РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 266 380
  • 788
# 615
 Това с бульона от пилето съм го забравила отдавна, напротив разчитам като го попаря или варя да излязат поне малко боклуците с които са натъпкани месата. Жалко, хвърлям на месата, слагам сухи бульони, които са не по малко химия и боклуци. Къде е пилешката супа на баба на село от домашна кокошка. Weary
Виж целия пост
# 616
невероятни рецепти сте споделили! Благодаря!
Виж целия пост
# 617


Aладин има и в Бургас , чесновия им сос се прави от сварени картофи , олио, яйца, чесън на прах , лим.сок и босилек (за киселото мляко не съм сигурна в момента, но мога да попитам утре).Всичко се смесва заедно и се разбива добре. Пропорциите са за големи количества - 2 бут. олио , 2 кг картофи , 12 бр. яйца....В домашни условия не е необходимо си играеш да правиш такава майонеза , можеш да ползваш купена.


Снощи си направих чеснов сос по тази рецепта ,сложих  и кисело мляко.Стана 1 към 1 с "дюнерския" сос  Laughing .
Виж целия пост
# 618


Aладин има и в Бургас , чесновия им сос се прави от сварени картофи , олио, яйца, чесън на прах , лим.сок и босилек (за киселото мляко не съм сигурна в момента, но мога да попитам утре).Всичко се смесва заедно и се разбива добре. Пропорциите са за големи количества - 2 бут. олио , 2 кг картофи , 12 бр. яйца....В домашни условия не е необходимо си играеш да правиш такава майонеза , можеш да ползваш купена.


Снощи си направих чеснов сос по тази рецепта ,сложих  и кисело мляко.Стана 1 към 1 с "дюнерския" сос  Laughing .
би ли споделила технологията на правене яйцата как,кое след кое смеси и разбърка  Thinking
Виж целия пост
# 619
Използвах купешка майонеза ,че пасатора ми се развали ,но иначе бих си направила домашна такава .Иначе смесих майонезата  ,киселото мляко ,сварения картоф ,чесъна на прах ,лимоновия сок и босилека в блендера и ги разбърках добре.
Виж целия пост
# 620
Ако някой сподели рецептата на салата "Ла Валета"от Хепи, ще съм мнооого благодарна.
Виж целия пост
# 621
Ако някой сподели рецептата на салата "Ла Валета"от Хепи, ще съм мнооого благодарна.

Ето съставките, може да пробваш:

Печени зеленчуци: патладжан, тиквички, пипер и гъби, зелена салата, зелен лук, овкусени с дресинг за зеленчуци на скара, дресинг Венеция, мариновано сирене. Peace

Виж целия пост
# 622
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,790.msg147762.html#msg147762 Предполагам това е дресинг Венеция.   bouquet
Виж целия пост
# 623
За рибата и аз зная, че се оваля хубаво в брашно и после се изтръсква добре от излишното в гевгир. Трябва да се пържи в голямо количество добре загрята мазнина.
Виж целия пост
# 624
Темата е страхотна и много полезна!  Simple Smile  Благодаря на всички, които са споделили рецептите си! За аматьор като мен са от голяма полза  newsm20  Моля, ако някой знае или може да отгатне рецептата на "Крем торта Хепи" на Happy! Уникално вкусен десерт! В сайта за поръчки са изброени продуктите (домашна торта, приготвена с прясно мляко, яйца, сметана, стафиди, ванилов и шоколадов блат.Сервира се с топка ванилов сладолед и се поръсва с какао.), но все пак ми е трудно да наредя пъзела. Благодаря предварително!

Ето линк съм сайта за доставки:
http://dostavka.happy.bg/index.php?page=menu&menu=bar_grill& … cat=29&id=340

Виж целия пост
# 625
Аз направо да попитам на с.Градешница има едно крайпътно заведение ,което правят невероятни пилешки пържоли в було ,казва ли са ми че месото предврително се било мариновало преди булото,някой да знае как точно се правят? Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 626
Някой знае ли тайната на шоколадовото суфле в Хепи, и може ли да бъде приготвено в домашни условия?
Виж целия пост
# 627
А аз да попитам скоро опитах страхотен десерт в Коста кафе,като блокче от типа на Корни-с ядки,сушени плодове,без шоколад е,влажен,дъвчащ и страхотен.Някой знае ли горе долу по коя рецепта може да се направи подобно десертче,и за децата ще   е полезно?????
Виж целия пост
# 628
Аз пък отдавна искам да науча рецептата за уникално вкусния шоколадов сос на палачинките "Сладки сънища" в Романса, в Симеоново. Някой ако знае как  се прави, ще съм много благодарна да сподели!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 629
Уж изчетох цялата тема,но не намерих /или съм пропуснала/ това,което търся.Страшно много ми харесва специфичния пикантен вкус на майонезния сос от сандвичите "Зингер",но не мога да разгадая тайната му. Ако някой знае рецептата много моля да я сподели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия