чакаш за български акт за раждане. После подаваш молба декларация за еднократана помощ и хем българско гражданство ще вземе бебе,  хем ти ще вземеш пари, че си го регистрирала!  Joy
drize еднократната помощ се полага само ако и двамата родители са български граждани и детето се регистрира до 3 годишна възраст, иначе сумата за първо дете е 200 лв. а за второ 600 лв. от нова година

Виж целия пост
# 102
Дезерт принцес, мерси много, ами вчера и мина, уж нищо, сутринта пак изтича към тоалетната, гадеше и се, пребледня, повръща. Нищо не пожела да изпие, аз исках да и дам някакво лекарство, ама тя не искаше. След това се оправи, нищо и нямаше и отиде в университета, но там пак и станало лошо. Изобщо много неясна история. Аз не разбрах къде да въведа потребителското име и паролата.
Виж целия пост
# 103
Ей Шенай, да няма скоро ? preggo  ylinfantДано не се сърдиш за шегичката Peace
Кралска хапка Joy разказвай,разказвайййй...Чакаме.Без такива оправдания!И benmary da ne se  спотайва  Simple Smile
Аз не съм много добре запознара,но мисля ,че първоначалната помощ  в България наистина се дава само ако и двамата родители са с бг гражданство-поне преди 2 години беше така!Сега може и да се е променило нещо!

Виж целия пост
# 104
Ей Шенай, да няма скоро ? preggo  ylinfantДано не се сърдиш за шегичката Peace
И на мен същата мисъл ми дойде още докато четях поста на Шенай, но tsve_te ме е изпреварила с коментара
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия