Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява ЦИН 3-та степен и какво е конизацията?
Какво представлява PAP 3A-B и какво означава отметката 'без HPV'?
Какво е LLETZ и какви са разликите между електроконизацията и конзизацията?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява ЦИН 3-та степен и какво е конизацията?
-
Какво представлява PAP 3A-B и какво означава отметката 'без HPV'?
-
Какво е LLETZ и какви са разликите между електроконизацията и конзизацията?
-
Какви са препоръките за лечение след конзизация?
-
Какви са препоръките за бременност след конизация?
Отдавна не съм чела и писала тук,защото нямах възможност. Аз съм с диагноза ПАП 3Б / ЦИН 3 и........ конизацията е неизбежна,но ме притеснява нещо. Единствения лекар,който се погрижи да ми обясни нещата подробно и изслуша всичките ми въпроси е доц.Кърлов
Да е жив и здрав този човек,ГОЛЯМ ЛЕКАР ,страхотен професионалист и много мил човек. В разговора с него той сподели,че никой гинеколог не може да сложи точна и 100% диагноза - ЧПВ ,ако НЕ е направено ДНК изследване , тоест ТИПИЗАЦИЯ. Имам впредвид,че може и проблема може да не е причинен от Папилома вирус.Решила съм да отида след празниците на "Столетов"44 и да си направя изследването ,за да сме сигурни с доктора за какво точно става дума
Аз също бях с Пап 3А-Б и Цин 3 имах и раничка но никой от лекарите с които се консултирах преди конизацията ми не ми е казвал първо да си направя типизация и след това ще решаваме. Всички бяха на мнение че съм за конизация като се започне от гинеколожката която ме е лекувала от няколко години след това и гинеколози от Шейново където ми правиха пробното абразио а точно от хистологията след него излезе Цин 3
и се стигне до лекаря от онкологията при когото си правих операцията и дори и патоанатома той също е от онкологията при който си занесох стъкълцата от Шейново
Всичките бяха на мнение че с тази тежка дисплазия Цин3 на клетките на шийката съм директно за конизация.Затова ми е интересно и чудно когато прочетох това което си написала.Ще те помоля да ми отговориш на въпроса.В никакъв случай не искам да кажа че Доц. Кърлов не е добър лекар но ми стана интересно защото за 1 път чувам такова нещо.Предполагам че ти е казал че едва ли ще се разминеш без конизация.А за кога е насрочена дата за операцията или още не сте насрочили?
А при мен нещата тепърва предстоят.
... Четейки за вашите преживявания и проблеми, разбирам, че една част от вас са прибегнали до конизация, други са на ниво изгаряне ... порсто съм тотално объркана и ... нерешителна ... Благодаря ти, m.v.
а инацхе типизацията беше първото нещо, което направих ... пражиха ми 3 колпоскопии. След първата имаше подобрение и ми казаха, че уврежданията са се заличили донякъде. Третата колпоскопия показа съшото състояние... всичко тожа ж рамките на 6-7 месеца ...
Напълно подкрепям при Кърлов