ШАМАР

  • 7 640
  • 76
# 45
Изумена съм колко много хора казват, че един шамар е нищо.
Явно в нашето общество баща да удря шамар на 10-годишната си дъщеря е приемливо.
Явно е приемливо и родителите да си разменят шамари.
Изобщо е приемливо да се шамарим по ред на номерата след като ударим 1-2 ракии за разпускане.

Към авторката - нужен е разговор между теб и съпруга ти и после между него и детето.
Не мисля, че е непоправима трагедия, но не мисля и че е нещо маловажно.
 
Виж целия пост
# 46
Направо се учудвам как повечето  толкова нормално приемате шамара ..." Абе един шамар...кво толкова."

Някои деца са много чувствителни, и може от един шамар да се травмират. 

  Не искало 10 годишно дете да си ляга...и ние раздаваме шамарче, ама само едно...и то толкова невинно шамарче, кво толкова... Rolling Eyes

Ех че кеф, какво геройство наистина...   Confused

А забравяме, че го правим от безсилие... Wink , понеже не можем да намерим общ език с детето.

Вместо да се опитаме да  обясним на детето защо трябва да си легне,  дайте по-добре да му избрулим един шамар...така е по-лесно нали.... Mr. Green

 И то точно в тази крехка възраст, когато навлизат в пубертета..това е най-неправилния подход.

Ама сигурно аз съм луда, че мисля така.... newsm78




Виж целия пост
# 47

Мисля, че ще е най-добре, ако ти обясниш на дъщеря си защо е получила шамара. Нека се извини на баща си за ината, който е проявила, а той едва ли ще и посегне повоче.
Само тя ли да се извини... #Crazy а той не би ли трябвало да се извини на детето, че така пъвросигнално е реагирал?   Twisted Evil

Знам само, че родители които бият децата си го правят от безпомощност и безсилие да се справят  с децата си.

 Но не е това начина. Tired Децата"свикват "  и на бой... Rolling Eyes

Някой гледал ли е английската серия за попмощничките "Нани-та" които идват да помагат на семйства с ужасно инатливи и диви деца...?

Няма бой и шамари...и има резултати за 1 седмица. Wink  Децата стават послушни като агънца.

Препоръчвам на тези които лесно  раздават шамари...да  гледат този сериал  Peace



Виж целия пост
# 48
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.


Само така! Изгонете го простака! Разведи се!   #2gunfire
Ама, ха! Ще бие той на мама бебчето...  #Cussing out
Ще добавя... Wink
Линчувайте го,бре. Twisted EvilОще ли не сте го направили?Направо незнам какво чакате още. Mr. Green

Ха така! Направо в катран и перушина, че да види той  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 49
  Не искало 10 годишно дете да си ляга...и ние раздаваме шамарче, ама само едно...и то толкова невинно шамарче, кво толкова... Rolling Eyes

Ех че кеф, какво геройство наистина...   Confused

А забравяме, че го правим от безсилие... Wink , понеже не можем да намерим общ език с детето.

Вместо да се опитаме да  обясним на детето защо трябва да си легне,  дайте по-добре да му избрулим един шамар...така е по-лесно нали.... Mr. Green
 


Наистина, авторката пусна бомбата и се ската. Не е зле да обясни малко повече за ситуацията. Лично аз много се съмнявам, че един родител, който никога не е посягал на детето си, ще го направи просто така, само защото не е пожелало да си ляга. Предполагам, че въпросният шамар е предизвикан от наглото поведение на детето, някои от нас знаят как могат да се държат децата на тази възраст и на какво са способни, за да изкарат родителя извън нерви. Естествено, че проблемите не се решават с бой, но и не виждам причина да се нахвърляме върху човека, без да сме изслушали и неговата гледна точка. Както и тази на детето.
А майката изобщо не мога да я разбера - вместо да обсъди ситуацията в семейството си и заедно да намерят вярното решение, тя я пусна тук. Какво ще й помогне информацията кой как гледа на проблема, когато важните в случая са детето ѝ и съпругът ѝ?  newsm78

ПП Червено винце, за да не съм голословна, тези дни едно 10-годишно дете умъртви по най-жесток начин една старица - своя съседка. В този случай какво трябва да се направи? Дали законът да му зашие полагащия му се "шамар" или само да го смъмрят и да му обяснят, че така не се прави? Или да извикат някоя английска Нани? Прекаляването с телевизията винаги води до проблеми - най-малкото невъзможност да се отсее реалния живот от предаванията по сценарий, пък било то и педагогически сериали.
Виж целия пост
# 50
Не помагат шамарите ама щом се е стигнало дотам ...Разговаряйте и е хубаво да не се повтаря,все пак детето си е голямо. Heart Eyes
Виж целия пост
# 51
Всеки ден някой ни ядосва до краен предел, но не го удряме. Удряме детето, че ни е "извадило от обувките". Недопустимо е, долно е, жестоко е и много унизително за потърпевшия малчуган.
Едно дете не може, а и не е длъжно да разбира възрастните, но възрастните са били все някога и те деца, нали така, е, ако разбира се, родителите им не са им отнели правото на детство с някое и друго "шамарче".

Не си права. Успокой малко топката и помисли трезво. Едно е да копнееш за малкото ангелче, друго е да виждаш всекидневно как необяснимо защо и как някой го подменя с противно дяволче. И родителите са хора, и те имат право на нерви и грешки.
Изобщо не е вярно, че децата не са длъжни да разбират възрастните - напротив, наша задача е да ги научим да го правят, защото разбирането на околните не идва като осенение свише при навършване на пълнолетието. Едно десетгодишно дете много добре може и успява да усети кога е вбесило родителите си. Друг е въпросът, че често напълно умишлено злоупотребява с това, пробвайки границите. Както най-вероятно е станало в случая.
Напълно съм съгласна. И от личен опит знам, че понякога шамарът е по-здравословен за детето, отколкото неговата липса. Познавам дете, което не е бито и наказвано никога и тооооолкова разлигавено, че......


П.П Току-що мъжът ми добави зад гърба ми, като чу какъв е проблемът "А, какво толкова?А и сегашните деца определено имат нужда".
Виж целия пост
# 52
Как' Сийка абсолютно съм съгласна с казаното от теб .
Човек трябва да е реалист , да така е .Телевизията определено и доказано става наистина вредна ....ох не знам , ама аман от народ който все залита в крайност ...
А авторката на темата ,както и още една участничка , към която имах много важен въпрос  нещо се покриха май ...не знам защо и така и ще си остана непросветена аз... Tired
Виж целия пост
# 53
Мъжът ми е в труден период от няколко месеца.Всичко и всички в КЪЩИ сме му криви....не искам да навлизам в подробности защото темата ще се измести в друга посока...
Изпуснал си нервите,пишете,а едно 10годишно нерви няма ли?!ТО как да си изпусне нервите?Може би да удари шамар на баща си.И 10годишните имат трудни дни,и те са ХОРА!Имат чувства и проблеми като нас-"големите"...
Да това е първият шамар за 10 г.,но можеше и без него
Може да си спори и пише много по темата.Е,питайте.Ако не отговарям веднага,то е защото малката ми дъщеря има повече нужда от мен отколкото вие.
Виж целия пост
# 54
Аз ще кажа само това-БИЙ ГАЗЕНЦЕ ,ДА НЕ БИЕШ ГАЗИЩЕ!!!
Виж целия пост
# 55
спокойно, може тя да е жертва на такова насилие.

Имам спомен за 1 шамар от баща ми и 1 шамар от майка ми. Баща ми сама си го нагласих - не му говорих месец. Преразгледа поведението си и поднесе извинение. Повторение нямаше.
Майка си не уважавам и не обичам и до ден днешен. Помагам й с каквото мога, задължена съм й за грижите, гледам да й отвръщам с внимание и грижа винаги когато имам възможност. Но толкова. Не само заради шамара.
Най-лошият ми личен спомен, обаче, е когато аз ударих по-малкия ми брат, защото ме беше вбесил. Още се чувствам като нищожество заради постъпката си. Не се е повтаряло, с абсолютната си убеденост живея, че не бих посегнала нито физически, нито вербално на по-беззащитен от мен докато имам разсъдък. Разбрах че има и намерих други начини за общуване.
В момента, в който стоварваш лапа върху малкото същество в неговите очи си загубил човешкия си облик, със сигурност.
Виж целия пост
# 56
Хехе, трябва да преразгледам тогава книги като "Том Сойер и Хъкълбери Фин"...те май доста бой изядоха
Виж целия пост
# 57
Мъжът ми е в труден период от няколко месеца.Всичко и всички в КЪЩИ сме му криви....не искам да навлизам в подробности защото темата ще се измести в друга посока...


Хм, защо ми се струва, че проблемът всъщност е между теб и мъжа ти, а не шамара на детето?  newsm78 Съжалявам, ако то се е оказало в неподходящ момент между двама ви и го е отнесло. Не само детето ти, а и вие двамата имате нужда от внимание един към друг.  Peace
Виж целия пост
# 58
Дори не бях в стаята...
Виж целия пост
# 59
Е, хубава работа!? Не си била там, не знаеш каква е ситуацията, но автоматично си решила, че мъжът ти е сгрешилият?
Хм, малко обективност няма да навреди. Че ти е мъчно за детето е ясно, но да го оневиняваш по подразбиране, ми се струва голяма грешка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия