Мама чантата за болницата стяга, че АПРИЛчето си път проправя!

  • 13 071
  • 302
# 165
Привет, априлски мами!
Предстои ни хубаво събитие. Появата на едно малко човече, което упорито крие пола си. Ще се радвам да се свържа с априлски мами от Варна и региона относно бъдещото раждане. Ще се радвам и на разговори с останалите естествено.благодаря


Добре дошла rosidt75  Hug  Hug

Напиши си термина, и ако искаш кое поред детенце чакаш и на колко си години, за да може авторката на темата да те впише на първа страница. Ориентирала ли си се вече къде ще раждаш?

Напомням на всички варненки, че тази седмица на 13.03 (четвъртък) ще има лекция в Окръжна б-ца на тема "Първи грижи за новороденото". Начало: от 15ч в сутерена на Спешен център
Виж целия пост
# 166
rosidt75, добре дошла!
Честит малък мъж на Ана Каренина!   bouquet
Сисе, нашите данни от изследванията не се различават много-много  Heart Eyes
Аз вече втора вечер се радвам на доста силни контракции, които започват към 9 часа и откарват до 12-1 през нощта. После заспивам и спират... Е какво е това чудо, ако ще раждам, да раждам  #Crazy
Само ми е проблемно да ги засеча през колко време са и с каква продължителност - като ми се стегне коремът сякаш забравя да се отпусне...
Така е, неориентирани сме още, но се успокоявам с факта, че няма как да сбъркам момента (дано!)  Joy
п.с. пак ме изпревариха в челната класация Simple Smile
Виж целия пост
# 167
Здравейте,мами!
Rosidt75,добре дошла илеко доизкарване на бременността!
Сиси,радвам се за хубавите новини.За таза си разбрала вече,че е излишно да се шашкаш.Моята акушерка също ми е писала тесен таз,въпреки,че ще раждам за 2 път,родих бебе 3200нормално,а и определено не е тесен.
За козметиката-аз и този път ще заложа на Мустела.От памперсите за новородени бях доволна от Молфикс и Либеро,пак ще взема такива.А от Памперс определено съм разочарована.
Виж целия пост
# 168
Започна се и при нас! Има ли момичета, които ще раждат с планово секцио? Ако има насрочени дати може да ги сложим на 1ва страничка, за да знаем кога чакаме бебенцата. Аз се надявам, че днес ще имам дата.

Лек ден на всички!
Аз съм планово секцио и за сега датата е 15.04 Simple Smile
Избрах я,защото е датата на раждане на сестра ми Simple Smile
Иначе термина ми е на 21.04
Виж целия пост
# 169
Добро утро  Hug

Връщам се от изследванията, ей кръв не ми остана от толкова боцкане. Добре, че са последните. Чакаха около 15 човека, но преди мъжа ми да ги помоли никой не ми даде ред. Пак съм доволна, че ми позволиха да вляза, иначе можеше и да си родя докато чакам  Joy

rosidt75, добре дошла при нас.

Сисе, браво за хубавите новини.

Ей момичета, и аз от няколко дни съм със страшни контракции, даже на моменти имам чувството че корема ми изобщо не се отпуска по половин час. Нямам болки, само втвърдяване, което става все по-силно и много повече го усещам от преди. Най-много са вечер.
В Шейново в петък ме успокоиха, че всичко е наред. Сега в петък пак ще ходя на запис и преглед да видим какво ще кажат.

За срещата днес, много ми се идва, но да видим дали ще успея, защото аз работя от вкъщи и като гледам се очертава дълъг работен ден. За всеки случай си записвам сега едни телефон и да видим дали ще су измъкна.
Виж целия пост
# 170
Aquariel, cenitelkata искам да ви питам относно записите на тоновете. Досега не ми е правен такъв и ми е интересно как се засичат контракциите. Например ако по време на записа имате втвърдяване на корема (без болка), това отчита ли се като контракция или не? Помня, че Aquariel беше писала, че уредът отчита контракция, а тя не я усеща и доста се зачудих  newsm78
Виж целия пост
# 171
Момичета, искам да ви питам дали знаете по ЗК колко пъти ви се полага консултация при док? Моят доки ми каза , че имам право през 9-я месец на 2 пъти  newsm78 , а аз съм чувала от други бременни че ходят всяка седмица като влязат в 9-я  newsm78 ... Абе изобщо моя док малко ме "претупа" последния път и имам чувството, че отговаряше на въпросите хаотично ...

И виждам че почти всички вие имате втвърдявания на корема....болезнени...и при мен са така и ме боли ниско долу ( не всеки път, но почти всеки ) наподобяващи менструални - дали е нормално  newsm78
Виж целия пост
# 172
Привет и от мен!
Русенки, предлагам ви да отложим срещата за събота - така ще разполагаме с най-много време а пък и май тогава никоя от нас няма някакви ангажименти поне засега. За час и място за мен няма значение - ще се съобразя с вас. А пък и Бъни - в събота нямя да има проблем да вземем и децата нали няма да са на градина Joy
Приятен ден, момичета!   Hug
Виж целия пост
# 173
Здравейте Simple Smile

Мен не ме чакайте на срещата, защото се успах и незнам как ще успея да се оправя със всички задачки за днес. Моля да ме извините  Praynig

Успешен ден Simple Smile
Виж целия пост
# 174
Aquariel, cenitelkata искам да ви питам относно записите на тоновете. Досега не ми е правен такъв и ми е интересно как се засичат контракциите. Например ако по време на записа имате втвърдяване на корема (без болка), това отчита ли се като контракция или не? Помня, че Aquariel беше писала, че уредът отчита контракция, а тя не я усеща и доста се зачудих  newsm78
Първо добро утро  Embarassed голям съм голямо нещо,май и срещата ще пропусна ........ ooooh! ако все още има някои от срещата тук кажете от 13ч. ли е или от 13:30ч.?
Ясмина ,слагат ти на корема слушалката дето е за тоновете и една друга ,връзват ги и в ръката ти дават един бутон ,него трябва да го натискаш когато бебето мърда ,всеки път ако ще прз 2 секунди да е натискаш .аз имах такива втвърдявания и си мислех че са контракций ,но се оказа ,че не е нищо тревожно ,само бебето като мърда явно реагира матката ,докато на Aguariel реагира матката а тя не усеща ,докторката каза ,че това било от една страна хубаво имало предпоставка за лесно и по-безболезнено раждане !
Дано съм ти била от полза ,на кратко ти нищо не правиш само натискаш бутона като мръдне бебето другото апарата си гои отчита  bouquet

Виж целия пост
# 175
Здравейте мами!
Много се зарадвах на голямата новина с бебе Борис!!! Да е жив и здрав на мама и тати и бързо възстановяване на Ана Каренина Hug Hug Hug

Браво и на Дари и Рая. Все така да наддават и скоро вкъщи! Naughty

Виждам, че обсъждате матрачета. Ние взехме преносима кошарка на Бертони, към която си има едно тъкно матраче. Струва ми се, че няма нужда да се купува доъплнителен newsm78 Има ли някоя светната мама с подобен казус да сподели?  Rolling Eyes

Сисе, супер новини! Все така. И не му се шашкай на тесния таз!

За памперсите - на нас ни препоръчаха Huggies. Някой ползвал ли ги е?

За срещата - ше се опитам да намина, но сигурно ще закъснея, защото много се замотах вкъщи Embarassed

Добре дошла, rosdt75 Hug
Виж целия пост
# 176
Привет и от мен!
Русенки, предлагам ви да отложим срещата за събота - така ще разполагаме с най-много време а пък и май тогава никоя от нас няма някакви ангажименти поне засега. За час и място за мен няма значение - ще се съобразя с вас. А пък и Бъни - в събота нямя да има проблем да вземем и децата нали няма да са на градина Joy
Приятен ден, момичета!   Hug

Напълно съм съгласна! Ако искате да сменим "Неделя"-та със Сладкарницата на Рига! Към 11ч? М?
Виж целия пост
# 177
Добро утро и от мен! Hug

За слушането на тоновете, мен не ме карат да натискам нищо, слагат ми две слушалки но корема - и правят два записа - за контракциите и за тоновете на бебето.

Верчо, и аз съм чувала добри отзиви за Huggies, но взехме на Памперс. Със сигурност ще пробваме и Huggies Peace
Виж целия пост
# 178
Здравейте мамчета Peace

polinita моята АГ в 9-тия ме вика на 15 дни......и така до термин Peace

vercho и на мен една мама ми похвали тези памперси Huggies PeaceЗа няшия бебеок съм взела една опаковка на Pampers да видим как ще се чувства с тях Peace

Ясмина когато бях в Майчин дом се нагледах на мерене на тонове на съквартирантките ми Mr. Green Освен,че им слагаха този колан,нищо друго не се случваше.(никакви бутони не са натискали) newsm78......сестрата излизаше от стаята и се връщаше след 15 мин. да види как е станал записа (като кардиограма) а ние през цялото време си чувахме ударите не сърцето на бебето.Когато то започваше да рита,направо щеше да ни заглуши този апарат,а после сестрата след предглед на записа казваше дали е отчело контракции Peace

tanzen тези които залагаха на нас-загубиха Mr. Green Накрая ще стане така,че ще си изкараме спокойно до термина Mr. Green
Виж целия пост
# 179
Привет отново,

Аз все още съм си в къщи, работя здраво и май мърдане навън няма да има.

На мен в Шейново също само 2 колана ми сложиха, и нищо не са ме карали да натискам. Аз усетих едно втвърдяване на корема, и после акушерката ми показа кривата, която показва контракцията. А док каза, че родилните контракции били малко по-високи криви. Интересно е, че апарата долавя и движения на бебето които аз не усещах. Такъв шум се чуваше, като смущение на апарата, че акушерката няколко пъти ме бъзика ами вие какво правите, плувате ли   Joy

vercho, най-вероятно матрачето ви е дунапренено, но мамите тук вече посъветваха, че дунапрена е вреден, и че е по-добре матрак от кокос или латекс. Аз също се чудех дали да купуваме допълнително, но реших да вземем един от кокос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия