Кое е най-доброто училище в Младост според вас?

  • 130 612
  • 802
# 165
Темата не е за най-доброто училище в София - потърси някъде другаде, може да откриеш такава тема
Виж целия пост
# 166
Най-доброто учлище в София не е в Младост.Намира се в центъра ,срещу парламента - 133 СОУ "Ал.Пушкин" !!!
Двете ми деца завършиха там.Миналата година сънът ми завърши 133-то и беше приет да учи във Франиция само със знаинята си от училище.Не е ходил на частни уроци и школи.Там учителите са подбрани специалисти,а не просто безработни от борсата.
Възхитен съм от 133 -то.


Благодарим ти за рекламата  Wink и успех на сина ти във Франция!
Но темата тук беше различна, ние гледаме от скромната си камбанария в квартала, чак толкова елитни училища засега не ни интересуват.
Колкото до преподавателите, радвай се че очведино децата ти са попаднали на такива, но те уверявам че дори и в елитното 133-то има такива преподаватели, които не бих искала да преподават на синовете ми.
Виж целия пост
# 167
144-то и 125-то, но зависи от предпочитанията на родителите и детето. Едното училище е със засилено изучаване на математика, другото - изкуства. Поне с такова впечатление останах, когато търсехме училище.
За 10-то - нямам мнение, освен че май пак е профилирано в областта на изкуството и учат в една смяна (може би).
Май за всяко училище може да се каже поне по една добра и една не чак толкова добра дума. Simple Smile
Виж целия пост
# 168
Най-доброто учлище в София не е в Младост.Намира се в центъра ,срещу парламента - 133 СОУ "Ал.Пушкин" !!!
Двете ми деца завършиха там.Миналата година сънът ми завърши 133-то и беше приет да учи във Франиция само със знаинята си от училище.Не е ходил на частни уроци и школи.Там учителите са подбрани специалисти,а не просто безработни от борсата.
Възхитен съм от 133 -то.

Пожелавам успех на сина ти! Да, 133 - то е едно от елитните училища, но нека да имаме предвид, че приема в чужбина е много по-лесен отколкото в БГ. Нещата са много различни. Сестра беше приета само по документи във Франция. Тук ходи цяла година на уроци и я приеха в УНСС. Ако не я бяха приели, беше да замине за Франция. Това беше резервния вариант. При нас се влиза трудно, но се завършва лесно. В чуждите университети е обратното- лесно се влиза, трудно се излиза.
Виж целия пост
# 169
офф топик - 133то е руско училище и в тази връзка, имам много познати, чиито деца са учили или учат там. Училището е подходящо за деца, които имат желание да научат руски и на които има кой да им помага по руски у дома.  Ако второто условие не е изпълнено, ще научат руски само горе-долу...

втори офф топик - Който си е направил труда да учи френски и има желание да замине да учи във Франция, няма никакъв проблем да го направи, тъй като политиката на самата държава е такава - да се лансират франкофилите...  Simple Smile И все пак, това едва ли има каквото и да било общо със 133то?  newsm78

В центъра определено има по-добри училища от 133то, но тази тема е за Младост, нали...  Wink
Виж целия пост
# 170
Вмъквам се в темата с известно неудобство.
Живеем до 145-то училище. Нито дума не срещнах за обучението там. Ясно е, че не е в групата на предпочитаните училища.

В голяма дилема сме. Знаем, че 125-то е мноооооого по-добро, обаче ни е далечко. А 145-то пък е съвсем наблизо. За първокласник с работещи родители близостта на училището не е без значение...
Виж целия пост
# 171
Разстоянието между двете училища не е голямо и не би трябвало да е решаващо в случая.
За 145-то не съм чувала хубави неща преди пети клас. Включително за паралелките на сдружение "Шилер", за които казват, че нямат нищо общо с паралелките на сдружението в 55-то.
Виж целия пост
# 172
В 145-то училище синът ми посещава предучилищна група ( към сдружение Шилер ), те нямат собствен подготвителен клас.
В тази година имаха сформирана 1 паралелка за 1-ви клас.
По думите на директорката са "копирали" идеята на сдружение Шилер и имат целодневно обучение за 1-волачетата, със занималня в следобедните часове и със обучение по английски език.
Училището разполага с плувен басейн, приличен стол ( но с не особено прекрасна храна ).
Плюсове - за вас определено близостта му и малкото паралелки. Доколкото знам там началния курс учи само сутрин, което лично за мен е огромен плюс.
Минуси - доста разхайтено поведение на учениците от горните класове, което за жалост е видно и за малките. Не съм чувала добри думи за педагогическия състав на училището, а за жалост и резултататите от матурите, които следя вече 2-ра година го потвърждават.
Все пак, както доста го дъвкахме в темата от 1-ви до 4-ти клас е много важна госпожата. Проучете сегашните госпожи на 4-ти клас. Намерете отзиви от родители за тях, щом училището ви е в махалата, все ще познавате и деца учещи там. Ако отзивите за госпожата, са такива че да ви харесат, опитайте  Peace
Винаги можете да смените училището по-късно, но имайте предвид, че това е огромен стрес и напрежение за едно малко дете.
Виж целия пост
# 173
Благодаря, момичета! Въобще не мислим за "Шилер" - по субективни и обективни причини.
 Ако въобще успеят да съберат обикновена паралелка, то май учителката ще е една!
Вярно е, че и двете училища са в махалата, но от 145-то може да се връща вкъщи сам при нашето работно време. Лошото е, че прехвърляне в 125-то е почти невъзможно, поради различните програми и броя на часовете по математика.
Виж целия пост
# 174
мама Меца, помисли и друго - колко време синът ти ще бъде ученик в това училище и колко време ще му се налага евентуално да има придружител. В 125 СОУ учат и други деца от района - все ще се намери някое, с което да се прибира.
Мисли за средата и нивото, другото ще го решиш все някак си.
Виж целия пост
# 175
.... колко време синът ти ще бъде ученик в това училище и колко време ще му се налага евентуално да има придружител. В 125 СОУ учат и други деца от района - все ще се намери някое, с което да се прибира.
Мисли за средата и нивото, другото ще го решиш все някак си.
Определено  Peace
Би могла да потърсиш жена срещу 2 лв на ден да ти го прибира от училище. Или пък някоя пенсионерка, на която да вършиш друга услуга.
Едно познато семейство пазарува в събота и и карат пазара в къщи ( по списък на съседката и с нейни средства) основния и пазар ( тя е възрастна пенсионерка). Тя пък им взима детето от училище, води го до тях отключват стопля му ядене и го оставя.
Просто идея ....
Помисли начини за всичко се намират, причини да не направиш нещо и да си спестиш сега усилията също.
Но за жалост никога не остават без последствия и то най-вече върху децата ни.
 Hug Peace
Стискам ти палци да намерите най-доброто за вас  Peace
Виж целия пост
# 176
Ох, колко сте прави....  bouquet
Виж целия пост
# 177
мама Меца,
От 1-ви, до 4-ти клас е най-добре да сте случили на преподавател. Нищо голяма не губиш и не печелиш, ако сте в едно или друго школо.
Поразпитай и виж, кой поема наесен децата в 145-то.
Късмет   bouquet , пък може да ти допадне някоя бъдеща класна от 145-то.
Виж целия пост
# 178
Мама Меца,
като се замислиш, то няма какво да се случи на едно дете по пътя от 125 до 145, което да не може да му се случи от дома ви до 145.
Минава се през пътеките и през идеално регулиран светофар, който е и само за пешеходци....То си е направо идеалният център на нашето село.

Виж целия пост
# 179
Мама Меца,
като се замислиш, то няма какво да се случи на едно дете по пътя от 125 до 145, което да не може да му се случи от дома ви до 145.
Минава се през пътеките и през идеално регулиран светофар, който е и само за пешеходци....То си е направо идеалният център на нашето село.
От 125-то до 145-то /където живеем/ не е малко пътят за един първокласник с ТЕЖКА  чанта, колкото него!
Всъщност, вярно е, че от 1-4 кл. не е толкова важно училището, а учителката!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия