Под слънцето пролетно щъркел лети, на мама Априлка бебче донеси!

  • 16 874
  • 302
# 75
Момичета, относно пукането за което говорите, ето една тема от форума за него: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273088.msg6730173#msg6730173

Мерси за линка към темата  bouquet В нея освен да се присмиват на авторката,друго не се случва Twisted EvilАма,че злобни хора.........

eva_merry Какво е това плащане на ръка?за избор на екип би следвало когато приключи раждането да се заплати съответната сума на касата на болницата,срещу касов бон Peace

Дано бебчето на Маринела_фло бързо се оправи!!!Защо ли се е получил този проблем със затрудненото дишане newsm78

Виж целия пост
# 76
Привет и от мен! Днес срещата беше хубава, само този вятър ни взе здравето...Качих снимки, за любознателните...

За бебчето на Маринела, може да е аспирирало и да е поело околоплодни води...предполагам...

А по повод плащането в болниците, една позната, която роди преди месец, тъй като и сложили епидурална, ми разказа, че докато раждала я питали къде са и парите и и бъркали в багажа да ги търсят...Направо отвратително...А ако не е била предупредена и не си е носела ей, така 200лв, какво ли е щяло да стане?!? #2gunfire
Виж целия пост
# 77
Честит празник на всички именници да са живи и здрави!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Това с плащането "под масата" много ме дразни. Това е и една от причините да избера частна  клиника. Там поне е регламентирано  Peace
Виж целия пост
# 78
Честит празник на всички именници да са живи и здрави!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Това с плащането "под масата" много ме дразни. Това е и една от причините да избера частна  клиника. Там поне е регламентирано  Peace

И аз така...отвратих се от тази практика преди 8 години с първото си раждане, като гледам обаче промяна няма (за съжаление ).

Честито на именниците, да са им живи и здрави имената ! Grinning
Виж целия пост
# 79
Честит празник на всички именници да са живи и здрави!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Това с плащането "под масата" много ме дразни. Това е и една от причините да избера частна  клиника. Там поне е регламентирано  Peace

И аз така...отвратих се от тази практика преди 8 години с първото си раждане, като гледам обаче промяна няма (за съжаление ).

Честито на именниците, да са им живи и здрави имената ! Grinning

 Peace Аз поради същата причина избрах като ще плащам то поне да е легално и открито и по ценоразпис. Надявам се да не съм сбъркала с избора Simple Smile Важното е на края всичко да е наред, и го пожелавам на себе си и на целия априлски отбор Simple Smile  Praynig
Виж целия пост
# 80
Да дам отчет - ходихме с татито на пазар и най-накрая взехме чаршафчета, одеялца и спални комплектчета. Heart Eyes Heart Eyes

И от обикаляне - как ме заболя корема ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 81
Галиво, защо не се опиташ пак да направиш една предродилна консултация при Лазарова, може да са се освободили часове при нея  Thinking

Ако четеш Маринелче, да ти кажа, дъщеря ми беше в кувиоз заради асфикция. На 5 ден след раждането я изкараха, поседяхме още 3 дни в болницата и си тръгнахме. Да не се притесняваш, ще се оправи момчето  Heart Eyes
Виж целия пост
# 82
Аз бих препоръчала на Галиво и д-р Кирякова. Ще раждам при нея и ми се струва много готина и сърдечна, а пък и от познати чух, че е много добър специалист (държа на нормалното раждане и в разговора ми с нея и дума не намекна за секцио, че да стане по-лесно например). Разбира се, както Ритка ти е писала и Лазарова е много добра.
Виж целия пост
# 83
Ох да ви се оплача, сутринта като ходих до университета и сглупих да се кача на една маршрутка и жестоко ме заболя корема и едни контракции, абе ужас! И ми беше минало сега пак започна да ме боли ниско долу корема, и взех да се притеснявам  #Crazy

Ох сега като бях на разходка и гледам майки с колички иии ако знаете как им завидях благородно Simple Smile Искам вече да раждам, да си гушна бебчо и ако може да се поуспокоя малко.....Ей жестоко ме бие хормона, само някакви притеснения или нервни пристъпи, ще полудея! #Cussing out #2gunfire Или ще ме вкарат в лудница или незнам......не издържам вече, защо съм такава ....... то е ясно защо де, ама защо немога да се стегна?!?!?!?!

На всичкото отгоре ми се дачупи един зъб  newsm45
Той започна да се чупи още в началото на бременността и в последните две седмици се клатеше и сега разбрах че тази част която се клатеше се отчупила и съм я глътнала сигурно Sad и вече съм като заек само с предните зъби мога да ям  newsm45 Еййй идва ми да си сложа изкуствени зъби!
Извинявам се за отрицателния пост
Виж целия пост
# 84
Здравейте!   bye
ritka , mona77, благодаря ви за съвета  Hug, ама това упражнение със смяната на доктора вече го разиграх няколко пъти и смятам да спра с опитите до тук, мисля, че няма да има никакъв смисъл, Лазарова наистина е много заета, не само на мен са го казвали и друга приятелка с термин близък до моя беше питала, от Кирякова и аз имам много приятни впечатления, докато чаках пред кабинетите на другите, но прекалено късно разбрах за нея, решила съм като му дойде времето, ако съм изпуснала моята докторка, която между другото е една от малкото свястни там, да отида и да раждам, при който дойде...  Peace
Тодоран много благодаря за статията, беше много интересна, явно автора е посетил всички отворени врати на споменатите болници, защото едно към едно слушам моите впечатления специално за болниците Токуда и Шейново  smile3521
Мами, докато четох статията аз пък се замислих  newsm78 - при контракции на колко минути трябваше да отидем в болницата - аз си спомням на 10 мин, а в статията споменават за 5 мин. Не за друго, ама съм чувала от френдки, че е гадно да идеш по-рано, защото трябва да изчакаш да направиш необходимото разкритие в самата болница, а това може да отнеме много време и хич не е приятно на фона на писъци и болнична обстановка, та аз мисля да стискам у нас до края и чак тогава да поемам.
Виж целия пост
# 85
galivo Добре е да се отиде в болницата, когато контракциите са на 5 минути. Това разбира се, ако не ти са изтекли водите.
Виж целия пост
# 86
Мами, докато четох статията аз пък се замислих  newsm78 - при контракции на колко минути трябваше да отидем в болницата - аз си спомням на 10 мин, а в статията споменават за 5 мин. Не за друго, ама съм чувала от френдки, че е гадно да идеш по-рано, защото трябва да изчакаш да направиш необходимото разкритие в самата болница, а това може да отнеме много време и хич не е приятно на фона на писъци и болнична обстановка, та аз мисля да стискам у нас до края и чак тогава да поемам.
На 5 минути контракции трябва да се тръгне към болницата  Wink
Виж целия пост
# 87
Здравейте, днес излизахме с таткото и капарирахме последното креватче в Пигис на Dizain Baby Adelina е модела http://dizainbaby.com/bg/adelina.php, поръчахме и кокосово матраче, и после като взимаме всичко ще купиме и подложка за повиване и олекотено комплектче. А едни наши приятели ни издадоха че са ни приготвили вече за подарък един комплект за легълце с обиколници  Mr. Green , така че ще вземем още един без обиколници. Иначе купихме термотърче за бебка, играчка пееща за легло (ама не е такава за над леглото, а се слага отсрани и е  мъничка пчеличка  Heart Eyes), купихме от Слънчице страхотно чувалче за спане, тъничко и малко като за новородено и един комплект за изписване на "Бебето". Абе утре ще ги снимам нещата че тая вечер ме домързя. Ама си начесах крастата  Crazy почти не остана за купуване  Grinning
Другата седмица и котарака е в командировка и започва чистенето и прането че не остана време Simple Smile
За пукането момичета аз не съм чула досега, ама не е късно, ще се ослушвам и аз  Wink
Доли миличка потрай още малко, сега на края се обаждат какви ли не болежки, а зъбите са най-гадни значи, и Петя се оплаква от венците скоро. Ще ходиш ли на зъболекар за тоя зъб? И аз забелязвам че е нормално накрая нервите да са многоооо опънати и да нямаме търпение всичко да свършва вече. После ще видиш какво ще ти е по-спокойно като си загушкаш бебчо, всичко ще се оправи бъди сигурна!
Виж целия пост
# 88
Момичета,погледнете този сайт....има много интересни детски мебели Peace

http://albi.bg/albi_baby/index.php?option=com_virtuemart&pag … k=1&Itemid=50

Виж целия пост
# 89
Aquariel ами честно казано аз само с тази мисъл се успокоявам, да дойде тоя миг да си гушна бебчо и си мисля че вече ще съм по-добре и така като че ли си успокоявам нервите. Ама се дразня и на самата мене си, че съм такава станала ................
А за зъба много се чудя какво да правя, той се разруши икакто писах падна горната част, но нервите ги няма от една година и не ме боли, а сега вече в девети месец нещо не ми се рискува да ходя на зъбар..... първо защото много ми миреше на вадене на този зъб, а точно сега не ми се иска да си причинявам подобни неща, пък и нещо не горя от желание да ми слагат упойки, докато бебчо е още в корема ми, то по-големия проблем като че ли е с един друг зъб от другата страна, който ме боли, така през ден се обажда................оххх наистина незнам какво да правя newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия