Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 24 667
  • 304
# 225
Честита ваканция на всички, весело и приятно да си прекарат децата!
Марти днес имаха тържество, ходиха на боулинг, раздадоха им бележниците. Аз не успях да присъствам, че с каката бяхме в София, но детето е много доволно, завърши със 6.
Нашия списък за книгите е на гърба на читанката, ще започне с Емил от Льонеберя.
Виж целия пост
# 226
И при нас е този списък, но едва ли ще чете по него. Сигурно ще разчита на това, което е останало от моите книги при баба й.
Виж целия пост
# 227
Моята девойка има и грамота, както повечето от вашите дечица. Дано са ни все така добрички и ученолюбиви.  Wink
И при нас е този списък.  Peace
Весела ваканция на всички !!! Много игри, много смях и щастливи детски мигове !!!
 А с вас ще се чуем догодина - в 4 клас !  Hug
Виж целия пост
# 228
Ето и нашият списък  ooooh!
1. "Приключенията на Том Сойер" - Марк Твен
2. "Писма на един дакел" - Станка Пенчева
3. "Чудното пътуване на Нилс Холгерсон" - Селма Лагерльоф
4. "Приказка за рибаря и рибката" - Пушкин
5.  "Старогръдски митове и легенди" - Н. А. Кун
6. "Изпитанията на Пиерета" - Хектор Мало
7. "Без дом" - Хектор Мало
Леко странен ми се струва  newsm78
Г-жата им е казала, поне една да прочетат  hahaha
Виж целия пост
# 229
офффф, и нашият е този първият, пълен със скучнотии като приказките на Светослав Минков или разказите на Станев. Сигурно тези произведения ще изучават в 4 клас, ама как да го карам детето насила да чете, като знам на мен каква мъка ми бяха приказките на Каралийчев. А иначе четях по книга за ден-два, ама не от тези. И как ще го възпитавам на любов към четенето и ще доказвам, че книгите са интересни. Съвсем ще загубя битката с Jetix  #2gunfire Обожавах Кестнер като малка, ама точно пък "Хвърчащата" е за по-големи деца. "Двойната Лотхен" или "Антон и Точица" ми се струва, че са по-подходящи. Ясно, че ще започнем с "Емил от Льонеберя" и "Мери Попинз", ама за нататък май ще си направя личен списък   Whistling
Виж целия пост
# 230
Ето го и нашия списък
Стихотворения за деца - Иван Вазов
Децата играят вън - Георги Данаилов
Ян Бибиян - Елин Пелин
Паркът на призраците - Златко Енев
Български народни приказки - Ангел Каралийчев
Приказки за теб - Константин Константинов
Захарното момиче - Светослав Минков
Най хубавите басни - Дамян Яков
Приказки - Валери Петров
Антон и Точица - Ерих Кестнер
Приказки - Ръдиард Киплинг
Мили мой Мио - Астрид Линдгрен
Приказки - Александър Пушкин
Невероятните приключения на барон Мюнхаузен - Рудолф Ерих Распе
Приключенията на Лукчо - Джани Родари
Приключенията на Том Сойер - Марк Твен
Мери Попинз - Памела Травърз

Вчера им раздадоха и бележниците   Grinning
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175724&photo=6

Виж целия пост
# 231
Честитио завършване на всички.
Моята е също с пълно 6 но съм наясно че госпожата е побутнала всички в класа. Мнението на татко ни обаче е че съм била  много критична ...


И нашата Доменика, приключи с пълно "6" + грамота  Grinning
Малко скромно, но и купих една от книгите в списъка, за подарък  Wink
ЧЕСТИТО УСПЕШНО ПРИКЛЮЧВАНЕ, НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, НА ВСИЧКИ 3-ТО КЛАСНИЦИ! С ПОЖЕЛАНИЯ, ЗА ЕДНО ЧУДЕСНО ЛЯТО ИЗПЪЛНЕНО С ПРИКЛЮЧЕНИЯ!  Party

Чудесна идея , и аз мислех за същия подарък. ако не е тайна на коя книга се спря?

Виж целия пост
# 232
Честито на всички третокласници!!! Повече успехи следващата година!!! Весела и емоционална ваканция на малчуганите - мир и спокойствие на мамите   bouquet
Павел завърши с Мн. добър 5.45 - аз съм доволна. Другата хубава новина при нас е, че го приеха в музикалното училище. Има пълно 6 на изпита (то друго и не очаквахме, де). Дори се очертава да си оплзотвори ваканцията както трябва. Съседчето, по-голямо с 3 години всяка събота ходи да свири в една кавалджийска група и иска и Павел да ходи с него. Така няма да мислят само за глупости  Grinning
Виж целия пост
# 233
Чудесна идея , и аз мислех за същия подарък. ако не е тайна на коя книга се спря?
Взех и "Без дом" на Мало. Г-жата им казала, че книгата е голяма и ако не успеят да я прочетат, не било проблем, по време на у-щето да си я до четат. Сигурна съм, че я имаме тази книга, но не ми се чакаше до като отидем на вилата. Реших да я заинтригувам по-рано  Wink Определено, не е по четенето на книжки, моята хубавица. Знам ли пък, може нещо да се промени това лято  Praynig
мисиз Дел Форси..., БРАВО на дечко, много изяви на музикалните сцени   bouquet
Виж целия пост
# 234
Честита ваканция! Честит детски празник. Честито завършване!

Нашият списък:
Иван Вазов - Българин да се наричам, Апостолът в премеждие, Аз съм българче
Г. Данаилов - Деца играят вън
Езоп - Басни
Елин Пелин - Ян Бибиян
Ангел Каралийчев - Приказен свят, Български народни приказки
К. Константинов - Туфо рижият пират
Астрид Линдгрен - Емил от Льонеберя
Св. Минков - Приказки
Валери Петров - Меко казано. В: Пет приказки (преписвам дословно)
Н. Райнов - Приказки
П. Распе - Приключенията на Барон Мюнхаузен
П.Р. Славейков - Стихотворения
Ем. Станев - Приказки и разкази
П. Травърз - Мери Попинз
Дж. Роулинг - Хари Потър и философския камък
Оскар Уайлд - Щастливият принц
Виж целия пост
# 235
При нас госпожата каза, че някой от книгите могат да се заменят с други по желание на детето
Виж целия пост
# 236
Честит празник на всички дечкори-големи и малки!  ura А колкото до книгите  дори и да не успее да прочете всички препоръчани ,не е проблем важното е да упражнява четивната си техника през лятото !
Виж целия пост
# 237
Пък моя музикален тиквеник си е загубил списъка  Grinning Хич го няма, еййй  ooooh!
Америе - благодаря  Hug
Виж целия пост
# 238
Ние въобще нямаме списък ShockedКой каквото иска това да чете.
Миналата година списъка беше от 28 книги  Shocked,може би за това нямаме за тази година Laughing
Виж целия пост
# 239
Миналата година списъка беше от 28 книги   

Е тя вашата госпожа малко се е престарала   ooooh!

Днес беше партито за завършването на децата на един басейн на Златните с водни пързалки. От 11 часа до 15 часа са се пускали и дивели. Сега се върнахме и ми казва че бил много уморен, е как няма да е като те не се спряха. Но важното е че се налудяха и набесняха на воля  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия